Ağlayarak yazdığım satırlar...

Kurtulmussun canim gecmis olsun. O gelinligi de gercekten seni hak eden biri icin giyersin insallah, hic uzulme inan eger ki evlenmis olsaydin asil o zaman uzulurdun. Kv dirdirina, neden her seye tamam dedigine, esinin anneciligine, kiymetinin bilinmemesine vs.. derdin dunyalari asardi.

Hem öyle hem de atanamadım diye beni boşardı. Teşekkür ederim sağolun

Ay sırf sen atanıcaksın diye seni alacak adamınn taaa..! Yazıklar olsun diyorum.Şu an istenmeme sebebin memur olmaman canım ve ben bu tarz çok insan biliyorum.Memursan insansın değilsen at çöpe..Bunlara gelin olsan neeee olmasan ne bacım.? Çok kasıntı bir aile haberin olsun.Bence kurtulmuşsun.Kendilerini ve oğullarını çok üstün görüyorlar.Kendini heder etmeyi bırakta sevin.Bu aileden ne köy olur ne kasaba.

İnsan ne kadar üzülüyor değil mi Önceden insanlar ahlakı için tercih edilirdi şimdi memur ise tercih ediliyor Allah ıslah etsin böyle insanları... Sağolun cevabınız için teşekkür ederim

Merhaba arkadaşlar. Hayatta bazı insanlar görürüz boynu bükük, gözleri buğulu, yorgun... İşte bende onlardanım yaşadıklarıma nerden başlasam bilemiyorum. Üni 3.sınıfta üniversiteden biriyle tanıştım efendi bir insandı. Tanıştıkça birçok ortak yönümüz olduğunu fark ettik aşık olduk. Aşkımız zamanla büyüdü çok seviyordum her hafta ona mektup şiir yazıyordum üzdüysem gül alıyordum yurtta kalıyor diye yemekler yapıp götürüyordum doğum günü olursa her doğum gününde 4 farklı hediye alırdım sırf yalnız kalmasın diye dersten kaçardım onun için okulu ihmal ettim canı sıkılınca sepet hazırlardım pikniğe giderdik bir gün unutmam midesi ağrıyordu yurttan çıkması yasaktı gecenin 11inde kız başıma evden ilaç götürüp parmaklıklar ardından vermiştim o zaman yağmur yağmıştı acayip ıslanmıştım gözlerimin içine bakan adam atandı memleketine gitti herşey alt üst oldu her hafta kavgalar başladı beni sürekli ezdi ben okulu uzattım atanamadım diye o sıralar ailevi problemlerimde vardı çok zor durumdaydım mesafe var dedim dediklerini yuttum affettim benim okul uzamıştı bitirdim babam beni karşısına aldı kızım seni istemeye gelenler oluyor ne diyelim deyince anlattım görüştüğüm biri olduğunu.Babam tanıştı onayladı ailesi geldi herşey peri masalı gibiydi söz oldu ben yük olmayayım diye nişan istemedim sonra kendisi askere gitti onun gitmesiyle peri masalı oldu kabus annesi sürekli erken oldu daha gençsiniz düğünü iki yıl sonra yapalım dedi kendileri antepte yaşıyor antepte ev yokmuş olmaz dedi sesimi çıkarmadım oğlu izne geldi düğün tarihi belirledik annesi mobilyaları ben seçtim dedi onada tamam dedim düğün yapmak istemediler ona da tamam dedim izin bitip askere döndü annesi kardeşi ve abisinin eşi beni istemiyorlarmış hiçbirine bişey yapmadım yemin ediyorum hepsini el üstünde tuttum hep sustum sevdiğim adam askerde bir yandan Kpssye çalışıyorum bir yandan ailesi sürekli iyi çalış atan diyor bir yandan aileme söylesem üzülürler genç kızım çeyiz yapıyoruz onun yoğunluğu bir yandan psikolojim bozuldu. O askerdeyken sırf yük olmayayım diye gelin ayakkabımdan tutun nikah şekerime kadar kendim aldım ailemin karşı taraftan hiçbir beklentisi olmadı annem babam melek gibi insanlar zaten ne dersen evet derler kendi oğulları gibi kabullendiler kpss oldu bitti girdim çalışamadığım için 60 aldım bunu öğrenince aileai kendisi sen ne yaptın millete 60 aldı demeye utanırız atanamadın dediler dedim bu yıl olmadı ama seneye atanırım ücretli yaparım özel okula başvururum size yük olmam dedim askerden geldi bizim tartışmalar gittikçe büyüdü annesi en son aradı bizim durumumuz yok düğün yapamayız sen istediğini diretiyorsun düğün tarihi erker oldu dedik maddi manevi oğlum yıprandı dedi bağırdı ben de ağladım sonra annemi arayıp bağırınca bende ipler koptu çünkü annem sessiz bir insan ve kimse annesine bağırılmasına dayanamaz bende aradım böyle giderse bu iş biter dedim iki gün kimse aramadı en son babama mesaj atıp eşyaları istemişler benim 4 yılım boşu boşuna gitti ne diyeyim Allah büyük. Bu olayın üzerinden 6 ay geçti Rabbim sabrını verdi üstesinden geliyorum ama bazen daralıyorum bi de gelinliğimi almıştım o kadar güzeldiki çok yakışmıştı kendimi prenses gibi hissetmiştim en çok ona ağlıyorum giymek nasip olmadı
Zaten, anlattıklarınıza bakarsanız evlenmiş olsaydınız kesin boşanma durumuna gelirdiniz. Böyle bir adamlada evlenilmez. Çok şanslıymışsınız, erkenden bitmiş. Önünüze bakın, bütün çabanız atanmak olsun. Allah daha iyilerle karşılaştırsın.

O zaman çok şanslısınız. Rabbim mutluluğunuzu daim eylesin maşaallah :KK9:
Amin rabbim sana kat ve kat ıyi bir eş nasip etsin canim insallah..❤
Sana tavsiyem kendinden ödün verme..
Inan senin yaptığın fedakarlıkları anlayacak insanlar çok nadir kaldı..
Böyle insanlara iyi de gelin olmamışsın
Ahlakını değil eve getirecegin paranın hesabına düşmüşler..
ALLAH kurtarmış seni bence ❤

Allah korumuş seni, gözyaşların şükür gözyaşları olsun canim. Hayatta ne unutulmuyor da bu unutulmayacak? Hakkında hayırlısı olsun ardına bile bakma, Allah herkesin gönlüne göre versin ins.

Boyle bir aileden kurtulduguna şükret bence, evlendiginde basina daha neler gelecekti tahmin etmek zor degil. Boyle ailelere gelin gidip hayati zindan olan nasil insanlar var. Şükret ve o aldigin gelinlikten daha guzelini giyebilecegin gunler gelecek sadece sabir..

Kalbini kaptırdığın adam için fazlasıyla alttan almışsın bazı şeyleri.İyi dayanmışsın ama maşallah.

Sıkma canını boşver.Allah daha iyisini verecek demek ki :)

İnsan ne kadar üzülüyor değil mi Önceden insanlar ahlakı için tercih edilirdi şimdi memur ise tercih ediliyor Allah ıslah etsin böyle insanları... Sağolun cevabınız için teşekkür ederim
Açıkçası sanki burada da karşı cinsten kesin olarak beklenen şeyler bekleniyor sizden, ama ben bu ailenin hiç de öyle eşitlikçi falan olduğunu sanmıyorum. Çok çalış kazan falan nedir onlara ne? Belki çalışmak istemiyorsun diyelim zorla mı çalıştıracaklar, çalıştırılmama gibi zorla çalıştırılmanın da aynı şeyin laciverdi olduğunu düşünüyorum. Çok görmemiş bir aile, iyi ki kurtuldum deyip her gün şükür etmeniz lazım. Bunları boş verin “kendiniz” için sınava çalışın ve geleceğe odaklanın. Aşk eğer sizi yerden yere vurup değersizleştiriyorsa o aşk falan değildir benim gözümde...Hayatta vazgeçilmez olan kimse Yok

Merhaba arkadaşlar. Hayatta bazı insanlar görürüz boynu bükük, gözleri buğulu, yorgun... İşte bende onlardanım yaşadıklarıma nerden başlasam bilemiyorum. Üni 3.sınıfta üniversiteden biriyle tanıştım efendi bir insandı. Tanıştıkça birçok ortak yönümüz olduğunu fark ettik aşık olduk. Aşkımız zamanla büyüdü çok seviyordum her hafta ona mektup şiir yazıyordum üzdüysem gül alıyordum yurtta kalıyor diye yemekler yapıp götürüyordum doğum günü olursa her doğum gününde 4 farklı hediye alırdım sırf yalnız kalmasın diye dersten kaçardım onun için okulu ihmal ettim canı sıkılınca sepet hazırlardım pikniğe giderdik bir gün unutmam midesi ağrıyordu yurttan çıkması yasaktı gecenin 11inde kız başıma evden ilaç götürüp parmaklıklar ardından vermiştim o zaman yağmur yağmıştı acayip ıslanmıştım gözlerimin içine bakan adam atandı memleketine gitti herşey alt üst oldu her hafta kavgalar başladı beni sürekli ezdi ben okulu uzattım atanamadım diye o sıralar ailevi problemlerimde vardı çok zor durumdaydım mesafe var dedim dediklerini yuttum affettim benim okul uzamıştı bitirdim babam beni karşısına aldı kızım seni istemeye gelenler oluyor ne diyelim deyince anlattım görüştüğüm biri olduğunu.Babam tanıştı onayladı ailesi geldi herşey peri masalı gibiydi söz oldu ben yük olmayayım diye nişan istemedim sonra kendisi askere gitti onun gitmesiyle peri masalı oldu kabus annesi sürekli erken oldu daha gençsiniz düğünü iki yıl sonra yapalım dedi kendileri antepte yaşıyor antepte ev yokmuş olmaz dedi sesimi çıkarmadım oğlu izne geldi düğün tarihi belirledik annesi mobilyaları ben seçtim dedi onada tamam dedim düğün yapmak istemediler ona da tamam dedim izin bitip askere döndü annesi kardeşi ve abisinin eşi beni istemiyorlarmış hiçbirine bişey yapmadım yemin ediyorum hepsini el üstünde tuttum hep sustum sevdiğim adam askerde bir yandan Kpssye çalışıyorum bir yandan ailesi sürekli iyi çalış atan diyor bir yandan aileme söylesem üzülürler genç kızım çeyiz yapıyoruz onun yoğunluğu bir yandan psikolojim bozuldu. O askerdeyken sırf yük olmayayım diye gelin ayakkabımdan tutun nikah şekerime kadar kendim aldım ailemin karşı taraftan hiçbir beklentisi olmadı annem babam melek gibi insanlar zaten ne dersen evet derler kendi oğulları gibi kabullendiler kpss oldu bitti girdim çalışamadığım için 60 aldım bunu öğrenince aileai kendisi sen ne yaptın millete 60 aldı demeye utanırız atanamadın dediler dedim bu yıl olmadı ama seneye atanırım ücretli yaparım özel okula başvururum size yük olmam dedim askerden geldi bizim tartışmalar gittikçe büyüdü annesi en son aradı bizim durumumuz yok düğün yapamayız sen istediğini diretiyorsun düğün tarihi erker oldu dedik maddi manevi oğlum yıprandı dedi bağırdı ben de ağladım sonra annemi arayıp bağırınca bende ipler koptu çünkü annem sessiz bir insan ve kimse annesine bağırılmasına dayanamaz bende aradım böyle giderse bu iş biter dedim iki gün kimse aramadı en son babama mesaj atıp eşyaları istemişler benim 4 yılım boşu boşuna gitti ne diyeyim Allah büyük. Bu olayın üzerinden 6 ay geçti Rabbim sabrını verdi üstesinden geliyorum ama bazen daralıyorum bi de gelinliğimi almıştım o kadar güzeldiki çok yakışmıştı kendimi prenses gibi hissetmiştim en çok ona ağlıyorum giymek nasip olmadı

Öncelikle buradan eski nişanlınız olacak ahır kaçkını büyükbaş davara ve onun buldumcuklar sülalesine teşekkür etmek istiyorum. :KK53::KK53: (keşke bi inek ya da öküz emojimiz olsaydı)

Zira konuyu okurken açıkça anladım ki sizin kendi kendinizi kurtaracagınız yoktu, onlar istemeden de olsa sizi uçurumun kenarından tertemiz döndürmüşler. :KK51:

Bu badireyi bi şekilde atlatmışsınız ama tehlike geçmiş değil. İlişkilerinizde bu şekilde bi rol benimsediğiniz sürece felaketin birini ıskalasanız bi başkası tam 12'den vurur sizi. :bicak:

Adama can yeleği muamelesi yapmışsınız resmen. Sanki uçsuz bucaksız bi okyanusun ortasında dımdızlak kalmışsınız, yüzme bilmiyomuşsunuz da sarılacak bu yılanı bulmuşsunuz gibi. :işsiz:

Yerinizde olsam kendi iç dünyamı sorgular, bu şekilde davranarak hangi duygusal boşluğu doldurmaya, hangi yoksunluğu tatmin etmeye uğraştığımı bulmaya çalışırdım. :KK64:

Toylugun, tecrübesizligin ötesinde bi kendini adama hali gördüm cünkü yazdıklarınızda. Bu durumun nedenini bulup sorun neyse çözmezseniz bu kafayla daha çok üzülürsünüz. :KK43:

Öncelikle buradan eski nişanlınız olacak ahır kaçkını büyükbaş davara ve onun buldumcuklar sülalesine teşekkür etmek istiyorum. :KK53::KK53: (keşke bi inek ya da öküz emojimiz olsaydı)

Zira konuyu okurken açıkça anladım ki sizin kendi kendinizi kurtaracagınız yoktu, onlar istemeden de olsa sizi uçurumun kenarından tertemiz döndürmüşler. :KK51:

Bu badireyi bi şekilde atlatmışsınız ama tehlike geçmiş değil. İlişkilerinizde bu şekilde bi rol benimsediğiniz sürece felaketin birini ıskalasanız bi başkası tam 12'den vurur sizi. :bicak:

Adama can yeleği muamelesi yapmışsınız resmen. Sanki uçsuz bucaksız bi okyanusun ortasında dımdızlak kalmışsınız, yüzme bilmiyomuşsunuz da sarılacak bu yılanı bulmuşsunuz gibi. :işsiz:

Yerinizde olsam kendi iç dünyamı sorgular, bu şekilde davranarak hangi duygusal boşluğu doldurmaya, hangi yoksunluğu tatmin etmeye uğraştığımı bulmaya çalışırdım. :KK64:

Toylugun, tecrübesizligin ötesinde bi kendini adama hali gördüm cünkü yazdıklarınızda. Bu durumun nedenini bulup sorun neyse çözmezseniz bu kafayla daha çok üzülürsünüz. :KK43:
:)))))))))))

Zamanla aşkla değilde saygıyla yürüdüğünü evliliğin anlicaksiniz her zaman kadın alttan falan almaz yok böyle bir dünya eğer böyle bir insanla evlilik yapsaydınız dünyanın en mutsuz insanı olurdunuz.

Herseyde bir hayir vardir.
Uzulme.

O sana ayni degeri vermemis verse boyle olmazdi.

Hayirlisi boyleymis de.

Zaman herseyin ilaci.

Yaptıklarınızı okurken bile erkek üye dedim ☺ siz neler yapmışsınız... geçmiş olsun kurtuldugunuza sevinin...
Bundan sonra hayatınıza girecek olan insana bu kadar kendinizi paralamayin

Hayatımda ilk defa aşık olmuştum ilk defa bir erkek bana ilgi göstermişti daha 22 yaşındaydım o zamanlar ne tecrübem olabilirki
22 yaş tecrübe için hiç de erken bir yaş değil. Tam da tecrübe edinilen bir yaş. Sizin karşınıza çok fırsat çıkmış onunla uygun olmadığınızı anlamak için ama görmek istememişsiniz. Neyse şimdi tecrübeyle sabit olmuş ki, karşındaki insana onun sana verdiğinden bir tık bile fazla değer verirsen gün gelir, sana verilen değerden düşülür o bir tık. Artık oranı siz düşünün. Gül almalar falan.. Yaşamış olduğunuz küçük bir hayat tecrübesi değil. Hayatınızın her alanında size ders olsun. Mesele gelinlikse, sizi güzelleştiren gelinlik değil onun içindeyken sahip olduğunuz mutluluktur. Gün gelir kat kat güzelini giyip kat kat iyi birinin eşi olursunuz.

size acı da olsa güzel bir hayat dersi olmuş yaşananlar.üniversite bitince memleketlere gidince aynı insan olmuyorlar sevgililer çoğunlukla.siz fazlasıyla fedakar olmuşsunuz değerinizi iyi niyetinizle onların gözünde düşürmüşsünüz.aynı erkek ve annesi 3 4 sene sonra para biriktirir ve yeni gelin adayı onlara kök de söktürse her dediğini severek yaparlar demedi demeyin.siz de lütfen toparlanın ve atanmaya bakın.yaşınız daha ne ki ne eş adayları ne kıymet bilenler çıkacaktır karşınıza daha.ama sakın ha sakın bu kadar fedakar olmayın bir daha sömürücü olun demiyorum sadece kendinize değer verdirin ve saydırın diyorum

X