Lise Yorum ve Soruları ailem istedigi icin istemedigim bi liseye gidiyorum

xiabrratik

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2015
2
0
Merhaba.. ben 9. Sinifa gectim ama sorunum su. Ailem istedigi icin imamhatipe gidiyorum. Teog puanim 405 idi. Ben saglik lisesine gitmek istiyorum. Ama ailem izin vermiyor. Bayagi kavga oldu evde bu yuzden. Sagliktan sadece hemsire olabilecegimi dusunuyorlar. Danismanlara sor istersen hangisi daha iyiymis diyorlar. Benim tercihimide babam yapti. Bana hicbirsey sormadilar. Okula gitmek istemiyorum. Her gece agliyorum.Sizin dusunceleriniz neler ve neler yapmaliyim

Aynı durumdayım,ne yapacağımı bende bilmiyorum.Gittiğim okulda hazırlık sınıfı olduğundan ötürü sabrediyorum.Umarım ikimizde istediğimiz okula gideriz.Başka söyleyecek bir şey gelmiyor aklıma benim durumum daha vahim sanırım müslüman değilim çünkü bu beni iyice zorlayan bir faktör...

Meraba. Bence ilkokul yani mezun olduğun okuldan yardımcı olabilecek mi hocanla konuşmalısın bu konuyu ya da tanıdığın yakın olduğun seni destekleyecek biriyle.sağlık meslek her türlü daha iyidir imam hatipten.

Saçmalık. Ben sekizinci sınıftayken başarılı öğrencileri lise gezisine götürüyorlardı. Sağlık meslek lisesine gitmiştik Ankara'nın en başarılı sağlık lisesi ayrıca. Adam resmen gelmeyin önü kapandı dedi. Kuzenim o başarılı liseden mezun oldu ve şuan atanamayacağını bildiğinden üniversitenin ikinci senesi universite sinavina girdi. Şimdi ingilizce öğretmenliğine gitmek istiyo. Ben teogtan gayet iyi almıştım teogun ilk çıktığı sene girdim. Anadolu lisesine gittim ayrıca açıktım diden bihaberdim. Babam ihlye gitmemi istedi ama ben sinirleniyodum imamhatipten ne olabilirimki diye. Anadolu lisesine gittim. Berbat bir ortam psikolojiniz bozulur hic kimse işe yaramıyo üniversiteye adam akıllı hazırlık yok. Onuncu sinifin yarısında imamhatibe geçtim ve her şey tam istedigim gibi. Hocalar ilgili universiteye hazirlik tam hem ahiret hem dunyaya hazirliyo.

Bence sağlık Lisesini seçme çünkü bizim sinifimizda problemli bir çocuk var bu yüzden rehberlik ogretmenimiz çoğu zmn bizim sinifimiza geliyor. Geçen sefer geldi ve nerede okumamizi istediğimizi sordu benim bir arkadaşımda sağlık lisesi dedi ve hocamız dediki bence bir daha düşün çünkü benim öğrencilerim var ve oradan memnun değiller ve gittiklerinede pişman oldular dedi. Bu yüzden sana emin olup isteyip istemedigine iyice karar vermeni istiyorum:KK43::KK43::KK43:

X