AİLEM BAŞKASIYLA EVLENMEMİ İSTİYOR

Evlenmek zorunda degilsiniz.
Sartlar uygun degilse, en onemlisi uygun aday yoksa evlenmek icin bu denli zorlamayin.
Omur boyu calismak zorunda olmak nedir? Eliniz ayaginiz tutmuyor mu? Calismak ayip degil ki. Tabii ki calisirsiniz. Ben kimseden para isteyemem ve alamam ne bileyim...

Birak otursun ailesi ona baksin herseyi ailesinden beklicekse siz niyw evleneseniz aileci belli çok çekersiniz ailesi bakar ama geri olarakta acisi çok cikarirlar biz yaptik ettik diye ortak çıkarlar
BENDE AZ OLSUN AMA BENIM OLSUN MANTIGINDAYIM YEDIGIM ICTIGIM ALDIGIM SEYLERIN ILERDE BANA ÖNÜME BIZ YAPTIK OLARAK GERİ DÖNMESİNİ İSTEMİYORUM

Herşeyden önce diğer tarafla tanış yada tanışma, siz çift olarak birbirinize uygun olabilirsiniz ama aileleriniz asla uygun değil.
Çok güzel düşünüp farkına varmışsınız, annesi ve sizin aranızda kaldığında annesini haklı görmesi ve diğer konularda ilerde çok ama çok çekersiniz.Burada kayınvalide ile ilgili günde kaç tane konu açılıyor biliyorsunuz.Baştan böyle davranan bir insan evlenınce daha beter olur.Zaten sizi istemediğini biliyorsunuz,bence yol yakınken bırakın bu işin peşini.
Vicdan yapılacak,ölüp bitilecek bir durum yok.Sevgilinize aşık yada deliler gibi seviyor değilsiniz sadece biraz alışmışlığın verdiği bağlanma.

İleriyi düşünerek adım atın,ömür boyu sürecek pişmanlıklar yaşamayın lütfen.

Herşeyden önce diğer tarafla tanış yada tanışma, siz çift olarak birbirinize uygun olabilirsiniz ama aileleriniz asla uygun değil.
Çok güzel düşünüp farkına varmışsınız, annesi ve sizin aranızda kaldığında annesini haklı görmesi ve diğer konularda ilerde çok ama çok çekersiniz.Burada kayınvalide ile ilgili günde kaç tane konu açılıyor biliyorsunuz.Baştan böyle davranan bir insan evlenınce daha beter olur.Zaten sizi istemediğini biliyorsunuz,bence yol yakınken bırakın bu işin peşini.
Vicdan yapılacak,ölüp bitilecek bir durum yok.Sevgilinize aşık yada deliler gibi seviyor değilsiniz sadece biraz alışmışlığın verdiği bağlanma.

İleriyi düşünerek adım atın,ömür boyu sürecek pişmanlıklar yaşamayın lütfen.
ilerde daha fazla uzulecegım sımdı uzuleyım yanı herkes bunu soyluyor dpgru olan bu sanırım

Evlenmek zorunda degilsiniz.
Sartlar uygun degilse, en onemlisi uygun aday yoksa evlenmek icin bu denli zorlamayin.
Omur boyu calismak zorunda olmak nedir? Eliniz ayaginiz tutmuyor mu? Calismak ayip degil ki. Tabii ki calisirsiniz. Ben kimseden para isteyemem ve alamam ne bileyim...
belkı bı hastalıgım ve ya clcugumun bı hastalıgı bı durumu olacak ve o an calısmam uygun olamayacak bu yuzden omur boyu calısma durumum var kı ben zaten kendı ayakları ustunde duran guzel bı iş sahıbı olan bırısıyım baskasının elıne bakıp bıseyler beklemek yerıne mınnet etmeden calısmak tabıkı de kendı en hakıkı dusuncem

ilerde daha fazla uzulecegım sımdı uzuleyım yanı herkes bunu soyluyor dpgru olan bu sanırım

Kesinlikle doğrusu bu, anneler,aileler ileriyi her zaman bizden daha iyi görüyorlarAnnenizin söylediği de çok makul,evladının sıkıntı çekmesini istemiyor,üzülmelerini istemiyor.

Bazen hepimiz doğru olanı bildiğimiz halde, kalbimizi dinleyip üzüleceğimiz kararı veriyoruz ama inanın bana zamanında ben de böyle bir karar verdim. Geceleri dua ederdim ağlayarak,çok seviyorum Allah 'ın ben ayrılamıyorum,sen bir şey,bir sebep çıkart ayrılalım,biz olamayız asla diye. Zor da olsa ayrıldım.
Şuan Rabbim dualarıma karşılık verdi ve doğru insanla hayatımı birleştiriyorum.

Evlenince aşk falan kalmıyor şimdiki gbi malesef ayrilmak ölüm değil zamani geri donduremiyosun nasip kismet işi ama aklimizda var en doğru karari seçimi yapcak olan sensin simdi uzmezsen ileride SeN i üzerler

daha once cok zor bır ayrılık yaşadım ve sevgının aşkın ne oldugunu ayrılık acısının ne oldugunu 2 sene acı cekerek anladım cok sınandım kendımle o yuzden hayalperest olmaktansa en basında uzulmek daha dogru gelıyor bana da ama ıste vıcdanım karsı tarafa kıyamıyor su an kucuk gorulen hatta onun ıcın basıt ve umursamaz gorulen konu olarak gorulıyor fkaat ılerde buzdagı gıbı carpabılecegımız mevzular oldugunu anlatamıyorum

Evlenince aşk falan kalmıyor şimdiki gbi malesef ayrilmak ölüm değil zamani geri donduremiyosun nasip kismet işi ama aklimizda var en doğru karari seçimi yapcak olan sensin simdi uzmezsen ileride SeN i üzerler
herkeste bunu dıyor sımdı sen kıyamıyorsun ama ılerde sana nasıl kıyacaklarını bız ızleyecez dıye

Başkaları uzulmesin diye kendi mutlulugundan olucaksin örnek varmış onunde mantikli dusunuyosun ama sende illa yasiyim göreyim diyosun

Merhaba hanımlar,

benım yaklasık 10 aydır bırlıkte oldugum bırısı var ve gercekten cok duzgun bırı. bız evlenmeye karar verdık o aılesını ıkna ettı ben aılemı ıkna ettım kı benım aılem benım evlenmemı hıc ıstemıyor yasım 25 ve evın tek kızı kaldım eger ben evlenırsem annem yalnız kalacak ve cocugun aılesıne cok ısınamadılar kı ben bıle aılesıne ısınamadım annesı bı ustten tavırlar oglumculara daha ortada bısey yokken basladı. benı arayıp soruyor benımle ılgılenıyor dıye oglu aynısını ona da yapmasını ıstıyormus bızımkılerı aramak gerektırdıgın hep erkek arkadasımın ısrarıyla ıstemeye ıstemeye arıyormus o da bı evın tek oglu bıze tanısmaya geldıler annem 2 gun sonra antalyaya ablamın dogumu ıcın yanına gıdecektı aradan 1 bucuk ay gectı ne hayırlı olsun dıye aramıslar sadece bı kez babaannesı aramıs annemı ne de bız nısan ıstıyoruz ya da nasıl olup bıtecek dıye hıc hal hatır sormaya da aramamıs annemde sırf oglu ıstıyor dıye ıstıyorlar eger ısteseydıler ustunde dururlardı ben kendım mı arayıp gelın kızımı alın dıyeyım dıyor.

bende sımdıye kadar hep rahat yasadım buyudum ıstedıklerım hep oldu guzel bı ıste calısıyorum cocukta normal bı ısyerınde 2500 tl ye calısıyor bende o cıvarlarda maas alıyorum fakat o ıstanbulda ben sakaryadayım benım ısten dolayı bı hatam oldu ve ben kredı cekmek zorunda kaldım aılem bılmıyor aylık bin tl ye yakın benım masraflarımla gıderım oluyor erkek arkadasımda 1800 tl kredı oduyor evlencez dıye kredı cektı kı ben ona nısana kadar cekme o zaman cekersın dedım ve benı dınlemedı ev olacak ıs daha guzel olacak dedı ben aılemn karsısına bu sekılde cıktım fakat gecen bu zamanda evde olmadı işinde bekledıgı zammı da alamadı ve bende dusunur oldum ben daha sımdıden herseyın en ucuzuna en uygununa bakar oldum yaptıgım en ufak bır harcama bıle sanki ona fuzulı gelıyor ıstemıyor gıbı hıssetıyor bana aılesı de benı ıstemıyor bızım aldıgımız paralar ve odemelerle kesınlıkle ıstanbulda gecınemeyız kı o kıramızı aıleısnın odeyecegını bıze hep destek olacagını soyluyor fakat ben sureklı boyle bır destek olup onlara muhtac olmak ıstemıyorum cunku kadın sımdıden benımle kendını yarıstırıyor kı ben asla aılesı hakkına konusup ya da annesıne tavırda bulunmadım bayramda seyranda arayıp kutladım sadece samımıyete gerek duymadım.

geçen gınde kuzenımın dugunu vardı ve bızım uzaktan akrabalar benı gormusler ve eger soz nısan olmadıysa bıze gelıp en azından tanısmak ıstemısler dıger taraf cok zengın namazında nıyazında etrafına yardımsever ve hacı aılesı annem cocugu tanımıyorum kucuktu ben gordugumde fakat aılesı duzgun ınsanlar dedı ben sana gıt onu bırak evlen demıyorum fakat en azından bır tanı ona gore karar ver evlılık sadece aşk ve sevgıden olmuyor hepsı olacak ablanların durumunu goruyorsun zorluk cekıyorlar en azından sen rahat edersın ben senın kotulugunu ıster mıyım fakat dıger tarafta senı cok ıstemıyor onlarda cocukları ıstıyor dıye zorla bıseyler yapıyor ve omrun boyunca calısmak zorunda cocugun olsa bıle sureklı bana hayatla ılgılı seyle soyluyor ve baktıgım zaman gercekten haklı ve mantıklı evet erkek arkadasımı cok sevıyorum o da benı cok sevıyor cok cabalıyor calısıp bocalıyor guzel seyler olsun dıye fakat elımızde artı hıc bısey yok aıle baslarda cok onemlı bısey gıbı gelmıyor ama ınsanların hayatlarına baktıgımda aslında sadece eşle degıl aıle ıle de evlenılıyor oldugunu gordum bı kac tartısmamızda aılesı ıle ılgılı konu oldugunda ben haklı oldugum halde annesını aılesını savndu erkek arkdasım ve o da bazı seylerın farkında bılıyor aılesının ozellıkle annesının benı ıstemedıgımın ama sırf ben duymayayım dıye yok oyle bısey dıyor cok kafam karısık ve onceden hıc tartısmazken son 2 aydır sureklı tartısır olduk cunku erkek arkadasım benı dınlemıyor ve kendı dedıgını kabul etmemı ıstıyor hep ama sevgıye gelınce cok sevıyorum ölürüm bıterım moduna gecıyor ama gercekten sevgısınden yana hıc suphem yok fakat ben sevgımın dısında gerceklerı de gormek zorundayım gozuyle bakıyorum cunku ablamlardan evlılıgın zor bı olay oldugunu fazlasıyla gordum bı yandan annemın soyledıklerı bı yandan aılesı dısında sadece onunla mutlu oldugum adam kafam cok karısık :KK43:
Yani kusura bakmayan da bu kadar maddi çıkar gözetilip yapılan işten hayır gelmez..
bana düşündürdüğünüz erkek arkadaşınızın maddi yönü kafanızı zaten karıştırıyormuş ama sevdiğiniz için göz ardı ediyormuşsunuz da bu ZENGİN talibi görünce de ondan soğumuşsunuz hoş gördüğünüz şeyler gözünüze batmaya başlamış..
para birçok şeydir ama her şey değildir.. zengin olması size iyi bir evlilik yaşatmasının garantisini vermiyor..
ne kadınlar var kuru ekmek yeseydim de evde huzurum olsaydı diyen..
çalışan kendinize güvenen biriyseniz eşinize bu kadar sırtınızı dayamak neden ? siz kendi kendinizi rahat ettirin..
babanızın prensesiyseniz de öyle kalmaya devam edin..
evlilik her zaman size prenseslik getirmez emin olun

belkı bı hastalıgım ve ya clcugumun bı hastalıgı bı durumu olacak ve o an calısmam uygun olamayacak bu yuzden omur boyu calısma durumum var kı ben zaten kendı ayakları ustunde duran guzel bı iş sahıbı olan bırısıyım baskasının elıne bakıp bıseyler beklemek yerıne mınnet etmeden calısmak tabıkı de kendı en hakıkı dusuncem

Tabiki herkesin basina her sey gelebilir. Zengin diye evlenirsin isi batirir. Bu da ihtimal bunu da dusunmek lazim. Calisip sen de ona bakmak durumunda kalabilirsin. Adam da hasta olabilir calisamaz hale gelebilir.
Bu ihtimallerin hepsini goze alabilecegin bir kisi ciktiginda evlenmek bence senin icin en hayirlisi olacaktir.
Diger adaya gelince(istanbuldakinden bahsediyorum), o seni cok uzer. Hic bulasma. Kurtul gitsin.

İkisini de Azad et ..

Sevgilin varken başkasıyla görüşeyim mi diyosun , hem de çok seviyorsun .. fuşki öyle sevgiye ..

Zengin kısmetini de beğenirsen ,adam çektiği krediyle başbaşa kalacak ..

Sevgilinin ailesi de kendisi de ofsayt ..

Ne desem bilemedim ..

Aslında çok şey de söylemişim :KK70:

Kira için baskasina bagimli olacaksaniz oyle bir evliligi yapmayin. Ailesinin buyuk kozu olur ustunuzde, herseye karismayi hak gorecekler. Yarin birgun tartışma olur kafalari atar kirayi odemezlerse perişan olursunuz.
Bu kisiyle evlenecekseniz bile odemelerinizi bitirin kendi evinizi döndürebilecek duruma gelin öyle evlenin.

Ayrica ötekinin ailesi haci hoca diye kimse melek olmuyor.
Gördüm ben o dışardan herkesin efendi, saygili vsvs diye övdügü tiplerden. Disardan tanimak farkli, sevgili olmak farkli, evlenmek farkli. Ailesi haci, para var diye mutlu olurum sanma yani. Onunlada evleneceksen iyi ölç biç hemen koşma.

Bu arada halihazirda biriyle gorusuyorken ve evlilik dudunuyorken baska birini tanimak olmaz. Aynisi sana yapilsa normal karsilamazdin. Bu kadar bencil olmayin.

ben hayatın bana getırecegı ıyı ve kotu herseyı anlayabılecek durumdayım ben kendı şartlarımda kendıme yetıyorum fakat evlılık cok ayrı bır durum oldguu ıcın uzgunum tek basıma da olmaz bazı seyler kı ben 2mızın bıseylerın ustesnden gelebılecek konumu olsun ıstıyorum zaten ama karsımdakı aılesının destegıyle bı yerlere gelebılecegımızı belırtıyor ayrıca lafla hersey guzel olabılıyor fakat gerçekler o kadar da tatlı olmuyor ve ben bunu tabıkı de dusunmeyelım bız maddı ya da manevı sıkıntı cektıgımızde sadece ben uzulecem gozuyle bakmıyorum 2mızde bu duyguyu yasacaz tek taraflı asla degıl

İkisini de Azad et ..

Sevgilin varken başkasıyla görüşeyim mi diyosun , hem de çok seviyorsun .. fuşki öyle sevgiye ..

Zengin kısmetini de beğenirsen ,adam çektiği krediyle başbaşa kalacak ..

Sevgilinin ailesi de kendisi de ofsayt ..

Ne desem bilemedim ..

Aslında çok şey de söylemişim :KK70:
goruseyım mı demıyorum sadece ıcınde bulundugum durumu belırtıp nasıl bır yon ızlemem konusunda akıl danıyorum cektıgı kredı var tabıkı de bunu dusunuyorum fakat benım onu yonlendırmelerımı dınlemem hareket edıp duruyor parası elınde ucsun gıtsısn ıstemıyorum ama onu benı cokta dınlemıyor ve tutupta cektıgı kredıyı bana vermedı beyaz esyasını bı tek aldı dıger para hepsı hesabında ektra kullandıysa onu bılemem fakat 2 tarafta uzulsun ıstemıyorum ılerısı ıcın cunku bana yapılmasını ıstemedıgım bırseyı baskasına yapmak bana dogru gelmıyor

X