Aile yüzünden boşanıyoruz

henaa

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2021
14
12
Merhabalar ben 25 yaşındayım 6 aylık evliyim görücü usulü evlendim başka şehire gelin gittim nişanlılık süreci boyunca eşimin ailesinden hiç birşey görmedim ne bir eşya ne bir takı nede ailemle yakınlıklarını ben eşimi istediğim için herşeye sustum eşim bana karşı iyiydi her dediğimi yapardı sonra iş evliliğe geldi ailesi hep bir pintilik yaptı karışmaya başladı bir çeyiz yada bir gecelik bir kazak dahi almadı düğünüm oldu düğün gecemde takıları alıp gelin gittiğim evde tartışma yaptılar takılanları aldılar gece saat 2 den sonra evlerine gittiler ve bu arada bana takı takmadılar için sonra sürekli kaynanam hergün kendisine gitmemiz gerektiğini söyledi çok konuştum yeni evliyim evimde yemek yemek istiyorum falan filan dedim anlamdı ne sorumluluğun var gelsen ölürmüsün dedi sonra oğlum senin yüzünden mutsuz altınını sat kocanı gönderme işe senin yüzünden gidiyor dedi uzakta çalışıyordu görümcem hakkımda konuştu ağır küfür etti ama yüzüme gülmeye devam etti engelledim eşim benle konuşmadı kavga etti yurt dışına gitti eşim bende aileme geldim geldiğim gün kayınbabam git gelme suratsız zaten dedi eşimin önünde ve eşim yine sustu neyse geldim aileme her hafta arar bağırır kapatırdı her aradığında eşim benle kavga ederdi bu böyle sürdü tekrarlandı kaynanam karışmazsa eşimle kavga etmiyor kaynanam aradığında 1 hafta konuşmaz kavga eder benle en son yine böyle oldu eşime dedim bu konuyu konuşmayalım benle kavga etti ağlattı ve uyudu bir kaç gün konuşturmadı ve sonra aradı kararımı verdim boşanalım dedi yada gidip ailemle kalacaksın dedi kaynanam istiyorki ailem gelmesin kalmasın sadece kendileri olsun sözlerinden ne eşim ne ben çıkmayalım ve eşimden para isteyip duruyorlar bende kalmam dedikçe üstüme geldiler evimin anahtarını aldılar evimde değil onlarda kalmak zorundaymışım istemiyorum bende bunun için boşanmaya karar verdim eşim hep ezdiriyor ailesini hiç susturmuyor bunca olaya rağmen binsin otobüse gelsin diyor ailemi arayan beni arayan kimse yok eşimde dahil birşey olmamış gibi binip onlara gitmemi bekliyorlar bu yüzden boşanmaya karar verdim. Normalde eşim iyi ama aile konusunda gözü beni görmez ezdirir savunmaz ve daha bir çok şey var eşim yanına alacaktı anlaşmıştık ama kaynanam yüzünden iş boşanmaya geldi

Son düzenleme:
Merhabalar ben 25 yaşındayım 6 aylık evliyim görücü usulü evlendim başka şehire gelin gittim nişanlılık süreci boyunca eşimin ailesinden hiç birşey görmedim ne harçlık ne bir eşya ne bir takı nede ailemle yakınlıklarını ben eşimi istediğim için herşeye sustum eşim bana karşı iyiydi her dediğimi yapardı sonra iş evliliğe geldi ailesi hep bir pintilik yaptı karışmaya başladı bir çeyiz yada bir gecelik bir kazak dahi almadı düğünüm oldu düğün gecemde takıları alıp gelin gittiğim evde tartışma yaptılar takılanları aldılar gece saat 2 den sonra evlerine gittiler ve bu arada bana takı takmadılar için sonra sürekli kaynanam hergün kendisine gitmemiz gerektiğini söyledi çok konuştum yeni evliyim evimde yemek yemek istiyorum falan filan dedim anlamdı ne sorumluluğun var gelsen ölürmüsün dedi sonra oğlum senin yüzünden mutsuz altınını sat kocanı gönderme işe senin yüzünden gidiyor dedi uzakta çalışıyordu görümcem hakkımda konuştu ağır küfür etti ama yüzüme gülmeye devam etti engelledim eşim benle konuşmadı kavga etti yurt dışına gitti eşim bende aileme geldim geldiğim gün kayınbabam git gelme suratsız zaten dedi eşimin önünde ve eşim yine sustu neyse geldim aileme her hafta arar bağırır kapatırdı her aradığında eşim benle kavga ederdi bu böyle sürdü tekrarlandı kaynanam karışmazsa eşimle kavga etmiyor kaynanam aradığında 1 hafta konuşmaz kavga eder benle en son yine böyle oldu eşime dedim bu konuyu konuşmayalım benle kavga etti ağlattı ve uyudu bir kaç gün konuşturmadı ve sonra aradı kararımı verdim boşanalım dedi yada gidip ailemle kalacaksın dedi kaynanam istiyorki ailem gelmesin kalmasın sadece kendileri olsun sözlerinden ne eşim ne ben çıkmayalım ve eşimden para isteyip duruyorlar bende kalmam dedikçe üstüme geldiler evimin anahtarını aldılar evimde değil onlarda kalmak zorundaymışım istemiyorum bende bunun için boşanmaya karar verdim eşim hep ezdiriyor ailesini hiç susturmuyor bunca olaya rağmen binsin otobüse gelsin diyor ailemi arayan beni arayan kimse yok eşimde dahil birşey olmamış gibi binip onlara gitmemi bekliyorlar bu yüzden boşanmaya karar verdim. Normalde eşim iyi ama aile konusunda gözü beni görmez ezdirir savunmaz ve daha bir çok şey var eşim yanına alacaktı anlaşmıştık ama kaynanam yüzünden iş boşanmaya geldi
Aile yüzünden değil eşiniz yüzünden boşanıyorsunuz. Önce bunu bir kabullenin.

Rezil insanlarmış, kaç kurtar kendini
Hayat böyle kalitesiz insanlarla harcamak için çok kısa
Zaten 2 sene olacak içlerindeyim ne misafir gelir be onlar gider hiç sosyal anlayışlı aile değiller kendi kuralları var ona göre onlar gibi yaşamamı istiyorlar eşim onların aksine en neşeli en sosyal insandır ama tek kusuru ailesini susturmuyor Buda hep sorun

Zaten 2 sene olacak içlerindeyim ne misafir gelir be onlar gider hiç sosyal anlayışlı aile değiller kendi kuralları var ona göre onlar gibi yaşamamı istiyorlar eşim onların aksine en neşeli en sosyal insandır ama tek kusuru ailesini susturmuyor Buda hep sorun
1.5 yıldan bildiriyorum
Nasıl başlarsa öyle gidiyor
Esin adam olamamış ya kalıp takmamayi öğrenecek veya cekeceksin
Ya da ayrılıp yoluna bakacaksın, ortası mutsuzluk getiriyor tecrübeyle sabit

konu kaynana değil aile de konu eşiniz.. Maalesef Adam olamamış..

Bu aileler de garip. Ne yapacaklarmış evde bir kişiyi daha. Sorun eşinizde.
Aynen bide kendimize ait evimiz var evim varken hafta bir iki gider havalandırır gelirsin diyor bizde kalacaksın diyor

1.5 yıldan bildiriyorum
Nasıl başlarsa öyle gidiyor
Esin adam olamamış ya kalıp takmamayi öğrenecek veya cekeceksin
Ya da ayrılıp yoluna bakacaksın, ortası mutsuzluk getiriyor tecrübeyle sabit
Bu yüzden bitsin istiyorum herkes yapma zamanla düzelir diyor ama umudum yok

Aynen diyorum zaten ailesini sustursa konu buralara gelmez ama eşim onlar ne derse etkileniyor ailesi çok cahil çok fena ama eşimde buna göz yumuyor
Boşanıyorsunuz zaten yolunuza bakın siz de.en başından kendilerini belli etmişler.arkaya dönüp baktığınızda pişman olacağınız bir evliik değil zaten.

X