Ailesi için nefes alan ama artık gücü kalmayan arkadaşıma :( yardım edebilecek var mı?

Derdimize ortak olacak anlayıp,empati kurup arkadaş,abla,anne kardeş gözüyle görüp yol gösterebilir misniz tek isteğimiz bu.

Söyleyin de anlasınlar sussuleta bu nasıl bir kesin konuşmadır insanlardaki,burada kolu kanadı kırılmış bir insan için birşeyler söylemek için gelip de daha çok acı çekmesine yol açmaya çalışan insalar var ve bu çok üzücü :KK43: Bu konuda yargıda bulunmak için insan bir silkinir en azından öyle bir ilaç kullanmış olmak gerekir değilse bunu reçeteye hergün yazan bir psikiyatr etkilerini bilen biri olmak gerekir ki hiçbiri olduğunu iddia da etmiyor bu şekilde yargıda bulunan kk üyesi.Bu ilacın böyle olduğunu bilen milyonlarca insan vardır ki çoğu da kullanıp bıraktıktan sonra anlıyor hayatının içine eden bu ilacın, böyle sırtlanların oyuncu yüzlerini sahtekarlığını yalanlarını anlamaya fırsat vermediğini.Biraz vicdan diyorum.Aptallığı yüzünden olmuş demek, arkadaşımı suçlamak bunlar akıl alır gibi değil ..Hiç değilse şunu düşünür de insan insaf eder yazarken : suçladığım,anlamaya çalışmadığım,yargıladığım her insanın yaşadığını bir şekilde Allah bana yaşatabilir der de yapmaz bunu.Bu sözüm o kk üyesine:Onu ne kadar üzdüğünün farkında olsan üzülürdün emin ol..Artık hiç bişey yazmayın lütfen anladınız siz kendinizi . Ve konu neyken nereye geldi sizin sayenizde

Benim depresyon tedavisi gören Bi yakınım kullandı
Yerinde duramıyodu sabaha karşı 4 te kalkıp sokağa çıkmalar, insanlara milyarlar dağıtmalar vs

Millet doluya da boşa da konuşuyo

Sen bakma herkese. Arkadasina yardım et savcıya gidin en azından

Benim depresyon tedavisi gören Bi yakınım kullandı
Yerinde duramıyodu sabaha karşı 4 te kalkıp sokağa çıkmalar, insanlara milyarlar dağıtmalar vs

Millet doluya da boşa da konuşuyo

Sen bakma herkese. Arkadasina yardım et savcıya gidin en azından

Haklısın susuleta ama insanlar şunu bilmeli ki: bilmeden konuşmak ahkam kesmek kadar yanlış bişey yok hayatta.Hayat en basit büyük konuşmayı bile yaşatıyor mutlaka her insana.
O tip ilaçlar aşırı mutluluk,cesaret,cömertlik verip muhakeme gücünü azaltıyormuş,yani bir cşeytanı melek zannedebiliyormuşsunuz o tip ilaçların etkisi ile.insanları uçuruma sürükleyebilir yakınları da farketmezse. Umarım yakınınızda bırakmıştır.Dualarınızla ve desteğinizle arkadaşıma bir yol bulabiliriz inşallah.Henüz bişey yapmadık :KK43: Çok teşekkür ederim.

Ben anlamadim. Bi goruntu yollanilmis burun listeye demissin. Ne goruntusu? Dusundugum seymi? Arkdasinin ozel resimlerimi?

Merhaba buraya yazıyorum çünkü tüm güçlü kadınların ve dayanışmanın burada olduğunu söylediler ve burada imkansızlıklara çare bulunacağına inanıyorum.Hepimiz insanız ve daha önemlisi kadın olarak çok büyük zorluklarla başetmemiz gereken bir ülkede yaşıyoruz. Önyargının ve gelenekselliğin asla hata ya da zaafiyet kabul etmediği kesin hükümler taşıdığı bir toplumdayız.Nitekim hayatı ne kadar dikkatli yaşamaya çalışsan da dik dursan da sürüngenler sırtlanlar tarafından gün gelir en sevgi dolu en masum yanından vurulursun. Yok edilmeye çalışılırsın gün gelir.Ve dost bildiklerin seni bir anda yok sayar ve üstüne darbeler vurmanın peşine düşer.
Bu çok zor durumdaki arkadaşımın hikayesi çok uzun ve detaylı anlatılırsa önemi ve gerçekten bunları yaşamayı hiç haketmeyen bir insan olduğu anlaşılabilir ama zaten hayat yorgunu siz insanları bir de bunu okurken yormak istemeyiz.Okduktan sonra değerli fikir ve tavsiyeleriniz bize yol göstermeniz inanın çok önemli uzatmadan başlıyorum:
Arkadaşım emektar ve yarı muhafazakar bir ailenin emek verilmiş ve munis yetiştirilmiş düzgün bir kızıdır.Eğitimine önem vermiş ve dirsek çürüterek mühendis olmuştur ve hiç erkek arkadaş edinmemiş düzgün bir meslek sahibi olmak için savaşmış ve ailesi tarafından desteklenmiş ve sevilmiş bir insandır.Ergenlik döneminde bazı akrabaları tarafından kusurları yüzüne vurulmuş onlarla aynı yerde yaşadıkları dönemleri çok zor atlamıştır arkadaşım ve daha çok içine kapanmasına sebep olunmuştur.Ailesi de kendisi de mutsuz yıllar yaşamıştır,arkadaşım da bu kuşatılmış ortamda kendini insan tanıma konusunda yetiştirememiş ve psikolojisi derinden etkilenmiştir.Neyse gün gelir eğitim bitince yaşı geldiği için artık çalışması gerektiğini düşünüp bulduğu ilk işe girmiş ve sakin biri olması nedeniyle işyerinde biraz dışlanınca ailesi ile psikiyatra gitmiş ve kendisine özgüven verici yüksek bir ilaç verilmesiyle hataya itecek insanları tanıyamamıştır.Bir arkadaşı kendisine birini tavsiye etmiş ve bu kişininin aynı mesleğe sahip olduklarını,ruhlarının benzediğini anlaşabileceklerini söyleyerek arkadaşımı onunla tanışmaya görüşmeye ikna etmiştir.Oysaki arkadaşım arkadaş tavsiyesi ve içtiği ilacın etkisiyle bunun güvenli olmadığını o zaman görememiştir.Kabul eder telefonlakonuşmaya başlarlar ilk günden itibaren çok etkiler çok tatlı dilli sürekli iltifatlar aşk sözleriyle 7-24 onu etkiler da görüşürler.Biran bile mesajsız telefonsuz bırakmaz arkadaşımı meğer bu onun hasta kişiliğindenmiş.Karşı cinsi hiç tanımayan arkadaşım onun bu güven verici lafları ile iyce kanıp ona aşık olur heran onu düşünür rüyasında bile sürekli onu görür,hayatını ona göre yaşamaya planlamaya başlar heran onu düşler.Öyle bağlanırlar ki artık gelip isteyeceğim aileni ikna et der hemen nikahlanalım diye psikolojik baskı yapmaya başlar bu kişi arkadaşıma.Arkadaşım ailesine bu konuyu açar.Ailesi karşı çıkar arkadaşıma,tanımadığı aynı yerde yaşamayan birini kabul etmezler.Bu kişinin gelip istemesini istemezler,çok uğraşıp ikna eder arkadaşım ailesini.Sonunda ailesi kabul eder.Ve sonra arkadaşımı etkileyici manevi değere sahip hediyeler jestlerle daha çok bağlanmasını sağlar.ogün gelip çattığında da herkese aşırı saygılı kibar davranır bu kişi.Her yönüyle dört dörtlük gelir arkadaşıma.Ve çok güvenir canını bile vereceğini söyleyecek hale gelir arkadaşım.Sonra eşi gibi davranmaya başlar bu adam arkadaşıma uzaktan uzağa,evlenelim kaçalım imam nikahı yapalım vs baskıısna başlar.çok uğraşır ikna eder de.İlaç ve aşk aklını başından almıştır.Aşk konusunda bilgisiz tecrübesiz arkadaşım bu adamla nişanlanır,çok özenirler fedakarca hazırlanır ona yük de olmadan hiçbieyden kaçınmadançok güzelbir törenle .Bu sefer imamnikahının baskısına başlar sevdiğiadam,arkadaşım sevdiğinin kendisine sarılması öpmesinin de günahını çekmemek için kabul eder.Ve birgün olan olurarkadaşımın hayatta yapmayacağı bişeyin olmasına sebep olur sevdiği adam.Çok üzülür yıkılır arkadaşım.Ve çok büyük üzüntü çeker arkadaşım uzun bi süre ama kendisi teselli etme ikna etme konusunda uzman olduğu için tekrar güvenini kazanır arkadaşımın nişanlı nikahlıyız düğün yakın der.Sonra birkez daha hata yapmasına sebep olur arkadaşımdan habersiz görüntüsünü çeker.Kavga ederler sildiğini söyler görüntüyü.Nasıl olur diye çok düşünür,uyuşuk olsa da ilaç yüzünden bu adamda bir yanlışlık olduğunu biraz da olsa anlar,sevdiği adamdan şüphe duyar biran ve geçmişine üzülür ben erkeklere başımı bile kaldırıp bakmamış,bir erkeğin eli elime değmemiş biriyken nasıl olur neden bunlara maruz bıraktı beni diye düşünür,suçu yoktur arkadsmın kendisini duygularıyla ve ilac yüzünden zayıf olduğu haliyle buna itmiştir bu adam. Çok üzülmüştür arkadaşım tam da hatırlayamaz o anı, daha öncesinde içtikleri içecekleri düşünür,belki içine bişey katmış olabilir mi diye ama ihtimal veremez inanamaz kendisine kötü bişey yapacağına sevdiğinin,çok fazla güvenmiştir sevdiğine.Düğünlerine az kalmıştır.Ailesine de açamaz bu konuyu böyle bir yetişme tarzına sahip değilken bunu yaşatmıştır kendisine bu adam.Vebu sevgiye ve herseye çok emek verilmesine rağmen bu adam birdenbire anlyamadığı şekilde büyük sorun yaratır ayrılırlar.Çok yaralanmıştır arkadaşım adeta yaşayan bir ölüdür birtürlü düzelemez ilacı bırakır ama yine içinekapanır duvarlara boş bakacak hale gelir.Hiçbişey yapamaz arkadaşlarıyla iletişim kuramaz,melankoliye yakalanmış gibi olur ayrıldıktan sonra.Bu adamsa ona çok mesafeli yollardan bişeyler yazar çok önemsizce,yabancıya yazar gibi.Bu daha da yaralar arkadaşımı.Bu halde yarı ölü bırakmıştır arkadaşımı.ve arkadaşım birgün bir ileti alır öyle bir görüntü almış bi kişiden arkadaşının sosyal medya hesabından bakınır ve o görüntüyü arkadaşımın tüm arkadaş listesine gönderdiğini anlar gibi olur.Ogün bugündür daha kötü bi halde ben destek oluyorum elimden geldiği kadar.Lütfen söyleyin bu bir insana yapılabilir mi hem de gerçekten iyi bir insana.Hayatına devam edemiyor,siz olsanız ne yapardınız ?o kadar sevgi fedakarlık bana yapılsa ben utanırdım bu kıza böyle birşey yapamazdım vicdanım asla uyutmazdı beni.Ve zaten insanın insana yapacağı bişey değil bu.Bu anlaşılmaz bu yaratılışa ters bu herşeye ters.Ve sevgiyi ilkve sonkez zehir ederek tattıran bu insanın onun ideallerini ümitlerini beraber kurdukları planladıkları herşeyi ve onun tertemiz dünyasını karartmasına birtürlü anlam veremiyorum.Ben şahidim arkadaşım hala seviyordu onu.Ama bu büyük sevgi için hiçbişey yapmadığını gördü sevdiğinin daha çok üzüldü biyandan da affetti.Bizim tavsiyemizle çeşitli eğitimler almaya başlamıştı en son.Hiçkimseyle hiçbişeyle ilgilenemedi o ayrılıktan sonra.Yaşayan bir ölü gibi.Bu yaşadıkalrı çok adaletsizce adaleti kendisi mi arasın bu kız?Ya da bu adaletsizce yapılmış kötülük yüzünden ölsün mü.Ne tavsiye edersiniz lütfen önerilerinizi çok fazla soru sormadan yazın yalvarırım.Ne yapması lazım bu kızın.Dava hakkını kullansa çözüm değil.Dava dışında nasıl bir yol izlemeli?acıklama yapmalı mı listesine? ben böyle müthiş bir insanın böyle bilinmesini ve bitirlmeye çalışılmasını kabul edemem ama tecrübesiz olduğum için bir yol gösteremiyorum :KK43: bu insan bunu haketmedi :KK43: :KK43: Özel mesaj yazma hakkım yok yeni geldim dikkatinize.
Roman mi ? Hikaye mi ? Ne bu ? Saka mi? Onca seye bir ilac mi sebebiyet verdi yani iyi yazmissin yalniz :KK9:

Roman mi ? Hikaye mi ? Ne bu ? Saka mi? Onca seye bir ilac mi sebebiyet verdi yani iyi yazmissin yalniz :KK9:[/QUO
Okurken anlayış ve insani değerlerinizi yükseltmeye çalışın o zaman azıcık da olsa anlar ve insalaşır birgün sizin veya en yakınınızın başına da gelebilme ihtimalini görürsünüz.Bu şekilde yazan bikaç kişiye sesleniyorum gerçekten düşünceleriniz bunlarsa vicdanınızı açarak okuyun tüm bunlarıyok fake seniz ,zaten o kk üyeliği arkasında herkes olabilir belki de bu olayı gerçekleştiren şahıssınız veya bu kızın artniyetli hain akrabalarından biri kimbilir? !!!

Ben anlamadim. Bi goruntu yollanilmis burun listeye demissin. Ne goruntusu? Dusundugum seymi? Arkdasinin ozel resimlerimi?
Sanırım ,net olarak bilmiyoruz.Ama sizce farkeder mi ?objektij olarak soruyorum resim ya da diğeri olsa size gelse ikisi arasında farklı tepki verirmiydiniz?yorum yazıp yol gösteren tüm insancıl ve değerli üyelere soruyorum

Gelip acı çeken bir insanın konusuyla keyfince dalga geç sonra da cevap yazma mümkünse diye tehdit et..şuan başkasının sayfasında ahkam kesiyorsun mümkünse sen ve senin gibi artniyetle yazanlar bir daha yazmasın ve böyle konulara dalmasın çünkü vicdani eksikliğiniz var.Sizin dışınızda kalan insanlıkları güçlü olanlara teşekkür ediyoruz.

Gelip acı çeken bir insanın konusuyla keyfince dalga geç sonra da cevap yazma mümkünse diye tehdit et..şuan başkasının sayfasında ahkam kesiyorsun mümkünse sen ve senin gibi artniyetle yazanlar bir daha yazmasın ve böyle konulara dalmasın çünkü vicdani eksikliğiniz var.Sizin dışınızda kalan insanlıkları güçlü olanlara teşekkür ediyoruz.
Cvp yazma mumkunse yi nasil tehdit olarak algiladin hayret ettim bravo valla .. gayet vicdanli bir insanim bu arada o tip ilaclarida emin ol snden dha iyi biliyorum cesaret falan verdgi yok kendi gunahinin sucunun sonucunu ilaca yuklemesin arkadasn

Senin arkadsin dha dun tanidigyla bseyler yasasin sonra basina bunlar gelsin ee ne oldu ilacin etkisindeydim yuh yaa yuhh hata kendisinin once bunu kabul etsin o ilaclari kullanan birsuru tanidigim var en yakinim teyzemin kizi ornek boyle birsey ilk defa sizden duydum hadi canim bn vicdansizm oldu mu

X