Adet Sancısı İçin İlaç?

Simurg-30

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2020
29
28
Başlıktan da anlaşıldığı gibi adet sancım son zamanlarda şiddetli geçiyor. Doktor ilaç verdi ama hem kardeşim hem annem kullanınca çabucak bitti. Evde de Buscopan var ama kullansam mı emin değilim. Her ağrı kesicinin kullanılmaması gerektiğini bildiğim için bilenlere danışmak istedim. Benim gibi şiddetli (hastaneye gidip iğne vurulcak derece) ağrı çekenler ilaç tavsiyesinde bulunursa çok sevinirim.

Buscopan adeti azaltmaz ağrıyı ilaç etkisi geçene kadar dinlendirir suan ağrı için en iyisi buscopan diğer ilaçlar kanı azaltabiliyor
Doktora gidip tavsiye almanizi öneririm her bünye aynı değil .

Ben ne bulursam içiyorum ama en önemlisi ayağını her zaman sıcak tut. Yazın bile soğuk yere basma. Birde tuğla yada mermeri ısıtıp üzerine otur. Çok sıcak olmamak üzere. Bende adet kesintisi olmuyor ama herkeste oluyormuş .

Ben ne bulursam içiyorum ama en önemlisi ayağını her zaman sıcak tut. Yazın bile soğuk yere basma. Birde tuğla yada mermeri ısıtıp üzerine otur. Çok sıcak olmamak üzere. Bende adet kesintisi olmuyor ama herkeste oluyormuş .

Aynen öyle yapacağım. Bugün dayanamadım acile gittim. İğne vuruldum da korkuyorum işte yarın tekrar ağrırsa ne içeyim bilemedim. Ama her ilacı içmenelisin. Yan etkileri cok önemli mesela felç kalanların cogu bir agri kesici ilac yuzunden kalabiliyorlar. Bir de bazı ilaçlar sırf adet sancısı için üretiliyor. Ondan sormuştum.

Cogu ilac regli keser. Uygun degildir icilmesi. Her buldugunuz icmemenizi oneririm. Apr.. x, Maj..k, Buz.. an icebilirsiniz.

X