çok zayıflar kesin okusun!!!! 40 kilodan 3 ayda 51 kiloya :)

00kedicik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2016
2
4
31
merhaba arkadaşlar. sitenin yeni üyesiyim.
üye olma sebebim de bu yazıyı yazıp aşırı zayıf olup kendini kötü hisseden, eşine sevgilisine nişanlısına kendini beğendiremediğini düşünüp üzülen, zayıflığı yüzünden özgüvenini kaybetmiş arkadaşlarıma yardımcı olmak.
Ben 1:65 boyunda 55 kilo genç bi kızdım. lise ortalarında sigaraya başlamakla birlikte 'derin aşk mevzularını' yaşadığım dönemde :) birden aşırı kilo vererek 45 kiloya düştüm.
yazları yazlığımıza gittiğimiz için çok kilo veriyorum yaz aylarında. o yaz biraz daha kilo vererek istanbula 41 kilo olarak döndüm. çevremdekilerin kilo al kilo al demeleri çok fazlalaşıncaya kadar durumun farkında değildim ve bedenimi çok beğeniyordum. daha sonra ciddi uzun süreli sevgilimin de her fırsatta kibarca aynı şeyleri söylemeye başlamasıyla dank etti bu durum.
killo almam lazımdı hem de acilen. hızlı ve çok. bu kararı verdiğimde 40 kiloydum. yaklaşık iki sene önce vermiştim bu kararı. o günden bu güne en az 20 kere aynı kararı verdim. Yedim yedim bi hafta iki hafta baktım değişen bişey yok pes ettim.
sigara çay kahveden dolayı aşırı iştahsız biriyim. sabah bir dilim ekmeği bitirmeden kahvaltımı bitirip akşama sadece 1 tabak ya çorba ya makarna yerdim. tüm gün çay kahve sigarayla besleniyordum açıkcası.
hiç bir denememde başarılı olamadım. 2015 ocak'ta verdiğim son karara kadar. 41 kilodan 51 e çıktım. tabi yazın yine 45e düştüm :) ama şu an yine 49 oldum. size kilo almanın kolay yollarını söyliycem. ve iki seferki kilo almamda vücudumdaki gariplikleri.
hazırsanız başlıyorum efenim.
2015 ocak kilo almaya karar vermem şöyle oldu ki bunu çoğunuza öneriyorum. kan sayımı yaptırdım ve kanım normal değerin birazcık altında çıktı doktor kan şurubu verdi (Allah razı olsun ondan). arkadaşlar bu kan şurupları öyle bir iştah açıyomuş ki benim bile açtıysa açamıycak insan yoktur dünyada. bu şurup tek şişeler halinde 10 tane. bir kutuda yani on günlük. bana 1 kutu verdi. günde 3 öğünümü yemeye başladım ve kendimi kasarak değil deli gibi acıkarak. yemekten kalktığımda pantolon düğmemi açıyodum o derece şişiyodumn. tabi ben bunu fırsata çevirdim hazır iştahım açıldı bir dilim ekmek fazladan yiyodum kalkarken.
kısacası önerilerimden bi tanesi ve en etkilisi kan şurubu. tabiki de doktor tavsiyesiyle. sağlık ocaklarında bu test ücretsiz ve aşırı zayıf olan insanlarda yüzde 90 benimki kadar vardır kansızlık. mutlaka baktırıp kullanın derim ben.
daha sonra bu şurup bitince toz bakmaya başladım. eczanelere sordum protein tozu kullanan arkadaşlarıma vs ilaç kullanımına çok karşıyım fakat kilo almak için artık herşeyi yapıcak kızlar anlar ne halde olduğumu.
piyasadaki herşeyi araştırdım. şunu söyleyebilirim protein tozu, zart hapı zurt çayı hepsi para israfı. proetin tozu zaten spor yapanlar için fakat tozu bırakınca herkes sönüyor. ve kalp damarlarını genişletiyormuş aman bunları kullanmadan önce bir daha düşünün derim.
ben kendi tanıdık eczanemizden bi toz aldım. 0-10 yaş çocukların gelişimine takviye. burda marka adı söyleyebiliyor muyum bilmiyorum ama mor kapaklı bi toz muzlu çikolatalı falanı var. bunu ben süte karıştırıyodum ilk başlarda günde bir bardak daha sonra ikiye çıkardmı ve 5 kutu kullandım. küçük çocuklar için olduğu için daha az zararlıdır diye tercih etmiştim (zararsız demiyorum :) )
bu tozu bi bardak sütle karıştırınca 125 kalori ediyordu sanırım ben süte katıyordum 200 küsür yapıyodu. bu tozu da kesinlikle takviye olarak tavsiye ederim tabi yemeklerinizi yiyceksiniz. sadece bu toz aldırmaz. ayrıca kızlar kilo almak isteyenler boy kilodan günlük kaç kalori ihtiyacınzı var hesaplayın internette var ve yediklerinizi hesaplayın kesinlikle bir günde.
hazır yiyeceklerin arkasında yazıyor. diğerleri internette var yine.
şimdi günlük kalori ihticaınızın üstüne 1000 kalori ekleyin. böyle yerseniz haftada bir kilo alırsınız. tabi ki de yiyemezsiniz 1000 fazlasını ama hedefiniz hep 1000 fazlası olsun :)
bu tozu da anlattıktan sonra burda okuduğum başka tavsiyem de bebe bisküvisiyle süt maması. geceleri paketin yarısıyla yapıp her gece-akşam yerdim. bu da sütle yaklaşık 500-600 kalori yapıyor. tabi selülit de :) bunu yemeklerinizi yiyip günlük ihtiyacınızı karşılayınca fazlasi için yiyin.
kendinize bi bütçe ayırın. fazla değil. markete gidip topkek alın. kalorilerine bakın yüksek olanı tercih edin. çantanızda falan bulunsun iki tane sürekli. çay kahvenin yanında bunları yiyosuunuz.
yani arkadaşlar size önerceklerim kan sayımı şurubu ve kekler. kekler de yaklaşık 300 kalori. günde iki tanesi 600 yapar akşama da bi mama 600 alın size fazladan 1000 kalori haftada 1 kilo.
ben bunları gayet başarılı şekilde uyguladım yılmadım bıkmadım. arkadaşlar şunu kesinlikle söyleyebilirim iştahsızlığınızın büyük nedeni stres mutsuzluk vs. bunları hayatınızdan çıkarın öncelikle. ayrıca motivasyon çoook önemli. yılmayın asla.kendinize bi idol bulun fizik olarak. etrafınızda emininm kıskandığınız istediğiniz ama olamadığınız kiloda insanlar var günlük hayatta sık karşılaştığıınız. biraz sabrederseniz siz de öyle olabilceksiniz daha mutlu daha kendinden emin ...
ve ayrıca ben spor yapıyodum evde. ama hep ağırlıkla. dambılım yoktu şu şişesii kullanıyordum ama hiç yılmadım. ağırşık kullanmak size kas yapar kas da ağırlık :) aman ağırlıksız çok fazla yapıp daha da incelmeyin. kkilo aldırıcı spor programları var internette. bunlara bakın derim spor önemli ÇÜNKÜ!!!!!
çünkü ikinci kilo alışım yani bu aralık ocak aylarında kilolarımı şu şekilde aldım sömestırda full evde oturdum ve hergün mantı ve tatlı yedim. yaklaşık iki hafta. dışardan donduurulmuş aldım ve evde tatlı yapıp yedim.(arkadaşlar iştahı olmayanlar yemekleri dışarda yesin. sağlıksız biliyorum fakat midenizi büyütmek adına biraz size güzel gelenleri tercih edin. mantı çok iyi öneririm ayrıca fast food da öyle.) bu gerçekten çok etkili bi yöntem iki haftada bayaa toparladım fakat arkadaşlar selülitli...
ve ilk kilo almamda bacaklarım çok daha dolgun çok daha taşlardı. şimdi o kadar değiller. kilo aldım kalınlaştım fakat sanki böyle sarkık gibi. (benim gibi) sporsuz, iştahı yüzünden sigara çay kahve vs yüzünden kilo veren kızlara kesinlikle az da olsa spor yapmalarını öneriyorum. çünkü sarkık olursunuz aldığınızda. zaten şu anda da vardır sarkıklık sporsuz verildiği için bari alınca güzel mutlu olun. dambıllı spor kilo verdirmiyor eger güzelce yerseniz merak etmeyin.
gelelim kilo alma belirtilerine. öyle bi haftada iki haftada şişmeyi beklemeyin (40-45 kilo olanlar).
siz güzelce şişene kadar yiyin. boş durmasın ağzınız kuruyemiş kek çikolata(500 kalori) hep atıştırın. yemeklerinizi çok fazlalaştıramıyorsanız mideniz küçükse bunları arada yiyin. boş vaktiniz yoksa iş yaparken yiyin. kilo almamanıza imkan yok o zaman. fakat dediğim kalori ihtiyacınıza kesinlikle bakın ona göre günlük hedef koyun ve yediklerinizi hesaplayıp not edin. iki hafta deneyin kızlar. tartıdaki rakamlar yükselince özgüveniniz gelicek musmutlu olcaksınız. fakat moral de çok önemli her gün tartılıp kilo alamadığınızı görmek kötü oluyor o yüzden ben illa da hergün tartılcam diyosanız tokken tartılın daha da gaza gelirsiniz. normal kiloda olmak gerçejten çok güzelmiş. bunları yazmamın sebebi aşırı zayıflığın ne hissettirdiğini çok iyi biliyorum 3 4 sene çektim. gerçekten hayat kaliteniz bile artııyor özgüven sayesinde. burda yazdıklarımı uygulamaya çalışın.
bu arada 1 haftada 1 kilo almak yani +1000 kalori zor bişey vücut hemen alışmaz ve hemen kilo alamazsınız. o yüzden internette yazan uyduruk şeylere itibar etmeyin 1 haftada 3 kilo cart curt gibi. alsanız da sağlık sorununa yakalanmanız %90 olur sanırım.
ve son olarak yumurta bal süt üçlüsü var. yine iştahsızlara gelsin yemek yemeye üşeniyosanız bu içeceğe yönelin derim geceleri yatarken. yumurta sarısıyla balı karıştırın ılımış sütüekleyin merak etmeyin yumurtanın tadından kokusundan eser olmuyor süt ve bal götürüyo onu. bu içecek de yaklaşık 200 küsür kalori. toz moz kulklanmak istemeyen sağlıklı olan bu içeceği içsin.
inşallah faydalı olur bunlar ve başarırsınız. hepinize başarılar ve mutluluklar diliyorum :)

Son düzenleme:
Yarisini okumadim bile. Bu kadar kasmaya gerek yok. 23 yildir kilo almayan biriyim ben 43dun 58oldum 2bucuk ayda ve yemek kisarak durdurdum kilo almami ama bu kadar anlatcak biseyim yok. Nerden buldun yazicak bunca seyi

yine faydalı bir şey bulurum umuduyla okuyacak çoğu kişi ama yine boş. Buradaki çoğu kişi, en azından kendimden yola çıkayım kansızlığı dahi yok ve iştahı gayet yerinde hatta sizin anlattıklarınızdan daha çok yiyip kilo alamayan kişiler. Yine hüsraaan :işsiz:

Aynen ya bende kilo almak istiyorum ama önce troid baktiricam istahim yerinde ama alamıyorum:63:

Günlük 10 adet kuru üüzüm günlük bunu 1 tane arttırın 3 ay sürsun. Her sabah bal ceviz ve yoğurt aç karnına karışım yiyin alirsiniz

X