Adını koymak gerekmez mi?

birkimsecik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2020
240
185
33
GÜNCELLEME:

Kızlar, benimkinin yurtdışı işi iptal oldu nasibinde yokmuş diyelim. Bende sevindim doğal olarak :) Hayırlısı ne ise o olsun.
Bir de bu arada kendiliğinden neler oldu nelerrrrr !
Geçtiğimiz hafta ailesi ile tanıştım! Ben hiç lafını bile etmedim, kendi planladı her şeyi :)

Arkadaşlar merhaba,

Güzel, ciddi düşündüğümüz bir ilişki içerisindeyim. Benim ailemle kendisi tanıştı fakat ben onun ailesiyle henüz tanışmadım. Şimdi benim soruma gelecek olursak kısaca anlatayım.
Erkek arkadaşım işi dolayısıyla minimum 1 seneliğine yurtdışına gidebilir, bugün yarın belli olacak. Çok iyi bir iş, hem maddi hem manevi açıdan.
Gitmesine kesinlikle bir şey demiyorum, meslek hayatı açısından çok iyi olacak onun için. Bu fırsat her zaman gelmeyebilir, ülke şartlarını düşündüğümüzde de alacağı rakam bayağı iyi. Benim düşündüğüm ise şu.. ailemle tanıştı, herkes evlilik ne zaman diye soruyor vs. E bende istiyorum tabi ki en azından bir adı konsun istiyorum. Ancak kendisi minimum 1 yıl çalışırsa, ev kredisini direk kapatabileceğini 2. bir yatırıma girebileceğini vs söylüyor fakat bizden hiç bahsetmiyor. Sadece her şey çok güzel olacak diyip duruyor. Bende bir şey sormuyorum, demiyorum bencil gibi görünmek istemiyorum. En az 1 yıl yok belki daha uzun sürecek bu süreçte gitmeden önce bir adı konsa bir teklif olsa en azından diye düşünüyorum. Bencilce mi davranıyorum? Bu düşüncemi ona söylemekten de çekiniyorum? Sizce yanlış mı düşünüyorum? Ona bunu söylemem doğru olur mu ve nasıl söylemeliyim?

Teşekkürler, hoşça kalın :)

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,

Güzel, ciddi düşündüğümüz bir ilişki içerisindeyim. Benim ailemle kendisi tanıştı fakat ben onun ailesiyle henüz tanışmadım. Şimdi benim soruma gelecek olursak kısaca anlatayım.
Erkek arkadaşım işi dolayısıyla minimum 1 seneliğine yurtdışına gidebilir, bugün yarın belli olacak. Çok iyi bir iş, hem maddi hem manevi açıdan.
Gitmesine kesinlikle bir şey demiyorum, meslek hayatı açısından çok iyi olacak onun için. Bu fırsat her zaman gelmeyebilir, ülke şartlarını düşündüğümüzde de alacağı rakam bayağı iyi. Benim düşündüğüm ise şu.. ailemle tanıştı, herkes evlilik ne zaman diye soruyor vs. E bende istiyorum tabi ki en azından bir adı konsun istiyorum. Ancak kendisi minimum 1 yıl çalışırsa, ev kredisini direk kapatabileceğini 2. bir yatırıma girebileceğini vs söylüyor fakat bizden hiç bahsetmiyor. Sadece her şey çok güzel olacak diyip duruyor. Bende bir şey sormuyorum, demiyorum bencil gibi görünmek istemiyorum. En az 1 yıl yok belki daha uzun sürecek bu süreçte gitmeden önce bir adı konsa bir teklif olsa en azından diye düşünüyorum. Bencilce mi davranıyorum? Bu düşüncemi ona söylemekten de çekiniyorum? Sizce yanlış mı düşünüyorum? Ona bunu söylemem doğru olur mu ve nasıl söylemeliyim?

Adı konuşmuş zaten. Sevgilisiniz. Dediğiniz şey söz, nişan gibi bir şeyse bunu en az sizin kadar karşı tarafın da düşünmesi lazım. Bence siz konuyu açıp fikrini öğrenebilirsiniz.

1 sene içinde sizi zorla evlendirmeye mi kalkacaklar? Ne için istiyorsunuz bir cevap vermeyi bilemedim.
Ben boyle şeyleri erkegin istemesi ve dusunmesi taraftariyim acikcasi.
Hayır tabi ki öyle bir ailem yok çok şükür :) Artık bir adım atmanın zamanı geldi diye düşünüyorum. Bir de sanırım bu çevre baskısı dedikleri duruma düştüm :KK70: sosyal medyaya bakıyorum bekar arkadaşım kalmadı yahu :KK70:

Guzel olacak planlarin icerisinde bende varmiyim acaba diye sorun bence.
Bana pek varsiniz gibi gelmedi.
Erkekler kizlarin ailesiyle tanisma olayina bizim gibi bakmiyorlar.
Hah evet bunu da düşünüyorum. Böyle anlatırken sanki planlarının arasında yokmuşum gibi hissediyorum. Sorsam da bencil mi olurum diyorum.. Bir taraftan kendisi her şey çok güzel olacak diyip duruyor.. Bilemiyorum :)

Söz, nişan, teklif. Bende bu konuda çok çekimser kalıyorum. Fikrini merak ediyor olmam, sormam normal bir şey değil mi?
Tabi ki normal. Çok istekli görünmeden sorabilirsiniz. Gerçi böyle durumlarda karşı tarafın ne düşündüğü hal ve hateketlerinden, gelecek planlarından, konuşmalarından belli olur. Eğer böyle bir isteğini hiç sezmediyseniz sorunca geliştirici cevaplar da alabilirsiniz. Bakarız, acele etmemize gerek yok, dönünce konuşuruz… gibi şeyler

Arkadaşlar merhaba,

Merhaba, sana kendimden örnek vereyim, benim sevgilim de sürekli yatırım planları yapar. Şu borcu kapatirsak şunu da yaparız, böyle yaparsak da şöyle olur diye. Bunun icerisinde hiç evlilik planı olmazdı ama nişanlıyım. Ağustos da nikahimiz var ve hala evlilik ile ilgili bir şey söylemez. Hala alacağı arabanın planini yapar. Demem o ki; takılmayın böyle şeylere.. her şey güzel olacak cümlesinde ben sizi gördüm açıkçası. İlerisi için elbette kimse garanti veremez ama ben ciddiyetsizlik ya da isteksizlik görmedim sevgilinizde. Sormak için de erken. Her zaman nasilsaniz şimdi de öyle olun ve birakin zaman üstesinden gelsin :)

X