ailemin sevgilim konusundaki tutumu:(((

Özellikle annenizin görüştürmeme tehdididini yanlış ve komik bulsam da ben tanışmak istemelerini anlıyorum. Zaten kendileri de demiş, kiminle görüştüğünü bilmek istiyoruz diye.Bu ülkede hergün yüzlerce kadın parterleri tarafından şiddete uğruyor, öldürülüyor ve bu kadınlar cahil insanlar ya da 17- 18 yaşındaki tecrübesiz ergenler ya da bunları yapanlar sabıkalı katiller değil malesef, gün geçmiyor ki bir kadın cinayeti okumayalım. Böyle bir ülkede yaşayan bir kız anne babasının kızını vakit geçirdiği insanı tanımaya çalışması, karşılarında bir muhattap bulmak istemesi bence gayet normal.Üstelik ilişkinizde ilk altı ayı devirmişsiniz, artık flörtten çok adı konmuş bir ilişki var ortada, kıskoca 34 yaşında adamın, sevgilisi olarak koluna taktığı kızın anne babanızın bir çay davetine sanki çıkışta size gelinlik giydirip nikah yapacaklarmış edası ile yaklaşan tavrını da hoş bulmadım Ben olsam ciddi manada alınırdım ve ilişkiye ve size bakış açısını ciddi manada sorgulardım. Zira böyle bir durumda sizin ailenizin gözünde düşeceğiniz durumu hiç umursamamış gibi duruyor.1

anlatiyorum daa ha duvara anlatmisim ha onlara. tanisma asamasinda oldugumu soyledigimde de bi kere gelsin gorelim normal arkadasin olarak diyolar sonucta gorusuyosun surekli diyolar.

anlatiyorum da ha duvara anlatmisim ha bizimkilere. zamani gelince ben sizi tanistiririm lafini kabul etmiyolar sinirleniyolar bi de ne demek zamani gelince sen görüsmelere gidiyosun sürekli diyolar. biraz despotluk yapiyolar yani anlayacaginiz . 2 kere söyledim erkek arkadasima allahin hakki 3 tür diyip bi kere daha eve cagirmayi planliyorum annem kek borek yapti seni cagiriyo gibisinden😪😪

Siz bilirsiniz ama bence yapmayın.
Hayır dediğim halde sevgilim bana böyle ısrar etse çok sinirlenirim. İleriye yönelik evlilik gibi bir düşüncem varsa da ciddi ciddi sorgularım.
İstemediğimi bildiği bir şey için ailesinin lafıyla hareket eden, ısrarla aynı konuyu açan adam evlendikten sonra ailesinin lafıyla kim bilir neler yapar diye düşünürüm. Ailesine söz geçiremiyor, onların lafıyla beni yönetmeye kalkıyor, derim.
Bence sevgiliniz de böyle düşünecek.

Siz bilirsiniz ama bence yapmayın.
Hayır dediğim halde sevgilim bana böyle ısrar etse çok sinirlenirim. İleriye yönelik evlilik gibi bir düşüncem varsa da ciddi ciddi sorgularım.
İstemediğimi bildiği bir şey için ailesinin lafıyla hareket eden, ısrarla aynı konuyu açan adam evlendikten sonra ailesinin lafıyla kim bilir neler yapar diye düşünürüm. Ailesine söz geçiremiyor, onların lafıyla beni yönetmeye kalkıyor, derim.
Bence sevgiliniz de böyle düşünecek.
sizin gibi diyen de var tanismaya gelmedigi icin iliskini sorgula diyen de var cok arada bi durum gercekten😰

sizin gibi diyen de var tanismaya gelmedigi icin iliskini sorgula diyen de var cok arada bi durum gercekten😰

aslinda onemli olan cift olarak ikinizin ne istedigi,

siz eger sevgilinizi tanistirmak icin uygun bir zaman oldugunu dusunuyorsaniz direk sevgilinizden bu sekilde talep edin, ben istiyorum diyerek, ailem istiyor diyerek degil. O zaman hayir derse dusunursunuz gercekten de ayni yerde miyiz sevgilimle diye. Ama siz de daha erken oldugunu dusunuyorsaniz ailenizi gecistirmek goreviniz olmus oluyor.

ben sizin yasinizda evlendim, sevgilimi ailem kisi olarak taniyordu ama sevgilim olarak tanismalari kiz isteme esnasinda olmustu. Zira benim ailemde sevgili ile arkadas tanismasi diye bir kultur yok, onlara gore ya resmi bir durum olusacak ya da yok oyle birisi yani. Ne diye kendimi de sevgilimi de zor duruma dusureyim ki dedim ve isleri resmilestirmeye ikimiz karar verene kadar da tanisma / tanistirma isine girmedim.
Sizin aile kulturunuz farkli olabilir, o durumda da bunu karsi tarafa hissettirmek lazim.

Yaşlarınızın uygun olması sebebiyle hemen tanışıp ona göre hareket etmenizi istiyorlardır. Sevgiliniz de hemen ailesinin sözünü tutmayım yoksa hep baskı yaparlar diye düşünüyorlardır ancak aileye bir ilişki söylendi ise bu noktaya gidiyor illa ki.

Seninkinin evlenmeyi düşündüğüne eminmisin?
Bence acele etmişsin ailene anlatarak
Onlarda ne yapsın hemen evlenin istiyorlar
Resmiyet olmadan aileye anlatmak yanlış bence
Bende anlatırım hep sonunda böyle olur
Merak ederler
Artık evlenme teklifi almadan anlatmam
Sonra ayrılıyoruz onlar üzülüyor valla

Selam kizçeler. benim 8 aylik bir sevgilim var 27 yasindayim o 34. simdiye kadar aileme hic sevgilim oldugunu soylemedim ama simdi korona zamani evden rahat cikamiyorum diye söyliyim dedimm . ben aileme özelimi pek anlatan biri degilimdir cunku hem fikirlerimiz uyusmaz benle empati yapmazlar hemde ailem müdahaleci en iyisini ben bilirimciler. kendi fikirleriyle hareket etmemi isterler.
neyse aileme 8 ay oldugunu soylemdim, bi suredir konusuyoruz yeni gorusmeye basladik diye salladim . ilk anneme soyledim annem dayanamayip babama soyledi . sonra 2 hafta gecmeden beni darlamaya basladilar getir tanistir getir tanistir taniyalim kizimiz kimle cikiyo gorelim vs. diye...
annem her ciktigimizda naptiniz ne konustunuz diye soruyo bu normall mi??😒😒😒
simdide babam her ciktigimda eve gelip beni karsisina alip naptiniz diye soruyo . bu cocukla ilgili ne gorusun ne falan diyo bu normal mi acaba 😁😁 o kadar cok kurcaliyolarki sabah aksam benim sevgilimi konusuyolar. tamam neyse kendilerince haklilar da sevgilime bize gelir misin dedigim allahh dedi ben boyle seyleri hic sevmem dedi onaylanma ihtiyaci incelemeler falan dedi gelmesem nolurki en fazla dedi . unuturlar bi sure sonra dedi. bilmiyo ki bizimkiler erkek arkdsmla yatip kalkiyo🤣 sonra gelirim bi ara dedi...
neyse bugun annem dediki bugun eve gelcek. ben dedim anne neden boyle yapiyosun gelmicem demediki simdi darlamanin anlami yok dedim.annem de o zaman cikmiyosun izin vermiyorum dedi sinirlendi bayagi dost degil o zman o dedi ilerde bana tesekkur edersin falan dedi

😢😢😢
Kendnizi sevgilinizin yerne koyum bu düpedüzbaskı yapmak o ne zman isterse hazır olrza o zman gelmeli siz sevgilinzn ailesi tanışmak istyor diye giddr misinz siz ne zmn hazr olrsanz o zmN bu işler baskıya skntya gelmez

kizlar bu konuda herkes hakli galiba 😁 son durum ailem beni darlamayi birakti allahtann ...sevgilim gelcem gelcem diyo ama gelcem dedi diye geldigini dusunuyo o da oyalicak beni heralde gelir ins bi gun

X