adım adım kilo alma:D

wisemine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2015
668
348
159 boyunda 41 kiloyum şöyle bi yaza kadar 47 48 49 olabilsem yeterli olamazsam işte o zaman yandım bu kiloyla yaza girersem bide oruçla birlikte 38 36 kiloya kadar düşerim valla:KK43::KK43:sonra gelsin hastalıklar baş döneleri neyseki bu sefer tedbirliyim
önceliklegünlük yediklerimden başlayalım
sabah: yarım ekmeye yakın ekmek + pernir bal reçel
(ewt yanlış görmediniz o kadar ekmeği sabah yiyorum nasıl midem alıyo bilmiyorum ama yemezsem midem bi rahatsız oluyo)
öğle:dürüm /sandavic/hamburger...vb gibi besinler tüketiyorum
akşam :yemek varsa yiyorum yoksa ekmek peynir yada saralleli ekmek yiyorum

aslında azda yemiyorum ama neden kilo almadığımı çözemedim benim bildiğim fast food çikolata tüketen birinin kilo alması zor olmasa gerek ama olmuyo işte

kilo almak için yapacağım şey ise akşamla öğle arasına bi öğün daha eklemek ve vitamin demir hapı ve balık yağı nı içicem özellikle demir eksikliği oldukça fazladır bende. bakalım alabilecekmiyim

sizdende mutlaka tavsiye bekliyorum

Son düzenleme:
bu gün yediklerim
sabah 5 dilim civarında ekmek peynir bal reçel
öğle salam sandviç
şimdi :ekmek arası peynir domates yicem(4 dilim kadara denk geliyo9
akşam: bezelye yerim belki(ekmeksiz)

bence yedikleriniz cok da kalorili seyler.deil ogunlerde fazla besin tuketmiosuniz gibi..gunde almniz gereken kalori 2500u gecmeli ki kilo alabilesiniz..ben 20 gunde 4.5 kilo aldm ama gunluk kalorihedeflerimi fazlasiyla gecmeye calistm..fikir olmasi acisindan bu gunku menumu yazabilirm
sabah: 2 pogaca bi bardak cay
ogle: yayla corbasi karisik yogurtlu kizartma 3 dilim ekmek bi tabak.makarna
arada calisirken cayla birlikte 2 tane sneakers yedm cok severm de bulunca affetmem:) aksam ustu bi tane kakaolu dankek
aksam: yarim.ekmek bi kutu ton baligi..nar eksili mor lahana salatasi patates kizartmasi kola
aksam film.izlerken 60 gr kdr cekirdek
az once.2 kasik zeytin yagini bi bardak suyla ictm
su an bunlari yazarken kakaolu ve muzlu pudingiki.yioem bi.kase karistirarak pisirn cok lezzetli oluo
toplam.aldigm.kalori 3249mus..
genelde bu kdr cok yemiorm ama bu gun istahm pek.bi acikti ne olursa olsn 2500u her zaman gecmeye gayret gosteriorm gecemessemde kendiki zorlayip yatarken pekmes veya bal kasikliorm..
tavsiyem az ama bol.kalorili besinler tuketmeniz 8 .abur.cubur ok ama saglikli seyler.de.yemeniz..ne kdr yorgn olsm da eve gelince bacak.egzersizlerimi yaomaya calisiorm.saglikli kilo almak adina bu sekilde 2 haftaya kdr 44 45lere cikabilirsiniz..

bence yedikleriniz cok da kalorili seyler.deil ogunlerde fazla besin tuketmiosuniz gibi..gunde almniz gereken kalori 2500u gecmeli ki kilo alabilesiniz..ben 20 gunde 4.5 kilo aldm ama gunluk kalorihedeflerimi fazlasiyla gecmeye calistm..fikir olmasi acisindan bu gunku menumu yazabilirm
arada calisirken cayla birlikte 2 tane sneakers yedm cok severm de bulunca affetmem:) aksam ustu bi tane kakaolu dankek
aksam: yarim.ekmek bi kutu ton baligi..nar eksili mor lahana salatasi patates kizartmasi kola
su an bunlari yazarken kakaolu ve muzlu pudingiki.yioem bi.kase karistirarak pisirn cok lezzetli oluo
genelde bu kdr cok yemiorm ama bu gun istahm pek.bi acikti ne olursa olsn 2500u her zaman gecmeye gayret gosteriorm gecemessemde kendiki zorlayip yatarken pekmes veya bal kasikliorm..
tavsiyem az ama bol.kalorili besinler tuketmeniz 8 .abur.cubur ok ama saglikli seyler.de.yemeniz..ne kdr yorgn olsm da eve gelince bacak.egzersizlerimi yaomaya calisiorm.saglikli kilo almak adina bu sekilde 2 haftaya kdr 44 45lere cikabilirsiniz..
Canım bendim 20 günde 4 kılo alan Kışı gercekden yemek yemeyen kısıdır.bızde öyle degıl ben ıkı ay günde 2.900 kalorısı Yaptım hala 44 üm

o haldw senin hormonlarina baktirman lazm.tiroidlern fazla veya az calisio olabilir..ben laboratuvarda calistigm icin belli araliklarla testlerimi yapiorm tum degerlerm normal oldugu icn almamama bi engek yok doktorlara da sormustm tek.sorun yemememmis..kalori hesabiyla.kendimi sartlayarak yemeye basladm.ve sonuc aliorm..en kisa zamanda cozumunu bulabilirsn umarm..

belki SIK SIK yedigin icin almiyorsundur ben eskiden gunde 1 ogun yerdim ve kilo alirdim cok yemeye baslayinca kilo veriyordum.. Geceleri yemek yemeyi dene bide, ve angelanil arkadasin dedigi gibi test yaptir.. Allah iyiligni verir insallah.

haklısın bugün bende sabah sosisli sandviç(kahvaltı yapamadım malesef)
ogle dürüm ,2 tane petito 1 çikolata
az öncede muz ve bi bardak süt içtim ve hesapladım şu ana kadar sadece 950 civarı kalori almışım nasıl o kadar kaloriyi tamamlarım bilmiyorum ama mutlaka geçmeye çalışırım teşekkürler bilgilendirdiğin için:KK19:

fatsecret diye bi program var orda kilonuzu ulaşmak istediğin kiloyu yaşınızı boyunuzu yazıyosunuz program günlük alman gereken kaloriyi hesaplıyo yediklerinizi oraya yazıyosunuz nekadar yediniz kaç kalori tutuğunu hesaplıyove ne kadar daha yemeniz gerektiğinide sölüyo ona göre hareket ediyorum isterseniz sizde indirirsiniz

fatsecret diye bi program var orda kilonuzu ulaşmak istediğin kiloyu yaşınızı boyunuzu yazıyosunuz program günlük alman gereken kaloriyi hesaplıyo yediklerinizi oraya yazıyosunuz nekadar yediniz kaç kalori tutuğunu hesaplıyove ne kadar daha yemeniz gerektiğinide sölüyo ona göre hareket ediyorum isterseniz sizde indirirsiniz
Bende tam 1 ay önce basladim fatsecret i kullanmaya simdilik 3 kilo aldim daha önce cok yedigimi düsünüyordum hep ve kilo alamiyorum diyordum megerse yediklerim gunde 1500 kaloriyi gecmismiyomus simdi gün de aldigim kaloriyi görebiliyorum kücük ama fazla kalorili seyler yemege dikkat ediyorum

bugün bende sabah sosisli sandviç(kahvaltı yapamadım malesef)
ogle dürüm ,2 tane petito 1 çikolata
az öncede muz ve bi bardak süt içtim ve hesapladım şu ana kadar sadece 950 civarı kalori almışım ve 4 ten sonra bişey yiyemedeim miğdemde gastrit sancılarım başladı sadece şu an yediklerimi kusmamaya bakıyorum bu günlük bu kadar oldu:KK43::KK43::KK43: yarın 2500 cal. geçmeye çalışırım mutlaka

Eğer kilo almak istiyorsanız ve bu normal yemeyle olmuyorsa size bir tavsiye verebilirim. Ben fitness antrenörüyüm.Heerkes spor salonuna zayıflamak için gelmiyor şişmanlamak için de gelen var. Diyeceksiniz ki zaten aldığım kalori bana yetmiyor bir de sporla nasıl şişmanlayayım.Çözüm basit kilo aldırıcı ek gıdalar.Bunlar literatürde weight gainer diye geçer.Sporcular bayan/erkek bunu bulk(kilo alma) dönemlerinde kullanır.Bir kutusu yaklaşık 20 günde 4 kiloyu sağlıklı bir şekilde aldırır.Bunlar ilaç değil arkadaşlar kafanız karışmasın yanlış ürünlere haplara falan bakmayın sakın.Süte karıştırılıp içilir bunlar.iÇERİSİNDE YOĞUN MİKTARDA KARBONHİDRAT BİRAZ DA PROTEİN VARDIR.Nişastanın laboratuvar koşullarında mikrofibize edilmesiyle üretilir.yan etkisi yoktur.Yalnız bunu kullanırken haftada 3 gün egzersiz yapmalısınız.ayrıca normal beslenmenize de devam etmelisiniz.2 paket bittiğinde yaklaşık 8 kilo civarı alırsınız.Bulunduğunuz yerdeki spor salonlarından birine gidin.Oradaki antrenöre veya hocaya ben kilo aldırıcı ek besin almak istiyorum süte karıştırılabilenlerden olsun deyin.O size verecektir.ne yapmanız gerektiğini de söyler.Bu şekilde rahatlıkla 1 ayda 6 kilo alabilirsiniz üstelik bu kilo da vücutta yağa dönüşmez sporla birlikte yapıldığı için.Vücuda homojen yayılır.İyi çalışmalar.

Merhaba. Fitness antrenörü olduğunuzu söylemişsiniz. ben de elimden geldiğince spor yapmaya çalışıyorum.Yaptıklarımla ilgili size bi kaç soru sorabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
10 gün geçti günlük ortalama 2000 cal aldım daha fazlası için zorladım ama olmadı 41.2 ile başladım şu an 41,7 olmuşum çok büyük far yok ama olsun ben yinde yazim IMG_20150530_035712.jpg siz nasıl kilo alıyosunuz fikir verin

159 boyunda 41 kiloyum şöyle bi yaza kadar 47 48 49 olabilsem yeterli olamazsam işte o zaman yandım bu kiloyla yaza girersem bide oruçla birlikte 38 36 kiloya kadar düşerim valla:KK43::KK43:sonra gelsin hastalıklar baş döneleri neyseki bu sefer tedbirliyim
önceliklegünlük yediklerimden başlayalım
sabah: yarım ekmeye yakın ekmek + pernir bal reçel
(ewt yanlış görmediniz o kadar ekmeği sabah yiyorum nasıl midem alıyo bilmiyorum ama yemezsem midem bi rahatsız oluyo)
öğle:dürüm /sandavic/hamburger...vb gibi besinler tüketiyorum
akşam :yemek varsa yiyorum yoksa ekmek peynir yada saralleli ekmek yiyorum

aslında azda yemiyorum ama neden kilo almadığımı çözemedim benim bildiğim fast food çikolata tüketen birinin kilo alması zor olmasa gerek ama olmuyo işte

kilo almak için yapacağım şey ise akşamla öğle arasına bi öğün daha eklemek ve vitamin demir hapı ve balık yağı nı içicem özellikle demir eksikliği oldukça fazladır bende. bakalım alabilecekmiyim

sizdende mutlaka tavsiye bekliyorum
canım beden kitle endeksin 16 çıkıyor. bu gerçekten çok düşük bi oran.aslında boy avantajın var ve alacağın bi 7-8 kilo seni harika gösterebilir.bi diyetisyene gittinmi bilmiyorum ama burda alacağın tavsiyeler sana uymayabilri bir başkasına yarayan öneriler sana uymayabilir çünkü herkesin metabolizması farklıdır. fakat şöyelde bir gerçek varki gnlük harcadığın kaloriden fazlasını alırsan kilo almaman mümkün deil. balık yağının faydasını görebilirsin mesela bende sana kurutulmuş meyveleri önerebilirm.az yesende yüksek kalori ve enrjili bir yiyecektir.onun dışında belki saçma gelebilir ama spor yapmanı öneririm.tabi deli gibi koşup kardiyo çalışman deil kastım.vücudunun genişlemesine yardımcı olacak egzersizler var onalrı deneyebilirsin mesela

X