Aile apartmanında tek gelin olmak

Sadece eş çalışmasın o zaman. Evet insan tek çalışıp ev geçindiremez şu devirde o yüzden iki kişinin çalışması şart. Aile apartmanında oturup sorun yaşamayan bir kişi bile görmedim ömrümde.

eşin sana hak veriyor anladığım kadarıyla. yapacağın tek şey mesafe koymak.
aile apartmanındasın dye kimsenin kölesi olacak değilsin, nereye kaç kere gittiğinin hesabını da verecek değilsin.
tapunu almışlar gibi davranılmasına izin verme, sen daha fazla mesafe koy anlarsa anlarlar.
anlamazlarsa umursama ya.

KK yı okuyana kadar aile apartmanının bu kadar yoğun ve problem olduğunu bimezdim.Hiç bir fikrim yoktu inanın.Burada gördüm.Büyükler ne kadar meraklıymış çoluğu çocuğu ile maaile oturmaya.Böyle olunca gençler büyüyemiyor işte.
Size önerim saygı sınırını bozmadan cevabını sizin vermeniz.Siz saygısızlık adına alttan alıp sustukça onlar daha çok konuşmayı hak görürler.
Eşiniz yanınızda iken....Bugün sizle konuşmaya geldim.Bakın biz artık bir aile olduk.Ben sizi nasıl anne babam olarak görüyorsan lütfen sizde beni kızınız olarak görün ve benimle ilgili sıkıntılarınızı bana anlatın eşime değil.Bizde daha şu yaşlardayız hata yapabiliriz.Ama bunlar her zaman konuşulmalı.
Sizden benim sınava hazırlandığım şu aylarda bana anlayışlı olmanızı çok rica ediyorum.Benim bazen bu sınav hazırlığı nedeni ile biraz dışarı çıkmam nefes almam gerekiyor.Bunu yaşamayan bilemez.Ayrıca sizden yine bir ricam var.Lütfen annesine akrabalarına çok gitti bize az geldi cümlelerini kaldıralım.Bunlar hiç hoş ve doğru şeyler değil çetelesi tutulmaz bunun.Biz sizinle aynı apt da oturuyoruz zaten.Ve de sık sık görüşüyoruz.Bunun unutulmasını istemem.

Konuşmak her zaman iyidir.
Ne dersiniz...

Genel bir problem gerçekten, bilseydim asla aile apartmanını kabul etmezdim

Gerçekten öyle ne yaparsam yapayım beklentileri asla bitmiyor. En başından o çizgiyi korumaya gayret ettim, kayınvalidem ve eltileri genç olmasına rağmen kendi kayınvalidelerinin evi temizleneceği zaman bana ‘sen de gel yardım et bize parası neyse veririm’ dedi gitmedim. kaldı ki diğer yengelerin de gelinleri var onlar gelinlerine böyle bir şey diyemiyor ama benimki beni ikna etmek için para teklif ediyor?? Kafayı yiyecektim ama yine saygısızlık olmasın dedim nazikçe reddettim.

Bir de benim el becerimle hava atma huyu var. Ben köye gidince onlarca kişiyi eve çağırıp bana hizmet ettirdi bir gün. Aramızda tarım işi yapan vardır kolay iş değildir. Eve gelince 2 tuzlu 2 tatlı ikram ve hizmet bekledi kayınvalidem ben o kadar yapamam çok yorgunum dedim 1 tane tepsi tatlısı yaptım.

Ben orada yine iyi olmamışım işte dediği kadar çeşidi akşam vakti yapıp servise hazır hale getirecektim bir de hizmetini görecektim. Eşim durumumu gördü o akşam yardımcı oldu bana, sabah kahvaltıda annesine kesinlikle iş zamanı bu kadar misafir çağırma iş yapmaya geliyoruz yoruluyoruz dedi. Aradan bir iki gün geçtikten sonra bana oğlumu sen mi doldurdun kimseyi evde istemiyor dedi??? Dkcnflmclfmf

Hayır dediğiniz doğru beni niye tenzih edesiniz? Bu ev alındığında eşimin de çalışmasıyla alındı mesela. Ev eskiydi her bir köşesinde kanı teri var. Aynı şekilde kayınbabam da uğraştı. Emeklerini asla zayi edemem, uğraşmadı bizim için desem yalan olur. Bu yüzden hep ona saygı duydum bizim için çabalıyor dedim ama bu çabalar sonradan yüzümüze vurmak için. Özgeci davranıyor, siz onun bir dediğini yapmazsanız ben bu halimle bunları bunları yaptım diyebiliyor.

Evet asla empati yapmak yok. Hoş empati kurabilecek biri olsa bu kadar hassas bir dönemde annemlere gittiğimin çetelesini tutmazdı

Anlayissizlar sizin ailenize nekadar gittiginize karisamazlar firsat bu firsat mesafe koysaydiniz ya ne demeye inip dert anlatmaya calisiyorsunu gitmeyin calisiyorum bitti yani surekli gelmeniz beklemelerini istemiyosaniz kafaya takmayip gorusmeyi azaltarak devam edin zamanla beklentileri azalir buna haklari yok zaten

aksine apartmanda yasadıgınız ıcın bunalr göze batıyor. Belkı art nıyet yoktur ıclerınde bılemıyorum gıtmıyorsunuz sızı sevıyorlar beraber olmak ıstıyorlar dıye alınganlık yapmıslardır

Sizin adınıza gerçekten çok sevindim, darısı benim başıma inşallah

Amin inşallah

Çok teşekkür ederim mesajınız çok iyi geldi

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim, bence de konuşmak lazım ama bir yandan bu anlayışa sahipler mi onu bilemiyorum gerçekten. Konuşmanın tartışmaya dönmesini istemiyorum hiç

Bi dahakinde "Senin oğlun dolmalık biber mi kafasından pıt diye kırıp doldurayım?" dersiniz eşinizin yanında. Utanır da daha ağzını açamaz. Azcık ağzınız laf yapsın. Saygı duydum sustumla bi yere varamazsınız.
Yeri gelince iyi bir şey, ama sen oğlumu mu dolduruyon diyen birine saygı duyulmaz. Tatlı tatlı alttan alttan canına okuyan, bi başına yakalayıp diliyle zehirleyen birini valide sultan olsa tutup cartlatacaksınız. Yoksa önünü alamazsınız.

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim, bence de konuşmak lazım ama bir yandan bu anlayışa sahipler mi onu bilemiyorum gerçekten. Konuşmanın tartışmaya dönmesini istemiyorum hiç
Tartışmaya döndürürlerse
Kusura bakmayın ben sizi anne babam olarak düşünerek açıkca konuşmaya geldim.Ama bakıyorum konuşma hiç hoş olmayacak bir şeklîde tartışmaya doğru uzuyor.Bu şekilde sonuç almak zor.Daha fazla uzatmanın anlamı yok.Siz böyle her kelimeden her hareketten bir anlam çıkarırsanız gerçekten zor olur uzatmayalım sınavım var ders çalışmam bunun içinde kafamın rahat olması lazım.Size iyi günler diliyorum.Der evime çıkarım.Ondan sonrasını onlar düşünsün.
Bu arada asla gittiğinize geldiğinize karıştırmayın böyle hakları olmasın.Eşiniz onlara sakın bana bir daha ona gitti buna geldi vb demeyin kesinlikle eşimle ilgili bunları duymak istemiyorum desin..
Bana kalsa eşine de böyle devam ederlerse bu aile binasında oturmayı da düşünürüm ona göre dersiniz daha sonra.

Cunku en bastan fazla kendi aileniz gibi davranmissiniz. Benzer durumunu yasadim. Sizin gibi oturup salak gibi aglamisligim da oldu. Uzun zamandir hic orali olmuyorum. Gorevimi yerine getiriyorum ve bilin bakalim pesimden kosan kim ? Anneler gununde bile kaynanam sabahtan mesaj atmis "kizim anneler gunun kutlu olsun" diye. Ben de kalktim goruntulu arayip biraz havadan sudan sohbet ettim. He mesaj atmasa da ben arardim zaten. Neyse yok yani oz ailemiz olamaz kimse, saf gibi esimizin anne babasi diyip fazlasiyla sevgimizi saygimizi veriyoruz. Esinize ev vermis olabilirler. Ogullari tabiki de varsa verecekler. Benim de oglum var ve ileride imkanim varsa tabiki de onceligim oglumun olacak. Tavsiyem mesafeli durun. Uzerinize dusen gorevi yapin ama asla saygisizlik yapmayin. Bazen guzel bi kahvalti veya aksam yemegi hazirlayip cagirin ailecek vakit gecirin. Saygili ve mesafeli iliski iyidir.

Öylesi değişmez malesef artık siz eşinizin anlaması için cabalayin ve onu asla takmayın

Çok ince düşünüyorsunuz. Normal hayatınıza devam edin. Eşinizle hiç konusmamis gibi. Böyle devam edersen her konuda açıklama yapmak zorunda kalacaksın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…