Kayınlarımın gelmesini istemiyorum.

Ah kızlar... Babam yıllarca çektirdi anneme. Ben ergenliğe geçince bana da çektirmeye başladı. Asla kız gibi olamadım erkek çocuğu gibi büyüdüm. Gitti Amerika'ya. 10 yıldır gelmedi. Gittiğinde 17 yaşındaydım . Çocuklarım oldu kardeşim askere gitti geldi biz büyüdük ama o hiçbi zaman yanımızda olmadı. Karı kızla takılmak vs ona hep daha cazip geldi. Annemse ölürken ve onu seviodu. Bilio musunuz? Kadın o kadar yalnızdı ki 8 saat öldüğünü bile anlamamış kardeşim. Yatağında kalp krizi geçirip can vermiş gözleri yarı açık şekilde. Cenazesine bile gelmedi babam. Onca yıl kahrını çekti sana iki güzel evlat verdi ne bilim kadının ömrünü yedi beni de mahvetti. Annem öldü bende öldüm kızlar...

Babanızın cebinden mi? O zaman olay tamamen ticari yani erkek/ kız kardeş olsa dahi aynı evde kalamaz değil konu. Bölge fark etmez çok saçma geldi çünkü evlenene kadar aynı evde yaşamış insanların birbirine evlenince mahrem olması.
Benim sana gönderdiğim parayı ablana verirsen sana hakkımı helal etmem diyen biri kardeşime. Ne diyim ki. Allah hakkımı sorsun ondan.

Görüşmüyorum. Bunu kardeşim söyledi bana.
şimdi yaşadıklarınızı ve hayatınızı okudum. aslında neden evlendin, evinde kal gitme gibi yorumları karşı tarafın da koşullarını bilmeden yapabiliyoruz bazen. herkesin kendi koşulları mecburiyetleri olabiliyor hayatta.
ama şöyle de bir gerçek var, evliliğinizin başında, çok da huzursuzluk yaratmamaya çalışarak istekleriniz ve istemedikleriniz konusunda net olmalısınız. insanlar sınırını bilmeli yoksa malesef kullanabiliyorlar.
eşinizle konuşmanız çok iyi olmuş. net bir şekilde kararlı oldugunuzu göstermekten geri durmayın derim. rahatsız oluyorum ve istemiyorum. bu kadar. ev ikinizin evi. kimin gelip gideceği de ortak kararınız olmalı. kaldı ki ben mesela o kadar uzun süre kendi kardeşimin bile kalmasını istemeyebilirim. en doğal hakkım.
emrivaki yapanlara had bildirmek gerekiyor bence. kocanız ve kaynananız dahil.
umarım çözülür yakın zamanda bu sorun

şimdi yaşadıklarınızı ve hayatınızı okudum. aslında neden evlendin, evinde kal gitme gibi yorumları karşı tarafın da koşullarını bilmeden yapabiliyoruz bazen. herkesin kendi koşulları mecburiyetleri olabiliyor hayatta.
ama şöyle de bir gerçek var, evliliğinizin başında, çok da huzursuzluk yaratmamaya çalışarak istekleriniz ve istemedikleriniz konusunda net olmalısınız. insanlar sınırını bilmeli yoksa malesef kullanabiliyorlar.
eşinizle konuşmanız çok iyi olmuş. net bir şekilde kararlı oldugunuzu göstermekten geri durmayın derim. rahatsız oluyorum ve istemiyorum. bu kadar. ev ikinizin evi. kimin gelip gideceği de ortak kararınız olmalı. kaldı ki ben mesela o kadar uzun süre kendi kardeşimin bile kalmasını istemeyebilirim. en doğal hakkım.
emrivaki yapanlara had bildirmek gerekiyor bence. kocanız ve kaynananız dahil.
umarım çözülür yakın zamanda bu sorun
Çok acımasız yorumlar kıyas yapanlar vs var. Haklılar bazı yerlerde ama herkes aynı şartlara maalesef ki sahip değil. Keşke öyle olsa. Çok saolun yorumunuz için. :)) Yani herşeyi okuduğunuza göre ne gibi bi çıkarım yaptınız merak ettim açıkçası benimle alâkalı:))

Çok acımasız yorumlar kıyas yapanlar vs var. Haklılar bazı yerlerde ama herkes aynı şartlara maalesef ki sahip değil. Keşke öyle olsa. Çok saolun yorumunuz için. :)) Yani herşeyi okuduğunuza göre ne gibi bi çıkarım yaptınız merak ettim açıkçası benimle alâkalı:))
bence zayıf bir karakter değilsiniz. ne pısırıklar var burada malesef. bir kadın olarak her daim güçlü durmamız gerekiyor hayata karşı.
siz bunu yapabilecek birisiniz. ama insan ilişkilerinde temkinli davranmak da önemli. özellikle sevdiğiniz ve sizi seven eşinize karşı. huzurunuzu kaçırmayacak şekilde kararınızın arkasında durun bunu da yeri geldiğinde herkese söylemekten çekinmeyin. özellikle kaynananıza.

bir de ne bitmez askerlikmiş :) iki yaz da sürecek çok uzun değil mi. ben mi yanlış anladım.

bence zayıf bir karakter değilsiniz. ne pısırıklar var burada malesef. bir kadın olarak her daim güçlü durmamız gerekiyor hayata karşı.
siz bunu yapabilecek birisiniz. ama insan ilişkilerinde temkinli davranmak da önemli. özellikle sevdiğiniz ve sizi seven eşinize karşı. huzurunuzu kaçırmayacak şekilde kararınızın arkasında durun bunu da yeri geldiğinde herkese söylemekten çekinmeyin. özellikle kaynananıza.
Maalesef genelde aşağılanmış hor görülmüş her çocuk büyüyünce benim gibi oluo. Keşke olmasa böyle şeyler:KK43:( zayıf bi karakter değilim evet ama bişey oluo o an tepki koyamıyorum hemen kaskatı kesiliyorum. :KK43:

Ben anlamadım kocası ne iş yapıyormuş hepsini okuyamadım sayfaların. 6 senedir asker mi yani askeri personel mi? Eve gelmiyor mu eşiniz? Niye her yaz gidiyosunuz? Kışın napıyorsunuz eşiniz oluyor mu yalnız mı kalıyorsunuz?

Ben anlamadım kocası ne iş yapıyormuş hepsini okuyamadım sayfaların. 6 senedir asker mi yani askeri personel mi? Eve gelmiyor mu eşiniz? Niye her yaz gidiyosunuz? Kışın napıyorsunuz eşiniz oluyor mu yalnız mı kalıyorsunuz?
Canım, eşim geçen sene normal er olarak 6 ay askerliğini yaptı döndü. Bizde Balıkesire dönüş yaptık. Hepsi bu :)

Eşim askere gittiğinde bende onun ailesinin yanına Şırnağa gittim. Orda kaynım ben balikesire çalışmaya gidicem dedi. Çadırda kalıcam dedi. Ben Balıkesir'de yaşıyorum o yüzden de ona evimin anahtarını verdim orda kal dışarda kalacağına daha iyi olur dedim. Vermez olaydım. Eve gelmiş sonra bi büyük kaynım daha var o da yanına gelmiş. Eve arkadaşlarını toplamışlar benden habersiz camı pencereyi açmışlar bağıra bağıra şarkı söylemişler. Geri döndüğümde ev sahibim söyledi bunları. İnanamadim. Bu yaz tekrardan gelmek istiomus napmam lazım bilmiyorum bunu kaynanam söyledi kadına bişey diyemedim ama gerçektn napmam lazım bilmiyorum.

İlk gün anahtarı vererek o yolu kendi ellerinizle acmissiniz. Dürüstçe açık açık nedenleri ile birlikte reddeceksiniz

İlk gün anahtarı vererek o yolu kendi ellerinizle acmissiniz. Dürüstçe açık açık nedenleri ile birlikte reddeceksiniz
Böyle olacağını bilemezdim. İyilik ettiğimi sandım. Çadırda kalacağına eve gidersin dedim onlar evde kimsenin yokluğunu fırsat bilmişler. Bidaha da olmaz zaten. Ve gerekeni de yaptım.:))

X