Anadolu lisesinden Meslek lisesine geçiş

minikorganizer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2017
216
81
Arkadaşlar olay çok uzun kısaca anlatmaya çalışacağım. Geçen sene teog sınavından 368 puan aldım. Evime 60km uzaklıkta bir Anadolu lisesinde okuyorum. Çünkü eve yakın olan Anadolu lisesinin puanı 412, tabii başka meslek liseleri de var kız meslek ve sağlık meslek oraya puanım fazlasıyla tutuyor fakat o okullar 120-170 arasında değişen puanlı okullar ve ben 368 puanla öyle düşük puanlı okullara gitmek istemediğim için onca yol gittim 1 sene boyunca. Şöyle bir kötü etkisi oldu bana;sabahın 4ünde kalkıp okula gidiyorum hava kap karanlık daha sabah ezanı okunurken 15 yaşında bir çocuk tek başına sokakta sırtında okul çantası bir de bunu kış mevsimi olduğu zaman bir düşünün çok zor arkadaşlar gerçekten bu yaşta böyle bir eziyet çektim sırf Anadolu lisesi okumak için okulda sürekli uyukluyordum, hiçbir sosyal aktiviteye katılamıyordum, erkenden yatmam gerekiyordu ve dersleri yetiştiremiyordum, ayriyetten 300tl yol parası ve yemek parasını da sayarsak aylık 600tl gibi maddi bir zorluk oluyordu babama. Bu sene aynı şeyleri çekmek isteniyorum, bu yüzden sağlık meslek lisesine geçmeye karar verdim puanım tutuyor ama kontenjan yok bu yüzden geçiş yapamıyorum o kadar etkiledi ki beni rüyamda istediğim okula gittiğimi görüyorum ama nafile, arkadaşlar kontenjan olmadan geçiş yapılamıyor mu,(Sağlık meslek lisesine geçersem vermem gereken dersler var mı?), bu konuda danışacak kimsem yok sorularımı yanıtlarsanız sevinirim.

Tekrar konu açmayayım, bende sorayım okul yönetimiden ve internetten net bilgiye ulaşamıyorum. 10.sınıf anadolu lisesi okurken, meslek lisesine geçiş yapılırmı,

Merhaba öğretmenim. Gitmek istediğiniz okulun okul idaresi ile görüşün ve ısrarcı olun. Bir şekilde sizin kaydınızı alsınlar. Çok istekli olun ve iyi bir öğrencinin aralarına katılacağının farkına varsınlar. Ayrıca evinize yakın bir dershaneye giderek açığınızı kapatabilirsiniz. Ben de Anadolu lisesi mezunuyum, kimse diplomamı sormuyor ama okuduğunuz okul arkadaş çevrenizi ve ileride tanıştık olacağınız insanları çok etkiliyor bilginiz olsun.

Merhaba öğretmenim. Gitmek istediğiniz okulun okul idaresi ile görüşün ve ısrarcı olun. Bir şekilde sizin kaydınızı alsınlar. Çok istekli olun ve iyi bir öğrencinin aralarına katılacağının farkına varsınlar. Ayrıca evinize yakın bir dershaneye giderek açığınızı kapatabilirsiniz. Ben de Anadolu lisesi mezunuyum, kimse diplomamı sormuyor ama okuduğunuz okul arkadaş çevrenizi ve ileride tanıştık olacağınız insanları çok etkiliyor bilginiz olsun.
az önce meslek lisesinden bir Hocamız ile görüştüm. Kesinlikle Anadolu lisesinden, meslek lisesine geçiş yok dedi. Yani ısrar edersek nakil olurmu valla kafam çok karıştı

az önce meslek lisesinden bir Hocamız ile görüştüm. Kesinlikle Anadolu lisesinden, meslek lisesine geçiş yok dedi. Yani ısrar edersek nakil olurmu valla kafam çok karıştı
Merhaba geçiş için geçeçeğiniz okulun 9. sınıf derslerinde meslek dersi olmaması lazımmış. Okul ile bunu bir görüşür müsünüz

X