ailesinden uzağa evlenip mutlu olan var mı?

kendi ailesiyle çok problemi olmayıp da eşin işi dolayısıyla veya başka bir sebepten kendi şehrinden ayrılıp eşinin ve ailesinin şehrine giden var mı? ve bu durumdan zorluk yaşamayan?

farklı şehre gidip mutlu olanları duymak istiyorum galiba hep zorlukları anlatılıyor iyi bir şey diyen yok mu kızlar ben de uzağa gidicem nasipse🥲

eş ailesi varsa kötü oluyor diyen var ama bu durum kayın ailenin davranışlarına göre değişir heralde
4saatlik bir yol mesafesi deyim. Kaynanam gille bir tartışmam yok ama bir ilişkim de yok. Çünkü onların kendileri mutsuz sürekli ağlıyor sızlıyor bir şeylerden şikayetçi o yüzden bıktım. Mutlu olmak senin elinde sorumluluğu da sana ait.

18 saat mesafede yaşadım (3 sene kadar) hayatımın en güzel dönemiydi.Mesafe seviyorum ben 😉 şimdi şartlar dolaysyla aynı şehirdeyiz özgürlüğüme düşkün olduğum için çok zorlanıyorum.Sürekli bi beklenti durumu var (maddi değil hatta maddi olarak faydaları çoktur.)gelinsin gidilsin hep yanlarında olalım istiyorlar ama benim için kişisel alanım ve çekirdek aileme zaman ayırmak çok önemli bunun sıkıntısını yaşıyorum. Sadece annem babam da değil onları bi şekilde idare ediyorum gönüllerini yapıyorum ama benim tüm baba sülalem burda ve çok samimi büyüdük tüm kuzenler kardeş gibiyiz bu yüzden zor oluyor. Fırsatım olsa bi gün durmam aynı şehirde... Aynı şeyler eş ailesi içinde geçerli... velhasıl kelam mesafe candır..

Ben varım. “İyi ki” diyebileceğim bir aileye sahibim. Gayet bağlıyız birbirimize. Ama o aşkla uzaktan biriyle evlendim. Eşim de beni hiç pişman etmedi, var olsun. Tabii ki çok zor özlemek. Ama avantajım şuydu, burada benim arkadaş çevrem vardı zaten. Uyum sağlamam zor olmadı.
maşallah diyelim☺️ arkadaş çevresi olunca daha kolay olmuştur tabii ama uzaktaki kuzenimden de şunu duymuştum her şey arkadaşla olmuyor ailen gibi çat kapı gidemiyorsun karşılıksız bir şey bekleyemiyorsun falan

ama onu da göze almak gerekiyor her güzelliğin bi kusuru oluyor bir yerde

Ailemin yanından 6 saatlik yola evlenerek geldim.
Çocuklardan önce çok zorlamıyordu beni uzaklık ama çocuklardan sonra keşke yakın olsalardı dediğim çok oldu.
Çünkü kayınvalidem ilk çocuğuma biraz bakabiliyordu ama ikincisi ile pek başa çıkamıyor artık yaşı da ilerledi. Başka kimse de yok bırakabileceğim.
Annemler yakın olsa hasta olduğumda falan en azından biraz dinlenebilirdim, çocukları bırakıp program yapabilirdim eşimle falan. Daha sosyal olurdum.
çocuk için olmasa o kadar zorluğu dayanılmayacak gibi hissedilmiyor demek ki
Kendi ailemden uzak eşimin ailesine yakın şehirde 4 yıl kaldım.
Eşimle yeni evlilik dönemlerinde ufak tefen sorunlar harici gayet mutluyduk.

Her iki aileden 20 saat mesafede bir şehirde 6 sene kaldım üstelik ücra bı ilçede tek başıma çalışaeak 2 çocuk büyüttüm,gayet huzurluyduk güzel anılar bıraktık.

10 yıllık evlilik sonrası yıllar sonra kendi ailemin olduğu yere geldim.
Yine mutluyum.
Anlatmaya çalıştıgım şey eşinizle huzurluysanız eğer bu sorunun cevabını aramayın hiç.
ne güzel 10 yıl sonra da olsa dönmüşsünüz keşke benim de öyle bir şansım olsaydı

Benim ailemle hic problemim yoktu evlendim 7 saat uzakliğa eşimin yaşadiği sehre gelin gittim.Artısı eksisi çok konuşulur.Onun ailesi yanındaydı ben gurbette.4 sene sonra aileme 2 saatlik şehre taşındık.Ve yaklaşık 6 aydırda ailemle yaşamış olduğum şehre geri döndük.
İnsan uzaktayken anlamıyor ama yakına gelince iyi katlanmışım iyi dayanmışım diyor.
Ama ben uzakta yaşarken de ailemi en fazla 2 ay görmemişliğim olmuştur.Eşimde sağ olsun hep destek olmuş hadi gidelim demiştir.
Evleneceğin kişiye çevreye ailesine göre değişir bu durum yani.
iyi katlanmışım dediğiniz nokta acaba özlem mi yol çekmek gibi vs mi
İnsan evlenmese de çok uzağa gidiyor hepimiz gittik.
Ben evlenince 1200km uzağa gittim mesela.
Çekirdek ailesini kuracak olgunlukta bir insan uzağa gidiyorum aa diye düşünüp durmamalı bence hele anne,baba olmaya karar veriyorsa annemi uzun süre yanımda tutarım zaten dememeli bence.
Altından kalkamayacağı bir yüke girmemeli insan diye düşünüyorum.
haklısınız aslında ama bana aylardır öyle bir algı yapılıyor ki annemler teyzemler tarafından ben artık ne yapıyorum ben diye sorguluyorum. “biz burada kuzenlerinle toplanıp otururken hiç mi özenmiceksin.. hasta olduğunda hamile olduğunda allah korusun zor durumlarda nasıl ulaşıcaz ” gibi gibi şeyler sürekli

İnsan arıyor ya ne yalan söyleyim he huzurun yerindeyse mutlusun şükür ama yinede keşke yakında olsalar …
keşke keşke ama herkese nasip olmuyor maalesef 🥺
es ailesi ile ayni sehirse cok fena bir durum hele ki cocuk olduktan sonra. es ailesi ile ayni sehirdr olunmayacaksa mutlu olunabilir. kendi arkadaslarimdan biliyorum cok mutlu olanlar var. ama yine de anne baba ile ayni sehirde olunmali bence ya
bence de öyle olmalı
eş ailesine çok yakın olmayan bir semtte oturmayı düşünüyorum ya bide mesafe koyulursa mutlu olunabilir belki.. yani inşallah 🙏🏼

Zorlukları çok fazla, say say bitmez. Kendini hazırla, yaşayınca üzülme yani
ilk başlarda üzüleceğimin farkındayım aslında:/ sonradan alışılır ama özlem hiç bitmez ve o yollar bi süre sonra yorar diye düşünüyorum..
siz hangi konularda zorluk yaşadınız
4saatlik bir yol mesafesi deyim. Kaynanam gille bir tartışmam yok ama bir ilişkim de yok. Çünkü onların kendileri mutsuz sürekli ağlıyor sızlıyor bir şeylerden şikayetçi o yüzden bıktım. Mutlu olmak senin elinde sorumluluğu da sana ait.
çok doğru insan kendi yaratabilir mutluluğunu

18 saat mesafede yaşadım (3 sene kadar) hayatımın en güzel dönemiydi.Mesafe seviyorum ben 😉 şimdi şartlar dolaysyla aynı şehirdeyiz özgürlüğüme düşkün olduğum için çok zorlanıyorum.Sürekli bi beklenti durumu var (maddi değil hatta maddi olarak faydaları çoktur.)gelinsin gidilsin hep yanlarında olalım istiyorlar ama benim için kişisel alanım ve çekirdek aileme zaman ayırmak çok önemli bunun sıkıntısını yaşıyorum. Sadece annem babam da değil onları bi şekilde idare ediyorum gönüllerini yapıyorum ama benim tüm baba sülalem burda ve çok samimi büyüdük tüm kuzenler kardeş gibiyiz bu yüzden zor oluyor. Fırsatım olsa bi gün durmam aynı şehirde... Aynı şeyler eş ailesi içinde geçerli... velhasıl kelam mesafe candır..
bizim de kuzenlerle aramız çok iyidir ve ilerisi için çoluk çocukla da sürekli görüşme gün yapma gibi planlar yapıyorlar ben de her daim dahil olamayacağım için üzülüyordum ama bunu yaşayıp zor gelen birini duymak çok iyi geldi😄

18 saat mi 🥹 o kadar uzakta bile mutluymuşsunuz bu durum yukarda yazılanlar gibi çok faktöre göre değişir ama yine de umut verdi bana

ben evlendikten 7 sene sonra kendi ailemden de eş ailesinden de uzak bir şehire geldim, ailemin yaşadığı şehirde zaten mutsuzdum sevmiyordum yani o şehirde yaşamayı.
eşimin ailesiyle bir problemim yok ama uzak olduğumuz içindi bence yanlarında yaşayamazdım çunku hayatı yaşama şeklimiz tamamen farklı.
şuan uzağım mutluyumda yalnizligida severim zaten.
sizin asil kendinize sormaniz gereken ben es ailesinin oldugu sehirde o yaşama ayak uydurabilirmiyim?
çünkü ay kocanla evleniyosun ailesiyle degil sözü tamamen bir klişe 😁
mesela benim eşimin ailesi hatta sülalesi koloni halinde yaşamayı sever, ev ev gezelim yiyelim içelim kendimizden başka kimseyi görmesekde olur kafasindalar ben tam tersi evde tek oturabilirim ama sürekli etrafimda insanlar olsun ben istemeden bir yerlere sürekli cagrilayim vs istemem bunlarada bakın eş ailesi olduğu sehirde nasıl yaşıyor yani

ilk başlarda üzüleceğimin farkındayım aslında:/ sonradan alışılır ama özlem hiç bitmez ve o yollar bi süre sonra yorar diye düşünüyorum..
siz hangi konularda zorluk yaşadınız

çok doğru insan kendi yaratabilir mutluluğunu
Çocukları büyütürken, hasta olduğumda, annem babam rahatsızlandığında…

üniversiteyi yakın bir şehirde okudum. aileci bir yapım yok ama bana düşkün biraz annem falan ve o sürekli üzülüp zorluklarından bahsedince benim de kafamı kurcalamaya başladı maalesef..
Bence Annenize takılmayın
Annenizin karakterine gore zormus
Sıze gore oh be denecek bısey olacak belkı uzak mesafe.

bizim de kuzenlerle aramız çok iyidir ve ilerisi için çoluk çocukla da sürekli görüşme gün yapma gibi planlar yapıyorlar ben de her daim dahil olamayacağım için üzülüyordum ama bunu yaşayıp zor gelen birini duymak çok iyi geldi😄

18 saat mi 🥹 o kadar uzakta bile mutluymuşsunuz bu durum yukarda yazılanlar gibi çok faktöre göre değişir ama yine de umut verdi bana
Ben Erzurum'daydım ailem Bursa'da... ki ben Bursa aşığı bi insanm. Burda doğdum büyüdüm ama Erzurum'da hayat çok güzeldi. Çevre çok çabuk edinmiştik. Benim okul çevrem eşimin iş çevresi komşularımız derken kendi içimizde rüya gibi bi 3 yıl geçirdik. Mesafe gerçekten iyidir ilk başlarda sıkılsanzda sonra özgürlüğün tadına varınca anlayacaksnz.

kendi ailesiyle çok problemi olmayıp da eşin işi dolayısıyla veya başka bir sebepten kendi şehrinden ayrılıp eşinin ve ailesinin şehrine giden var mı? ve bu durumdan zorluk yaşamayan?

farklı şehre gidip mutlu olanları duymak istiyorum galiba hep zorlukları anlatılıyor iyi bir şey diyen yok mu kızlar ben de uzağa gidicem nasipse🥲

eş ailesi varsa kötü oluyor diyen var ama bu durum kayın ailenin davranışlarına göre değişir heralde
Ben kendi memleketimden uzaktayım ama bukundugumu şehirde hiç akrabamiz yoktu iki taraf için de. Zorlukları oldu tabii ki tüm sorumlulukları ve sorunları iki kişi çözmeye çalışıyorsunuz. Çok zorda kaldığınızda bir destek arıyorsunuz ama hep yalnızsınız. Bir süre sonra alışıyorsunuz ama. Siz sanırım es ailesinin bulunduğu şehre gideceksiniz. Eşiniz ayrı bir aile olduğunun farkında olur ve dengeyi kurabilirse sorun yaşamazsınız ama diğer türlü biraz zor olabilir.

Ya bu uzağa evlenmek, 'gurbete gelin gitmek' konuları bana çok komik geliyor. İnsan belli bir yaşa geldikten sonra okumaya gider, çalışmaya gider, evlenir gider. Gider de gider yani bana dünyanın en normal şeyi gibi geliyor. Evet çocuk olduktan sonra sosyal destek yokluğu biraz yorucu ve can sıkıcı olabilir ama çocuk dediğin de büyüyor sonuçta. Geçici bir süreç.
Mutlu olunur mu demişsiniz de evlilikte mutlu olmak için aile yanında/yakınında olmak sizin için önemli kriterlerden biri ise evliliğe hazır değilsiniz demektir bence. Sizin müstakbel eşinizin ailesi huzursuzluk çıkaracak tiplerse her yerden yetisirler merak etmeyin.
Siz şu an çalışıyor musunuz? Kaç yaşındasınız? Eğer çalışma hayatınızın varsa şehir dışına gidince devam edebilecek misiniz? Hayatta bir ugrasiniz var mı?Yoksa eş adayı sizi alıp kendi ailesine eklemlendirecek sabah akşam onlarla mi takilacaksiniz? Mutluluğunuzu etkileyecek faktörler bunlar bence.

İnsan biraz buruk oluyor pek tabi,bir de benim ailem öyle sık gelip gidebilecek durumda değil hastamız var.

Kayınvalide kayınpeder ile aynı şehirdeyiz sağolsunlar beklentileri yok benden, ikisi de çalışıyor kendilerine ait sosyal alanları var arayıp sormasak pek aramazlar . Sadece hamilelk ile beraber her hafta görüşür olduk ama iyilerdir, gitmediğimde niye gelmedin demezler. Nötrler yani herkes kendi hayatının peşinde bu durumda özlemek dışında kötü bir yanı olmuyor aileden uzak olmanın

Ben yapamam diye çok korkmustum benim gibi ailesine çok düşkün biri evlenip uzakta yaşıyorsa bence sizde yaparsınız bir süre sonra yuvanizi sahiplenip evinizde mutlu olduğunuzu anlayacaksınız

İnsan biraz buruk oluyor pek tabi,bir de benim ailem öyle sık gelip gidebilecek durumda değil hastamız var.

Kayınvalide kayınpeder ile aynı şehirdeyiz sağolsunlar beklentileri yok benden, ikisi de çalışıyor kendilerine ait sosyal alanları var arayıp sormasak pek aramazlar . Sadece hamilelk ile beraber her hafta görüşür olduk ama iyilerdir, gitmediğimde niye gelmedin demezler. Nötrler yani herkes kendi hayatının peşinde bu durumda özlemek dışında kötü bir yanı olmuyor aileden uzak olmanın
Tam istediğim kaynana ve kayınpeder şekli nötr yani süper

X