Aile sorunları

Insanlar ise girince parasini aliyor zannediyorlar, dunyadan mi haberiniz yok yoksa insanlarin bahane urettigine gercekten inaniyor musunuz? Yasadiginiz ulke de olup bitenlerden haberiniz var mi acaba?

Hanımlar merhaba
Hemen konuya giriyorum.Benim sorunum ailem 26 yasındayım ve hala okuyorum calısmıyorum okulum yaza bitiyor aynı zaman da açıköğretimden bir bölüm daha okuyorum ve ailem bana hic destek olmuyor okul paramı evli olan ablam gönderiyor.Babam hiçbir sekilde yardım etmiyor evin ihtiyacları için ya da baska bir ihtiyacım oldugunda abim yardım ediyor.Babamdan para istediğimde yok ben hergün paramı basıyorum diyor kendi canının istediği seyleri alıyor.Babamdan nefret bile edemiyorum artık ona karsı hissizim.Hiçbir zaman yanımızda olmadı.Sorun sadece eve bakmaması degil aynı zaman da annemi aldatması vs. daha bir çok neden var kısa kesmek istiyorum yazıp dertlesmek istedim sadece
Yasadiginiz yerde is bulabilirseniz para biriktirip ayri eve cikmayi deneyin, cunku ayni evin icinde yipranirsiniz. Surekli ayni seyleri dinlemek daha cok psikolojinizi bozar. Sizi ne rahatlatacaksa onu yapin. Sosyal hizmetlerin atamasi lisansta var cunku onlisansta atama olur mu belli degil suanlik.

Çünkü rahatsız edici bir üslup, sadece ne okuyorsunuz diye sormak yeterli değil mi sizce de? 'bu yaşta' diyerek tuhaf bi vurgu, çok anlamsız.

yaş vurgusu var, tebrikler.

isterse 30 yaşında mezun olsun.
Ama insan böyle bir babaya sahipken, böyle bir babaya sahip gibi davranır, en kısa sürede kendi özgürlüğünü kazanmaya bakar.
Yada bir çok insanın yaptığını yapar, okurken çalışır.
26 yaşında, abladan abiden geçinmek bana doğru gelmiyor.
Okuduğu bölüm, ders yükü ağır bir bölüm olsa, yine anlarım. Okul-iş aynı anda yürümez vs diye. Ama öyle de değil.
Üstelik çalışıyor olsa babası ile de daha az muhattap olur, kafası da dağılır.

Ben konu sahibinin bundan sonrası için de bir planı olduğunu sanmıyorum.
mesela açıköğretimi yazmış, KPSS ye çılgınlar gibi hazırlanıyor olduğunu vurgulamamış. Ama çalışıyormuş, başarılar dilerim kendisine.

Bence sadece bir ay olsun bir markette ise gir, bir aylık asgari ücret bile alsan sana epey bir süre cep harçlığı olur. Kimseye minnet etmezsin.
Pandemi olmasa organizasyonlardan günlük para kazanabilirsin diyecektim aslinda . Benim öğrenciliğimde ve işsizliğimde bu şekilde kendimi idare edecek kadar para kazaniyordum; düğünlerde yer gosterme hostesi, avmlerde yüz boyama ablası, kandillerde Hürrem bindallisiyla kandil simidi satma, festival organizasyon sorumlusu, şirket pikniği görevlisi, LCV (organizasyon öncesi katılım teyit etmek için telefon açma) , Instagram unlulerine gönderilecek esantiyonlari paketleme (günlük para artı her üründen bir de sana hediye🤪) , gala gecelerinde-fuarlarda görevler... Yani insanın aklina hayaline gelmeyecek işler var organizasyon ajansında. Parttime iş arayan herkese öneririm, inanın Denizli'den afyona, Kayseri'den Trabzon'a...her şehirde organizasyon ajansı vardır elbet. Çalın kapısını...
Tabii şu an durgun olabilir... O yüzden şu an aktif olan marketlerin çalın kapısını. Bir ay çalışsan 2800 lira alırsın, sıfır gelire sahip biri için çok iyi bir para
Yaşadığım şehir küçük bu kadar alternatif yok.Zincir marketlere basvuru yapmıstım part time olarak ama dönüs alamadım

Tavsiye vermek var, bir de sen " hazircisin, bahane uretiyosun" bla bla diye yargilamak.

Yasadiginiz yerde is bulabilirseniz para biriktirip ayri eve cikmayi deneyin, cunku ayni evin icinde yipranirsiniz. Surekli ayni seyleri dinlemek daha cok psikolojinizi bozar. Sizi ne rahatlatacaksa onu yapin. Sosyal hizmetlerin atamasi lisansta var cunku onlisansta atama olur mu belli degil suanlik.
Marketlere basvuru yapmıstım fakat bi dönüs alamadım.

Yani diyosunuzki ben bi insanın geçmişini, bugününü, niyetini, amacını, yazdığı bi metinden şıp diye çözerim.

Evet yazdıklarınız onlarca ihtimalden bazıları ve gerçeklik payını konu sahibine sormadan bilemeyiz.

Tavsiye vermek var, bir de sen " hazircisin, bahane uretiyosun" bla bla diye yargilamak.
Haklısınız insanlar biraz acımasız olabiliyor derdimi anlatıp tavsiye ve fikir duymak istemistim böyle yorumlar görünce canım sıkılmıyor değil.

Haklısınız insanlar biraz acımasız olabiliyor derdimi anlatıp tavsiye ve fikir duymak istemistim böyle yorumlar görünce canım sıkılmıyor değil.
Umarim is bulursun🙏 paran oldugu zaman psikolojik destekte alirsin hem. Cunku psikolojik durum is hayatini da etkiliyor. Karamsar olma, basina gelen olaylar senin sucun degil sonucta. Psikologa gitmesen bile kitaplari var, istersen onlardan alip okuyup kendi kendine biraz destek olursun. Ihtiyacina gore internetten arastirabilirsin. Herkes kendi davranislarindan sorumlu. Enazindan sana destek olan ablan varmis ne guzel. Kpss'ye de hazirlanabilirsin yavas yavas.

Yani diyosunuzki ben bi insanın geçmişini, bugününü, niyetini, amacını, yazdığı bi metinden şıp diye çözerim.

Evet yazdıklarınız onlarca ihtimalden bazıları ve gerçeklik payını konu sahibine sormadan bilemeyiz.

3nity 3nity bunu size yazmıştım. Alıntılamayı unutmuşum.

Bence hem okuyup hem çalışabilirsiniz. Koronanın en başından beri aralık vermeden çalışıyorum ve iş yerine girenlerde oluyor. Yani çok zor değil iş bulmak. Babam bile olsa bu tavra maruz kalacağıma çalışmayı yeğlerim

X