aile içi son durumlar yorum istiyorum

**
benim ilerdeki halimde senin gibi olucak zaten :)
benim sevgilimn anneside böyle ve en önemlisi görümcelerim allahtan sabır diliyorum kendime:KK70:

canım evlenirken insan her şeyi toz pembe görüyor yaparım ederim falan ama sonradan ne kadar yıprındığının farkına varıyorsun. gerçi ben çok saftım bir çok hata yaptım bunları yapmazsan emin ol gayet iyi olursun. ben geç öğrendim ama bundan sonra yaparım inşallah. psikoloji gitti tabi öğrenecem derken :KK70:

şunu da soyleyim benim eşim bu dilden çok iyi anlar vicdanina dokunarak konuşun hayatım ben anneni çok seviyorum onunla yakın iiski kurmak istiyorum ancak o bana şunu şunu yapınca çok üzülüyorum çok kiriliyorum deyin hep yok senin anan söyle kötü böyle kötülük yapıyor hiç svmiyorum falan deyince erkek beyni direk korumaya geciyo annesini

aynen dediğiniz gibi yapacağım artık. eskiden benim gördüklerimi eşim nasıl göremez nasıl annesini korur diye sinirden çatlıyordum neredeyse. noldu sonuç bana zarar oldu. sakin ve mantıklı olmak lazım, 10 düşünüp 1 konuşmak lazım. ben kv yi hiç bi zaman kendi annemden ayırt etmedim ama zaten en büyük hatam bu olmuş. bana samimi davranırken meğersem hepsi benim ağzımdan laf alıp bana karşı kullanmak içinmiş..

esin ne dedi sana bu durumda bi de kV ile konuştun mu anne sen eşime böyle böyle demişsin ama bana bir şey demedin ki deseydin konuşur planlardik ikimiz
kv ile konuşmak dünyanın en zor şeyi. asla benimle muhatap olmuyor. hiç bir şekilde konuşmuyor bağını kesiyor. ne olduğunu bile anlamıyorum. kp, görümce ağızlarını bıçak açmıyor. düşünün sizle konuşmayan biri ama niye konuşmadığını da bilmiyorsunuz. eşimle konuştukları zaman bi ton laf saymış hepsini anlatsam uzun olur. kaşımın üstünde gözüm vara kadar kusur bulmuş öyle söyleyeyim yani.

ömür boyu küs kalmayı mı düşünüyorsunuz?
torunları olduğunda gelmeyecekler mi?
gelmeseler bu daha büyük sorun bana göre.
ayrıca eşinizin ve annesinin birbirine ne dediklerine çok takılmayın.onlar herseyi unutur siz kizdiginizla kalirsiniz.
mesafeli olun tabiki ama tamamen küslüge karsiyim ben.bunun hastalığı var ölümü var.sonra kimse için ömür boyu vicdan azabı çekmeye değmez.
kendiniz mesafeli soğuk olabilirsiniz ama eşinizin küs yada barismis olmasina karışmayın..
küs kalmayı düşünmüyorum ama küsen ben değilim zaten kv nin kendisi. küsen kendi barışan kendi yazan kendi oynayan kendi yani. ben hiç bir zaman eşimle kv nin ilişkisine karışmadım karışmam da. hatta eşime annenlere git diyen biriyim. benim asıl kafam takılan da bu zaten, ömür boyu küs mü kalınacak? benimle muhatap olmayan, kendi yolunuza gidin ben yokum artık diye eşime konuşan beni hiç bir şekilde muhatap almayan birine nolur benimle barış iye yalvarayım mı?

küs kalmayı düşünmüyorum ama küsen ben değilim zaten kv nin kendisi. küsen kendi barışan kendi yazan kendi oynayan kendi yani. ben hiç bir zaman eşimle kv nin ilişkisine karışmadım karışmam da. hatta eşime annenlere git diyen biriyim. benim asıl kafam takılan da bu zaten, ömür boyu küs mü kalınacak? benimle muhatap olmayan, kendi yolunuza gidin ben yokum artık diye eşime konuşan beni hiç bir şekilde muhatap almayan birine nolur benimle barış iye yalvarayım mı?
hayir yalvarmayin tabiki.
zamanla kendi gelecektir zaten.torun olunca ister istemez aranizi daha iyi tutmaya çalışacak.siz mesafenizi ve sayginizi koruyun sadece.
bırakın onlar kendi kendine küssün kendi kendine barissin..

Kv ile yaşanan sorunların çoğu aslında eşten kaynaklanıyor. Kocalar o dengeyi kuramayinca bi süre sonra işler çığrından çıkıyor.. ama yine sizin eşiniz biraz daha ılımlı ve haklı haksız ayrımı yapmaya çalışıyor. Sen onun sakin güzel bir anında al karşına böyle sohbet eder şeklinde konuş. Ona annesiyle elbette görüşeceğini ilerde bi çocuk sahibi olduğunda onlarin da torunlarıyla vakit geçirmenin hakkı olduğunu ama bunu yaparken de bizim artık ayrı bir aile oldugumuzu ve yuvamizin huzurunu kaçıracak şeylere müsamaha gostermeyecegini de söyle. En azından esin senin yapıcı taraf olduğunu görecek ve ilerde yine ailesinden bir sorun çıktığında bunun senden kaynaklanmadığına daha iyi kanaat getirecektir.

hayir yalvarmayin tabiki.
zamanla kendi gelecektir zaten.torun olunca ister istemez aranizi daha iyi tutmaya çalışacak.siz mesafenizi ve sayginizi koruyun sadece.
bırakın onlar kendi kendine küssün kendi kendine barissin..

size katılıyorum ama sanki siz suçluymuşsunuz gibi siz yalvarmayın kayınvalideniz aynı benimki gibi mesafenizi koruyun çocuk için acele etmeyin bence

Kv ile yaşanan sorunların çoğu aslında eşten kaynaklanıyor. Kocalar o dengeyi kuramayinca bi süre sonra işler çığrından çıkıyor.. ama yine sizin eşiniz biraz daha ılımlı ve haklı haksız ayrımı yapmaya çalışıyor. Sen onun sakin güzel bir anında al karşına böyle sohbet eder şeklinde konuş. Ona annesiyle elbette görüşeceğini ilerde bi çocuk sahibi olduğunda onlarin da torunlarıyla vakit geçirmenin hakkı olduğunu ama bunu yaparken de bizim artık ayrı bir aile oldugumuzu ve yuvamizin huzurunu kaçıracak şeylere müsamaha gostermeyecegini de söyle. En azından esin senin yapıcı taraf olduğunu görecek ve ilerde yine ailesinden bir sorun çıktığında bunun senden kaynaklanmadığına daha iyi kanaat getirecektir.
kv hedef olarak hep beni gösterdiği için ben daha kendimi anlatmaya çalışmaktan konuşmaya sıra bile gelemedi malesef. ha şu da var eşim mesela dedi bana ben annemi de tanıyorum sonuçta o da sütten çıkmış ak kaşık değil.eşim her zaman sorunlarınızı kendiniz çözün dedi ama beni muhatap almayan biriyle oturup nasıl sorun çözebilirim. benle yüz göz olmak istemiyormuş.

kv hedef olarak hep beni gösterdiği için ben daha kendimi anlatmaya çalışmaktan konuşmaya sıra bile gelemedi malesef. ha şu da var eşim mesela dedi bana ben annemi de tanıyorum sonuçta o da sütten çıkmış ak kaşık değil.eşim her zaman sorunlarınızı kendiniz çözün dedi ama beni muhatap almayan biriyle oturup nasıl sorun çözebilirim. benle yüz göz olmak istemiyormuş.

Elbette o size adım atmadığı sürece sizin bi hamle yapmanız olası değil. Insallah eşinizle ağzımızın tadı bir daha bu sebeplerden dolayı bozulmaz

Valla canim evliliği yürütmek istiyorsan kan kussaan kızılcık şerbeti içtim diyeceksin. Sabredersen elbet birgün yoluna giriyor. Benim kayinvalidemin bana yaptıklarını anlatsam bu kadar mi vicdansız dersin.sabrettim hicbir zaman saygısızlık yapmadım eşim gercekleri görsün istedim. Bana p... nide al defolgit diyen insan oz torununa yavruma hakaret etmiş insan. Şimdideherkese diyor neler yaptım neler söyledim hiç bana saygısızlığı olmadı diye. Tek oğlumla mutlu olsun da ben hicbiseylerine karismicam diye. Eşimle hiçbirşey yapamazdık sosyal medyaya resim atsak eşimi arayıpsutumu helal etmicem sana derdi. Kavga ederdi. Bir yere gitsek telefon açıp kavga ederdi. Zannedersiniz kumamdi. Esimde arkamda durmadı o zaman zarfında. Cocugumuda alıp ailemin yanına döndüm. Evdeki tüm esyalarida ihtiyaç sahibine verip bosalttim. Esim 1 ay ailesiyle yasadi ondan sonra anladı anyayi konya yi. Ha dersenki eşim tekrar gorusurum annesiyle tabiki görüşür. Önemli olan sensin senin tutumun. Zamanla düzelir sadece büyük sabır gostermen lazım. Onun yaptığı gibi eşini doldurma. Zaman birak

burada tedavinin nihayetinde kayınvalideniz varken de onu yok sayarak hayata devam edebilmek becerisini kazanmalıydınızç
anne oğul gelin torun hepiniz görüşeceksiniz elbette... kayınvalidenizin tavırları sonucunda SİZ nasıl davranacaksınız önemli olan bu.
kendinize bir davranış modeli belirlemeniz gerekiyor. kayınvalidenizi korku noktası haline getirirseniz karşılaştığınız ilk anda başa sararsınız.
örneğin tabi evet deyip kendi bildiğiniz yapmak yavaş yapmak gibi vs.. artık karakterlerinize ve durumlara göre hal v ol izleyeceksiniz.

X