Ailelerin tanışmasından önce olanlar , yardım !

tbtk9350

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2023
52
21
31
Merhabalar bende sizlere kısaca sıkıntımı aktarmak isterim. Benim 7 senedir ilişkim vardı. Bunun 4 senesi uzaktan 3 senesi ise yakın mesafe ilişkisi olarak sürdü. Ben onun yanına gelebilmek için işimi değiştirdim ve evlilik hayaliyle hem kendi ailemin hem de onun yanına geldim. Karşımdaki insan evlilik için erken olduğunu söylesede gelmemden memnundu. Sonrasında her dışarı çıkarken yalan söylememek için aileme söyledim ve ailemle tanıstırmak istedim. İşlerin ciddiye döneceğini düşündüğü için neden ailene söyledin bizim daha düzgün bir ilişkimiz yok bile dedi. Neyse dedim ilişkimiz devam etti . Zaman geçiyordu kendisi asla ailesine benden bahsetmiyordu , sosyal medyada paylaşmıyordu. 1. Senenin sonunda artık işi ciddiye dönüştürmeliyiz diye baskı yaptım bana nişan ve düğün için iki tarih verdi, fakat o tarihler yaklasınca maddi olarak yeterli olmadığını hazırlık yapması gerektiğini ileterek bir sene sonrasının tarihlerini verdi . Bende makul bularak kabul ettim. Zaman geçti artık bahsedilen zaman için aksiyon almamız gerekiyordu. Ailemle tanışması için eve davet ettim, binbir bahane sundu. Ona göre doğru bana göre yanlış olan. Bayağı kavga dövüş ailemle tanıştı. Ailem beğendi olumsuz bir durum yoktu. Sonraki adım onun ailesi ile tanısmaktı. Yine bir sürü tartışma ile evlerine davet etti. Sürekli bu ciddi ama basit işleri zorlaştırıyordu. Şimdide aileler tanıssın diye bana tarih verdi. O tarih gelince hafta içine erteleyelim dedi. Neyse dedim tamam. O hafta perşembe günü laf arasında ailenle konuştun mu dediğimde ilişkimizde sorunlar var o yüzden onları aşmadan konuşmayacağım dedi . Bende açtım ağzımı yumdum gözümü. Sağlam kavga ettik. Bitti. Şuan ben üzülüyorum ama ailem olmamasının daha hayırlı olduğunu söylüyor. Lütfen bana öneri sunar mısınız? Bu arada o kendince ilişki icin her şey yapmış ama ben takdir etmiyor sürekli eleştiriyormuşum gibi sorunlardan bahsediyordu, ayrıca sinirlenince ona sorumsuz ve rahatsın demem kızdırmış. Onun dışında ayrıl barış ilişkisi olsa da mutluyduk. Yeni Ayrıldık engelledik birbirimizi ama ben mutsuzum, kendimi hatalı hissediyorum. Ne yapmalıyım

Evlilik tek kişinin istemesiyle olmaz. Belli ki erkek arkadaşınız evlenmek istemiyormuş henüz. Adımlar hep sizin itelemenizle atılmış. Taraflardan biri hazır olmadan veya istemeden evlenilirse o evlilikten hayır gelmez. Erkek arkadaşınızın yanlış yapmış geçiştirmek, ertelemek yerine açık açık konuşmalıydı. Belki de konuştu ama siz geri adım atmazdınız bilemem. Belli ki beklentileriniz uyuşmuyor

Bu adamı hayatından çıkarmalısın adam seni istemediğini her türlü belli etmiş daha ne bekliyorsun ?
Bunu defalarca sordum , bana net davran istemiyorsan Şuan biter dedim fakat bana ben seni seviyorum seni istiyorum dedi. Ben kimseyi ailemle tanıstırmadım seni tanıstırdım dedi. Bırakmadı da emekte vermedi :KK43: ailemde sizinle aynı fikirde

Bunu defalarca sordum , bana net davran istemiyorsan Şuan biter dedim fakat bana ben seni seviyorum seni istiyorum dedi. Ben kimseyi ailemle tanıstırmadım seni tanıstırdım dedi. Bırakmadı da emekte vermedi :KK43: ailemde sizinle aynı fikirde
Adam sizi elde tutmaya çalışıyor başla bir açıklaması yok

ay zorla evlencekmişsiniz resmen,ayrilmasaniz.
Boyle etrafta ondan başka adam yokmus ya da evlilik delisi gibi gösteriyorsunuz ya kendinizi, (yani karsi taraf oyle algılıyor bunu maalesef) ne kadar itici geliyorsunuzdur kim bilir.
kimseyle zorla bir seyler oldurmaya çalışmayin.

29 ve 30 yaşlarındayız
İkimizde güncel durumlara göre iyi maaşlar alıyoruz, ikimizinde aracı var, askerliğini yaptı önümüzde öyle bir sorun kalmamıştı. İlk zamanlar maddi anlamda zorluklar yasadı ama tecrübe kazandıkça iyi maaşlar aldı kendisi. Maddi kaygımız yoktu

Evlilik hayalinizin olmasını anlarım
Ama daha ilişkinizin ilk yılı dolmadan karşı tarafta ailemle tanış vs baskı yaratmanızı doğru bulmadım
Keşke bu süreyi onu tanıyarak ve ilişkinizi dolu dolu yaşayarak geçirseydiniz siz de bu kadar dolup yıpranmazdınız
Erkek arkadaşınız bu kadar baskıya iyi dayanmış ama onun da hatası istemediğini açıkça söylemeye devam etmeli, tarih vs olaylarına çok girmemeliydi

Sonuç olarak; bu saatten sonra bu kadar zorlamayla olan bir evlilikte ne kadar söz hakkınız olacak? Olası basit tartışmalarda bile " ben hazır değildim sen zorladın" laflarını duyduğunuzda ( ki çok olası) mutlu olabilecek misiniz?

Tüm bunları da düşünerek ilişkinizde ilerleyin lütfen.Bazen aynı hayalleri paylaşmıyorsanız tek başına yola devam etmek çok daha sağlıklıdır..

Böyle ilişkilerde hiç bir zaman erkekler bitirmek istemezler, bize çok güzel dille bunları söylerler ve biz bekleriz. Çünkü bize gösterdiği üslup net değildir. Hep öper, hem bunları dile getirir. Aslında can alan bazı kelebeklerde böyledir, güzel görünür ama zehirlidir... arkadaşımın da böyle bir ilişkisi vardı. Kız ona yazmamaya, ve artık onsuz her işini halletmeye başladığını anladığında sevgi için bile ona ihtiyacı olmadığını farkına vardı. Kırılan gururunu yansıtan sinirle ayrıldı. En güzel verdiği karar da buydu.

Sonra ne oldu adam etrafında pervane oldu. Ama iş işten geçti. Ve bir daha dönmedi. Kendinize saygınız yok mu?

Ya da sizi benim dilimden dinleyin.

Tartışırken asla beni düşünmedi, her zaman öfkesi geçtiğinde bana geldi ya da aslında ben ona gittim ben yazdım. Sürekli ilgilendim. Çünkü değişeceğini umdum. Ne zaman birinden umudunu kesse ilk durağı bendim. Elindekiler gidince bana geliyordu. Ailesine beni uygun görmüyordu belki de daha iyisini arzuluyordu. Bu hisleri bilerek kendime tam 3 4 yıl eziyet ettim desem ne hissederdiniz.

ay zorla evlencekmişsiniz resmen,ayrilmasaniz.
Boyle etrafta ondan başka adam yokmus ya da evlilik delisi gibi gösteriyorsunuz ya kendinizi, (yani karsi taraf oyle algılıyor bunu maalesef) ne kadar itici geliyorsunuzdur kim bilir.
kimseyle zorla bir seyler oldurmaya çalışmayin.
Bu durum beni çok üzer , ben ilişkide hep net olmuşumdur. Ona defalarca ayrılmak istiyorsan ayrıl, ilişki gönül işi dedim. Ayrılmadı , ya da ayrıldığımızda her seferinde tekrar barıştı

Evlilik hayalinizin olmasını anlarım
Ama daha ilişkinizin ilk yılı dolmadan karşı tarafta ailemle tanış vs baskı yaratmanızı doğru bulmadım
Keşke bu süreyi onu tanıyarak ve ilişkinizi dolu dolu yaşayarak geçirseydiniz siz de bu kadar dolup yıpranmazdınız
Erkek arkadaşınız bu kadar baskıya iyi dayanmış ama onun da hatası istemediğini açıkça söylemeye devam etmeli, tarih vs olaylarına çok girmemeliydi

Sonuç olarak; bu saatten sonra bu kadar zorlamayla olan bir evlilikte ne kadar söz hakkınız olacak? Olası basit tartışmalarda bile " ben hazır değildim sen zorladın" laflarını duyduğunuzda ( ki çok olası) mutlu olabilecek misiniz?

Tüm bunları da düşünerek ilişkinizde ilerleyin lütfen.Bazen aynı hayalleri paylaşmıyorsanız tek başına yola devam etmek çok daha sağlıklıdır..
Biz 4 sene uzaktan da olsa flört ediyorduk , sürekli her an iletişimdeydik. Yani birbirimizi çok iyi tanıyorduk sadece birlikte vakit geçirmemiştik . 1 seneden kastım onun yaşadığı şehre geldiğim zamandan beridir Yani toplam 5. Sene

X