Ailenin yaptıklarını hazmedememek

BtheC

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2018
13
15
Artık hazmedemiyorum olanları. 30’larımın başında hala aile evindeyim. Hayata bir dikiş tutturamadım ne iş bulabildim ne de eş. Her gün şükretmeye devam ediyorum ama kalbim artık paramparça. Hele ki son olanlar... Yalnızlık... Yalnız hissettirilmek.. En büyük desteğin ailen olması gerekirken içini bir foruma dökebilmek.. Eşini aldatan abim aile evine döndü. Hiç sormadan biz tatildeyken geldi hayatımınızın tam ortasına evimize yerleşti. Üç yıldır saçmasapan bahanelerle ben ayrılacağım diyip duruyordu eşini kötülüyordu zaten. Her türlü desteği verdik ailecek bir şeyleri düzeltsin diye ama sonunda öğrendik ki 3. bir şahıs varmış. Neyse arada bir sürü olaylar falan oldu biz yazlıktan evimize döndük. Geldik zaten sanki ben düşmanıyım gibi bana kötü davranmalar suratıma bakmamalar kapıyı suratıma örtmeler. Neden? Çünkü metresine onay vermemişim annemleri de ikna etmemişim. Sonra bir akşam annemlerle konuşurken şöyle bir diyalog geçti annemle arasında”oğlum yapma bak senin de kızın var. O da döndü anneme dedi ki -senin de kızın var(gevşek bir tavırla beni kastederek)” bunu duyunca dayanamadım daldım odaya hiç utanmıyor musun bunları söylemeye dedim o metresin erkek kardeşlerine küfür ettim ve beni bu yaşımda dövmeye kalktı. Neyse babamla annem araya girdi bir zarar veremedi-fiziksel-. Aradan zaman geçti ben bizden iyice kopup o pis insanlara yanaşmasın diye yelkenleri suya indirip yakın davranmaya başladım. Benden özür dilemedi bir gün bile herkese yaptığı şey için yaşattıkları için pişman olup başını öne eğmedi. Derken bir akşam bir konuşma esnasında “inşallah evine dönersin” dedim. Bunu söyleyince bana bağırmaya küfürler hakaretler etmeye başladı. Bir babama baktı tepki veriyor mu diye baktı tık yok döndü bana saydırdı bu art arda oldu. Seni ilgilendirmezler, sana bilmem ne yemek düşerler, sen kimsinler ve küfürler havada uçuştu. Babamsa elinde tabletle kafasını bile kaldırmadan oturuyordu. Bu yaptıklarına karşılık dediklerim “ hiç sormadan çıktın geldin evimize bizi bütün olayların içine çektin sonra sen kimsin diyorsun beni ilgilendirmiyorsa benim hayatım neden etkileniyor?” Ve akabinde ondan gelen muhteşem cümle “etkilenmesin o zaman pılını pırtını topla defol git bu evden!” babama dönüp dedim ki “baba farkında mısın beni babamın evinden kovuyor?” babamsa sadece kahkaha attı. O an kalbimin, dünyanın durduğunu, artık göğsümün bomboş olduğunu hissettim. Ertesi gün zulüm gibiydi annemle babam yanıma geldi üzgünüz sen bizim kıymetlimizsin falan ama geçmiş olsun artık. Ki bunları da kendileri düşündüklerinden değil yengem söyledikten sonra fark ettiler. Yoksa ben kırılmışım odamdan çıkmamışım hiç umurlarında değildi. Ufak bir ayrıntı belirteyim bunlar ramazan ayında oldu. Bu olaydan sonra ne kendi evimde iftar yapabildim ne de sahur. O gece düşündüğüm tek şey “ben nereye gideceğim Allah’ım gidecek hiçbir yerim yok!”tu. Neyse bir süre yengeme gittim iftar için hep oradaydım. Bu aldatılan eş olur kendileri bu arada. Benim bu davranışımı annem ve babam evi terk etti olarak adlandırdılar. Ki gece yatmaya her gece geliyordum eve oğulları odasına çekildikten sonra. Neyse bir süre sonra evde bir kavga kıyamet koptu. Konu belli “bak araştırdık bu kızın ailesi böyle böyle oğlum yapma etme kaç yıllık yuvanı dağıtma bir şans daha ver deneyin çocukların perişan vs.” Diğer abimle birbirlerine girmişler. Ertesi sabah annem, babam, ben evdeyken çıt çıkarmadan evi terk etti. Biz güvenlikten öğrendik gittiğini o kadar sessizce ve habersiz gitti. Bi süre haber alamadık nerede ne yapıyor başına bir şey geldi mi falan derken bulduk izini. Ama o süre o yediğim yemek boğazıma dizildi yattığım yatak oturduğum koltuk battı o şimdi nerede diye. Bir süre annemlerle de görüşmedi ama artık görüşüyorlar. O geldiğinde ben odamdan çıkmıyorum falan bir şekilde hallediyoruz. Bu arada o kıyametin kopma sebebi metresinin annesiyle yengem telefonda konuştu ve ben şahit oldum konuşulanlara. Rezil bir aile özetle. Ama bizim paşamız o kadını iki defa arayıp özür dilemiş yengem onu aradı diye. Ki o kadar kibar bir şekilde dile getirdi ki mağduriyetini ben şahidim tek bir kötü söz söylemedi yengem. Dedim ya şimdi annemlerle görüşüyor beyefendi diye annemin babamın yaşı malum kardeşler küs kalmasın barışın derdinler. Benim kapım açık gelsin özür dilesin ben affederim dedim. Ama bu sorun oldu. Babam bana bağırdı çağırdı. Ben çok gururluymuşum, özür beklemeyecekmişim abimin elini öpecekmişim. Bunları istiyor benim de ağrıma gidiyor haliyle. Yani cahil, kapalı bir ortamda yetişmiş bireyler olsa anlayacağım belki sesim de çıkmayacak bu yapılanlara. Ama ne anneme ne babama yakıştıramıyorum beni bu kadar ezmelerine değersizleştirmelerine dayanamıyorum artık. Kendimi toparlamak için iyi hissetmek için çok çaba sarf ediyorum ama tetikleyiciler sürekli devam ettikçe travmalarımın sonu gelmiyor. Maalesef kurtulamayorum da bu evden. İyi bir meslek sahibi olmama rağmen hiç şansım yaver gitmedi bir yerde dikiş tutturamadım. Ocak ayından beri işsizim sürekli başvuru yapıyorum bir yerden ses gelmiyor. Evlilik desen o da nasip olmadı. Beni yaratan elbet yolumu da çizmiştir diyerek avutuyorum kendimi. Ama geceleri de Allah’ım neredesin ne olur bir çıkar yol göster diye ağlama krizlerime de son gaz devam. İşte böyle hanımlar bir nebze içimi dökeyim istedim. Daha atladığım öyle ayrıntılar var ki. Ancak bu kadar kısa ve öz anlatabildim. Tanımıyorsunuz beni ama lütfen bir kere bile olsa birinizin duasına girsem yeter. Rabbim hepimizin derdine en tez vakitte bir çıkar yol versin.

Işsizlik, aile tarafından bastırılmaķ ve en önemlisi psikolojik şiddet..
Tek kurtuluş iş gibi gözüküyor. Çalışabileceğiniz firmaların hepsinin mail adreslerini not edin. Varsa insan kaynakları yoksa da info lara sizi tanımlayan bir önyazı ile cv nizi atın.
Işkurun iş ilanlarına da bakın. Aşağıda iletişim bilgileri oluyor o numaraları arayın.
Önceliğiniz iş olmalı. Onu hallettikten sonra duruşunuz bile değişecektir insanlara karşı

Zorluklar bizim icin derim hep. Üzüntünü icimde derinden hissettim, sessizligin dolu küp oluşundan. Unutma bacım, dolu küpün sesi çıkmazmış. Az daha sabır.

Atalarımız hayır dile komşuna hayır gelsin başına demişler. Rabbim yolunu hayra çıkarsın bacım

Artık hazmedemiyorum olanları. 30’larımın başında hala aile evindeyim. Hayata bir dikiş tutturamadım ne iş bulabildim ne de eş. Her gün şükretmeye devam ediyorum ama kalbim artık paramparça. Hele ki son olanlar... Yalnızlık... Yalnız hissettirilmek.. En büyük desteğin ailen olması gerekirken içini bir foruma dökebilmek.. Eşini aldatan abim aile evine döndü. Hiç sormadan biz tatildeyken geldi hayatımınızın tam ortasına evimize yerleşti. Üç yıldır saçmasapan bahanelerle ben ayrılacağım diyip duruyordu eşini kötülüyordu zaten. Her türlü desteği verdik ailecek bir şeyleri düzeltsin diye ama sonunda öğrendik ki 3. bir şahıs varmış. Neyse arada bir sürü olaylar falan oldu biz yazlıktan evimize döndük. Geldik zaten sanki ben düşmanıyım gibi bana kötü davranmalar suratıma bakmamalar kapıyı suratıma örtmeler. Neden? Çünkü metresine onay vermemişim annemleri de ikna etmemişim. Sonra bir akşam annemlerle konuşurken şöyle bir diyalog geçti annemle arasında”oğlum yapma bak senin de kızın var. O da döndü anneme dedi ki -senin de kızın var(gevşek bir tavırla beni kastederek)” bunu duyunca dayanamadım daldım odaya hiç utanmıyor musun bunları söylemeye dedim o metresin erkek kardeşlerine küfür ettim ve beni bu yaşımda dövmeye kalktı. Neyse babamla annem araya girdi bir zarar veremedi-fiziksel-. Aradan zaman geçti ben bizden iyice kopup o pis insanlara yanaşmasın diye yelkenleri suya indirip yakın davranmaya başladım. Benden özür dilemedi bir gün bile herkese yaptığı şey için yaşattıkları için pişman olup başını öne eğmedi. Derken bir akşam bir konuşma esnasında “inşallah evine dönersin” dedim. Bunu söyleyince bana bağırmaya küfürler hakaretler etmeye başladı. Bir babama baktı tepki veriyor mu diye baktı tık yok döndü bana saydırdı bu art arda oldu. Seni ilgilendirmezler, sana bilmem ne yemek düşerler, sen kimsinler ve küfürler havada uçuştu. Babamsa elinde tabletle kafasını bile kaldırmadan oturuyordu. Bu yaptıklarına karşılık dediklerim “ hiç sormadan çıktın geldin evimize bizi bütün olayların içine çektin sonra sen kimsin diyorsun beni ilgilendirmiyorsa benim hayatım neden etkileniyor?” Ve akabinde ondan gelen muhteşem cümle “etkilenmesin o zaman pılını pırtını topla defol git bu evden!” babama dönüp dedim ki “baba farkında mısın beni babamın evinden kovuyor?” babamsa sadece kahkaha attı. O an kalbimin, dünyanın durduğunu, artık göğsümün bomboş olduğunu hissettim. Ertesi gün zulüm gibiydi annemle babam yanıma geldi üzgünüz sen bizim kıymetlimizsin falan ama geçmiş olsun artık. Ki bunları da kendileri düşündüklerinden değil yengem söyledikten sonra fark ettiler. Yoksa ben kırılmışım odamdan çıkmamışım hiç umurlarında değildi. Ufak bir ayrıntı belirteyim bunlar ramazan ayında oldu. Bu olaydan sonra ne kendi evimde iftar yapabildim ne de sahur. O gece düşündüğüm tek şey “ben nereye gideceğim Allah’ım gidecek hiçbir yerim yok!”tu. Neyse bir süre yengeme gittim iftar için hep oradaydım. Bu aldatılan eş olur kendileri bu arada. Benim bu davranışımı annem ve babam evi terk etti olarak adlandırdılar. Ki gece yatmaya her gece geliyordum eve oğulları odasına çekildikten sonra. Neyse bir süre sonra evde bir kavga kıyamet koptu. Konu belli “bak araştırdık bu kızın ailesi böyle böyle oğlum yapma etme kaç yıllık yuvanı dağıtma bir şans daha ver deneyin çocukların perişan vs.” Diğer abimle birbirlerine girmişler. Ertesi sabah annem, babam, ben evdeyken çıt çıkarmadan evi terk etti. Biz güvenlikten öğrendik gittiğini o kadar sessizce ve habersiz gitti. Bi süre haber alamadık nerede ne yapıyor başına bir şey geldi mi falan derken bulduk izini. Ama o süre o yediğim yemek boğazıma dizildi yattığım yatak oturduğum koltuk battı o şimdi nerede diye. Bir süre annemlerle de görüşmedi ama artık görüşüyorlar. O geldiğinde ben odamdan çıkmıyorum falan bir şekilde hallediyoruz. Bu arada o kıyametin kopma sebebi metresinin annesiyle yengem telefonda konuştu ve ben şahit oldum konuşulanlara. Rezil bir aile özetle. Ama bizim paşamız o kadını iki defa arayıp özür dilemiş yengem onu aradı diye. Ki o kadar kibar bir şekilde dile getirdi ki mağduriyetini ben şahidim tek bir kötü söz söylemedi yengem. Dedim ya şimdi annemlerle görüşüyor beyefendi diye annemin babamın yaşı malum kardeşler küs kalmasın barışın derdinler. Benim kapım açık gelsin özür dilesin ben affederim dedim. Ama bu sorun oldu. Babam bana bağırdı çağırdı. Ben çok gururluymuşum, özür beklemeyecekmişim abimin elini öpecekmişim. Bunları istiyor benim de ağrıma gidiyor haliyle. Yani cahil, kapalı bir ortamda yetişmiş bireyler olsa anlayacağım belki sesim de çıkmayacak bu yapılanlara. Ama ne anneme ne babama yakıştıramıyorum beni bu kadar ezmelerine değersizleştirmelerine dayanamıyorum artık. Kendimi toparlamak için iyi hissetmek için çok çaba sarf ediyorum ama tetikleyiciler sürekli devam ettikçe travmalarımın sonu gelmiyor. Maalesef kurtulamayorum da bu evden. İyi bir meslek sahibi olmama rağmen hiç şansım yaver gitmedi bir yerde dikiş tutturamadım. Ocak ayından beri işsizim sürekli başvuru yapıyorum bir yerden ses gelmiyor. Evlilik desen o da nasip olmadı. Beni yaratan elbet yolumu da çizmiştir diyerek avutuyorum kendimi. Ama geceleri de Allah’ım neredesin ne olur bir çıkar yol göster diye ağlama krizlerime de son gaz devam. İşte böyle hanımlar bir nebze içimi dökeyim istedim. Daha atladığım öyle ayrıntılar var ki. Ancak bu kadar kısa ve öz anlatabildim. Tanımıyorsunuz beni ama lütfen bir kere bile olsa birinizin duasına girsem yeter. Rabbim hepimizin derdine en tez vakitte bir çıkar yol versin.
Allah yardımcın olsun
İş araman lazım gercektende inşallah bulursun
Abini dert etme böyle insanlar üçüncü sahısdan Bi kötülük görmezse kimseyi takmazlar onun için kendi evinde utanılacak bişey yapmiş gibi odana girip çıkmamazlık da yapma. Kendi coçuklarını, ciğerini düşünmeyen sahış senin anneni babanı seni hiç tınlamaz. Sen konuştugunla kalırsın. sizi yüz üstü bırakanı sizde bırakın pişmanlığıyla dönen o olsun. yengende yeni bi hayata adım atmaya baslasın. Onu istemeyen birinin aldatmasından dolayı bence boşansın kadınlık gururu olmalı. Abin sınava girer gibi iki kadın arasında secenek yapmiş yengen secenek olmasın o kendi hayatını seçsin. Allah ona da hayırlı kapılar açsın.
Diğer kadın da kendi yaptığıyla utansın onu kafanızda Bi dert edip düşünmeyin bile YUVA YIKANIN YUVASI OLMAZ.

Heeeeeeeeey kaldır bakalım dik tut başını , yerede sağlam bas ayağını yanlış yapan sen değilsin .Kalitesiz olan hatalı olan kişi abiniz ...ne diye mubarek ramazan gunu kendı evını yurdunu bırakıyorsunda yengene felan gıdıyorsun gıdecek olan bır ınsan varsa oda abınız . Yaptığı ahlaksızlık karsısında basını yere egip kımsenın yuzune bakamaması lazım ama tabı bu da bır karakter meselesı ...Aslında annenız babanız kendı malını bılır ama evlat ıste atsan atılmaz satsan satılmaz yol verseler daha kotu duruma dusecegını bılırler ...zaman herseyın ılacı onun boşanması diğer kadının ortaya cıkması ...vb. çok zaman almayacaktır tahmınımce karakterini iyice ortaya koyacaktır en kısa zamanda ...

Sen ne yapabılırsın bence kucuk buyuk işyeri ve az maaş çok maaş demeden hemen bir iş bulmaya bak kendine ...Yanı bu bır bım a101 ...vb. market dahı olsa bır yerden tutunmaya bak basla ıs hayatına . Sigortan başlasın ..Ben ilk unv mezun olduğumda yonetıcı asıstanlığı (yanı bıldıgın sekreterlıkle basladım) çay kahve bıle dağıtırdım şimdi üst duzey ıyı bır yerdeyım. Sen zamanla hem karıyer hemde maas olarak ıyılestıkce o abın bıle senın ayagına bak nasıl gelecek hatta borc bıle ısteyecek . Çunku arabanın ön tekerı yanlış yola gırmısse arka tekerlerde oraya dogru suruklenecek ve yanlış yollara gıdecek . Zamana bırak azmeyle sabreyle seyreyle ...

Çok özür dilerim ama bizden habersiz gelmiş evimize yerleşmiş falan yazmışsın abin için pardon da o ev senin babanın eviyse onunda babasının evi, beni babamın evinden kovdu diyorsun anlattığına göre asıl sen onu ilk babasının evinden kovmuşsun.
Karısını aldatması, evini terk etmesi bunlar apayrı bir konu ve abin haksız tabi ki ama bitmiş bir evlilik var ortada siz neyi düzeltmeye çalışıyorsunuz. Niye yengenizin günahına gitmeye çalışıyorsunuz tekrardan?

Çok üzüldüm. Tek yol işe girmek.

Yengeye hayret ettim böyle brebat adamı neden hala bekliyor?

Türkiye'de kadınlar niye bekliyor ? El seyre doymaz , elalem ne der ,çocuklar var, çocuklar kucuk, çalışmıyorsa nasıl gecinecem nasıl buyutecem , ne yaparım ,dul derler .....böyle diye diye beklenip ömür bitiriliyor işte ....

Haklısınız. Görüşmeyin. Muhatap olmayın konuşmayın. Daha huzurlu olursunuz. İş bulup kendi düzeninizi kurunca daha rahat edersiniz emin olun. Kardeş her zaman herkesinki gibi mükemmel bir duygu değil. Kardeşiz diye ömür boyu alttan alma zorunluluğumuz yok.

Not: Lütfen yaşamadan konuşmak kolay olarak düşünmeyin. Yıllardır abimle görüşmüyorum. Sizi en iyi ben anlarım.

bu hikayede olan yengene olmuş birde sana allah yardımcınız olsun

Öncelikle mutlaka bir işe girin
Çok prestijli filan olması da şart değil bence
Sizi o evden çıkarsın, farklı bir ortam sunsun yeter
Zamanla tecrübeniz artar, başka kapılar çıkar önünüze

Abinizin evliliğine müdahale etmeyin artık
Tabi ki aldatmasa iyiymiş ama aldatmış sonuç olarak
Artık bir aile birliği kalmamış
Daha niye ailesine dönsün diye uğraşılıyor veya o yenge niye kabul ediyor anlamadım
Ayrıca kendimi yengenin yerine koydum beni aldatan eşimin kardeşine tüm ramazan iftar hazırlamak zoruma giderdi gerçekten

Aileniz açısından da abiniz kötü de olsa onların çocuğu olmaya devam edecek
Ki ailesi dağılmış sadece
Hırsızlık, cinayet filan gibi bi suç işlememiş
Zaten öncelerden de hep ayrılacağım dediğini söylüyorsunuz

Babanızın abiniz sizi evden kovduğunda gülmesi gerçekten kalp kırıcı olmuş
Sanırım ciddiye alacağınızı veya kırılacağınızı düşünememişler
Sonradan telafi etmeye de çalışmışlar
Abinizden önce huzurunuz varsa evde çok büyütmeyin en iyisi

Türkiye'de kadınlar niye bekliyor ? El seyre doymaz , elalem ne der ,çocuklar var, çocuklar kucuk, çalışmıyorsa nasıl gecinecem nasıl buyutecem , ne yaparım ,dul derler .....böyle diye diye beklenip ömür bitiriliyor işte ....
Yani sorunun cevabını bilsem de yine bir kez, daha kabullenememem belki de.

Kesinlikle bir iş bulun, devamli iş ilanlarini takip edin. Çok iyi bir yer olmasını beklemeyin. İse girerseniz sonra güzel bir iş bakınırsınız.

Yengenizin evine gitme nedeninizi hiç anlamadım. Abiniz onu aldatmış, yani her akşam ne işiniz var yanında? Yazık o da biraz fazla iyi niyetli sanırım, metresinin annesiyle konuşurken bile kibar konuşmuş. Abinizle yengeyi barıştırma düşüncesinden vazgeçin, gerci o kadınıda hiç anlamadım, aldatılmış neden hala barışmak istiyor ilginç.

Sizin oradan tek kurtuluşunuz iş. Umarim biran önce güzel bir iş bulabilirsiniz

Olay aldatma oluna ikinci kadını gömmeyi, metres, kötü kadın, rezil aile diye diye abiyi aklamayı, erkeği yine el üstünde tutmayı biliyorsunuz ama iş abinin elini öp safhasına gelince vay cahillik, erkek egemenlik.
Abiyi aklamaya çalışıyor gibi gelmedi bana. Hatta abiyi baya gömmüş.

X