Affet ÇOCUK..Affedebilirsen..

Burada herkes yazıyor ama gerçekte kim ne kadar bu insanlara yardımcı oluyor bilmiyorum açıkçası... Böyle durumlarda insanlar uzaktan "vah vah" demeyi tercih ediyor çoğunlukla. Ki sadece suriyeliler değil, etrafımızda birçok aç çocuk var ki. Ben üniversite öğrencisiyim gelirim yok. Ama ailemden aldığım harçlıkla bile ayda bir iki defa bu aileler için alışveriş yapıyorum. Çok bir şey değil makarna, pirinç, tavuk, çocuklara bir iki çikolata, meyve falan. İnanın o parayı oraya harcamak bir şey kaybettirmez kimseye. Çocuklara, dilencilere para vermeyin ayrıca. Bu işi ticaret haline getirmiş insanlara faydanız dokunur sadece. O çocuklara yardım etmek istiyorsanız kitap alın, defter alın, bi karnını doyurun. Emin olun çok kolay, bunu ailemden aldığım harçlıkla yapabiliyorsam herkes yapabilir bence. Sadece üzülmekle kalmayalım kısacası. Ayrıca Suriyeli diye insanları ayırmak da büyük faşistlik bunu diyen insanlara inanamıyorum, onlar canlarını korumak için buraya geldiler ama biz burda daha kendi halkımızın karnını doyuramadığımız için onlar da rezil oıldular...

Allahm kalbim yüreğim sığmıyo bedenime :KK14:

Suriyeli çocuklar var evin önünde. Alanda böyle. Gelen giden bişey verir diye dileniyolar 5 10 taneler

Bi tanesinin çığlığını duydum ama nasıl bir çığlık nöbet geçirmiş gibi tiz bi çığlık atıyo aralıksız.

Sonra vücudunu yere seren bi sandalyeyle sustu..
en fazla 5 yaşında..

Bida bağırdı. Bu defa bacaklarına gelen sopayla sustu. Etrafı bin tane şerefsizle dolu. Sadece bakıyorlar

Bi tane kız oglana sopayla vurdu kardeşini korumak için heralde. İtildi
En fazla 10 yasında..

sonra ortada oturup aglayan bi çocuk. Yine aynı hayvanın tekmesiyle top gibi yuvarlanıp düştü. yuvarlanışını gördüm..
çocuk en fazla 4 yaşında..

Bunlar 3-5 dkikada oldu..

Allahm bu ne.. Sırf sahipsizler diye bu kadar ayrımcılık zulüm niye :KK43: Her çocuk eşittir ama baska cocuga bu kadar yapamazdı. Yaptırmazlardı..
yapanda 16 yaslarında heralde.. Aslında o da çocuk...
Sonra bir tane insan evladı genc hepsine dayılandıda kurtuldu cocuklar

Biri bacagını tuta tuta digeri belini bükerek gitti. Ablalarının elinden tutup

Büyüyecek o çocuklar. Ne için burdayız diyecekler. Bu ayrım bu zulüm niye

Bizden olanlar bizi sığdırmadı yuvamıza diyecek ana babaları. Hayattalarsa şayet..

İki kuruş mal için. O lanet paralarda koltuklarda sizin olsun. Bu çocukların hayatını kim verecek tekrari?

Gözümün önünden gitmycek hiç. Bedeni o kadar ufaktı ki. Bi kediye tekme atsan o kadar yuvarlanmaz.

Anneleri babaları sokağa saldıkları için suçlu. Onlara bunu yaşamaya mecbur bırakanlar suçlu. Bunu yaşatanlar suçlu.. :KK14:

Şarkıdaki gibi dmi. Masum değiliz.
Hiçbirimiz..

Verecek yemeğin yoksa, yatıracak yerin yoksa, çalıştıracak iş gücün yoksa ne diye açarsın bu insanlara ülkenin kapısını? Bu insanları umutlandırarak ülkene aldın, şimdi aç olanların, hor görülenlerin, üşüyenlerin günahı kimin boynuna?

Biz elimizden geldiğince giyecek, yiyecek yardımı yapıyoruz. Ama yetmiyor, yetmezde..

Bu çocuklar bizlere kin duyarak büyüyecekler.. Allah tüm çocukları güldürsün.. Yanlış politika, yanlış siyaset bu insanları sefil eden..

Allah bu çocukların her göz yaşına sebep olanları ıslah etsin..

Verecek yemeğin yoksa, yatıracak yerin yoksa, çalıştıracak iş gücün yoksa ne diye açarsın bu insanlara ülkenin kapısını? Bu insanları umutlandırarak ülkene aldın, şimdi aç olanların, hor görülenlerin, üşüyenlerin günahı kimin boynuna?

Biz elimizden geldiğince giyecek, yiyecek yardımı yapıyoruz. Ama yetmiyor, yetmezde..

Bu çocuklar bizlere kin duyarak büyüyecekler.. Allah tüm çocukları güldürsün.. Yanlış politika, yanlış siyaset bu insanları sefil eden..

Çok güzel söylemişsiniz, duygularıma tercüman oldunuz gerçekten.

göz göre göre ölüme mi terketselerdi? hükümetimizin yaptığını kim yapabildi ki başka? tabi ki yeterli değil olmayabilir ama bu bakış açınız çok yanlış bence. Esed katili insan olsaydı da halkına zulm etmeseydi, kim ister evini yurdunu bırakıp dilencilik yapacağı, hor görüleceği,dilini bilmediği bir ülkede sığınmacı olmayı? yine Allah razı olsun devletimiz binlerce insana sahip çıktı.lütfen biraz güzellikleri görelim!

X