Aşırı kıskanç sevgilim ailemden bile kıskanıyor

Merhaba arkadaşlar, 1 yıla yakın bir ilişkim var başlarda herşey mükemmeldi. İlk defa böyle mükemmel biriyle tanıştığımı düşünüyordum. Gerçekten herşeyiyle dört dörtlüktü. Başlarda sadece tatlı kıskançlıkları vardı. Hatta biraz bahsedeyim ondan. Romantik biri, çok ilgili, sürekli konuşmak ister, düşünceli, tatlı küçük süprizler yapar. Kısacası çoğu kızın hayalindeki erkek. Ama bugün bu ilişkiyi bitirdim. Sebebide aşirı kıskançlık. Son olayimız şu oldu anlatayım. Kendi evimde kedi beslemeye başladık ve kedinin geldiği günden beri kediyi bile kıskanmaya başladı. Artık hep kediyle ilgileneceksin falan demeye başladi küçük çocuklar gibi ikimizde 20 yaşındayiz bu arada. Sonra kediyi odaya almicaksin, yatagına almicaksın alt katta besle falan demeye başladı. Tabiki kabul etmedim bu nasıl bir kafa dedim ya. İnanamıyorum kedi yüzünden kavga etmiştik. Sonra telefonumda kediyle olan fotoğraflarımı gördu. Hastanedeydik herkesin içinde başladı bu yine. Kediyi nasıl kucağına alırsın ben istemiyorum almicaksın o kediyi bir daha sevmiceksin gormiceksin falan demeye başladı. Daha fazlasınıda dedi söyleyemiyorum. Kedi yüzünden bana yaptıgı imalara cidden laf bulamiyorum.Bende tabi susmadım kavga ettik. Öncesinde de bu tür olaylarimiz çok olmaya başlamışti. Evin içinde bile ne giydiğime karışmaya başlamıştı. Bırakın evin içinde eşorfman giymeyi dışarıda giymeme bile laf ediyordu. Boynun gözükmeyecek evin içinde birilerinin yanında çıplak ayakla bile durmicaksın çorap giyiyeceksin diyordu. Açık bi kız olmama rağmen yinede çok açık veya dekolte giymem normalde de yani verrdiği bu tepkiler aşıriydi. Arkadas ortamı falan hiç birakmadi bende. Sosyal hayatım bitti. Ailecek şehir dışina çiktiğimizda bana hayatı zehir etti tatilden hiçbirsey anlamamıstım kıskançlıkları yuzunden her günümüz kavgaydı. Tek yaptiği şey beni insanlardan uzaklaştirmaktı kız arkadaşlarimla bile samimi olmama gelemezdi.Her gün ağlıyordum neredeyse sinirden öfkeden o da biliyordu ama canımi sıkmaya devam ediyordu.Ve size en kötüsünü söyliyim mi beni babamdan bile kıskanırdi. Çok ciddiyim babamın bana sarılmasını bile istemezdi. Ondan bile kavga ederdi. Babamada aşık bir kızim ben. Babamla çok guzel baba kız ilişkimiz var. Bunu gordukten sonra kıskanmaya başladı zaten. Odamdan çıkmama bile laf ederdi. Ailemim yaninda 20 dk dursam odana çik çabuk demeye başlıyordu. Odamın içinde yalnizliga itti beni.Nasıl böyle biri oldu bilemiyorum ve canım çok yanıyor geçip giden zamanıma. Ilk zamanlar onun yanında crop giyerdim şort giyerdim tek kelime etmezdi üstüme ceket bile almazdım. Hatta kendisiyle birlikte alıyorduk bazen alısverişte. Şimdi ise taniyamadığım bir insana dönüştü. Beni kendisine iyice bağladıktan sonra böyle biri oldu. Ailelerimiz tanışmişti ben aileme akrabalara herkese anlatmıstım onu. Normalde böyle birşey yapmazdım ama o kadar mükemmel biriydi ki hayallerimiz vardı ve onu bütün hayatım boyunca yanımda görmek istiyordum. Onunda ailesiyle görüşüyordum bende. Ve dediklerini benden istediği saçma sapan şeyleri yapmadım bu arada. Bu yüzden hep kavga ettik. Kaç kere ayrıldım bu yüzden. Sonra ağladı sensiz yapamıyorum söz düzelicem dedi ama hiçbirsey değişmedi. Bugün gece anneme anlattım herseyi. Anneme sarılıp ağladım sabaha kadar dertleştik. Uzun zamandır ilk defa birisine içimi dökebilmiştim. Annemde tabiki şok oldu ayrıl dedi ilerde daha kötü şeylerde yapabilir dedi.Ona çok aşık olduğum için onsuz nasıl yapabileceğimi bilemiyordum bu yuzden bitirmekte çok gec kaldim. Ama bana iyi gelmiyor kendisi. Beni hiç olmadiğim birine dönüşturdu. Insanlardan uzaklaştırdı. Ve bu ilişkide stresten üzüntüden o kadar çok zayıfladim ki boş yere mahvetmişim kendimi. Aşırı Kıskanç erkekler kesinlikle çok tehlikeli bence. Herseyin fazlası zarar. Şimdi ise hayatıma nereden başlayacağimi bilemiyorum. Eski hayatımı çok özledim ama eski hayatımdan eser yok şimdi. Çok neşeli çevresi geniş bir insandım şimdi hicbiri yok. Son zamanlarda duyduğum tek sey niye bu kadar zayıfladın, neden eskisi gibi degilsin, çok içine kapanmışsin oluyor. Kendimi nasıl toparlayabilcem bilemiyorum çok tükendim ve psikolojim cidden bozuldu. Anneminde tavsiyesiyle ilk önce bir psikologa gidicem kesinlikle. Size sormak istediğim sizce ilk zamanlar tanıdığım erkek tamamen rol muydü. Bir insan bir anda bu kadar çok hastalıklı bir kişiye dönüşebilir mi ya bu normal mi.

Sana benzer bir ilişkim vardı yaklaşık 1 buçuk yıl sürdü. Saçma sapan ve gereksiz aşırı kıskançlıkları vardı. Beni de kediden kıskanırdı. Erkek bir garsona teşekkür ettiğim için tartışma çıkarmıştı. Erkek arkadaşlarımla iletişimim bitmişti, sosyal medya kullanmak yoktu. Kız arkadaşlarımla görüştüğümde triplere girerdi. Eve kaç gibi geçersin dediğinde, dediğim saatten 20 dakika geç kaldığımda sorguya çekerdi. Kargocu aradığı için bile sinirlenmişti ve kargocunun numarasını engellememi söylemişti vs vs bu böyle uzar gider. Bunları şu an düşününce gerçekten komik geliyor. Biteli 2 ayı geçti başlarda çok zorlandım ve yavaş yavaş toparlıyorum. Üzerimden bir yük kalkmış gibi sanki. Sen bu işi bitirerek en doğrusunu yaptın. Böyle bir insanla ömür geçer mi sence? Kendine zaman ver inan zamanla toparlayacaksın ve eski benliğine döneceksin. Olmadığın biri gibi davranmışsın ilişkide aynı ben gibi. Seni çok iyi anlıyorum. Özleyeceksin, üzüleceksin belki pişmanlık olacak ilk başta ama zamanla çok şükür diyeceksin. Bu arada benim eski erkek arkadaşım da ilk başlarda asla böyle değildi. Bir avcı, avını ürkütmeden avlar çünkü :) Umarım bu süreci çok kolay atlatırsın. Geçmiş olsun ❤️

Sana benzer bir ilişkim vardı yaklaşık 1 buçuk yıl sürdü. Saçma sapan ve gereksiz aşırı kıskançlıkları vardı. Beni de kediden kıskanırdı. Erkek bir garsona teşekkür ettiğim için tartışma çıkarmıştı. Erkek arkadaşlarımla iletişimim bitmişti, sosyal medya kullanmak yoktu. Kız arkadaşlarımla görüştüğümde triplere girerdi. Eve kaç gibi geçersin dediğinde, dediğim saatten 20 dakika geç kaldığımda sorguya çekerdi. Kargocu aradığı için bile sinirlenmişti ve kargocunun numarasını engellememi söylemişti vs vs bu böyle uzar gider. Bunları şu an düşününce gerçekten komik geliyor. Biteli 2 ayı geçti başlarda çok zorlandım ve yavaş yavaş toparlıyorum. Üzerimden bir yük kalkmış gibi sanki. Sen bu işi bitirerek en doğrusunu yaptın. Böyle bir insanla ömür geçer mi sence? Kendine zaman ver inan zamanla toparlayacaksın ve eski benliğine döneceksin. Olmadığın biri gibi davranmışsın ilişkide aynı ben gibi. Seni çok iyi anlıyorum. Özleyeceksin, üzüleceksin belki pişmanlık olacak ilk başta ama zamanla çok şükür diyeceksin. Umarım bu süreci çok kolay atlatırsın. Geçmiş olsun ❤️
Çok güzel yazmışsın eşlerine sağlık

X