ailesinden uzağa evlenip mutlu olan var mı?

çocuk için olmasa o kadar zorluğu dayanılmayacak gibi hissedilmiyor demek ki

ne güzel 10 yıl sonra da olsa dönmüşsünüz keşke benim de öyle bir şansım olsaydı
Hiç belli olmaz ki.Biz tekrar eşimin ailesinin olduğu şehre yerleşecektik.Hatta ordan ev almıştık,seviyordum da o şehri.Ama ben tayin vermeden 2 gün evvel ailemin olduğu şehirde asla olmaz dediğimiz yere tayin oldu eşim.Apar topar geldik yerleştik.
Herşeye tek yetmeye çok alıştık eşimle hala öyle devam ediyoruz,aileme yakın olmak güzel tabi.Belki sizde sadece bı süreç yaşarsınız,Allah gönlünüze göre versin

Farklı ülkeye evlendim 🥹 ailemi çok özlüyorum herkesin çok özgür olduğu ve bağlı olduğu bir ailem var. Ama evlenmiş olmasam da aileden belli bir yaştan sonra kopmam gerekiyor diye düşünerek rahatlatıyorum kendimi, kuşun yuvadan uçması gibi. Eşimin ailesi de burda yaşıyor ama çok sık görüşmüyoruz kayınvalidem de çalışıyor zaten. Beni en çok zorlayan şey eşimden başka hiç çevremin olmaması, zamanla olacak illa ama olana kadar da sürekli eşimle vakit geçirmek🫠
Tam yazacaktım ki hislerimi birebir yazmışsınız evet bende ülke dışındayım aile özlemi zor tek zorluk bu diyebilirim hangi ülkedesiniz siz 😊

14 ay önce evlenip ailemden 3 saatlik uzağa geldim. Bu bence kişide biten bir şey. Sosyal, iletişimi güçlü biriyseniz yeni gideceğiniz yerde de arkadaşlık edinir sosyalleşirsiniz. Ben değilim😂
Kimseye güvenemiyorum eski arkadaşlarımı arıyorum. Yeni arkadaşlık kurmada berbatım. Sanki herkes devamlı iletişimi benden bekliyor gibi. İstanbuldan bir nefretle geldim şimdi orayı özlüyorum🤣

14 ay önce evlenip ailemden 3 saatlik uzağa geldim. Bu bence kişide biten bir şey. Sosyal, iletişimi güçlü biriyseniz yeni gideceğiniz yerde de arkadaşlık edinir sosyalleşirsiniz. Ben değilim😂
Kimseye güvenemiyorum eski arkadaşlarımı arıyorum. Yeni arkadaşlık kurmada berbatım. Sanki herkes devamlı iletişimi benden bekliyor gibi. İstanbuldan bir nefretle geldim şimdi orayı özlüyorum🤣
zaten orda da çalışacağım için illa ki çevrem oluşur diye düşünüyorum. ben de istanbul’a gidiyorum tam tersi😅
neyse ki bulunduğum şehirde de kalıcı sıkı arkadaşlıklarım yok bir de memur çocuğu olduğum için şehir değiştiriyorduk o yüzden arkadaşlık çevresi konusunda üzülmüyorum allahtan.. üniden kalan yakın ark larımla da hep dağınık şehirlerdeyiz zaten

aynı yaş olan kuzenim var kardeş gibiyizdir onunla aynı şehirde olamamak çok üzüyor hep hayal ederdik ilerde aynı yaş çocuk yaparız😅 hep birbirimize gider geliriz falan diye😕😕

gerçekten ya sanki bir zaman sonra samimi arkadaşlık kurmak daha zor oluyor

ben evlendikten 7 sene sonra kendi ailemden de eş ailesinden de uzak bir şehire geldim, ailemin yaşadığı şehirde zaten mutsuzdum sevmiyordum yani o şehirde yaşamayı.
eşimin ailesiyle bir problemim yok ama uzak olduğumuz içindi bence yanlarında yaşayamazdım çunku hayatı yaşama şeklimiz tamamen farklı.
şuan uzağım mutluyumda yalnizligida severim zaten.
sizin asil kendinize sormaniz gereken ben es ailesinin oldugu sehirde o yaşama ayak uydurabilirmiyim?
çünkü ay kocanla evleniyosun ailesiyle degil sözü tamamen bir klişe 😁
mesela benim eşimin ailesi hatta sülalesi koloni halinde yaşamayı sever, ev ev gezelim yiyelim içelim kendimizden başka kimseyi görmesekde olur kafasindalar ben tam tersi evde tek oturabilirim ama sürekli etrafimda insanlar olsun ben istemeden bir yerlere sürekli cagrilayim vs istemem bunlarada bakın eş ailesi olduğu sehirde nasıl yaşıyor yani
şu an uzakta olmak daha mı iyi geldi size yani

koloni halinde hdkdkslx yok öyle bir şey sezmedim inşallah da olmaz çünkü ben de öyle sık sık kalabalık insan sevmem yani

iyi katlanmışım dediğiniz nokta acaba özlem mi yol çekmek gibi vs mi
En basitinden şöyle örnek vereyim uzakta yaşarken annemlerin yaşadığı şehirde deprem olmuş ve hatlar kesilmişti ben 1 gün süreyle kimseye ulaşamamıştım aksi bir durum olsa o şehire gitmem günler sürebilirdi ve bu çok zordu.
Geçenlerde oturmuş olduğumuz şehirde deprem oldu ve biz birbirimizle irtibat halindeydik.Bunun rahatlığı bile anlatılamaz.
Tabiki eşlerimizle aile oluyoruz.Şimdi yakınlardayım yarın başka bir durum olursa yine gurbete gideceğim.
Ama gurbette olup sonra yakına gelen biri olarak her anlamda artılardayım bunu söyleyebilirim.

kendi ailesiyle çok problemi olmayıp da eşin işi dolayısıyla veya başka bir sebepten kendi şehrinden ayrılıp eşinin ve ailesinin şehrine giden var mı? ve bu durumdan zorluk yaşamayan?

farklı şehre gidip mutlu olanları duymak istiyorum galiba hep zorlukları anlatılıyor iyi bir şey diyen yok mu kızlar ben de uzağa gidicem nasipse🥲

eş ailesi varsa kötü oluyor diyen var ama bu durum kayın ailenin davranışlarına göre değişir heralde
Aileden uzak olmanın mutsuzlukla alakası yok ki.. Eşinizle olan uyumunuz ve bağınız önemli. Yani kimse eşiyle mutluyken ailemden neden uzaktayım diye oturup mutsuz olmaz. Özlersin, istersin o ayrı ama genel olarak bir mutsuzluk sebebi olamaz. Evlendikten sonra zaten aynı şehirde de olsan kendi hayatın ayrı oluyor

Bu soruyu sorduğunuza göre siz mutlu olamazsınız. Kimin nasıl olduğu önemli değil, size göre değil demek ki.
Biz herkesten uzakta yaşıyoruz. 1 gün bile bunu düşünmedim. Yanımda eşim olsun yeter, dünyanın bir ucuna giderim.

Siz bunu sorguluyorsanız eşiniz size yetmeyecek demek ki. En iyisi aynı şehirde birini bulun. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Ailemden uzaktayim. Mutluyum. Sevdigim adamla evlenip mutlu olmamak sacma olurdu cunku zaten. Ananiz yok diye mutsuz olacaksaniz ananizla yasayin evlenmeyin. Esimle fizana bile giderim ama mecburiyet yoksa es ailesinin yakininda yasmaayi kabul etmem. Cunku kimsenin kölesi değilim. Keyfi olarak beni dizlerinin dibinde oturtmalarini kabul etmem. Esim de oyle bisey talep etmeyecegi icin esim zaten

zaten orda da çalışacağım için illa ki çevrem oluşur diye düşünüyorum. ben de istanbul’a gidiyorum tam tersi😅
neyse ki bulunduğum şehirde de kalıcı sıkı arkadaşlıklarım yok bir de memur çocuğu olduğum için şehir değiştiriyorduk o yüzden arkadaşlık çevresi konusunda üzülmüyorum allahtan.. üniden kalan yakın ark larımla da hep dağınık şehirlerdeyiz zaten

aynı yaş olan kuzenim var kardeş gibiyizdir onunla aynı şehirde olamamak çok üzüyor hep hayal ederdik ilerde aynı yaş çocuk yaparız😅 hep birbirimize gider geliriz falan diye😕😕

gerçekten ya sanki bir zaman sonra samimi arkadaşlık kurmak daha zor oluyor
Benim için öyle maalesef samimi olamıyorum😕

kendi ailesiyle çok problemi olmayıp da eşin işi dolayısıyla veya başka bir sebepten kendi şehrinden ayrılıp eşinin ve ailesinin şehrine giden var mı? ve bu durumdan zorluk yaşamayan?

farklı şehre gidip mutlu olanları duymak istiyorum galiba hep zorlukları anlatılıyor iyi bir şey diyen yok mu kızlar ben de uzağa gidicem nasipse🥲

eş ailesi varsa kötü oluyor diyen var ama bu durum kayın ailenin davranışlarına göre değişir heralde
Tam olarak buyum. Belki eşimin ailesi olmasaydı daha mutlu olurdum ama çok mutsuzum. Özel günlerde ailemi çok özlüyorum. 700 km uzaktalar. Doğum yaptım 1 hafta gelebildiler oğlum aileme uzak büyüyor oysa eşimin ailesiyle sürekli beraberiz. Tartıştığımızda gidicek bir kapı bulamıyorum.sorun anlattıklarım hep eşimi tutuyor ailesi çünkü. Memleketimin taşını toprağını özlüyorum. Kültürler farklı geliyor. En çok da anne ben sıkıldım bi kahve içelim diyememek koyuyor. Bence yapmayın

Bu soruyu sorduğunuza göre siz mutlu olamazsınız. Kimin nasıl olduğu önemli değil, size göre değil demek ki.
Biz herkesten uzakta yaşıyoruz. 1 gün bile bunu düşünmedim. Yanımda eşim olsun yeter, dünyanın bir ucuna giderim.

Siz bunu sorguluyorsanız eşiniz size yetmeyecek demek ki. En iyisi aynı şehirde birini bulun. Hakkınızda hayırlısı olsun.
mutsuz olmak derken zorluklarına rağmen alışabilmekten bahsettim aslında

dikkat ederseniz bazıları zor olduğundan mutsuz olduğu konuladan bahsetmiş ben uzaktakilerin düşüncelerini öğrenmek istedim ne gibi şeyler yaşanıyor genel olarak diye.
çünkü annemler bu konuda çok üzerime geliyor artık evdeki tek konu bu oldu ve sürekli üzgünler ister istemez o psikolojiden etkileniyorum maalesef

evet hepimizin hakkında hayırlısı olsun..

mutsuz olmak derken zorluklarına rağmen alışabilmekten bahsettim aslında

dikkat ederseniz bazıları zor olduğundan mutsuz olduğu konuladan bahsetmiş ben uzaktakilerin düşüncelerini öğrenmek istedim ne gibi şeyler yaşanıyor genel olarak diye.
çünkü annemler bu konuda çok üzerime geliyor artık evdeki tek konu bu oldu ve sürekli üzgünler ister istemez o psikolojiden etkileniyorum maalesef

evet hepimizin hakkında hayırlısı olsun..
Valla ben uzakta çok mutluyum. Iyi ki herkesten uzağız. Evlilik düzenini oturtmamız çok kolay oldu. Ne karışanımız var ne görüşenimiz. Kafamıza göre yaşıyoruz.
Bakmayın siz evdekilere. Onlar yan sokağa gitseniz de üzülürler. Evden birinin eksilmesi kolay değil sonuçta. Siz kendi mutluluğunuza odakların. Aynı anda herkesi mutlu edemezsiniz. Eşinizle mutlu olacaksanız mekan önemli değil.

keşke keşke ama herkese nasip olmuyor maalesef 🥺

bence de öyle olmalı
eş ailesine çok yakın olmayan bir semtte oturmayı düşünüyorum ya bide mesafe koyulursa mutlu olunabilir belki.. yani inşallah 🙏🏼
hayir hayir es ailesi ile ayni il sinirlari icinde olunmamali, bunu tecrube eden biribolarak soyluyorum.

Ben iki aileye de uzağım. Herkesten uzakta çekirdek ailemle mutluyum. Zaman zaman zorlukları olmuyor değil en basitinden çocukları bırakıp şu işimi halledeyim diyemiyorsun. Ama ben memnunum halimden eşimin ailesine yakın olsak evliliğim bir yıl sürmezdi.

Hem ben bu erkek ailesine yakın olmayı da anlamıyorum bir yuva kurulacaksa iki taraftanda bağımsız olmalı.

X