Kayınlarımın gelmesini istemiyorum.

Doğru söylüyorsunuz. Bide eşimi arayıp demiş ki kardeşi, bu sene pervane al sıcaktan mahvoluyoruz demiş bunları bilmesine rağmen eşim tek kelime etmemiş. Bana anlatınca evde kıyamet koptu zaten de laftan anlasa keşke.
Direkt siz konuşun. Yazın uzun süreli misafir ağırlayamayacağınızı ve evdeki misafirden dllayı evde rahat edemediğinizi belirtin. Geçen sene sizleri rezil ettiğinden dolayı kısa süreliğine bile tahammül edemeyeceğinizi de belirtmeyi unutmayın.

Çok haklısınız. Biz doğulu bi aileyiz ve evlendikten sonra baba evine ancak kefenle girebiliyoruz. Maalesef uzunca bi süre kardeşimle kalmam söz konusu bile değildi babam izin vermiodu mecbur kaldım.
21.yuzyilda böyle seyler mi kaldi? Benim esim de güneydoğulu. Gayet bosanma da var. Kimse kefenle falan da dönmüyor.

50 sene önce, yani yarım asır önce, babam askere gittiğinde bile annem kendi evinde kalmış, kimsenin yanına sığınmamış. 21. yüzyılda hala bu kafaların olması ilginç. Kadına geçinecek kadar para, kredi kartı vs. bıraksa gayet de kendi evinde kalabilir. Bu zihniyetin içi pislik dolu, kim bilir neler geçiriyorlar akıllarından, illa kayın aile yanında kalmasını bekliyorlar.

Tek laf müsait değiliz. Ayrıca ev sahibim de bu tür misafiri artık istemiyor de rahatsız olmuşlar de. 😀

Maddi problemlerden dolayı gitmek durumundaydim. Yoksa bende bilirdim kendi evimde eşimi beklemeyi :) lohusa halimle kaynanayi çekmezdim:)))
Herşey tam olması gerektiği gibi olmuş tebrik ediyorum tek eksiğiniz yok: evlendiniz, evlendikten sonra kocanız askere gitti, bu sırada çocuğunuz bile vardı ama paranız yoktu, koca zaten yok, kayınvalideyle yaşamak, kayınlara kayınvalideye kocaya karşı duruş olmaması, kendine ait bir hayat olmaması vs vs vs uzar da uzar
Sırada kocanızın hayırsız küfürbaz şiddet gösteren aileci birine dönüşmesi sizin maddi manevi fiziksel şiddet görmeniz ama çocuğunuz için boşanmamanız var. E tabi aileniz boşanmanızı kabul etmeyecek ve mesleğiniz yok, kocanız özünde iyi bir adam, çocuğunuz babasına çok düşkün filan olacak. Biz de siz neleeeer neler yaşadınız bilmeyen kadın düşmanları olacaz
Görüşmek üzereeeee

Kaynınıza durumu söyleyip, artık buna izin veremeyeceğinizi söylersiniz. Kusura bakılacak utanılacak bir karar değil bu.

Herşey tam olması gerektiği gibi olmuş tebrik ediyorum tek eksiğiniz yok: evlendiniz, evlendikten sonra kocanız askere gitti, bu sırada çocuğunuz bile vardı ama paranız yoktu, koca zaten yok, kayınvalideyle yaşamak, kayınlara kayınvalideye kocaya karşı duruş olmaması, kendine ait bir hayat olmaması vs vs vs uzar da uzar
Sırada kocanızın hayırsız küfürbaz şiddet gösteren aileci birine dönüşmesi sizin maddi manevi fiziksel şiddet görmeniz ama çocuğunuz için boşanmamanız var. E tabi aileniz boşanmanızı kabul etmeyecek ve mesleğiniz yok, kocanız özünde iyi bir adam, çocuğunuz babasına çok düşkün filan olacak. Biz de siz neleeeer neler yaşadınız bilmeyen kadın düşmanları olacaz
Görüşmek üzereeeee
Mesleğim var. Kuaförüm normalde ama çocuklarım küçük olduğu için Çalışamıyorum ve tabiki, eş ailesi çalışmaya karşı. Bunun yanı sıra eşim askerliğini yapmadığı için, sigortalı işte çalışamıodu. Şuan sigortalı işte çalışıo çok şükür kendi yagimizda kavruluyoruz.:)

Çok haklısınız. Biz doğulu bi aileyiz ve evlendikten sonra baba evine ancak kefenle girebiliyoruz. Maalesef uzunca bi süre kardeşimle kalmam söz konusu bile değildi babam izin vermiodu mecbur kaldım.
halâ mı ya?
ne demek kefenle girmek bir ebeveyn çocuğuna bunu nasıl söyleyebilir anlamıyorum ki.
Bu yüzden bu kadar rahatlar ya işte gidecek yer yok istesede istemesede bizim istedigimiz olacak kafası.

Eee süper o zaman iyi ki konuşmuşsunuz çok sevindim
Eşim beni tanio haksızlığa karşı asla susan bi insan değilim amma ve lâkin, çocuklukta yaşadığım şeyler devreye girio bazı olaylarda ya şöyle derse ya şöyle olursa diye ister istemez kalakaliyorum bazen. 20 yaşındayken psikoloğa da gittim ama bı sonuç alamadım. Bu babalar kapatılsın ya.

Eşim beni tanio haksızlığa karşı asla susan bi insan değilim amma ve lâkin, çocuklukta yaşadığım şeyler devreye girio bazı olaylarda ya şöyle derse ya şöyle olursa diye ister istemez kalakaliyorum bazen. 20 yaşındayken psikoloğa da gittim ama bı sonuç alamadım. Bu babalar kapatılsın ya.
Amin. Ben görüşmeyerek biraz olsun rahata kavuştum

Doğuda bu tarz olaylar cidden yaygın. Hani batıda da böyle olanlar var çünkü Türkiyede komün halinde yaşama kültürü yaygın ama doğuda ekstra fazla.

Benim arkadaşım da doğulu, istanbulda yaşıyorlar, amcası memleketten istanbula çalışmaya gelip 20-25 yıl onlarla yaşadı. Annesi tesettürlü, ben de “annen rahatsız olmuyor mu sonuçta amcan evde varken sürekli başörtü, uzun kollu, uzun bacaklı giymesi gerek demiştim. Annem evde bile tesettürüne dikkat eder, başörtüsünü hiç çıkarmaz öyle bir insan diyordu. 25 yılın sonunda amcası evden gidince bunları ziyarete gitmiştim, annesi gayet de sere serpe evde dolaşıyordu. Kadın insanlara belki de garipsemesinler diye ben zaten evde kapalı durmayı seviyorum diyordu bilmiyorum. Ama kadınlar da ses çıkartamıyor bu duruma, böyle alışmışlar. Umarım konu sahibi gerekeni yapar

Bende bunu anlamıyorum? Doğu' da böyle şeyler yokmuş, hiç olmamış şehir efsanesi gibi davranılıyor. Artık eskisi kadar çok yok denilse anlayacağım. Batılı bir aile' ye göre katı kuralları var açıkçası. Yan komşularımız doğulu kız evlendiği günden beri kayın validesine gidiyor tüm gün orada, akşam yatmaya evine geliyor. Kayın validesinin evi aynı sokak falan da değil. Her akşam eşiyle kavga, ağlama krizleri yaşanıyor. Apartmanda duymayan kalmadı seslerini.

Son düzenleme:
E babanız kendi kardeşinizle kalmanıza karşıyken eşinizin kardeşleriyle birlikte yaşamanıza nasıl sıcak bakıyor? Hem de eşiniz yokken? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu yani?

X