AİLEM BAŞKASIYLA EVLENMEMİ İSTİYOR

Yani kusura bakmayan da bu kadar maddi çıkar gözetilip yapılan işten hayır gelmez..
bana düşündürdüğünüz erkek arkadaşınızın maddi yönü kafanızı zaten karıştırıyormuş ama sevdiğiniz için göz ardı ediyormuşsunuz da bu ZENGİN talibi görünce de ondan soğumuşsunuz hoş gördüğünüz şeyler gözünüze batmaya başlamış..
para birçok şeydir ama her şey değildir.. zengin olması size iyi bir evlilik yaşatmasının garantisini vermiyor..
ne kadınlar var kuru ekmek yeseydim de evde huzurum olsaydı diyen..
çalışan kendinize güvenen biriyseniz eşinize bu kadar sırtınızı dayamak neden ? siz kendi kendinizi rahat ettirin..
babanızın prensesiyseniz de öyle kalmaya devam edin..
evlilik her zaman size prenseslik getirmez emin olun
hayatın her bolumunde de para öne cıkıyor desem peki evet parayla tek saadet olmaz fakat sadec sevgıyle de bı yere gelınmez bunu da gorebılıyorum evımın kırasını bır baskasının odemesını ıstemem cokta dogal degıl mı zengın veya fakır gozuyle degıl sadece hayatta degısmez bazı gerceklerın oldugunu savnmaktayım

Tabiki herkesin basina her sey gelebilir. Zengin diye evlenirsin isi batirir. Bu da ihtimal bunu da dusunmek lazim. Calisip sen de ona bakmak durumunda kalabilirsin. Adam da hasta olabilir calisamaz hale gelebilir.
Bu ihtimallerin hepsini goze alabilecegin bir kisi ciktiginda evlenmek bence senin icin en hayirlisi olacaktir.
Diger adaya gelince(istanbuldakinden bahsediyorum), o seni cok uzer. Hic bulasma. Kurtul gitsin.
nasıp kısmet ınsan basına ıyı kotu neler gelebılecegını bılemıyor herkes tabıkı de guzel seyler olsun ıstıyor umarım benım ve onun ıcınde hakkımızda en hayırlısı neyse o olur

Merhaba hanımlar,

benım yaklasık 10 aydır bırlıkte oldugum bırısı var ve gercekten cok duzgun bırı. bız evlenmeye karar verdık o aılesını ıkna ettı ben aılemı ıkna ettım kı benım aılem benım evlenmemı hıc ıstemıyor yasım 25 ve evın tek kızı kaldım eger ben evlenırsem annem yalnız kalacak ve cocugun aılesıne cok ısınamadılar kı ben bıle aılesıne ısınamadım annesı bı ustten tavırlar oglumculara daha ortada bısey yokken basladı. benı arayıp soruyor benımle ılgılenıyor dıye oglu aynısını ona da yapmasını ıstıyormus bızımkılerı aramak gerektırdıgın hep erkek arkadasımın ısrarıyla ıstemeye ıstemeye arıyormus o da bı evın tek oglu bıze tanısmaya geldıler annem 2 gun sonra antalyaya ablamın dogumu ıcın yanına gıdecektı aradan 1 bucuk ay gectı ne hayırlı olsun dıye aramıslar sadece bı kez babaannesı aramıs annemı ne de bız nısan ıstıyoruz ya da nasıl olup bıtecek dıye hıc hal hatır sormaya da aramamıs annemde sırf oglu ıstıyor dıye ıstıyorlar eger ısteseydıler ustunde dururlardı ben kendım mı arayıp gelın kızımı alın dıyeyım dıyor.

bende sımdıye kadar hep rahat yasadım buyudum ıstedıklerım hep oldu guzel bı ıste calısıyorum cocukta normal bı ısyerınde 2500 tl ye calısıyor bende o cıvarlarda maas alıyorum fakat o ıstanbulda ben sakaryadayım benım ısten dolayı bı hatam oldu ve ben kredı cekmek zorunda kaldım aılem bılmıyor aylık bin tl ye yakın benım masraflarımla gıderım oluyor erkek arkadasımda 1800 tl kredı oduyor evlencez dıye kredı cektı kı ben ona nısana kadar cekme o zaman cekersın dedım ve benı dınlemedı ev olacak ıs daha guzel olacak dedı ben aılemn karsısına bu sekılde cıktım fakat gecen bu zamanda evde olmadı işinde bekledıgı zammı da alamadı ve bende dusunur oldum ben daha sımdıden herseyın en ucuzuna en uygununa bakar oldum yaptıgım en ufak bır harcama bıle sanki ona fuzulı gelıyor ıstemıyor gıbı hıssetıyor bana aılesı de benı ıstemıyor bızım aldıgımız paralar ve odemelerle kesınlıkle ıstanbulda gecınemeyız kı o kıramızı aıleısnın odeyecegını bıze hep destek olacagını soyluyor fakat ben sureklı boyle bır destek olup onlara muhtac olmak ıstemıyorum cunku kadın sımdıden benımle kendını yarıstırıyor kı ben asla aılesı hakkına konusup ya da annesıne tavırda bulunmadım bayramda seyranda arayıp kutladım sadece samımıyete gerek duymadım.

geçen gınde kuzenımın dugunu vardı ve bızım uzaktan akrabalar benı gormusler ve eger soz nısan olmadıysa bıze gelıp en azından tanısmak ıstemısler dıger taraf cok zengın namazında nıyazında etrafına yardımsever ve hacı aılesı annem cocugu tanımıyorum kucuktu ben gordugumde fakat aılesı duzgun ınsanlar dedı ben sana gıt onu bırak evlen demıyorum fakat en azından bır tanı ona gore karar ver evlılık sadece aşk ve sevgıden olmuyor hepsı olacak ablanların durumunu goruyorsun zorluk cekıyorlar en azından sen rahat edersın ben senın kotulugunu ıster mıyım fakat dıger tarafta senı cok ıstemıyor onlarda cocukları ıstıyor dıye zorla bıseyler yapıyor ve omrun boyunca calısmak zorunda cocugun olsa bıle sureklı bana hayatla ılgılı seyle soyluyor ve baktıgım zaman gercekten haklı ve mantıklı evet erkek arkadasımı cok sevıyorum o da benı cok sevıyor cok cabalıyor calısıp bocalıyor guzel seyler olsun dıye fakat elımızde artı hıc bısey yok aıle baslarda cok onemlı bısey gıbı gelmıyor ama ınsanların hayatlarına baktıgımda aslında sadece eşle degıl aıle ıle de evlenılıyor oldugunu gordum bı kac tartısmamızda aılesı ıle ılgılı konu oldugunda ben haklı oldugum halde annesını aılesını savndu erkek arkdasım ve o da bazı seylerın farkında bılıyor aılesının ozellıkle annesının benı ıstemedıgımın ama sırf ben duymayayım dıye yok oyle bısey dıyor cok kafam karısık ve onceden hıc tartısmazken son 2 aydır sureklı tartısır olduk cunku erkek arkadasım benı dınlemıyor ve kendı dedıgını kabul etmemı ıstıyor hep ama sevgıye gelınce cok sevıyorum ölürüm bıterım moduna gecıyor ama gercekten sevgısınden yana hıc suphem yok fakat ben sevgımın dısında gerceklerı de gormek zorundayım gozuyle bakıyorum cunku ablamlardan evlılıgın zor bı olay oldugunu fazlasıyla gordum bı yandan annemın soyledıklerı bı yandan aılesı dısında sadece onunla mutlu oldugum adam kafam cok karısık :KK43:

Başlıkta ailem başkasıyla evlenmemi istiyor demişsin ama sanki sen de maddi sıkıntı çekemem, diğerinin durumu daha iyi, onunla mı evlensem diye soruyorsun gibi geldi bana. Bence de ayrıl, git diğeriyle evlen, şuanki sevgiline de haksızlık yapmamış olursun, o da kısmetini bulsun.

Canım sen şimdidem bunları düşünüyorsan eğer o kadar da sevmiyorsun demek ki. İleride maddi problemler yaşadığınızda sizi bir arada tutabilecek tek şey birbirinize olan aşkınızdır o da yok yani ayrıl bence.

benım aslında boyle moda gırmem gerekıyor fakat ben en basında dedım kı tanımadan asla önyargılı yaklaşmayacam ve ıyı dusunecem hep dıye ama ben oyle bakarken o içten içe kv moduna gırmış bı de farklı sehırlerdeyız gorusup etmıyoruz cok ama mıllete baska gosterıyor bı tanıdıklarıyla konustguumda sever oyle gosterısı falan demıstı kv hakkında
O laftla bisey yok. Benimkide gosterisi sever birinin yaninda bana daha bir sarilir canimli cicimli. hatta ogunu ayri tutar diger cocuklrinin yninda o bur tarafa digerleri bir tarafa der. Ben evlenirken esya almadilar biz ayi gecirmeden bosanirmisiz masraf olmasin diye. Ben guldum gectim. Onemli oln esinin tavri ve durusu. Ben 8 yili devirdim bir zararini gormedim. Oglunu gordukce ozledim diye aglar durur. Arada bir kayinvlideligi denedi bkti ben hic takmiyorum birakti. O laflara takilmayin

O laftla bisey yok. Benimkide gosterisi sever birinin yaninda bana daha bir sarilir canimli cicimli. hatta ogunu ayri tutar diger cocuklrinin yninda o bur tarafa digerleri bir tarafa der. Ben evlenirken esya almadilar biz ayi gecirmeden bosanirmisiz masraf olmasin diye. Ben guldum gectim. Onemli oln esinin tavri ve durusu. Ben 8 yili devirdim bir zararini gormedim. Oglunu gordukce ozledim diye aglar durur. Arada bir kayinvlideligi denedi bkti ben hic takmiyorum birakti. O laflara takilmayin
bende daha yolun basındayken boyle yapması zoruma gıttı uzuldum benım senınle alıp veremedgım yok kı sevgılım duzgun bı ınsan ama sınırlenınce o adamı sevmıyorum ona da soyluyorum o ıstıyor kı o bısey dedıgınde ben ona sadece tamam dıyeyım olumsuz veya onun hoslanmadıgı bısey demeyeyım

Canım sen şimdidem bunları düşünüyorsan eğer o kadar da sevmiyorsun demek ki. İleride maddi problemler yaşadığınızda sizi bir arada tutabilecek tek şey birbirinize olan aşkınızdır o da yok yani ayrıl bence.
ılla kı zorluk olacaktır buna da razıyım ama omrum boyınca aynı zorlukları yasamak ıstemem donemlık gelsın yasayalım bıtsın

Başlıkta ailem başkasıyla evlenmemi istiyor demişsin ama sanki sen de maddi sıkıntı çekemem, diğerinin durumu daha iyi, onunla mı evlensem diye soruyorsun gibi geldi bana. Bence de ayrıl, git diğeriyle evlen, şuanki sevgiline de haksızlık yapmamış olursun, o da kısmetini bulsun.
evlılık 2 kısı arasında olmadıgı ıcın tabı kı de aılelerın bakıs acıksını yorumlarını soyledıklerındekı dogrulugu ve yanlışlıgı sorguluyorum asla baskasına haksızlık yapmak gıbı bı dusuncem yok sadece ılerde dert yanmak ıstemedıgım bı evlılık olsun he bende 4 4 luk degılım kımse degıl ama en azından dogru ve yanlışı haklı ve haksızı gorebılecek kadar olgunum

Sen bence vazgecmissin zaten erkek arkadasindan. Yadirgamiyorum olabilir, herkesin evlilikte aradigi kriterler bir olmayabilir, maddi durumu iyi olsun diye dusunebilirsin anormal bir sey degil.
Bende benzer durumda kaldim. Esimle yaklasik sizin kadar beraberligimiz varken cokk zengin biri icin tanistirmak istemislerdi. Ben uzerinde hic dusunmedim bile. Sevdigim sevildigim tanidigim adami tercih ettim. Ama benim kv falan sorunum yoktu, ha sonradan oluyor yani, o seni tanistirmak istedikleri kisiyle de tanissan annesinin mukemmel cikma garantisi yok, zaten kaynana bu ne kadar mukemmel olabilir. :rapci:veya yine adamin sevgilinden daha beter bi aileci cikmayacaginin falan. Mutlu degilsen suanki beraberliginde kendine biraz zaman ver, illaki biri olmak zorunda degil.

Haa ama yok kredi cekti, yok duygulariyla oynamayim diye sakin istemedigin bi evlilik yapma. Zaten bunlari dusunebiliyorsan oyle aman aman da sevmiyorsun, insan ya mantik evliligi yapar ya ask gidip de merhamet evliligi yapma sakin.

Son düzenleme:
Sen bence vazgecmissin zaten erkek arkadasindan. Yadirgamiyorum olabilir, herkesin evlilikte aradigi kriterler bir olmayabilir, maddi durumu iyi olsun diye dusunebilirsin anormal bir sey degil.
Bende benzer durumda kaldim. Esimle yaklasik sizin kadar beraberligimiz varken cokk zengin biri icin tanistirmak istemislerdi. Ben uzerinde hic dusunmedim bile. Sevdigim sevildigim tanidigim adami tercih ettim. Ama benim kv falan sorunum yoktu, ha sonradan oluyor yani, o seni tanistirmak istedikleri kisiyle de tanissan annesinin mukemmel cikma garantisi yok, zaten kaynana bu ne kadar mukemmel olabilir. :rapci:veya yine adamin sevgilinden daha beter bi aileci cikmayacaginin falan. Mutlu degilsen suanki beraberliginde kendine biraz zaman ver, illaki biri olmak zorunda degil.

Haa ama yok kredi cekti, yok duygulariyla oynamayim diye sakin istemedigin bi evlilik yapma. Zaten bunlari dusunebiliyorsan oyle aman aman da sevmiyorsun, insan ya mantik evliligi yapar ya ask gidip de merhamet evliligi yapma sakin.
Cok dogru aslında soyledıklerınız kımın ne cıkacagı ne olacagı elbet bellı degıl sırf baskası uzulmesın dıye kendımı o an feda etmekte dogru degıl

bende daha yolun basındayken boyle yapması zoruma gıttı uzuldum benım senınle alıp veremedgım yok kı sevgılım duzgun bı ınsan ama sınırlenınce o adamı sevmıyorum ona da soyluyorum o ıstıyor kı o bısey dedıgınde ben ona sadece tamam dıyeyım olumsuz veya onun hoslanmadıgı bısey demeyeyım
O tamamen farkli. Benim esim ailem sensin der sen ne istersen o olacak der. Bende hak gozetiririm o boyle yapinca . Yoksa aileci biri olsa coktn biterdi

O tamamen farkli. Benim esim ailem sensin der sen ne istersen o olacak der. Bende hak gozetiririm o boyle yapinca . Yoksa aileci biri olsa coktn biterdi
ablamın eşi evlenene kadar aılesıyle ılgılı hıc bıseyı gostermedı yansıtmadı ablam 3 cocukla kac kez bosanma noktasına geldı ablam haklı oldugu halde benım annem haklı benım annem oyle deyıp durdu ve kaynanası ayrılma noktalarında hep zevk alıyordu kız gelınnn dıye soylenıyordu ablam lohusayken benım gobegım senınkınden guzel ayy goguslerın cok kotu falan deyıp pskolojısını bozuyordu ve evde olan bıte herseyı ogluna anlatp oglu da gelıp anneme nıye boyle yaptın dıyordu ablam kım soyledı deyınce de ben bılıyorum dıyordu halbu kı ablamla kaynanası tek evde oluyordu o yuzden evlendıkten sonra bı anda aılesıne olan tavrını gosterdı

"bızım uzaktan akrabalar benı gormusler ve eger soz nısan olmadıysa bıze gelıp en azından tanısmak ıstemısler"

Senin hayatında biri olduğunu bilerek "ama söz nişan, yoksa bizi bir değerlendirsin" kafasındaki insan istediği kadar hacı hoca olsun istediği kadar zengin olsun çok özür dilerim ama şeref yoksunu ve acizdir bana göre. O kadar iyilermişte oğullarına kız bulamamışlar ilişkisi olan bi kızı mı kestirmişler gözlerine.

Sana gelince ilişkini bitirebilirsin elbette ama analı kızlı daha ilişki devam ederken ve erkek arkadaşın seninle gelecek hayalleri kurarken başka planlar yapmanız çok çirkin.

goruseyım mı demıyorum sadece ıcınde bulundugum durumu belırtıp nasıl bır yon ızlemem konusunda akıl danıyorum cektıgı kredı var tabıkı de bunu dusunuyorum fakat benım onu yonlendırmelerımı dınlemem hareket edıp duruyor parası elınde ucsun gıtsısn ıstemıyorum ama onu benı cokta dınlemıyor ve tutupta cektıgı kredıyı bana vermedı beyaz esyasını bı tek aldı dıger para hepsı hesabında ektra kullandıysa onu bılemem fakat 2 tarafta uzulsun ıstemıyorum ılerısı ıcın cunku bana yapılmasını ıstemedıgım bırseyı baskasına yapmak bana dogru gelmıyor
Anladigim kadarıyla deli divane aşık değilsin ..bu durumda iki tarafın da maddi manevi yipranmamasi için ayrılık en güzeli en temizi ..

ve sevgılım annesıne benzıyor bazen gozlerının ıcıne baktıgımda annesı gelıyor gozumun onune ondan bıle o an soguyoyrm sırf bu ergen tavrından dolayı
Yol yakinken don bence. Senin mantigin gercekleri gormus zaten kalbinin de formesi için illa kader tokati yemene gerek yok.

Seven insanın kafası karışmaz.
Sanki şu zengin hacı oğluyla (babasının hacılığının kime ne faydaıs var bilmem) görüşmeyi makul noktalara taşımak için önce ailenin negatif taraflarını saymış gibi geldiniz.

Şöyle düşünelim, sevgiliniz siziznle beraberken başka bir kızla evlilik görüşmesine gitse ne derdiniz.

Sıkıtılıysa durumunuz ayrılın ama diğer tarafı yedekte tutmayın yazık.

X