Ailem sürekli beni damgalıyor artık onlardan nefret etmeye başladım

VanessaRinki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2020
707
1.140
annem ve babam görücü usulü evlenmiş ve akrabalar bir küçük erkek kardeşim var ona erkek diye iş yaptırmıyorlar ama bana sürekli hakaretler ediyorlar mesela yere bir toz tanesi düşse her şey senin yüzünden çok tembelsin gibi laflar ediyorlar.
Onlara göre telefon bilgisayar tamamen boş iş hiçbir erkekler konuşmamalıymışım o kadar bağnazlar ki eşofman giydiğimde bile babam bana yollu gibi olmuşsun diyor kendileri dindar falan sayılmazlar pek ama namaz kılıyorlar o kadar ona göre dünyadaki pantolon giyen tüm kadınlar aranıyordur böyle de söylemiyor direkt bana o*** diyor yazın bir işte çalışıyordum tamamen normal kapalı tişört pantolon kombini yaptığımda sen işe değil patronlarına kendini kullandırtmaya gidiyorsun demişti hatta umarım yolda geberirsin eve cesedin gelir diyordu
binamızda boş bir daire vardı orada sınava çalışıyordum bir odasını döşeyip sessiz oluyordu gece 11'de dersimi bitirip odama eve geldiğimde baabm beni gördü senin gece gece dersle ne işin var evi cinler basacak senin yüzünden seni aslında öldürüp bir yere atmak lazım demişti bunlar sadece benim aklıma gelen örnekler bıktım artık gerçekten bu baskıya dayanamıyorum ailemde böyle tipler oldukça yaşamak bile istemiyorum ama annem normal ve anlayışlı bir kadın hatta babaaanem ve dedem bile bana nolur bir akıl verin kaçıp gideceğim en sonunda.

bu arada babam denen o herif dinle kafayı bozmuş ama asla kur-an falan okumaz sadece tvdeki hocaları dinleyip namaz kılar sonra da bize adamlık taslar.

Son düzenleme:
İşittikleriniz gerçekten hiç hoş değil ama ailenizdeki normal insanlara odaklanın ve onların desteğini isteyin. Kendinizi kurtaracak bir meslek sahibi olmaya adayın ve o evden öyle ayrılın.
ailemde böyle tipler oldukça yaşamak bile istemiyorum
Yaşamınız o kadar ucuz mu? Böyle tiplerin inadına yaşayacaksınız. Ama dediğim gibi, insan gibi yaşamak için önce meslek ve iş.

hanımlar tavsiyelerinizi zaten biliyorum ama daha mezun olmama 3.5 sene var ben bu sürede ne yapacağım ?
ailemin nasıl üstesinden geleceğim

Sabredin evet çok zor bir insan evladına bu lafları söylememeli insan ailesini secemiyor hırs yapın çalışın başarın ayaklarınız üzerinde durun

eşofman giydiğimde bile babam bana yollu gibi olmuşsun diyor

ona göre dünyadaki pantolon giyen tüm kadınlar aranıyordur

Gerçekten merak ettiğim için soruyorum, babanıza göre normal olan kıyafet nedir?

Yani eşofmandan daha kapalı bir şey gelmiyor aklıma çünkü türbanlı değilseniz. Hayatımda ilk kez eşofmanın anormal karşılandığını duydum.

Konu çok üzücü ve verecek bir tavsiye gelmedi aklıma maalesef.

anlıyorum ve okuyorum zaten ama ne yapacağım işte nasıl üstesinden gelebilirim ben bu insanların
Gelemezsin.
Belli bir yaşı geçmiş insanların kalıplaşmış düşüncelerini, garip hareketlerini değiştiremezsin. Evden çıkmadığın sürece sen ne yaparsan yap o insanlar değişmez. Tek çözümün kurtulmaz üzgünüm.
Bu süreçte sessiz kalmaktan başka çaren yok.

annem ve babam görücü usulü evlenmiş ve akrabalar bir küçük erkek kardeşim var ona erkek diye iş yaptırmıyorlar ama bana sürekli hakaretler ediyorlar mesela yere bir toz tanesi düşse her şey senin yüzünden çok tembelsin gibi laflar ediyorlar.
Onlara göre telefon bilgisayar tamamen boş iş hiçbir erkekler konuşmamalıymışım o kadar bağnazlar ki eşofman giydiğimde bile babam bana yollu gibi olmuşsun diyor kendileri dindar falan sayılmazlar pek ama namaz kılıyorlar o kadar ona göre dünyadaki pantolon giyen tüm kadınlar aranıyordur böyle de söylemiyor direkt bana o*** diyor yazın bir işte çalışıyordum tamamen normal kapalı tişört pantolon kombini yaptığımda sen işe değil patronlarına kendini kullandırtmaya gidiyorsun demişti hatta umarım yolda geberirsin eve cesedin gelir diyordu
binamızda boş bir daire vardı orada sınava çalışıyordum bir odasını döşeyip sessiz oluyordu gece 11'de dersimi bitirip odama eve geldiğimde baabm beni gördü senin gece gece dersle ne işin var evi cinler basacak senin yüzünden seni aslında öldürüp bir yere atmak lazım demişti bunlar sadece benim aklıma gelen örnekler bıktım artık gerçekten bu baskıya dayanamıyorum ailemde böyle tipler oldukça yaşamak bile istemiyorum ama annem normal ve anlayışlı bir kadın hatta babaaanem ve dedem bile bana nolur bir akıl verin kaçıp gideceğim en sonunda.

bu arada babam denen o herif dinle kafayı bozmuş ama asla kur-an falan okumaz sadece tvdeki hocaları dinleyip namaz kılar sonra da bize adamlık taslar.
Bir şekilde dişini sıkman gerek mezuniyetine daha varmış duymamaya çalış söylediklerini sakın kaçma ama Babannem Dedem iyi diyorsun onlarla kal bir süre mesela ama en yapmaman gereken sakın sırf babandan kaçmak için mantıksız bir adama kapılıp gitme doğru zamanda babanın tam zıttı zihniyetli biriyle evlenirsin umarım ve sana çok değer verir benim de babam çok karışırdı gece çıkamaya kıyafetlerime ama çok şükür öyle biriyle evlendim ki değer verem önemseyen karışmayan en önemlisi hayatının ikinci kısmı zaten ailenle olan geçici bende hep sıktım dişimi umarım senin de hayatının ikinci kısmı çok güzel olur

Gelemezsin.
Belli bir yaşı geçmiş insanların kalıplaşmış düşüncelerini, garip hareketlerini değiştiremezsin. Evden çıkmadığın sürece sen ne yaparsan yap o insanlar değişmez. Tek çözümün kurtulmaz üzgünüm.
Bu süreçte sessiz kalmaktan başka çaren yok.
ama ben onların evlatlarıyım sanki hiç bir şeyleri değilmişim gibi davranıyorlar.

ama ben onların evlatlarıyım sanki hiç bir şeyleri değilmişim gibi davranıyorlar.
İşte bud üşüncelerini değiştiremezsin.
En az 18 19 yaşlarındasındır, onlar yıllardır sana böyle davranıyor. Bu alışkanlıklar kolay kolay değişmez yani.

“Baba” yı yenmeye veya ikna etmenize gerek yok. Elinize ekmeği bir aldıktan sonra kapıyı yüzüne çarpabilirsiniz, evet şu an pek inanılır gelmiyor ama durum bu.

O güç dengesi tamamen değişiyor, küçükken çocuklarına eziyet anne babaların bir çoğu çocuklar büyüdüklerinde yalnız kalıyor. Zaten bir babanın ne kadar muhafazakar olursa olsun kızına karşı kullanmayacağı kelimeler vardır, diğer aile üyelerinden de destek göremeyecek.

Ailenin diğer üyeleri normalmiş, tartışmalar şiddetlendiğinde dedenin babannnenin yanına gitme şansınız var mı?

Kaçma/evlenme olayını ise tamamen saçma buluyorum, babadan bu kadar eziyet görürken başka bir erkekle şans denenir mi hiç? Sadece 3-4 yıl sabırdan bahsediyoruz, anlaşmalı boşanma için bile devlet 1 yıl bekle diyor, yanlış evlilik onyılları yakar. Çocuk ise ömürboyu.

Zaten sağlıklı evlilik için çalışmanız lazım, e düğün telaşında eğitim ne olacak? Okumayacağım derseniz yeni kişi berbat çıkarsa kucakta bebek, üniversite okuyamamış muhtaç bir şekilde baba evine geri mi döneceksiniz? Çılgın bir risk bu.

Büyük ihtimalle babanızın genç versiyonunu bulucaksınız, çaresizlikle aynı annenizin göremediği sinyalleri siz de göremeyip aynı çukura düşme şansınız çok yüksek.

Garantili, daha kısa süreli kurtulma yöntemleri varken kendinizi babaya ömür boyu muhtaç edebilecek risklere girmeyin lütfen.

Kusura bakmayın ama babanız normal değil! Hangi sağlıklı normal baba kızına evladına yollu o..... namussuz v.s gibi cümleler kullanır duyulmuş şey değil çok iğrenç ithamlar bunlar bunu kocanız yada erkek kardeşiniz bile söyleyemez😣 bilemiyorum bi şekilde annen ile konuşup onun desteğiyle bi çözüm bulmalısınız!

Onlarin sana sunduğu hayati begenmiyorsan , ben olsam ikinci öğretime gecis yapar gündüz çalışır ,aksamlari okula gider ,bir yurtta kalirdim. Ben üniversitedeyken hem markette çalışıp hem okudum. Ders notlarimi satiyordum. Alt sınıflara saatli ders veriyordum. Kazaklara boncuk işliyordum. Okul ders kitaplarini istanbulda beyazıttan ikinci elden alıp satıyordum. İlk yıl ortalamamı 93 yapinca ekstra bursta bağlandi. kimseye muhtaç olmadan okudum. maalesef örümcek beyinli insanlari değiştiremezsin. Allah yardimcin olsun.

babam bana yollu gibi olmuşsun diyor

direkt bana o*** diyor

sen işe değil patronlarına kendini kullandırtmaya gidiyorsun demişti hatta umarım yolda geberirsin eve cesedin gelir diyordu
şunlardan sonrasını okumadım, gerçekten çok üzücü bir durum.

Kendi ayakların üzerinde durana kadar sabret, zor olacaktır ama önce elin para tutsun bu çok önemli bir nokta.

kaçarsan bir gün babanı aratacak kötülükte bir adamla evlenip hayatını mahvedebilirsin.

X