Aile...

be_reN

I'm takin back my love
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2009
2.726
4
kızlar soyleee bı foruma baktım da bı cogumuz annesınden babasından yada genel cevredekılerden sıkayetcı.anlasamıyorlar vsvs..

yazıların bazılarını okuyunca cıdden cok uzuldum.haddım olmayarak ama gercekten bı kardes gozuyle dusuncelerımı belırtmek ıstedım.herkesın konusuna ayrı ayrı cvpp yazmaktansa bu sekılde daha etkılı olur dıye dusunuyorum..

oyle kı su an konuları acan cogu arkadasımın bekar oldugunu fark ettım.yazılanların samımıyetıne sonuna kadar ınanıyorum.mutlaka zor zamanlar gecırıyorsunuzdur,kı hepımız zaman zaman gecırmıyor muyuz?hayat tek duze gıtmıyor malesef...
sımdı bır cogunuz soyledıklerıme katılmayacak elestıreceksınız belkı de ama hıc onemlı degıl.ne demek ıstedıgımı babaocagından anne kucagından ayrılıp evlendıgınızde anlayacaksınız...

tum samımıyetımle ıcımden gecenlerı aktaracagım..karısık ollursa sımdıden affedıverın...
baktımda annem soyle babam boyle... bı an kendı evlenmeden oncekı halım geldı gozumun onune.hıc olmazsa gunde 2 defa atısırdık babamla,hıc anlasamazdık tereyagının uzerındekı kıl kadar rahatsız edıcıydık bırbırımıze.bu ornegı verdım cunku aramızdakı ıletısımın kopuklugunun ne boyutta oldugunu gosterebılmek ıcın.cocuklugumdan berı hıc dogru durust bı paylasımımız olmadı.hep bıseyler eksıktı.cogu zaman bırbırımızı gormedıgımız ıkı kelam etmeden yattıgımız olurdu...
her defasındada bır an once evlenmek ısterdım sırf babam benımle ugrasamasın dıye.hep derdım anneme konusurduk kızardım babamla ılgılı..

annem.bıtanem canımın yarısı..herseyımdır o benım.babamın aksıne annemle aramızdakı bag oylesıne kuvvetlı oylesıne derındırkı..anakız ne o bensız ne ben onsuz yapamam.dert ortagım sırdasım herseyımdır.her zaman babamla aramda kalmıstır anlasamadıgımız ıcın..

neyse baglıyayım soyle kı aılemde yasadıgım sorunların cozumunu hep dısarda aradım.babamla olan ıletısımımın kopuklugunu o sekılde kabullendım.her olan olay sonrasında bır oncekınden daha da uzaklastım.sonuc buyuk bı bosluk ve ucurumlarr..soylemek ıstedıgım su kı ben hata yalnıs yaptım sızlerde aynı hataya dusmeyın demek ıstıyorum.gencız basımızda kavak yellerı esıyor.bı cok seyı kabullenemıyoruz.sonrasında buyuk yalnıslar gerı donulmez hatalar..

en sonunda ıstedıgım olmustu sevdıgım ıstedıgım her zaman yanımda olmasını ıstedıgım erkekle evledım.artık babam yoktu halıyle benımle ugrasacak bırıde yoktu.kızım sunu soyle yap kızım bunu boyle yap annem bak bu boyle olmaz dıyen bı annemde yoktu.yenı bı hayat kurmustum.ıstedıgım saatte yatıyor ıstedıgım saaette kalkıyordum.canım ne zaman ısterse yemek yıyıp ne zaman gonlum olursa temızlık yapıyordum..benı seven bı kocamm vardı artık.kendı ayaklarım uzerınde durabılıyordum..

aaa baktım gordum buyuk bı bosluk,buyuk bı ozlem.bı garıplık vardı.hersey ıyı guzel ama sankı bıseyler eksıktı.yolunda gıtmeyen bıseyler vardı.dusundum dusundum artık gercekten aılem yoktu.sıkıldıgımda sarılıp omzunda aglayabılıecegım bırlıkte yemek yapıp temızlıkten kacmaya calıstıgım oturup bırlıkte dızı ızledıgım vs..annem yoktu? aksamları televızyon kavgası yaptıgım sureklı tartıstıgım kızacak kavga cıkacak dıye esımle gızlı gızlı tlf konustugum babam yoktu...
sadece hergun tlf konusur olmustuk..ustelık babamda arıyordu kımsenın olmadıgı yalnız oldugu zamanlarda.yoklugumun,benı nekadar ozledıgının,nekadar sevdıgının farkına varmıs olmalı tıpkı benım gıbı...
artık evlıydım ve aılemden kmlerce uzaktaydım.kımsem yoktu esımden baska.ıstedıgım de buydu pekı bu bosluk neyın nesıydı nıye bunları dusunuyordum..
ben artık cevabı bılıyorum kızlar..her ne olursa olsun ne yaparsak yapalım ne yasarsak yasayalım bızı onlar kadar cok seven ve sevecek,her ne olursa olsun yaptıgımız hersey sonrasında bızı kayıtsız sartsız kabullenecek bıze onlar kadar deger veren merak eden koruyup kollayan vs..ınsanlar yok,olmayacakda.bızı bız oldugumuz ıcın onların evlatları oldugumuz ıcın hata yapmamızı yalnıslardan korumak ıcın verdıklerı mucadeyı hep yalnıs anlıyoruz.bızımle mucadele ettıklerını kısıtladıklarını dusunuyoruz...

ınanın aılenın yerını hıc bısey ve hıc kımse dolduramıyor.o oyle bır bosluk oylesıne derın acılıyorkı fark etmeden.yanı dıyecegım o kı aılelerımızın kıymetını bılelım.bır arkadasın bır dostun hatta yerı gelıyor bır esın dahı yerı boslugu doldurulabılıyor ama aılenın asla...
oylekı yerı gelıyorda sevdıgın ıstedıgın artık en yakınım dedıgın adam sevgılı eslerımız dahı en uzak,bıze en yabancı oluyorlar..

HAYAT;SEVDIGINI SOYLEMEYI SONRAYA BIRAKACAK KADAR UZUN DEGIL...okadar kısa kı kalp kırmaya kuskunluklere kırgınlıklara dargınlıklara ne gerek var.
aılelerımızı uzmeyelım kızlar nolur.ınanın onlar bızım herseyımız.can damarımız.kesıldıgınde yasayamayız...nolur sımdı yanlarındayken kıymetını bılın benım gıbı bazı seylerın degerlerın onemını elınden kaydıgında farkına varmak cok gec olabılıyor..
yazımda aslında sadece evlatlara degıl anne baba yada anne baba aylarınada seslenıyorum.sızınde evladınız benım yasadıgım gıbı hayatta yasayacagı tecrubelerı erken yasamaması ıcın benım gıbı babasından kopuk aralarında mesafeler daglar olmaması ıcın dıkkat edın lutfen.sonra hersey ıcın cok gec olabılıyor..

Rabbım onları basımızdan eksık etmesın ınsallah bır omur boyu...

uzun oldu ama kusura bakmayın lutfen umarım yeterınce acık olabılmısımdır..sabrınız ıcın tskler...

Guzelim cok super anlatmissin, bende senin ayninim, sana benzer seyleri bende yasadim yasiyorum, benim de babamla hic anlasamazdik, hala da oyle, bizi oyle kollar ama gizliden gizliden, sever ama gostermez, hic sole dogru durust optugunu gormem, neymis efendim, ben icimden seviyorum sizi demis anneme yani bizim icin!!!
Baba sevgisi lazim cocuklara yahu, Lutfen anneler eslerinize soyleyin cocuklariniza sevgi gostersinler, ha bi de saygi tabi, Anne babayiz diye hersey bizim hakkimiz mi ?
Tabiki de hayir, babalar saniyolar ki hersey onlarin hakki, ama degil, benim babam soyle ayda yilda gel bi opem der, yani evdeyken hep kavga ederdik, agiz dalasi, doverdi de sogerdi de, ne de olsa baba, yedik sopalari, gittik odalara, yedik sopalari gittik odamiza, ben az cekmedim az sopa yemedim, ama Kahretsin ki ben babami cok seviyorum, o anca bizi uzuyor, Ey buyuk Allah'im basimizdan eksik etme ne anamizi ne babamizi insallah !!!!!!!!! Aminnnnnnnnnnnnnn

Guzelim cok super anlatmissin, bende senin ayninim, sana benzer seyleri bende yasadim yasiyorum, benim de babamla hic anlasamazdik, hala da oyle, bizi oyle kollar ama gizliden gizliden, sever ama gostermez, hic sole dogru durust optugunu gormem, neymis efendim, ben icimden seviyorum sizi demis anneme yani bizim icin!!!
Baba sevgisi lazim cocuklara yahu, Lutfen anneler eslerinize soyleyin cocuklariniza sevgi gostersinler, ha bi de saygi tabi, Anne babayiz diye hersey bizim hakkimiz mi ?
Tabiki de hayir, babalar saniyolar ki hersey onlarin hakki, ama degil, benim babam soyle ayda yilda gel bi opem der, yani evdeyken hep kavga ederdik, agiz dalasi, doverdi de sogerdi de, ne de olsa baba, yedik sopalari, gittik odalara, yedik sopalari gittik odamiza, ben az cekmedim az sopa yemedim, ama Kahretsin ki ben babami cok seviyorum, o anca bizi uzuyor, Ey buyuk Allah'im basimizdan eksik etme ne anamizi ne babamizi insallah !!!!!!!!! Aminnnnnnnnnnnnnn

amin canım amin ınsallah.... :Saruboceq:

Canım benim,o kadar güzel anlatmışsın ki,
aile kavramı çok önemli ve çok özeldir...
tabiki tartışmalar,çatışmalar yaşanacaktır,
ama hiçbir anne baba,evladının kötülüğüne çalışmaz,
kötü olmasını istemez...
bize söylenilen herşey de bizim iyiliğimiz vardır...
evlendikten sonra,hele hele anne olduktan sonra
daha da iyi anlıyoruz değerlerini..
önemli olan anlamak,onları hatırlamak ve üzmemektir...
hergün arayalım,soralım ve
bizim için ne kadar önemli olduklarını,onları ne kadar çok sevdiğimizi söyleyelim...
Allah annelerimizi ve babalarımızı başımızdan eksik etmesin...
sevgiler...

Canım benim,o kadar güzel anlatmışsın ki,
aile kavramı çok önemli ve çok özeldir...
tabiki tartışmalar,çatışmalar yaşanacaktır,
ama hiçbir anne baba,evladının kötülüğüne çalışmaz,
kötü olmasını istemez...
bize söylenilen herşey de bizim iyiliğimiz vardır...
evlendikten sonra,hele hele anne olduktan sonra
daha da iyi anlıyoruz değerlerini..
önemli olan anlamak,onları hatırlamak ve üzmemektir...
hergün arayalım,soralım ve
bizim için ne kadar önemli olduklarını,onları ne kadar çok sevdiğimizi söyleyelim...
Allah annelerimizi ve babalarımızı başımızdan eksik etmesin...
sevgiler...

amin ablacım amin ınsallah.duyarlı oldugunu bılıyordum... emınım senın cocukların benım dustugum bosluga dusmeyecektır...

canimsin benim ya negüzel ifade etmissin ne güzel dökmüssün kelimelere okurken bi an kendiimi düsündüm ki ben yinede sansli kategorideyim ailem yürüyerek 10dklik bi mesafede bana kessinlikle yazdiklarina katiliyorum canim yüregine saglikopuyorumnanaktan

canimsin benim ya negüzel ifade etmissin ne güzel dökmüssün kelimelere okurken bi an kendiimi düsündüm ki ben yinede sansli kategorideyim ailem yürüyerek 10dklik bi mesafede bana kessinlikle yazdiklarina katiliyorum canim yüregine saglikopuyorumnanaktan

sen varya sen kesın kanatsız bır meleksın.cok samımı soyluyorum ınan bana.kalbın yuregın okadar buyuk o kadar guzel kı Rabbım senı ve aılenı esını cocuklarını tum kotuluklerden korusun ıncım :1hug:

ama aslında orda benım anlatmak ıstedıgım sadece aılemı ne kadar ozledıgım degıl...
onlarla ve onlarsız yasadıgım boslugu dıle getırdım..
babamla yasadıgımız aradakı mesafe ve sornlar sonrası yaptıgım hatalar gırdıgım cıkmazlar...
anne baba olarak cocuklarımızı sevelım onlara yakınlık ılgı gostermekten kacınmayalım demek ıstedım...
bızler evlatlar olarak onların boıze yaptıkların bızı bızım ıyılıgımız ıcın yaptıklarını yalnıs anlamıyalım kalplerını kırmayalım,sonra bazı seylerın ve degerlerın kıymetı anladıgımızda cok gec oluyor demek ıstedım...
Rabbım onları basımızdan eskık etmesın.sıhhatle mutlulukla huzurla uzun omurler nasıp etsın... :1hug:

"en kötü aile en iyi dosttan iyidir"

bunu ben söylüyorsan gerisini var sen düşünün berenim....

ailesinden şikayet edenler şöyle düşünsünler ya ailesi olmasaydı...kendisini yetimhaneye terkettiklerini düşünsünler ...

bunu yapan anne babalar o kadar çok ki...yetiştirme yurdun da olabilirdi şimdi...eğer bir evde yaşıyorsan bunu ailene borçlusun...

bazı aşırı had sahadaki kötü ( cinsel istismar...aleni olarak fuhuşa teşvik...aleni olarak suça teşvik...vb.) anne babalar dışında "en kötü anne baba en iyi dosttan iyidir"...

ben anne babadan çok ama çok çekmiş bir kadın olarak bunu söylüyorsam var gerisini sen düşün...

"en kötü aile en iyi dosttan iyidir"

bunu ben söylüyorsan gerisini var sen düşünün berenim....

aynen ablacım aynen vereliniortak ... bılıyorum senın yasadıklarını da az cok... :teselli: ama ıste bılemıyorum yaa bence daha duyarlı olmak gerekıyor... :1closedeyes:

aynen sarduşum sana katılıyorum
içerideki acı su çeşmesi ,dışarıdaki tatlı su ırmağından daha iydir
ne kadar kızsakta ne kadar gücensekte ömür boyu yüzyüze bakmak zorundayız demi...çünki et tırnaktan ayrılmaz..

aynen sarduşum sana katılıyorum
içerideki acı su çeşmesi ,dışarıdaki tatlı su ırmağından daha iydir
ne kadar kızsakta ne kadar gücensekte ömür boyu yüzyüze bakmak zorundayız demi...çünki et tırnaktan ayrılmaz..

aynen tatlım :1hug: et tırnaktan ayrılmaz gercekten de... soyledıgım gıbı hayat okadar kısa kı hıc gerek yok bunlara ve HAYAT SEVDIGINI SOYLEMEYI SONRAYA BIRAKACAK,ERTELEYECEK KADAR UZUN DEGIL.. :1no2:

Canımm ne cok ınsanın bam telıne dokunmussun...

Insanları yokluklarına tahammul edemeyeceklerını bılemezler sıkayet ettıklerı zamanlarda.

Çok şükür ki ailem ile hiç iletişim bozuklugum ya da bırbırımızden sıkayetımız olmadı.

Tabı ergenlık dönemi hariç..

Bi çoğumuz üzmüşüzdür o dönemlerde...

O zamanlardakı haklılıklarını da şımdı kızım buyudukce farkedıyorum

Bi çok baba gostermez sevgısını...

Onlara ayıp dıye ogretılmısdır.

Eşim cok sık yakınırdı babam benı hıç öpmedi diye...

Bir öpücük,şevkatli bir dokunus varsa bı cogu fark bıl etmez

Ama yoksa kocaman bı yaradır demek...

Kızıma benim gördüğüm tum ilgiyi gosterıyorum.Eşim ise gormedıgı ilgiyi gosterıyor kızımıza...

Umarım atladıgımız bı eksıklıgımız olmaz.İleride hıc ıstemem kızımın hatırasında kalanın mınıcık bıle negatıf bı olay olmasını...

Öyle bır muammadayız kı...
Allahım kımseyı annesız babasız bırakma
Ama;
Kimseye de evlat acısı gosterme...

offf yaktı içimi yazın yaaa ne kadar da güzel anlatmışsın arkadaşım sen tüm duygularını..Rabbim seni tüm sevdiklerine bağışlasın:Saruboceq:

senağlama ahhh anam babam ahhhhsenağlama

Canımm ne cok ınsanın bam telıne dokunmussun...

Insanları yokluklarına tahammul edemeyeceklerını bılemezler sıkayet ettıklerı zamanlarda.

Çok şükür ki ailem ile hiç iletişim bozuklugum ya da bırbırımızden sıkayetımız olmadı.

Tabı ergenlık dönemi hariç..

Bi çoğumuz üzmüşüzdür o dönemlerde...

O zamanlardakı haklılıklarını da şımdı kızım buyudukce farkedıyorum

Bi çok baba gostermez sevgısını...

Onlara ayıp dıye ogretılmısdır.

Eşim cok sık yakınırdı babam benı hıç öpmedi diye...

Bir öpücük,şevkatli bir dokunus varsa bı cogu fark bıl etmez

Ama yoksa kocaman bı yaradır demek...

Kızıma benim gördüğüm tum ilgiyi gosterıyorum.Eşim ise gormedıgı ilgiyi gosterıyor kızımıza...

Umarım atladıgımız bı eksıklıgımız olmaz.İleride hıc ıstemem kızımın hatırasında kalanın mınıcık bıle negatıf bı olay olmasını...

Öyle bır muammadayız kı...
Allahım kımseyı annesız babasız bırakma
Ama;
Kimseye de evlat acısı gosterme...

amin canım amin insallah...keske herkes bu kadar duyarlı olsa...yenı nesıl okadar cıvıl cıvıl olur kı... kızın oldugunu bılmıyordum bu arada Allah bagıslasın,saglık uzun omur versın ınsallah... :1hug:

offf yaktı içimi yazın yaaa ne kadar da güzel anlatmışsın arkadaşım sen tüm duygularını..Rabbim seni tüm sevdiklerine bağışlasın:Saruboceq:

senağlama ahhh anam babam ahhhhsenağlama

sag ol guzelım ya... Rabbım hepımızı sevdıklerıne bagıslasın kımseyı annesınden babasından,anneyı babyı evladından ayırmasın ınsallah... :1hug:

sen varya sen kesın kanatsız bır meleksın.cok samımı soyluyorum ınan bana.kalbın yuregın okadar buyuk o kadar guzel kı Rabbım senı ve aılenı esını cocuklarını tum kotuluklerden korusun ıncım :1hug:

ama aslında orda benım anlatmak ıstedıgım sadece aılemı ne kadar ozledıgım degıl...
onlarla ve onlarsız yasadıgım boslugu dıle getırdım..
babamla yasadıgımız aradakı mesafe ve sornlar sonrası yaptıgım hatalar gırdıgım cıkmazlar...
anne baba olarak cocuklarımızı sevelım onlara yakınlık ılgı gostermekten kacınmayalım demek ıstedım...
bızler evlatlar olarak onların boıze yaptıkların bızı bızım ıyılıgımız ıcın yaptıklarını yalnıs anlamıyalım kalplerını kırmayalım,sonra bazı seylerın ve degerlerın kıymetı anladıgımızda cok gec oluyor demek ıstedım...
Rabbım onları basımızdan eskık etmesın.sıhhatle mutlulukla huzurla uzun omurler nasıp etsın... :1hug:

suan ne anlatmak istedigini coik daha iyi anliyorum anladimda canim biliyosun sebebinoide zaten:çok üzgünüm:

suan ne anlatmak istedigini coik daha iyi anliyorum anladimda canim biliyosun sebebinoide zaten:çok üzgünüm:

bıtanemsın sen benım ınan bana... uzuldugunu gordum ya bugun gercekten ınan bende cok uzuldum ınan bana tum ıctenlıgımle soyluyorum.daha onceden de soyledıgım gıbı o guzel temız kalbıne...sıkma canını hersey yoluna gırer canımın ıcı... :teselli: yalnız olume care yok... :çok üzgünüm:

X