Lekeler, Çiller ağda lekesini masaya yatırıyoruz kızlar toplanın :D

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

marrlla

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2021
1
0
36
hiç üşenmedim kızlar sırf bu süreci anlatıp birilerine yardımcı olmak için gecenin bu saatinde bu başlığı açtım. aylar önce ağda bandıyla dudak üstündeki tüylerle inatlaşıp bandı yapıştırdıkça yapıştırdım. soğuk ağda ya yanmaz diye düşünüyordum meğer mevzu derinin kalkmasıymış :) sonra sızlama kızarma ve kabuk bağlayıp soyulma sürecini yaşadım. bir hafta hiç dokunmadım kendi kendine iyileşsin diye.. meğer nemlendirmek kesinlikle güneşten sakınmak ve en azından silverdin hametan gibi kremler kullanmak gerekiyormuş. tabi bunları da yapmadım ve bir hafta sonra kapatıcının bile bu kızarıklığı kapatmadığını görünce delirme sürecim başladı. önce internetten bakıp limon domates gibi asitlerle bilinçsizce kızarıklığı daha da artırdım. sonra bulabildiğim bir ton kremi lekeye sürerek zaten tahriş olan deriyi iyice incelttim ve derim artık parlamaya başladı. bunu yaşayan herkes gibi aynaya baktığımda sadece o lekeyi görüyordum. panikle hata üstüne hata yaptım :KK43: sonra araştırıp mezoterapinin lekelere iyi geldiğini duydum ve mezoterapiye başladım bu esnada kullandığım c vitaminleri vsnin haddi hesabı da yok. resmen buzdolabı küçük bir ecza dolabına döndü. ( harcadığım paraları saymıyorum bile ) mezoterapi kısmen iyi geldi ama bir süre sonra tekrar leke belirmeye başladı. aynalara küstüm , insanların yüzüne bakarak konuşmaya çekindim ağladım sızladım ve lekemle barışmaya karar verdim. bu arada 6 ay geçti tabi. yapabileceğim tüm tıbbi işlemleri yaptıktan sonra doğal yöntemlere başvurmaya karar verdim. sedef ve egzamaya iyi geldiğini bildiğim bıttım sabununu alarak işe başladım. doğal bir sabun olması önemli tabi ki ve yüzümü sabah akşam bu sabunla yıkayıp gün içinde güneş kremimi eksik etmedim. ayrıca her akşam bir kaşık pirinci sıcak suya ıslatarak ertesi gün birkaç kez pamukla bu suyu lekeye uyguladım. şimdi lekeli kısım hala hassas en ufak dokunuşta kızarıyor ama doktor zamanla bunun da geçeceğini söyledi. amaaa artık lekem neredeyse görünmüyor yerini sadece ben biliyorum :) ki inancımı neredeyse yitirmiştim. ÖZETLE lekeler geçmesi kolay olmayan ve leke yerleşmeden müdahale edilmesi gereken konular. bu süreçte güneşe dikkat etmek şart bence en büyük düşmanı. c vitamini etkili ama bence tek başına yeterli değil. bence sabun ve pirinç suyu benim en büyük kurtarıcımdı. hala uygulamaya devam ediyorum umarım yeniden sürecin başına dönmem. siz de deneyin ...

X