tavsiye verir misiniz?

mommis

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Mart 2019
169
209
40
herkese merhaba,
ülkemizin durumu malum. eşim iyi bir üniversiteden mezun, sınavda da çok yüksek puan alarak atanmış. sonrasında biz tanıştık evlendik. Ben daha orta düzey bir üniversiteden mezunum. ben kamu da çalışmıyorum. tanıştığımızda da eşim benim maaşımı, ailemin maddi durumunu biliyordu. evlendiğimizden beri de maaşım yatınca direk kendisine gönderiyorum. kendi ailesi maddi anlamda çok iyi durumda değildi. bana evlenmeden önce ben seni her şekilde istiyorum kafama takılan tek şey aramızdaki bu maddi durumun farklı olmasının sorun olur mu diye sormuştu. ben de kendi adıma bunu sorun etmediğimi dile getirdim ve evlendik. evlendiğimiz ilk günden itibaren benim işimi asıl kendisinin hak ettiğini, kendisinin benden düşük maaş almasını kabullenemediğini dile getirip sürekli sorun çıkardı. ailem çok zengin değil ama durumları iyi onlarında çalışarak yapamayacağını, çalışarak olsaydı kendi babasının zengin olacağını söyleyip aileme de sıkıntı çıkardı. hatta bir önceki konumda da bahsetmiştim. ailem bu mevzulardan dolayı bekarlıkta verdiğim paranın karşılığı olan evi vermediler. daha doğrusu eşine güvenmiyoruz. boşanırsanız kendi kazancından olmanı istemiyoruz dediler.
eşim birkaç yıldır kamuya sınavsız, referansla işe girenlere kafayı taktı. ama öyle böyle bir takıntı değil. haketmiyorlar, torpille gelip müdür olunuyor, elini kolunu sallayan gelip benimle aynı maaşı alıyor vs diye kendini harap etti. daha kötüsü amirleriyle, iş arkadaşlarıyla da sürekli geriliyor bu konu yüzünden. benim zorumla psikiyatriste gitti. adam bu düzeni sen değiştiremezsin gücün yetmez. bunun için kendini ve aileni üzemezsin. ya bu durumu kabulleneceksin ya da sende kendine torpil bul sen de yüksel vs demiş. ödev olarak bir kitap verdi ve terapilere öyle başlayacaklardı. ama asla devam etmedi.
bizim yıllardır en büyük derdimiz kendisinin hakettiği yerde olamadığı, diğer tüm insanların haketmedikleri pozisyonda vs vs kendi anne ve babası hariç herkesten nefret ediyor. etrafta birisi ev almış araba almış denmesinden korkuyorum artık haddimize olmadığı halde sürekli bunu kafasında kurup kurup Allah bilir nerden buldu parayı, ben yapamadım. herkes iyi ben haketmediğim bir hayatı yaşıyorum vs vs bu arada evimiz var arabamız var. kimseye muhtaç değiliz. tatillerimize gideriz yani kötü bir hayatımız yok. ben çok bunaldım anlatamam. alınan evin parasının büyük kısmını benim bekarlık paramdı. bunu dile getirmedim hiçbir zaman. kendisi sürekli ne zaman senin 2 katın maaşım olur ne zaman kendi paramla ev alabilrim o zaman herşey yoluna girer deyip duruyor. 2 çocuğumuz var. boşanmanın arefesinden döndük 3 kez. konular hep aynı sözler verdi terapiye gitmeye dair tabi ki terapiye gitmedi. maaşımı söylemeye korkuyorum. söylesem bunalıma giriyor söylemesem beni küçük görüyorsun o nedenle söylemiyorsun diyor. yahu maaşımı olduğu gibi sana gönderiyorum diyorum. tamam gönderme sen beni ezmek için yapıyorsun ardı arkası kesilmiyor. siz olsanız ne yapardınız?

Aileniz evi size vermemekle çok iyi yapmış demek ki gelecek görmüyorlar umarım eşiniz düzelir ama zor olur da boşanırsanız ev güvenceniz olur bi nevi aşağılık kompleksi olan kıskanç adamın teki kocanız nasıl katlanıyorsunuz anlamadım okuyunca aklıma güldür güldürde ki keşke benim olsa diyen adam geldi

Maaşı bana gönderin bu iş huzur içinde çözülsün 😅

Şaka bir yana kocanız gerçekten psikiyatriste gitmeli. Outliers diye bir kitap var onu muhakkak okumalı, ben de bazen kendimi olmam gerek yerden daha aşağıda görürdüm ama o kitapta yazılanlardan sonra bazı şeylerin elimizde olmadığını anladım diyebilirim.

Neden maaşinizi ona gonderiyorsunuz?
Hesabinda iki maaşi birden gorunce egosu mu tatmin oluyor? Bu kadar hirs tehlikeli yalniz
Bu derece takintili bi adama 2 cocuk buyuk cesaret
Bu kadar fesatlanip kinlenecegine daha cok calissin atanmaya cabalasin madem
Eviniz arabaniz varmis hala şükretmiyor şikayetleniyor dikkat etsin de sınanmasın
Adama rahat batiyor resmen

Maaşın hepsini göndermek nedir bunlar hep manipülasyon. Kendinize gelin. Madem iş değiştirsin başka bir şeylerle ilgilensin. Tripkolik ya. Eşim yüksek maaş alsın gurur duyarım gelirimiz arttı diye sevinirim ne demek senin iki katın kazanmalıyım? Rakip misiniz siz?

maaşımı söylemeye korkuyorum. söylesem bunalıma giriyor söylemesem beni küçük görüyorsun o nedenle söylemiyorsun diyor. yahu maaşımı olduğu gibi sana gönderiyorum diyorum. tamam gönderme sen beni ezmek için yapıyorsun ardı arkası kesilmiyor. siz olsanız ne yapardınız?

Aşağılık kompleksi olan kişiyle hayat zordur.
Hele ki eşinin karşısında aşağılık kompleksine giren adamla hayat daha da zordur.
Eşiniz ya terapiye gidip bu sorunu çözecek ya da siz oturup bu işi ciddi ciddi bitirmeyi düşüneceksiniz.
Çünkü bu takıntı hem sizin hem çocuklarınızın hayatını mahvetmeye devam edecek.
Ama bu sizin zorunuzla olacak bir şey değil. Terapinin başarılı olabilmesi için önce kişinin ortada bir sorun olduğunun farkına varması ve çözmek için kararlı olması gerekir.
Sorunlarıyla yüzleşmediği sürece isterse yıllarca en iyi terapistlere gitsin zaman ve para kaybından başka bir şey getirmez.

Maaşın hepsini göndermek nedir bunlar hep manipülasyon. Kendinize gelin. Madem iş değiştirsin başka bir şeylerle ilgilensin. Tripkolik ya. Eşim yüksek maaş alsın gurur duyarım gelirimiz arttı diye sevinirim ne demek senin iki katın kazanmalıyım? Rakip misiniz siz?

Normalde yapmam ama ben bu atlamışım.
Maaşını eşine gönderen kadınları anlamadım anlamayacağım.
Sizin maaşınızı ona göndermeniz, maaşınızın ne kadar olduğunu saklamanız, ondan başarılı görünmemek için çırpınmanız hiçbir işe yaramaz. Bunlar eşinizi daha başarılı veya "erkek" yapmaz.
Nasıl ki eşinizin bir an önce terapi görmeye başlaması gerekiyorsa sizin de bir an önce onun suyuna gitmeyi bırakmanız lazım.
İki çocuğunuz var, en azından onlara nasıl bir rol model olduğunuzu düşünerek davranmanız gerekir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Çocukluğunda yüksek yüksek puanlar alıp, iyi lise ve üniversitelerden mezun olan sınav canavarı ama gerçekte bir halt olamayan tiplerde çok var bu durum, ama o Karabük mezunu biz nasıl ayni iş yerinde çalışırız vs...
Belki de haklıdır ne bileyim
Düzelmez
Ya bu deveyi gudeceksin ya bu diyardan gideceksin

Adamdan aşırı korktum. Bu enişteye benziyo. Hani vardı ya oyun parkında bacanağının çocuğunun yüzüne kezzap atmıştı. Akıllı uslu olduğu için kıskanıyormuş zaten. Sizin kocanız da yapar kesin böyle şeyler çünkü gidişat hiç iyi değil. Öldürür bu birilerini kıskançlığından kötülüğünden. O da çalışsın kafayı millete yoracağına! Böylelerinin gözü doymaz asla! Bi de 2 çocuk valla helal olsun iyi cesaret!
Bir de ben çalışıp kocama maaşımı niye göndereyim ya ne kadar iğrenç bir durum kusura bakmayın!

herkese merhaba,
ülkemizin durumu malum. eşim iyi bir üniversiteden mezun, sınavda da çok yüksek puan alarak atanmış. sonrasında biz tanıştık evlendik. Ben daha orta düzey bir üniversiteden mezunum. ben kamu da çalışmıyorum. tanıştığımızda da eşim benim maaşımı, ailemin maddi durumunu biliyordu. evlendiğimizden beri de maaşım yatınca direk kendisine gönderiyorum. kendi ailesi maddi anlamda çok iyi durumda değildi. bana evlenmeden önce ben seni her şekilde istiyorum kafama takılan tek şey aramızdaki bu maddi durumun farklı olmasının sorun olur mu diye sormuştu. ben de kendi adıma bunu sorun etmediğimi dile getirdim ve evlendik. evlendiğimiz ilk günden itibaren benim işimi asıl kendisinin hak ettiğini, kendisinin benden düşük maaş almasını kabullenemediğini dile getirip sürekli sorun çıkardı. ailem çok zengin değil ama durumları iyi onlarında çalışarak yapamayacağını, çalışarak olsaydı kendi babasının zengin olacağını söyleyip aileme de sıkıntı çıkardı. hatta bir önceki konumda da bahsetmiştim. ailem bu mevzulardan dolayı bekarlıkta verdiğim paranın karşılığı olan evi vermediler. daha doğrusu eşine güvenmiyoruz. boşanırsanız kendi kazancından olmanı istemiyoruz dediler.
eşim birkaç yıldır kamuya sınavsız, referansla işe girenlere kafayı taktı. ama öyle böyle bir takıntı değil. haketmiyorlar, torpille gelip müdür olunuyor, elini kolunu sallayan gelip benimle aynı maaşı alıyor vs diye kendini harap etti. daha kötüsü amirleriyle, iş arkadaşlarıyla da sürekli geriliyor bu konu yüzünden. benim zorumla psikiyatriste gitti. adam bu düzeni sen değiştiremezsin gücün yetmez. bunun için kendini ve aileni üzemezsin. ya bu durumu kabulleneceksin ya da sende kendine torpil bul sen de yüksel vs demiş. ödev olarak bir kitap verdi ve terapilere öyle başlayacaklardı. ama asla devam etmedi.
bizim yıllardır en büyük derdimiz kendisinin hakettiği yerde olamadığı, diğer tüm insanların haketmedikleri pozisyonda vs vs kendi anne ve babası hariç herkesten nefret ediyor. etrafta birisi ev almış araba almış denmesinden korkuyorum artık haddimize olmadığı halde sürekli bunu kafasında kurup kurup Allah bilir nerden buldu parayı, ben yapamadım. herkes iyi ben haketmediğim bir hayatı yaşıyorum vs vs bu arada evimiz var arabamız var. kimseye muhtaç değiliz. tatillerimize gideriz yani kötü bir hayatımız yok. ben çok bunaldım anlatamam. alınan evin parasının büyük kısmını benim bekarlık paramdı. bunu dile getirmedim hiçbir zaman. kendisi sürekli ne zaman senin 2 katın maaşım olur ne zaman kendi paramla ev alabilrim o zaman herşey yoluna girer deyip duruyor. 2 çocuğumuz var. boşanmanın arefesinden döndük 3 kez. konular hep aynı sözler verdi terapiye gitmeye dair tabi ki terapiye gitmedi. maaşımı söylemeye korkuyorum. söylesem bunalıma giriyor söylemesem beni küçük görüyorsun o nedenle söylemiyorsun diyor. yahu maaşımı olduğu gibi sana gönderiyorum diyorum. tamam gönderme sen beni ezmek için yapıyorsun ardı arkası kesilmiyor. siz olsanız ne yapardınız?
Aileniz çok çok haklıymış siz maasinizi yedirdiginiz gibi bu adam evide çarçur eder üstüne birde memnuniyetsizliğiyle sizi ezmeye devam ederdi. Eşinizin aşağılık kompleksi var ülkede her yer üniversite millet yurt dışında master yapıyor yine işsiz eşinizdeki nasıl bir ego ki çok çok iyiyse millete b.k atacağına yurt dışında çalışsın ek iş yapsın maaşı azsa milletin aldıklarına laf edeceğine böyle paraci erkekler mide bulandırıcı Allah hakkınizda hayırlısini versin

herkese merhaba,
Maaşınızı niye eşinize gönderiyorsunuz? O kadar çalışıp kazanıyorsunuz, bu eziyeti çekmek için mi? Adam yolunu bulmuş, hem sizin paranıza konuyor hem memnun olmuyor güya.. Paranızı göndermeyi bırakın ve kendi geleceğiniz için birikim yapın..

herkese merhaba,
Maaşınızı kendiniz idare edin.
Eşinize göndermeyin. Eviniz var kira ödemiyorsunuz gerekiyorsa faturaları otomatik ödemeye alın geçin.
Eşinizin değişeceğine inanmıyorum bu sebeple ayırın bütçenizi. Madem ağırına gidiyor sizin paranızı almasın hesabına. Sizde çocuklar icin birikim yapın,eviniz varmış ailenizde bu adamı da boşa çekiyorsunuz ama sizin kararınız tabi birşey diyemem. Şu saatten sonra en azından maaş göndermeyi bırakın. Öyle de mutsuz, böyle de mutsuz zaten bu adam boşverin.

Siz bu adama maaşınızı da verseniz evinizi de verseniz onun bu tavırları yatışmayacak. Derdi maddi sıkıntı değil, derdi aşağılık kompleksi. Çok yorucu, çok bunaltıcı. Onun için de öyle sizin için de öyle. Maaşınızı vermeniz bana kalırsa kesinlikle hiç doğru bir hareket değil. Üstüne bir de ailem evi verse diyorsunuz.

Aileniz evi ya da karşılığı olan parayı size verirse bu adamın hazmedemeyeceği altında ezileceği daha fazla şey olacak.

Ben böyle birine asla katlanmazdım. Aileniz de ne olduğunu anlamış. Akışına bırakın kendi dert ediyorsa etsin. Bunun stresini sıkıntısını sizin üzerinize boşaltıp kendi rahatlıyor, sizin içiniz şişiyor.

Daha iyi bir işe girebiliyorsan gir, daha çok para kazanıyorsan kazan. Ama insanları şişirip durma yani.
Gözü aç, gözü başkalarının kazandığında.

Sizin için çok yorucu ve çok yıpratıcı bir şey Allah ferahlık versin.

Eşiniz aşağılık kompleksinden ölecek nerdeyse. Böyle biri ile ömür tüketilir mi bilemedim.
Maaşınızı yollamayın adamın kaba etini daha fazla kaldırtmayın. Siz alttan aldıkta maaşınızı ona verdikçe coşmuş çünkü.
Ben olsam boşanırdım da sizi bilemem bari ezdirmeyin kendinizi

X