Aile ile İlk Tanışma

uzgun_kisi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2022
173
224
Herkese merhabalar,

Umarım konuyu doğru yere açıyorum :)
Haftasonu erkek arkadaşımın ailesiyle ilk defa tanışmaya gideceğim. Ailesi muhafazakar geleneklerine bağlı insanlar, ben biraz daha seküler bir aileden geliyorum.
Evlerine kahvaltı için gideceğim, sizce nelere dikkat etmeliyim, tavsiyeleriniz var mıdır, giderken bir şey almalı mıyım ne almalıyım?
Şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için :)

Ev ziyaretine ne gerek var?
Dışarıda tanışın,buluşun.
O şekilde uygun görmüşler sanırım, eve çağırdılar ben de pek sorgulamadım sorun değil :) Bu şekilde düşünmemiştim, garip bir durum mu sizce?

Kahvenin yanına kurabiye veya pasta tarzı ürünler alabilirsin. Annesine bir buket çiçek de al, çok hoşuna gidecektir :) Ben öyle yapmıştım.. Hatta şuan nergis mevsimi çok güzel kokar..

Kahvenin yanına kurabiye veya pasta tarzı ürünler alabilirsin. Annesine bir buket çiçek de al, çok hoşuna gidecektir :) Ben öyle yapmıştım.. Hatta şuan nergis mevsimi çok güzel kokar..
Çok teşekkür ederim harika olur bu şekilde :)

Önce sizin ailenizle onun tanismasi daha dogru degil mi? Kiz evi sonucta..

Bilmiyorum ki, benim ailem başka bir şehirde yaşıyor, o yüzden biraz daha zor olur önce onun tanışması.
O kadar olacak, daha ennn baştan böyle her şeye atlama :KK70:
Önce erkek gelir tanışmaya senin ailenle. Hatta dışarıda olması bence daha uygun bu ilk buluşmanın. Daha sonra seni davet ederler bir yere sen gidersin ardından onun ailesi senin ailene tanışmaya gelir daha sonra senin ailen onun ailesine gider. Hemen öyle seni ayaklarına çağırmasınlar sen de gitme koşa koşa

O kadar olacak, daha ennn baştan böyle her şeye atlama :KK70:
Önce erkek gelir tanışmaya senin ailenle. Hatta dışarıda olması bence daha uygun bu ilk buluşmanın. Daha sonra seni davet ederler bir yere sen gidersin ardından onun ailesi senin ailene tanışmaya gelir daha sonra senin ailen onun ailesine gider. Hemen öyle seni ayaklarına çağırmasınlar sen de gitme koşa koşa
Haklısınız.. çok cahilim bu konularda :KK70: Erkek arkadaşım benden de cahil. Aile de ilk kez yaşayacak böyle bir durumu sanırım, heralde onlar da düşünemediler :KK70:

O şekilde uygun görmüşler sanırım, eve çağırdılar ben de pek sorgulamadım sorun değil :) Bu şekilde düşünmemiştim, garip bir durum mu sizce?
Ben olsam evde sıkılırım.
Yabancı ev sonuçta.
Az yesem,ısrar edilir,rahatsız olurum.
Belki beğenmeyeceğim yemeklerini. Dışarıda olunca herkes sevdiğini yer.

Bence diğer yorumlara takılma ben de ilk eşimin ailesiyle evlerine gittim tanışmaya. Gittiğim yerin meşhur neyi varsa onu götürdüm pişmaniye kestane şekeri gibi düşün. Sonra eşim geldi ailemle tanıştı. Gittiğinde çok her detaya girmeden hanım hanımcık konuşursun sorduklarını yanıtlarsın tabii çok da suskun olma güler yüzlü ol güler yüz çok önemli çok soğuk davranma göz temasından kaçınma :)

Ben olsam evde sıkılırım.
Yabancı ev sonuçta.
Az yesem,ısrar edilir,rahatsız olurum.
Belki beğenmeyeceğim yemeklerini. Dışarıda olunca herkes sevdiğini yer.
Doğru haklısınız ama onlar o şekilde davet etti sonuçta, ben şuan yok öyle olmasın böyle olsun dersem ayıp olur gibi?

Bence diğer yorumlara takılma ben de ilk eşimin ailesiyle evlerine gittim tanışmaya. Gittiğim yerin meşhur neyi varsa onu götürdüm pişmaniye kestane şekeri gibi düşün. Sonra eşim geldi ailemle tanıştı. Gittiğinde çok her detaya girmeden hanım hanımcık konuşursun sorduklarını yanıtlarsın tabii çok da suskun olma güler yüzlü ol güler yüz çok önemli çok soğuk davranma göz temasından kaçınma :)
Çok teşekkürler sağolun :) Evet ben de sorun olmaz diye düşünüyorum, sonra da o gelir ne olacak dedim. Tatlı bir şeyler götürmek mantıklı galiba dediğiniz gibi, çok teşekkür ederim umarım iyi geçer :)

X