Adsl faturanız ne kadar geliyor ??

DygEge

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
7.619
185
Slmlar;
Adsl aboneliğimiz 4 GB limitli kullanıcıyız..Ama son birkaç aydır kotayı %50 aşıyoruz..Nedenini biz bile anlamadık..Normalde 30 ytl gelen fatura 50-60 ytl gelmeye başladı..Modemde aldığımız için 2 yıllık aboneliğimizi iptal ettiremiyoruz..Sizler ne kadar ödüyorsunuz??

bizde 4gb limitli. aştığımız pek nadir olur. oda %50 falan olmaz yani. video izliyosanız, program, müzik falan indiryorsanız, görüntülü konuşma yapıyorsanız çok etkiliyo kotayı bunlar.

Bir iki kere fim izlemekten başka bırsey yapmadık..Oda bu kadar arttırırmıki acaba??

evet film izlemekte etkiliyo. ama nekadar etkilediğini bilmiorum valla.
sakın başkası sizin ağınızdan bağlanıyor olmasın.

bizde ayda 30 tl ödüyoruz canım .. eğer içine sinmiyorsa kota ajanı var ondan yükle o sürekli nekadar kota harcadığını ve aştığını falan gösteriyo tavsiye ederim.. mesela ay sonuna zaten 30 tl geliyo ve kota dolmak üzere oluyo sende film falan seyrediyorsun veya büyük bir program yüklüyorsun ay sonuna bi fatura geliyo şaşırıyorsun ...

29 TL aylık 2 yıl sözleşmeli başlamıştık ama hiç 29 tl vermedik limitsize geçtik 49 tl ödüyoruz limit aşımı endişesi taşımadan kullanıyoruz...:içelim:

biizm normalde limitli.. normlade 27.25. gelmeis gerkeirken iki aydır 32.,5 geliyor.. en pahalı int. biizm ülkede zaten.. sözleşmemiz dolsun başak adsl ye girmiyei düşünüyoruz biz.. tt net çok pahalı bence..

bizede 29 gelmesi gerekirken 60 , 80 ,40 geldiği olduneredeyse hiç 29 ödemiyoruz eşim bilgisayara format atıyor bu yüzden program indiriyor limewer sitesinden müzik indiriyor ve bunların ücretsiz olduğunu iddia ediyor bana takmış durumda kk giriyormuşumda o yüzden fatura yüksek geliyormuş:dilcikar:

bizim ttnet limitli her ay 32 tl ödüyoruz alt komşumun supreronline 80 falan geliyo üstelik çokta kullanmadıklarını söylüor

fakat bu ay bir iki bişiler indirdim bakalım ne gelecek

29'u aşmıyor allaha şükür.... ben kontrol ediyorum ama hep koamı ve ona göre şarkı indiriyorum...

limit aşım ücreti tam olarak 0,008872 ytl/mb dır arkadaşlar ama şöyle bir uygulama var mesela kotanız sizin 4 gb ve siz 45 gb kotayı aştınız diyelim yani baya uçuk bir miktar fatura bekliyorsunuz ama 4 gb limitli kullanıcıların ödeyeceği en yüksek miktarın 62 ytl ile sınırlandırılmıştır. yani sınırsız kullanıcının %5 daha fazlasıydı galiba sınır. tam hatırlamıyorum. tabi bunun içinde modem ücreti falan alınıyosa biraz daha fazla olabilir. ben modem ücreti bağlantı ücreti falan ödemiyorum ekstra ama sürekli kotayı aşıyorum çünkü netten dizi takip ediyorum ve faturam hiç 40 ın altına inmez. ama maksimum 62 geldi. ondada 45 dakikadan 20 bölümlük bir dizi izledim 10 gb kadar olmuştu.

Son düzenleme:
TTNET bizimki ve 29 geliyor, kotayı hiç aşmadık bugüne kadar. Zaten akşamdan akşama kullanıyorum evdeki interneti, oda bişey filan indirmem pek normal yani aşmamam. :kahve:

bizde 29 ödememiz gerekiyor ama 50 den aşşa ödemiyoruz malesef

modeminiz kablosuz modemse ve güvenlik şifresi yoksa başkaları ağınıza giriyor olabilir...:bbo:
daha önce bir internet firmasının müşteri hizmetlerinde çalıştığım için bu durumla çok karşılaşıyorduk..
belki sizinki de öyle bir durumdur.... :uhm:

X