Ailesi yüzünden ayrılmak...(İçimi döktüm)

Sevgiliniz sizi cok sevmesine ragmen ailesine karsi cok sus pus kalmis. Sana bi tavsiye, bu aile seni hic bir zaman istemeyecek. Senin akilli ve okumus olman onlarin gozunde hep bi negatif olacak. Her ne kadar askinizdan olsenizde evlenince bu sorunlar yuzunden oda tukenicek, bunu sana garanti ediyorum. Onun icin usteleme ve artik onune bak. Yarin oburgun evlensen bile senin arkanda durup durmayacagi belli degil. Evlilik bu ask mesk sadece bi noktaya kadar goturur. Asilamayan sorunlar aski bitirir

Bu cocugun dogru soylediginden emin misin? Yami gercekten tum bunlar ailesi seni istemiyor diye mi? Emin misin? Bana pek oyle gelmedi. Sanmi sen ve baska birisi arasinda gidip gidip geliyordu bitirmek icin ailesini gosterdi gibi geldi. cunkuonce bitirmissiniz ama sonra pencere dibinde beklerken bulmussun. Ertesi gun mucadele edemeyecegim diyor...alakasi yok. Isteyen istedigi icin mucadele eder. ben erkek arkadasinin o kadar da masum olduguna inanmiyorum. Bence sukret senin icin boylesi hayirlisiymis ki gercek yuzunu gormussun.
Diyecegim o ki diyelim ki soyledigi hersey dogruydu ve ailesi guzunden ayrildiniz. Ben sanmiyorum da. Diyelim ki oyle. Bitmedi seninicin hayirlisiymis cunku boyle birisi en ufak bir zorlukta mucadele etmeden kacacak biri. Evlenseniz bile en ufak hayat zorlugunda seni yuzustu birakabilecek biriymis. Hayirlisi buymus.

Okurken kötü oldum ya niye bu aileler böyle yapiyor bi gencler cok mu cahilizde hep bizi yonlendirmeye calisip üstüne birde hayatina alacağı eşe bile karisiyorlar bende sorunlar yasiyorum ama farklı düşünen benim ailem güya benim işim daha iyi diye hep ben pes etmeye kalktim o hic birakmadi belkide biraksa daha mı iyi bilemiyorumda hakkinizda ne hayirlisi ise mevlam onu versin sizede güç sabır versin zor onun durumuda zor birde askerde ve doğuda yazık onada rabbim ailesine insaf akil versin cocuklarini yakacaklar ya

hakkında hayırlısı olmuş bence. ailesine karşı gelemez bi yandan da bu aile içinde huzur bulamazdın evlensen de. cahiller. hayatı karartırlardı sana. en başından hata yapmışsın ama olan olmuş. dua et hakkımda hayırlısı buymuş diye. unutursun canım herkes unutulmak için çıkıyor haayatımızdan...

Su an icin acıyor ama mücadele etmekten kacmis bir adam..
allah en kisa zamanda gönlünüzün acisini dindirsin.
Kendinize uygun layik acilari unutturacak biriyle karsilastirsin. Numaranızı falan degistirmeyin. Hayat devam ediyor..

Bu cocugun dogru soylediginden emin misin? Yami gercekten tum bunlar ailesi seni istemiyor diye mi? Emin misin? Bana pek oyle gelmedi. Sanmi sen ve baska birisi arasinda gidip gidip geliyordu bitirmek icin ailesini gosterdi gibi geldi. cunkuonce bitirmissiniz ama sonra pencere dibinde beklerken bulmussun. Ertesi gun mucadele edemeyecegim diyor...alakasi yok. Isteyen istedigi icin mucadele eder. ben erkek arkadasinin o kadar da masum olduguna inanmiyorum. Bence sukret senin icin boylesi hayirlisiymis ki gercek yuzunu gormussun.
Diyecegim o ki diyelim ki soyledigi hersey dogruydu ve ailesi guzunden ayrildiniz. Ben sanmiyorum da. Diyelim ki oyle. Bitmedi seninicin hayirlisiymis cunku boyle birisi en ufak bir zorlukta mucadele etmeden kacacak biri. Evlenseniz bile en ufak hayat zorlugunda seni yuzustu birakabilecek biriymis. Hayirlisi buymus.

Ona toz kondurmamaktan değil ki ama bu ilişkinin ailesinin yüzünden bittiğine adım gibi eminim. Ha tabi ayrıntılara girersek, o da baktı, ilerde büyük sıkıntılar yaşarız ben bu kıza layık hissetmiyorum kendimi, fazla ciddileşmeden bitirmek her iki taraf için de daha iyi olacak diye düşündü. Zaten benim üzüldüğüm nokta da bizim aşkımızı(!) ilk büyük engel de bitirmesi, vazgeçmesi.. Yoksa cidden peşinde sürüklenecek bir karakter de değilim. Herşeyin, herkesin hayırlısı gerçekten.

Okurken kötü oldum ya niye bu aileler böyle yapiyor bi gencler cok mu cahilizde hep bizi yonlendirmeye calisip üstüne birde hayatina alacağı eşe bile karisiyorlar bende sorunlar yasiyorum ama farklı düşünen benim ailem güya benim işim daha iyi diye hep ben pes etmeye kalktim o hic birakmadi belkide biraksa daha mı iyi bilemiyorumda hakkinizda ne hayirlisi ise mevlam onu versin sizede güç sabır versin zor onun durumuda zor birde askerde ve doğuda yazık onada rabbim ailesine insaf akil versin cocuklarini yakacaklar ya

Ben de askerliğinin henüz bitmemesine üzülüyorum ya. Orda ne şartlar içinde olduğunu ben biliyorum. Ailesi her şeyi detaylı bilmiyor. 2 kere mayında patladığını, o zırhlı araçtan şehitleri çıkardığını, üzerinde şehit kanı olduğunu, bi tanesinin de kollarında şehit olduğunu tüm bu detayları bilmiyor. Psikolojisini en iyi ben biliyorum. O yüzden ilk seferinde pes etmeyip yanında olmak istedim, o günleri birlikte atlatalım istedim ama o da 1 gün sürdü. Ertesi gün bana heyecanım kalmadı, riske girmek istemiyorum, bu böyle nereye kadar sürer gibi mesajlar attı. Ben de yolun açık olsun diyip çıkardım hayatımdan..

Of be.
Sevenleri neden ayirirlarki?
Oglan seni hala seviyor, o belli.
Olay babasindanda korkmak dgil.
Olay seni boyle sevgiden anlamaz, yureksiz, merhametsiz bi ailenin icine sokmak.
Olay kendinin sana yetemiycegi, oyle dusunuyor o.
Hakkinizda hayirlisi olsun insallah.
Insallah yinede sevenler kavusur.

Olay öyle olsa da en azından uğraşmasını, ailesinin ikna edemese bile çabalamasını isterdim. Şimdi ben de sakin kafayla düşününce öyle bir aileye gelin olmak istemezdim, üzerimizde elleri olduğu sürece o baskıyı, sıkıntıyı hissedecektim. Bir şey diyeyim mi, artık geri dönse de, ailesini ikna etmiş bir şekilde karşıma çıksa da ben istemiyorum kesinlikle. Değmeyecek bir adama yıllarımı veremem.

Sen ne kadar iyi yurekli bi kizsin ya bu kadar derdinin arasinda sana ozelden mesaj attim kalkip bana upuzun cevap verdin. Hic boyle bi ayrilik sebebi beklemiyodum gercekten okurken cok uzuldum. Hersey bu kadar yeniyken sana tavsiyem asla hic birseyi cope atma. Suan sana cok aci verse bile onlar sizin en guzel anilariniz. Zamaninda bu hataya dusmustum ve baristigimizda cok pisman olmustum. su hayatta hic bisey imkansiz degil. Erkek arkadasin zaten askerde o kadar sey yasamis psikolojisi alt ust olmus bide boyle biseyle karsilasinca napicagini sasirmistir. Ayrica gozu acilmamis gelin istemek nasil bi kafa? Kendilerine gelin degil kendini ezdiricek kadin ariyolar bence. Umarim bu zorlugun ustesinden gelirsiniz ve yeniden birlikte olursunuz. :KK43:

Universite mezunuyla lise mezunu birlikte olamaz diye bi kural mi var? Iki universite mezunu ya da iki lise mezunu cok mu iyi anlasiyo? Bu da nasil bi dusunce anlamis degili. Evet dusunceler farkli olabilir ama cok sevip saygiyi yitirmeyip anlayisli olabildikten sonra ne mezunu oldugunun bi onemi yok bence

Sen ne kadar iyi yurekli bi kizsin ya bu kadar derdinin arasinda sana ozelden mesaj attim kalkip bana upuzun cevap verdin. Hic boyle bi ayrilik sebebi beklemiyodum gercekten okurken cok uzuldum. Hersey bu kadar yeniyken sana tavsiyem asla hic birseyi cope atma. Suan sana cok aci verse bile onlar sizin en guzel anilariniz. Zamaninda bu hataya dusmustum ve baristigimizda cok pisman olmustum. su hayatta hic bisey imkansiz degil. Erkek arkadasin zaten askerde o kadar sey yasamis psikolojisi alt ust olmus bide boyle biseyle karsilasinca napicagini sasirmistir. Ayrica gozu acilmamis gelin istemek nasil bi kafa? Kendilerine gelin degil kendini ezdiricek kadin ariyolar bence. Umarim bu zorlugun ustesinden gelirsiniz ve yeniden birlikte olursunuz. :KK43:

Estağfurullah elimden geldiğimce yardım etmeye çalıştım sadece. Ben artık ona ait hiçbir şeyi yakınımda istemiyorum. Konu onun ailesinin karşı çıkması değil artık, onun bu güçsüzlüğü, korkaklığı, beni bu şekilde bırakması.. Artık geri dönse de istemiyorum ki. Bir kere pes eden her engelde pes eder. Bütün umudumu, hevesimi aldı benden. Onun için eşyaları atmanın ben de hiçbir yararı olmayacak, aksine daha kötü olacak. Anılar diyorsun ya, anılar.. Anılar zaten her yerde, akılda, kalpte, sokaklarda.. Kürşat Başar'ın çok sevdiğim bir kitabında geçen bir cümle vardı;
"Anılar bir an için bizi gülümsetse bile hemen sonra elimizi uzatıp tutmaya çalıştığımızda silinip giderler ve ne yaparsak yapalım ancak acı verirler."

Ben artık bana acı veren hiçbir şeyi istemiyorum hayatımda, onunla da olsun istemiyorum. Ailesi zaten çok cahil bir zihniyette, onlara da kızamıyorum. Kızdığım tek kişi belli.

Ailesi yüzünden değil, sevgilinizin pasifliği yüzünden ayrılmışsınız. Öyle bir aileyle zaten huzuru hiçbir zaman yakalayamazdınız.
Öyle kaldırımlarda beklemekle olmaz bu işler..

Ailesi yüzünden değil, sevgilinizin pasifliği yüzünden ayrılmışsınız. Öyle bir aileyle zaten huzuru hiçbir zaman yakalayamazdınız.
Öyle kaldırımlarda beklemekle olmaz bu işler..

Ben de bu pasifliğine şaşırdım ya, normalde dediğim dedik, dobra bir insandı ama söz konusu babası olunca ve ona sunacağı imkanlar olunca tatlı gelmiş olmalı.. Onun için şükrediyorum şimdi kurtulduğuma, hala seviyorum ama kimse vazgeçilmez değil bu hayatta.

Bence erkek arkadaşın en doğru olanı yapmış. Ve sana defalarca demiş "ben seni bu aileye sokamam" diye. Öyle bir ailede senin ne işin var? Dürüst ve akıllı bir gençmiş bence. Zorlasaydınız kendini zorla ailelerine yamamaya çalışan bir gelin durumuna düşerdiniz. İnanın en mantıklısı her şeyin işin başında ortaya çıkması. Kaldı ki bu yaşlarda yaşanan ilişkilerin küçük bir kısmı evliliğe gidiyor. Eminim ikiniz için de en hayırlısı budur.

Estağfurullah elimden geldiğimce yardım etmeye çalıştım sadece. Ben artık ona ait hiçbir şeyi yakınımda istemiyorum. Konu onun ailesinin karşı çıkması değil artık, onun bu güçsüzlüğü, korkaklığı, beni bu şekilde bırakması.. Artık geri dönse de istemiyorum ki. Bir kere pes eden her engelde pes eder. Bütün umudumu, hevesimi aldı benden. Onun için eşyaları atmanın ben de hiçbir yararı olmayacak, aksine daha kötü olacak. Anılar diyorsun ya, anılar.. Anılar zaten her yerde, akılda, kalpte, sokaklarda.. Kürşat Başar'ın çok sevdiğim bir kitabında geçen bir cümle vardı;
"Anılar bir an için bizi gülümsetse bile hemen sonra elimizi uzatıp tutmaya çalıştığımızda silinip giderler ve ne yaparsak yapalım ancak acı verirler."

Ben artık bana acı veren hiçbir şeyi istemiyorum hayatımda, onunla da olsun istemiyorum. Ailesi zaten çok cahil bir zihniyette, onlara da kızamıyorum. Kızdığım tek kişi belli.
Yapma lutfen askerlik psikolojisini sen anlattin bana kendin soyledin herseyi. Evet gucsuz durmus olabilir ama orda boyle bi sorunla nasil bas edecegini bilemiyodur ki suan. Dusunsene askerdeyken annesinin babasinin onu arayip surekli bu konulari actigini falan. Kafayi yer orda. Ki yaparlar bunu eminim. Ama evet keske daha guclu durabilseydi daha fazla karsi gelebilseydi. Belki biz olsak "siz ne derseniz diyin ben seviyorum sizin istediginiz kisiyle degil onunla evlenicem " derdik. Belki drgil eminim derdim. Kosullar farkli olsaydi bu askerlik meselesi olmasaydi sence yine boyle mi davranirdi? Kac ay var gelmesine?

Yapma lutfen askerlik psikolojisini sen anlattin bana kendin soyledin herseyi. Evet gucsuz durmus olabilir ama orda boyle bi sorunla nasil bas edecegini bilemiyodur ki suan. Dusunsene askerdeyken annesinin babasinin onu arayip surekli bu konulari actigini falan. Kafayi yer orda. Ki yaparlar bunu eminim. Ama evet keske daha guclu durabilseydi daha fazla karsi gelebilseydi. Belki biz olsak "siz ne derseniz diyin ben seviyorum sizin istediginiz kisiyle degil onunla evlenicem " derdik. Belki drgil eminim derdim. Kosullar farkli olsaydi bu askerlik meselesi olmasaydi sence yine boyle mi davranirdi? Kac ay var gelmesine?

Ben de gittiği yere kadar götürürdüm, aileme en azından tanıyın, tanışın, ailesini tanıyın, fırsat verin, baştan olmaz diyip kafadan atmayın derdim. Zaten olmayacağı varsa yine olmazdı. 6-7 ay var.

Bitmesi iyi olmuş tecrübeyle sabit problemli aile problemlerle dolu evlilik getirir çok sevseydi ailesine direnirdi her zorlukta yoruldum demek nedir

Yaşadıklarını zamanında 3 yil önce yaşadım. Çok gururluyum çektim gittim. Sonra sonra çok pismanlıklar yasadim. Hala onun etkisindeyim keske mucadele etseydim birakmasaydim elimden geleni yapmadim. Kimseyi de onun yerine koyamadim. Hala gözlerim dolar aklıma geldikçe. Yaşamımın çoğunu işime adadım. Ama umidimi hiç kaybetmedim. Mutlu olacağım günler yakın inşallah ☺

Biliyor musun? Sana dürüst davranmış ayrılık da sevdaya dahildir. Senden vazgeçmesi bir nevi yine sana olan sevgisinden. Seni öyle bir ailenin içine sokup üzmelerini istemedi. Ne kadar dürüstçe bir davranış. Ailesini o an karşısına alıp evlenipde daha sonra ailesinin seni üzdüğünü gördüğü halde arkasında durmayan erkeklerde var! Hani sevgi? Nerde o dik duruş? Belkide ailesini çok iyi tanıyor seni üzmelerinden korktu..

X