ailesinden uzağa evlenip mutlu olan var mı?

kendi ailesiyle çok problemi olmayıp da eşin işi dolayısıyla veya başka bir sebepten kendi şehrinden ayrılıp eşinin ve ailesinin şehrine giden var mı? ve bu durumdan zorluk yaşamayan?

farklı şehre gidip mutlu olanları duymak istiyorum galiba hep zorlukları anlatılıyor iyi bir şey diyen yok mu kızlar ben de uzağa gidicem nasipse🥲

eş ailesi varsa kötü oluyor diyen var ama bu durum kayın ailenin davranışlarına göre değişir heralde
Evinin içine kimseyi müdahale ettirtme hiç bir şey olmaz. Sen eşinle yeni bir aile olacaksın.

Kayın aile kayınvalide mi oluyor :KK64:

Ailemden 8 saatlik uzak mesafeye evlilik nedeni ile ayrıldım. Eşimin tüm sülalesi burda elhamdulillah bi sıkıntım yok. Anlaşırsanız rahat anlaşamazsanız zor.
Esimizin ailesiyle olan bağ "kayın"dir kayinaile eş ailesine söylenir. Kayın+anne kayın+baba kayın+birader gibi gorumcede işler karisiyor 😂

kaç yıldır evlisiniz ki aranızda ne kadar mesafe var aranızda
30 yıldır dediğinize göre yaşınız büyük, onların yaşı ilerleyince ailenizin size daha çok ihtiyacı oluyordur öyle durumlarda ne yapıyorsunuz
Evlendiğim için ayrılmadım evden. Üniversite için ayrıldım. Yaşım 47. 4 kardeşiz. Diğer kardeşlerim aileme yakın oturuyorlar. Onların da uzakta oldukları dönemler oldu tabii. Ben 4 saat uzaktayım aileme. 16 yıllık evliyim ve boşanıyorum şimdi ama ailemin bulunduğu şehre dönmek gibi bir niyetim yok. Babam sürekli tayin olan bir memurdu. Akraba, memleket kavramlarımız yoktur o yüzden bizim. Kalpten bağlı olduğum bir şehir de yok. Hatta farklı bir ülkeye bile kolaylıkla adapte olabilirim. Sanırım küçüklükten beri her yaşadığım şehirde bir parçamı bırakıp ayrılmak zorunda olunca bir yerden sonra hissizleştim.

Ben varım. “İyi ki” diyebileceğim bir aileye sahibim. Gayet bağlıyız birbirimize. Ama o aşkla uzaktan biriyle evlendim. Eşim de beni hiç pişman etmedi, var olsun. Tabii ki çok zor özlemek. Ama avantajım şuydu, burada benim arkadaş çevrem vardı zaten. Uyum sağlamam zor olmadı.

Ailemin yanından 6 saatlik yola evlenerek geldim.
Çocuklardan önce çok zorlamıyordu beni uzaklık ama çocuklardan sonra keşke yakın olsalardı dediğim çok oldu.
Çünkü kayınvalidem ilk çocuğuma biraz bakabiliyordu ama ikincisi ile pek başa çıkamıyor artık yaşı da ilerledi. Başka kimse de yok bırakabileceğim.
Annemler yakın olsa hasta olduğumda falan en azından biraz dinlenebilirdim, çocukları bırakıp program yapabilirdim eşimle falan. Daha sosyal olurdum.

Kendi ailemden uzak eşimin ailesine yakın şehirde 4 yıl kaldım.
Eşimle yeni evlilik dönemlerinde ufak tefen sorunlar harici gayet mutluyduk.

Her iki aileden 20 saat mesafede bir şehirde 6 sene kaldım üstelik ücra bı ilçede tek başıma çalışaeak 2 çocuk büyüttüm,gayet huzurluyduk güzel anılar bıraktık.

10 yıllık evlilik sonrası yıllar sonra kendi ailemin olduğu yere geldim.
Yine mutluyum.
Anlatmaya çalıştıgım şey eşinizle huzurluysanız eğer bu sorunun cevabını aramayın hiç.

Çocuk musunuz ya? Ne kadar küçük bir dünyanız var.büyüyün biraz.başka ülke desen tamam diyeceğim.hiç üniversiteye falan da mı gitmediniz?
üniversiteyi yakın bir şehirde okudum. aileci bir yapım yok ama bana düşkün biraz annem falan ve o sürekli üzülüp zorluklarından bahsedince benim de kafamı kurcalamaya başladı maalesef..

Benim ailemle hic problemim yoktu evlendim 7 saat uzakliğa eşimin yaşadiği sehre gelin gittim.Artısı eksisi çok konuşulur.Onun ailesi yanındaydı ben gurbette.4 sene sonra aileme 2 saatlik şehre taşındık.Ve yaklaşık 6 aydırda ailemle yaşamış olduğum şehre geri döndük.
İnsan uzaktayken anlamıyor ama yakına gelince iyi katlanmışım iyi dayanmışım diyor.
Ama ben uzakta yaşarken de ailemi en fazla 2 ay görmemişliğim olmuştur.Eşimde sağ olsun hep destek olmuş hadi gidelim demiştir.
Evleneceğin kişiye çevreye ailesine göre değişir bu durum yani.

Aile bir yana, yaşadığın şehir, tanıdığın insanlardan farklı bir yere taşınmanın illaki zorlukları var. Benim tek sıkıntım sadece annemin acil bi işi olduğunda hemen ulaşamıyor olmak. Ama onun dışında insanların neden zorluk yaşadığını çok anlayamıyorum. Yani üstte dediğim gibi alışılan bir yerden uzaklaşmak her zaman üzer ama bu kadar kafaya takılması bana mantıksız geliyor
aile de destek olsa bu konuda güzel olucak da olumsuz konuştukça can sıkıyorlar sadece.
evet hemen ulaşamamak zor yanı gerçekten ama sonuçta annemizin yaşadığı yerde de birileri var baba kardeş vs biz de en kısa zamanda gitmeye çalışırız başka bi çare yok zaten buna da hazırlıklı olmak katlanmak lazım sanırım

nasip olursa hamilelik çocuk sürecinde belki zorlanırım ama o zaman da annemi yanıma çağırıp baya bi göndermemeyi düşünüyorum 🙃🙃

aile de destek olsa bu konuda güzel olucak da olumsuz konuştukça can sıkıyorlar sadece.
evet hemen ulaşamamak zor yanı gerçekten ama sonuçta annemizin yaşadığı yerde de birileri var baba kardeş vs biz de en kısa zamanda gitmeye çalışırız başka bi çare yok zaten buna da hazırlıklı olmak katlanmak lazım sanırım

nasip olursa hamilelik çocuk sürecinde belki zorlanırım ama o zaman da annemi yanıma çağırıp baya bi göndermemeyi düşünüyorum 🙃🙃
Benimkinde konu komşu dışında akraba yok ya. Gerçi akraba olsa da o komşular kadar iyi kontrol etmezler annemi ama olsun 🥲

İnsan evlenmese de çok uzağa gidiyor hepimiz gittik.
Ben evlenince 1200km uzağa gittim mesela.
Çekirdek ailesini kuracak olgunlukta bir insan uzağa gidiyorum aa diye düşünüp durmamalı bence hele anne,baba olmaya karar veriyorsa annemi uzun süre yanımda tutarım zaten dememeli bence.
Altından kalkamayacağı bir yüke girmemeli insan diye düşünüyorum.

Eşinizle mutlu olduğunuz sürece sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Evet özlem duygusu illa ki oluyor ama yapacak bir şey yok insanekmeğini nerden kazanıyorsa orası memleket oluyor. Bende eşimin işi sebebiyle başka bir şehre geldim, ilk taşındığımızda çok sıkılıyordum tanıdığım kimse yoktu ama eşim çok ilgilendi o süre benimle, çok destek oldu. Her akşam dışarda yürüyüşe çıkmak gibi vs. Sonra komşularla tanıştım çevre oluşturdum derken alıştım
ne güzel ya herkes alıştığını söylüyor hatta bir süre sonra aile evinden sonra kendi evine dönmek istiyormuşsun falan😅

ne güzel ya herkes alıştığını söylüyor hatta bir süre sonra aile evinden sonra kendi evine dönmek istiyormuşsun falan😅
Bugün öğlen kayınvalidemlerden geldik. Ekmek elden su gölden :KK70: Mis gibi yemekler yapar. Temizlik derdi yok o yok bu yok. Kendi evimize geldikten sonra eşim kahve yapmaya kalktı, dedi ki ben bi daha gitmicem annemlere, evdeki düzenimi özlüyorum 🥲 yani bi erkek tabii ama bende de aynı durum oluyor 😅

‘’Kayın aile’’ genelde hep aynı sınır çizmesini bilmedikten sonra.Tabi sınır çizmek için de eşinin senin düşüncelerine saygı duyması lazım.Her türlü hadsizliği yapan ailesiyle seni burun buruna getirmemesi lazım filan.Bu arada mutlu olabilmek aileye uzaklıkla alakalı birşey değil bence ailede.Mutlu huzurlu olduktan sonra uzaktakilerde yakın oluveriyor.

Bu düşünceler kişiye göre değişir. Kimisi kendi kurduğu aile ile mutlu olur, kimisi de kök ailesi + kendi kurduğu ailesi birlikteyken mutlu olur. Kişi hayatına yön vermeden önce kendini tanıyıp, hayattan ne istediğini bilmeli.
tabi doğru söylüyorsunuz etkileyen çok faktör var ama benzer durumda ve söylediğim koşullara yakın bir şey yaşayıp mutlu olanları duymak istedim galiba sadece🥲

es ailesi ile ayni sehirse cok fena bir durum hele ki cocuk olduktan sonra. es ailesi ile ayni sehirdr olunmayacaksa mutlu olunabilir. kendi arkadaslarimdan biliyorum cok mutlu olanlar var. ama yine de anne baba ile ayni sehirde olunmali bence ya

Bu konunun aileyi ozlemekle sinirlanamayacak kadar fazla kotu yani var bana gore. İsinizi, arkadaslarinizi, tanidiginiz bildiginiz sehrinizi, tum sosyal cevrenizi; sizi mutlu eden, oraya ait oldugunuzu hissettiren pek cok baska seyi birakip farkli bir yere gidiyorsunuz ve hayatinizdaki tek insan esiniz oluyor. Fakat sizin aksinize onun her seyi yerli yerinde ve yakininda. O sadece size vermiyor -veremez- ilgisini, butun bir hayati var ama sizinki merkezinde esinizin ve onun hayatinin oldugu bir yan role donusuyor. Forumda onlarca konu var bu minvalde, giden kadinlarin onemli bir kismi mutsuz oluyor... Neden yapiyorsunuz bunu kendinize anlayamiyorum. Esinizin de bilmedigi bir yere gidiyorsaniz o zaman tamam diyebiliriz ama oyle degilse cok zorlanacaginizi bilin ve onlem alin bari... Cabuk adapte olmanizi saglayacak is guc, egitim, kurs, hobiler icin arastirma yapin.

X