Aile sorunları

Del luna

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2021
9
1
Hanımlar merhaba
Hemen konuya giriyorum.Benim sorunum ailem 26 yasındayım ve hala okuyorum calısmıyorum okulum yaza bitiyor aynı zaman da açıköğretimden bir bölüm daha okuyorum ve ailem bana hic destek olmuyor okul paramı evli olan ablam gönderiyor.Babam hiçbir sekilde yardım etmiyor evin ihtiyacları için ya da baska bir ihtiyacım oldugunda abim yardım ediyor.Babamdan para istediğimde yok ben hergün paramı basıyorum diyor kendi canının istediği seyleri alıyor.Babamdan nefret bile edemiyorum artık ona karsı hissizim.Hiçbir zaman yanımızda olmadı.Sorun sadece eve bakmaması degil aynı zaman da annemi aldatması vs. daha bir çok neden var kısa kesmek istiyorum yazıp dertlesmek istedim sadece

Yine ki abiniz yardım ediyormuş.
Babanız zaten daha olgunlaşmamış .
Ondan bir şey beklemek deveye hendek atlatmaktan daha zor olsa gerek.

Sabredin ve mesleğinizi eline alın. Bu bile bir tecrübe insanoğlu için baban da olsa kimseye
Guvenmeyeceksin.

Çok doğru kimseye güvenmemek gerek.Ama insan herseyle tek basına mücadele edince çok yoruluyor bazen tükendiğimi hissediyorum.Sabrediyorum güzel günlerin geleceğini umut ediyorum

Hanımlar merhaba
Hemen konuya giriyorum.Benim sorunum ailem 26 yasındayım ve hala okuyorum calısmıyorum okulum yaza bitiyor aynı zaman da açıköğretimden bir bölüm daha okuyorum ve ailem bana hic destek olmuyor okul paramı evli olan ablam gönderiyor.Babam hiçbir sekilde yardım etmiyor evin ihtiyacları için ya da baska bir ihtiyacım oldugunda abim yardım ediyor.Babamdan para istediğimde yok ben hergün paramı basıyorum diyor kendi canının istediği seyleri alıyor.Babamdan nefret bile edemiyorum artık ona karsı hissizim.Hiçbir zaman yanımızda olmadı.Sorun sadece eve bakmaması degil aynı zaman da annemi aldatması vs. daha bir çok neden var kısa kesmek istiyorum yazıp dertlesmek istedim sadece
Keşke boşansa anneniz.

en guzeli hirslanip cok calisip kendi hayatinizi kurmaniz. evlenmeye kalksaniz da bu is boyle olacak.. kendi maasiniz olsun ki her seyi kendiniz yapin babaniza el acmayin.

özür dilerim ama 20 li yaslarında hem okuyup hem çalışan insanlar var. bence daha fazla gec kalmadan sizde mutlka hem okuyup hem de hayata atılıp çalışabilirsiniz. fazla hazırcısınız sizde

Hanımlar merhaba
Sabır okul bitsin işini eline al annenide al. Babacağzında aldattığı kadınlarla yaşasın ondan sonra bakarsalar tabi 😂😂

Bence sadece bir ay olsun bir markette ise gir, bir aylık asgari ücret bile alsan sana epey bir süre cep harçlığı olur. Kimseye minnet etmezsin.
Pandemi olmasa organizasyonlardan günlük para kazanabilirsin diyecektim aslinda . Benim öğrenciliğimde ve işsizliğimde bu şekilde kendimi idare edecek kadar para kazaniyordum; düğünlerde yer gosterme hostesi, avmlerde yüz boyama ablası, kandillerde Hürrem bindallisiyla kandil simidi satma, festival organizasyon sorumlusu, şirket pikniği görevlisi, LCV (organizasyon öncesi katılım teyit etmek için telefon açma) , Instagram unlulerine gönderilecek esantiyonlari paketleme (günlük para artı her üründen bir de sana hediye🤪) , gala gecelerinde-fuarlarda görevler... Yani insanın aklina hayaline gelmeyecek işler var organizasyon ajansında. Parttime iş arayan herkese öneririm, inanın Denizli'den afyona, Kayseri'den Trabzon'a...her şehirde organizasyon ajansı vardır elbet. Çalın kapısını...
Tabii şu an durgun olabilir... O yüzden şu an aktif olan marketlerin çalın kapısını. Bir ay çalışsan 2800 lira alırsın, sıfır gelire sahip biri için çok iyi bir para

X