Aileme evlenmek istediğimi nasıl söylerim

Annenle de baglantını kes annen iyi yolda degil zaten ders alsa daha başka adamlara ihtiyaç duymazmış.

Erkek arkadaşını ne kadar zamandır tanıyorsun? Evlilik konusunda acele etme bence. Ailede sıkıntı yaşayıp aceleyle evlenip pişman olan çok fazla kişi var.

Allah yardımcın olsun yaşadıkların zor. Ama Rabbim dilerse neyi oldurmazki. Hakkında herşeyin hayırlısı olsn. Dogru olanın yardımcısı Allah kimseye ihtiyacın yok bunu bil. Niyetin halis olsn o çovuktanda her konuda emin ol ailesinin içine bir gir bakalım nasıl insanlar evlilik konusunda acele etme.. Yagmur dan kaçayım derken doluyo tutulma.
1 yıldır her gün yanımda ailesi hakkındada bilgi sahibiyim biraz yeğenleriyle tanıştım annesi kaldı bitek babası geçen hafta vefat etti onunda abileri var benim gibi ama 3 tane hepsi imam bi kaç yiğeni hafız temiz bi aile annesi babasıyla bu zamana kadar o yüzden tanışamadım zaten sevgili olma durumu yok onlarda bana bi kötülüğünü görmedim beni düzeltene kadar çok çabaladı sabretti bana resmen benimle ne olursa olsun evlenmek isdediğimi söylüyor ve beni öyle çok mutlu ediyorki her isdediğimi yapmaya çalışıyor sürekli bana Allah izin verdiği müddetçe bizim için elimden geleni yapicam ben diyor oda sıkıntıların farkında ama yanımda olmayı tercih ediyor küçük abim 20 yaşında erkek arkadşımın annesine babasına defalarca küfür ettti dövmeye kalktı ona bile katlandı iyi diye düşünüyorum en azından bu zamana kadarki tecrübemle bulunmaz gibi geliyor o ladar iyi çünkü inşallah iyide çıkar

Erkek arkadaşını ne kadar zamandır tanıyorsun? Evlilik konusunda acele etme bence. Ailede sıkıntı yaşayıp aceleyle evlenip pişman olan çok fazla kişi var.
Çok iyi tanıyorum 1 yılın 365 gününü günde 7 saat görüşerek yan yana olarak geçirdik arkadaşım gibi zaten ailemden bildiğim için evlenmiyoeum aklımda evlilik yokdu zaten ama o kadar iyi biriki düşüncem değişti

Evlencem dersin baktin cok karşı çıkıyorlar hadi by by der gidersin...
Bu kadar basit.
Zaten ailen problemli..
Evlilik konusunda onay alabileceğin düzeyde sağlıklı bi ilişkin yok ailenle...
Çok da takılma onay işine.

Niye gittin ya tam 3 sezonluk dizi çıkardı bu senaryodan. Yaz dizisi kıvamında baslatmissin ama sonunu görmek nasip olmadı tüh

Öncelikle hayırlı akşamlar arkadaşlar.
Bana yardım etmenizi isdediğim bi konu var öncelikle aile ve yaşantımdan bahsedeyim ben 19 yaşındayım annem ben 15 yaşındayken evden kaçtı başka bi adamla 5 tane abim ve bir babam var annem kaçtıktan sonra benide annem gibi görmeye başladılar evin annelik faktörünü üstlenmek zprunda kaldım bana sürekli küfür ettiler dolaylı yoldan benimde aileme saygım pek kalmadı ve bende küfür ettim ağır psikolojik olaylar travmalar dayaklar sınır atakları kötü ortamlar yanlış ilişkiler yanlış arkadaşlıklar berbat ve iğrenç ortamlar ve dışlanmış hayatını kötü yaşamaya maruz kalan bi kız olarak geldim bu yaşıma kadar hep karşımda kötü insanlar annesizlik ailesizlik annemi düzeltmek adamların elinden almak için silah önüne attım kendimi defalarca ve sonunda annem bana kendi ağzıyla küfür etmeye başladığında beynimden kaynar sular boşaldı ailesizdim artık tamamen mafdoldum uyuştucu alkon ne varsa denedim başımda kimse durmadı kendi kendime kayboldum bundan 1 yıl önce karşıma şu anki erkek arkadaşım çıkdı çok iyi ailemden öğrenemediğim şeyleri din konusunda herşeyi öğretti kendisi ilahiyat okuyor aileside tutucu dindar ben nasıl oldu bilmiyorum kurtuldum o bataktan herşeyi düzelmeye çalışdım ama düzeltemiyorum artık sanırım ailemin ağzına kaşar kelimesi yer etmiş ne yapsam inandıramıyprum düzeldiğime kendimi dine verdim Allaha sığındım düzelmeye başladım elhamdülillah şuan şöyle bir konu var abim erkek arkadaşımı tam anlamıyla bilmesede öğrendi be ben bundan bi haber abime kapanmak için içimde isteğimin olduğunu belirttim ve bana şöyle bi tepki vardı ye iç gez barlara git yeni arkadaşlıklar edin yani kısacası kaydol der gibiydi yada bana yakıştırdığı buydu konumuz bu değil konumuz erkek arkadaşımın ve benim ailemin arasındaki fark bizim eğlence mekanımız barımız ver bir tane abim eşcinsel bi abim uyuştucu bağımlısı annem başka bi adamın yanına kaçmış ve ben bunu karşı tarafa nasıl anlatırım ailem patavatsız benim hakkımda kötü konuşurlarsa naparım bilmiyorum erkek arkadaşım her konuda yardımcı olmaya çalışıyor elinden geleni yapıyor ama ben kendimi onlara yakıştıramıyorum ağladım defalarca ilişkimiz olamaz imkansız die hem benim bakımımdan ailemin ve onların ailesinin bakımından ben nasıl anlatırım evlenmek istediğimi dalga geçerler döverler die korkuyorum ablam vardı benim vefat etti bundan 6 yıl önce onada aynısını yaptılar nası yapicam napıcambilmiyorum yardim edin bana lütfen kurtulmak istiyorum korkuyorum elimden tutan kimse yok ve o kadar düzelmek istiyorumki her anlamda bir daha ağlaya ağlaya yaşadığım şeylere tövbe etmek istemiyorum izin vermezlerse kaybolurum maffolurum ölürüm ben doktorlar kurtaramaz bu kez beni yardim edin kafayı yemek üzereyim.
Şimdiye kadar hiçbir genç kıza hele de yaşi bu kadar küçükse böyle bir tavsiyede bulunmadım ama sana söylüyorum, kaç kendini kurtar kuzum. Kimseye söylemene,izin almana gerek yok ve hatta hiç görüşme tamamen çıkar hepsini hayatından.

X