Adetin 3. gününde yapılan hormon testi ile 4. gün yapılan hormon testi arasında çok bişey fark eder mi değer olarak.

ilhytzehra

Akademisyenkız🌼
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2015
876
590
Kızlar bir arkadaşım hormon testleri yaptırdı. Doktoru adetin 2 veya 3. günü gel demiş. 2 ve 3. günü haftasonuna denk gelmiş o da 4. günü yaptırmış ama sonuçlar yüksek çıkmış, acaba diyo 3. günü yaptırsaydım daha mı düşük çıkardı diye. Tüp bebek tedavisine başlayacaktı şimdi doktor ilaç vermiş Fsh 37 çıkmış 3. gün yaptırsaydı daha mı düşük çıkardı. Hormon tahlilini 4. günü yaptıran var mı çok bir değer fark eder mi?

Yani şöyle düşündüm, doktor değilim bunu bilemem ama 2-3. Gün dışında başka gün değerler normal çıkacak olsa doktor 4 de olur derdi. İlla ki bi sebebi var günü bırak saatler arasında bile oluyor değer farkı

37 çok yüksek ya ama bi günden bu kadar oynar mı bilmem

Daha önce hiç yaptırmamış mı ki? Yaşı kaç mesela bu fsh normal değil bence ya yenilesin doktoru yönlendirir ya da. Amh kaç çıkmış?

Öyle de ben birkaç yıl önce adet düzensizliği yüzünden dr giderdim dr hep adetin 5. günü gel derdi tahlil yapardı

Hormom testleri genelde 2 ve 3. Günlerde yaptırılır
Bende 3. Günde vermiştim
4 olmaz gibi ama değer 1 2 birim yüksek değil normale göre biraz fazla çıkmıa gibi
Bir günde bu kadar farketmeyebilir
Ki zaten amh ı da bunu destekliyor
Doktorda muhtemelen böyle değerlendirip ilaca baslamıstır
Geçmiş olsun

Bu ben oluyorum geçen döngümde 2. Ve 3. Gün haftasonuna denk geldi. 4. Gün yaptırdım bende sonuç attım.

Eklentiler

• DAFB8276-CB08-4471-BFFA-480BDF49BF42.jpeg
    86,5 KB · Görüntüleme: 2.966
Bu ben oluyorum geçen döngümde 2. Ve 3. Gün haftasonuna denk geldi. 4. Gün yaptırdım bende sonuç attım.
Merhaba bende salı günü gitcem bu ay catlatma iğnesi kullandım tutmadı aslında yarın 3. gün ama bazı sebeplerden salı gidebiliyorum 4. Gün olsa sıkıntı olur mu sizce

2-3. Gün yapılmasının nedeni hormonların en en aktif ve olduğu dönem olması ve adetin en yoğun olduğu dönemler olmasıdır yani önemli bi noktadır

3.gün ile 4. Gün arasında bir fark yok ama 6. Gün olmaz mesela çünkü menstrasyon döngüye girer

Herhangi bir sorun olmasa adetin 15.günüde yaptırsanız bu yükseklik olmaz folüküel ovulasyon veya luteal faz dönemi için bile yüksek bir değer polikistik over ve menopoz başlangıcında yüksek çıkabilir veya tetkik yanlış çalışılmış olabilir.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…