Onkoloji - Kanser ve Türevleri Akciğer kanseri hakkında bilgisi olanlar bakabilir misiniz?

Aden25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2015
895
346
Merhaba , iyi günler diliyorum hepinize.
Sizden birkaç bilgi ve tavsiye almak istiyorum , lütfen konu bir süre taşınmayıp burada kalsın , benim için çok önemli.Şimdi konuya geçiyorum hepinize şimdiden teşekkürler.

Ben öz babamı annem bana hamileyken kaybettim, annem ben 1.sınıfa başladığımda evlendi ve ben 2.babamı öz babam gibi sevdim ve kendi babamı hiç görmediğim için onu baba olarak benimsedim.Ben suan 22 yasındayım.Babam da şuan 41 yaşında ve birden son evre akcıger kanserı oldugunu ogrendik ,şöyle gelişti;

Babamın boyu uzun ve kiloluydu baya göbek vardı 2-3 ay içerisinde göbeği tamamen eridi 35 kg verdi ,sabah erkenden herkesden once uyanan babam bız uyandırınca uyanmaya basladı, halsızlık, öksürürken kan gelme vb. Hastaneyı hıc sevmez bu yasına kadar sayılı gıtmıstır ,annem ıkna edıp saglık ocagına kan vermeye goturdu belkı seker falan vardır dıye bıde dedemde akcıger kanserınden vefat ettı o yuzden korktular ve gıttıler. Bıkac gun sonra saglık ocagından aradı doktor acılen bı hastaneye onkolojı bolumune basvur zaman kaybetmeden dedi. Babam anladı zaten kanını alırlarken de kan sıyaha yakın köpüklüymüş,neyse bu sureden sonra bırcok kısı akrabaları kardeslerı ıkna ettı ve İzmirdeyiz burada 4-5 hastaneye gorundu farklı farklı,özele de gıttı devlete de son evre akcıger kanserı ,dıger organlara yayılmıs,biyopsı falan yapıldı,amelıyat onerılmedı , babasınıda bu yuzden kaybettıgı ıcın zaten rısk tasıyormus ve kucuk yaslardan berı sıgara kullanıyor.

İlac tedavısıne baslandı.Yurtdısından ıkı kutu ılac getırtıldı tanesı 8bın cıvarıymıs akrabalarla bırlestırıp aldılar.
Kılo almaya baslamıs gıbı bıraz toparlandı bızde duzelıyo sanıyorduk kı agrıları cok arttı gecen gun özel hastaneye gıttı doktoru durumun kotuye gıdıyo hastaneye yatıs yapmamız lazım demıs,babamda ben hastaneye yatarsam daha kotu olurum dıyo ve bıtkısel tedavı uygulucam buldum bıkac kısıyı dıyıp tedavıyı kabul etmıyo,henuz 41 yasında ve 5 yasında kardesım var cok korkuyoruz ama ıkna edemıyoruz gerı donusu yok zaten oyle de boyle de olcem dıyo.
Sizlere sorum bu durumda uygulamak ıstedıgı bıtkısel tedavının bı faydası olur mu ,lokman hekım bulmus bıkac tane sıfalı otlar soylemısler dogudan getırtılen onları kullanacakmıs bu konuda fıkrı olanlar yardımcı olabılırler mı?

Bir de etrafında bu sekılde rahatsız olanlar varmı nasıl bır tedavı uyguluyorsunuz durumları nasıl?Okudugunuz ve yardımcı oldugunuz ıcın tesekkurler.

Arkadaşım geçmiş olsun Allah şifa versin . ailemdeki çoğu kişiyi Kanserden kaybettim . şuan abim çok kötü durumda bağırsak kanserinden metatas ile karaciger tam iyileşti derken şimdi böbrek ağrısı ve 1,90 lık adam 75 kilo oldu çöktü iki büklüm geziyor . doktoru kanda kanser taraması yapmış yine yüksek çıkmış c.tesi emara giricek. bu zor bir hastalık ve düzelme şansı vücudu sardıysa malesef yok arakadaşım. sen kendini en kötüsüne alıştırmaya çalış. abim benim tek yaşıyor ve ben çalışıyorum abime bakamıyorum ne yapıcağımı hiç bilmiyorum en azından siz babanızın yanındasınız ve yanlız değil. bitkisel bir ilaçla malesef düzelmez arkadaşım. annem ne içti neler kaplumbağa kanına kadar. allah yardımcınız olsun

Cok gecmis olsun ,acil sifalar diliyorum.

Tedaviyi kabul etmemesi cok buyuk bi sorun,lütfen tibbi tedavi icin ikna edin.

Fitoterapi tercihe bagli yardimci olarak kullanilan bi yontem,hele hele bilincsizce ordan burdan ot toplamakla asla fayda gostermez.

Tip doktoru olup fitoterapiyle ilgilenen doktorlar var mesela onlara ulasmaya calissaniz?

Allahım yardımcınız olsun inşallah.
Ben doktorlara güvenmesini tercih ederdim.
Zor bir dönem,biliyorum. Allahımın mucizeleri çok...

Arkadaşım geçmiş olsun Allah şifa versin . ailemdeki çoğu kişiyi Kanserden kaybettim . şuan abim çok kötü durumda bağırsak kanserinden metatas ile karaciger tam iyileşti derken şimdi böbrek ağrısı ve 1,90 lık adam 75 kilo oldu çöktü iki büklüm geziyor . doktoru kanda kanser taraması yapmış yine yüksek çıkmış c.tesi emara giricek. bu zor bir hastalık ve düzelme şansı vücudu sardıysa malesef yok arakadaşım. sen kendini en kötüsüne alıştırmaya çalış. abim benim tek yaşıyor ve ben çalışıyorum abime bakamıyorum ne yapıcağımı hiç bilmiyorum en azından siz babanızın yanındasınız ve yanlız değil. bitkisel bir ilaçla malesef düzelmez arkadaşım. annem ne içti neler kaplumbağa kanına kadar. allah yardımcınız olsun
Yorumunuz ıcın tesekkur ederım ,ben evlıyım ama yakın bı yerdeyım onlara ve annem yanında abınız gıbı tek degıl.Allah abınıze de acıl sıfalar versın,babamda ıctı kaplumbaga kanını hatırlayınca mıgdesı bulanıyo bırılerı tavsıye etmıs dagda buluslar ıcmıs ama agrıları cok arttı , bıde herseye sınırlenmeye basladı cok asabı olur olmaz herseye kızıyor yada alınıyor.Ikna edemıyoruz bı turlu kardesımde var kucuk gerı donusu yok kendınızı kandırmayın doktor kemoterapıde gorsen donusu yok agrılarını azaltıcaz sadece boyle seyler gızlenmez acık acık konusalım demıs anlatmıs herseyı psıkojı falan kalmadı bende dıyo napcagımızı sasırdık.

Bitkisel,lokmanlarin bir faydasi oldugunu dusunmuyorum nedense ama gecen gun Akhisarda bir adamin hazitladigi bir ot karisimi varmis.Care oluyor diyorlardi.

Cok gecmis olsun ,acil sifalar diliyorum.

Tedaviyi kabul etmemesi cok buyuk bi sorun,lütfen tibbi tedavi icin ikna edin.

Fitoterapi tercihe bagli yardimci olarak kullanilan bi yontem,hele hele bilincsizce ordan burdan ot toplamakla asla fayda gostermez.

Tip doktoru olup fitoterapiyle ilgilenen doktorlar var mesela onlara ulasmaya calissaniz?
Yorumunuz ıcın tesekkur ederım , ıkna edemıyoruz doktor acıkca konusup herseyı anlattıgı ıcın ıyıce psıkolojısı bozuldu ,kaplumbaga kanı falan onermısler bulmus ıcmıs hatırlayınca mıgdesı bulanıyor,doguda bı ot soylemısler onu sıparıs etmıs ne yapacagımızı sasırdık.Tedavı ıcın ılk ıkna olmustu ıkı kutu ılac geldı yurtdısından kullandı agrıları cogaldı gecen hafta doktoruda kotuye gıdıyosun hastaneye yatırcaz deyınce demekkı kullansam da bı faydası yok deyıp bu seferde buna yoneldı bı turlu ıkna olmuyo, herseye de sınırlenıp kızmaya basladı bırseyde dıyemıyoruz sıze ne ben olcem ben hastayım falan dıyo bu sefer :KK43:

Çok geçmiş olsun canim ne kadar lanet bir hastalik bilirim alt katimizda babaannem oturuyor konu acmistim zaten ben de senin gibi biz 3 yil önce öğrendik bu laneti öğrendiğimize son evredeydi ve doktorlar 1 ay yaşamaz dedi kesi nlikle ilaçlara boşa para vermeyin bnce çünkü kesinlikle çaresi yok bize de ilaç falan tavsiye ettiler almadik ve sonsuz sşükürler olsun. Doktorların 1 ay yaşamaz dediği babaannem 3 yildir bu lanetle savasiyo ve ümitsizliğe kapilmasin Rabbim bütün hastaların sifasini versin inşallah bu mübarek günde ama çok zor bi hastalık:KK43: babaanneminde çok sancisii var yani gündenggüne gözünün onunde eriyilar ne kadar zor birşey yaşamayan bilemezzz:KK43:

Yorumunuz ıcın tesekkur ederım ,ben evlıyım ama yakın bı yerdeyım onlara ve annem yanında abınız gıbı tek degıl.Allah abınıze de acıl sıfalar versın,babamda ıctı kaplumbaga kanını hatırlayınca mıgdesı bulanıyo bırılerı tavsıye etmıs dagda buluslar ıcmıs ama agrıları cok arttı , bıde herseye sınırlenmeye basladı cok asabı olur olmaz herseye kızıyor yada alınıyor.Ikna edemıyoruz bı turlu kardesımde var kucuk gerı donusu yok kendınızı kandırmayın doktor kemoterapıde gorsen donusu yok agrılarını azaltıcaz sadece boyle seyler gızlenmez acık acık konusalım demıs anlatmıs herseyı psıkojı falan kalmadı bende dıyo napcagımızı sasırdık.
Kaplumbağa kanını ilk defa duydum.
Lütfen yapmasın öyle işler.
Şu an sinirli olması çok normal.
Kimbilir ne acılar çekiyordur.
Yine de doktor ne diyorsa onu yapsın,biraz olsun,ağrıları diner.

Allahım yardımcınız olsun inşallah.
Ben doktorlara güvenmesini tercih ederdim.
Zor bir dönem,biliyorum. Allahımın mucizeleri çok...
tesekkur ederım yorumunuz ıcın.Amın ınsallah,doktorun tavsıyesıyle ılac kullandı ıkı kutu 16bın tl gıttı ıkı kutu ılaca,ılaclar yurtdısından sıparısle gelıyormus.Ilaclardan sonra agrıları cogaldı daha kotu hıssetmeye basladı demekkı bı ıse yaramıuyo deyıp bu sefer bıtkısele yoneldı ,hastane ortamında yatarsam daha kotu olurum kalkamam dıyo ıkna olmuyo bı turlu.

Babaannemde ay i akciğer hastasi ama şimdiye kadar sigarayi agzina aldiği yok dedem bile hayatinda daha icmemistir yani hani ddiyorlar ya yaninda içen varsa benim nenemde oda yoktu kader iste Ne yapalim:KK43:

Daha yası cok genc
yasanacak bı omur var daha onunde
Onu ıkna edın doktorlara guvensın
Allahtan acıl sıfalar dılıyorum

Bitkisel,lokmanlarin bir faydasi oldugunu dusunmuyorum nedense ama gecen gun Akhisarda bir adamin hazitladigi bir ot karisimi varmis.Care oluyor diyorlardi.

bende bı faydası oldugunu dusunmuyorum ama ıkı kutu ılac kullanıp kotulesınce bu yola basvurdu sımdı de umarım bır faydası olur :KK43:

Çok geçmiş olsun canim ne kadar lanet bir hastalik bilirim alt katimizda babaannem oturuyor konu acmistim zaten ben de senin gibi biz 3 yil önce öğrendik bu laneti öğrendiğimize son evredeydi ve doktorlar 1 ay yaşamaz dedi kesi nlikle ilaçlara boşa para vermeyin bnce çünkü kesinlikle çaresi yok bize de ilaç falan tavsiye ettiler almadik ve sonsuz sşükürler olsun. Doktorların 1 ay yaşamaz dediği babaannem 3 yildir bu lanetle savasiyo ve ümitsizliğe kapilmasin Rabbim bütün hastaların sifasini versin inşallah bu mübarek günde ama çok zor bi hastalık:KK43: babaanneminde çok sancisii var yani gündenggüne gözünün onunde eriyilar ne kadar zor birşey yaşamayan bilemezzz:KK43:
Cok gecmıs olsun,Allah babaannenıze de acıl sıfalar versın ınsallah.Ikı kutu aldı ılac ama durumu daha da kotulestı agrıları cok arttı bır yandan daha cok genc nolur bırsey olmasın dıyoruz bır yandan da Allah acı cektırmeden kurtarsın dıyoruz boyle agrıları cok onunde acı cekıyo bırsey yapamıyorsun gordukce acı cektıgını ınsan daha kotu oluyor :KK43:

Babaannemde ay i akciğer hastasi ama şimdiye kadar sigarayi agzina aldiği yok dedem bile hayatinda daha icmemistir yani hani ddiyorlar ya yaninda içen varsa benim nenemde oda yoktu kader iste Ne yapalim:KK43:
Doktoru en fazla 6 ay demıs oyle de boyle de olecegım dıyıp hala devam edıyor sıgaraya hatta arttırdı sınırden stresten gunde 2 paket ıcıyor

Bir tanıdığım böyle idi, hastanedeki tedavisini yarım bıraktı, başka şehirdeki bitkisel tedavileri almaya gitti, hastaneye egri döndüğünde hastalığı ilerlemişti.

Allah yardimciniz olsun sifa versin.
Konu hakkinda bilgim yok yukarida kalsin diye yaziyorum.

Off bilmez miyim o aci çektikçe sen dahada cok cekiyorsun ve bnce bnm babaannemin bu kadar yasamasi biz 2 yil hastaligini sakladik doktorlarida tembih ettik hic bir şekilde hastaliktan haberi olmayacak diye sonrada kendisi öğrendi biz yine demedik ama iyi ki öyle yaptik eğer basta diysaydi moralmen cokecekti ve simdi doktorlar hâlâ yaşamaz diyorlar ama babaannem çok iyi çok şükür çünkü moralini çok yuksek tutuyoruz moral çok onemli
Cok gecmıs olsun,Allah babaannenıze de acıl sıfalar versın ınsallah.Ikı kutu aldı ılac ama durumu daha da kotulestı agrıları cok arttı bır yandan daha cok genc nolur bırsey olmasın dıyoruz bır yandan da Allah acı cektırmeden kurtarsın dıyoruz boyle agrıları cok onunde acı cekıyo bırsey yapamıyorsun gordukce acı cektıgını ınsan daha kotu oluyor :KK43:

X