Akıl verin

SouvveniR

❤+❤ = ❤❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mart 2012
11.484
8.061
Sorunlarımı bilenler bilir, son dönemlerde gerçekten gergin şeyler yaşadım.
Üzerine bir de kendi sağlık sorunlarım çıktı, daha sonuçları belli değil.
Sabırla gün sayıyorum ki sonuçlarım çıksın ben de hayırlısı ile neyim var neyim yok öğreneyim...

Nitekim zaman zaman güçsüzlük, uyku hali, el & kol uyuşmaları ve halsizlik yaşıyorum.
Bazen ayaklarımdan birine bazen elime kramp girebiliyor.
Hayırlısı Allah'tan artık diyorum...

Geleyim konumuza.
Kayınvalidemler bende.
Evlerinde ısıtma sistemi yok.
Zamanında ellerine yüklü miktarda para geçmesine rağmen ısıtma sistemini yaptırmadılar.
Doğal gaz kapılarında, ancak ne projeler çizildi, neler yapıldı, o kapıdan içeriye giremedi doğal gaz.

Kayınvalidem hasta, ciddi hastalıkları var.
Tahlilleri felaket ötesi geliyor, düzenli olarak doktor kontrolüne gitmesi lazım.
Ancak türlü türlü alerjileri var, bunlardan bir tanesi de ilaç alerjisi.
O yüzden doktordan, ameliyattan, herhangi bir ilaç uygulamasından korkuyor (çok haklı)
En son bir ilaç içmesi gerekiyordu, hastanenin aciline gidiyor (tahlil için gereken bir ilaçtı) orada ilacını içiyor 1 saat bekliyor, tepki vermezse ilaç eve geliyor.
Gerçekten kalitesiz ve zor bir yaşam ve psikolojisi de çok bozuk son zamanlarda.
Soğuğa karşı da alerjisi var ve elleri bacakları soğuk değen neresi varsa, yüzü, boynu vs. aşırı kızarıp kabarıyor. Ancak bu bilindik bir rahatsızlığı ve yapılacak birşey yok.
Böbrek sorunu var, ancak tomografi ve MR çektiremiyor.
Klastrofobisi var, tomogrofi çekimi sanırım bu akşam olacak, bakalım sonuçlar ne gelecek.
Kısaca duyan gelmiş cinsinden.
İhmal de cabası.

Ben neden bunları yazıyorum?
Benim de psikolojim bozuk sanırım, herşeye sarıyorum.
Anlatma ihtiyacı duyuyorum ve anlatacak içimi boşaltacak yer arıyorum, hatta akıl rica ediyorum.
Zira benim aklım ermiyor artık.

Kayınpederimin sorumsuzlukları geliyor bizi rahatsız ediyor çünkü.

Hava aşırı soğuk olduğu için, ben buyrun gelin dedim.
Çünkü zamanında çok sorunlar yaşadık onlardan dolayı.
Yine de ben kendi kafasızlığıma tüküreyim diyorum, yine evimi açtım.
İnsan zannediyor ki, yaşandı bitti, biraz insanlar birşeylerden ders aldı.
Yok anacım almıyorlarmış, tecrübe ettim bir daha.

Psikolojisi bozuk diye üzerine varmıyorum.
Çalışan bir kadınım ve 2 çocuğum var.
Kayınvalideme dedim "senden ne yemek ne temizlik ne de başka birşey bekliyorum, soğukta öleceğine gelin de bizde biraz kemikleriniz ısınsın" demez olaydım.

Nitekim, eve gittiğimde klasik rutinime devam ediyorum.
Ancak çocuklarda bir haller var, ben eve gittiğim an beni bırakmıyorlar.
Anne diye bir başlıyorlar akşam yatana kadar, haliyle bunalıyorum bir noktada.
Çocukları ile ilgilenmeyen anne-baba da değiliz.
Hayatımız zaten onların etrafında dönüyor.
5 yaşında oğlumu yalnız yakalayamıyorum ki sorayım neden böyle davranıyor.
Ancak kayınvalidemler gider gitmez yapacağım ilk şey bu olacak.
Merak ediyorum ne olduğunu.

Yaşadıklarımı kısaca özetleyeyim bizde kaldıkları süreç boyunca (hala da kalmaya devam ediyorlar ne zaman gidecekleri belli değil, ben git diyebilecek bir tip değilim, sonuçta anne babam aynı durumda olsa onları yalnız bırakmazdım, eşimin de hakkıdır diyerek susuyorum)
Akşam eve geliyorum işten, yemekler beni bekliyor, yemek yapıyorum, bir gün önceden yemek kalmışsa, ek olarak illa ya bir çorba eksik oluyor, ya bir pilav/makarna, ne lazımsa yapıyorum.
Yemekleri önceden çıkartıyorum, kayınvalide ne sıcak nede soğuk yiyebiliyor, orta ısıda yemekleri yediğinden yemekleri ısıtırken ayrıca onun yemeklerini içinden ayırmayı ihmal etmiyorum.

Sofra hazırlıyorum, haliyle çoğaldık, 4 biz, 2 onlar olduk 6 kişi.
Yemek çabuk bitiyor, yemek sofrasının derdi de ayrı bir zahmet.
Kur kaldır baya vaktimi alıyor.
Haftasonu ne evimi süpürebildim, ne silebildim.
Ev kalabalık olunca, hiç birşey yapamadım bir tek nevresimleri değiştirebildim.
Ha bu arada annem de desteğe geliyor ben işteyken, kayınvalidem rahatsız olduğu için.

Kayınvalidem türlü şekillerde laf sokma peşinde.
Durmadan bana laf sokuyor veya herhangi bir yaptığım işe müdahale peşinde.
Sinir harbi yaşıyorum gerçekten.
Evde söz hakkını salt kendinde görüyor her ne hikmetse, ben de hadi hasta hadi morali bozuk, hadi öleceğini falan mı zannediyor nedir diye tutuyorum kendimi.
1 gram huzurum kalmadı.

Gece yatarken de ayrı bir terane.
Büyük oğlum benimle uyumak istiyor, onu uyutup ardından da ufaklığı uyutuyorum.
Büyük olanın erken uyuması lazım ki ertesi gün sabah kreşe gidiyor, geç uyuduğunda çok huysuz oluyor.
Vaktinde uyutmaya çalışıyorum ama o arada azman ufaklık yapmadığını bırakmıyor.
Bir kaç sefer ağlaya ağlaya çocuğu uyuttuğunu duydum, eşime çıkıştım niye müsade ediyorsun diye.
Hoş, o da yersiz bir çıkışma oldu, sanki oğlunu dinleyecekte.

Diğer yandan oğlunun uyarılarını bile takmayan biri var karşımda, beni mi takacak?
Ne düzenim kaldı ne huzurum.
Gece yatıyoruz, el feneri ile evin içinde gezinen biri var.
Eşim bir gün dedi "ne geziniyorsun gece gece yatıp uyusana".

En sinir olduğum konu ise, eşim evdeyken farklı, eşim yokken farklı davranması.
Evde kamera sistemi var, bende eşime dedim, lütfen kamerayı aç ve haber vermeden aç.
Sonra sen çık git evden, ardından da otur dışarda izle nasılsa izleyebiliyorsun.

Şöyle bir çözüm de buldum kendimce, ama doğru olmadığını biliyorum, gerçekten zor durumda kalırsam da yaparım.
Annem yürüme mesafesinde oturuyor, eşime de dedim, ailenin durumu hoş değil.
Bu havada soğukta evlerinde oturamazlar ikisi de hasta.
Ancak ben onların hizmetçisi değilim, sabahın köründe işe gidip akşam geliyorum.
Buna rağmen gıkımı çıkartmadan ev hanımı hallerinde koşuşturuyorum.
Bütün düzenim alt üst oldu ve evimde söz hakkını bırak, neredeyse yaşayamaz hale geldim.
Alır çocukları anneme geçerim, sende anne babanla oturursun sıcacık.
Ben onlara git diyemem ben gel dedim, sen de git diyemezsin annen baban.
Anlamalarını bekliyorum ancak anlayacaklarını sanmıyorum, bir insan ne ise o, değişmeyecekler.
Benim de şu akıl almaz vicdanımda el vermez bu soğukta evlerine gitmelerine.

En son kayınvalidelerin evine 1 ay önce gittim.
Yemin ederim sokaktan içeri girince, içerisinin dışarıdan farkı yok.
Şoka girmiştim o zaman siz nasıl böyle yaşıyorsunuz diye.
Dayanamadım eve davet ettim.

Eltimin görüşü konu ile alakalı olarak: haklısın, eşin ile huzur arıyorsun. Haklısın çünkü çok iyi niyetlisin. Ancak senin iyi niyetini anlayacak insanlar yok karşında, nankörler ve bir gün de demezler "sağolasın sen de zor zamanımızda yanımızda oldun" tam tersine arıza çıkartırlar ilk fırsatta demişti.

Neyse içimi döktüm. Yorumlarınıza açığım.
Ancak kırıcı olmazsanız sevinirim.
Zaten yeterince badire atlattım, net olarak derdimi de anlattım mı onun bile farkında değilim.

Bir çok yorum yapıyoruz bir çok konuda, ama kendi çorabımızın söküğüne gelince, durup kalıyoruz öylece.
Okuduğunuz için bile şimdiden teşekkür ederim.

Güncelleme 8. sayfada....

Son düzenleme:
Sorunlarımı bilenler bilir, son dönemlerde gerçekten gergin şeyler yaşadım.
Üzerine bir de kendi sağlık sorunlarım çıktı, daha sonuçları belli değil.
Sabırla gün sayıyorum ki sonuçlarım çıksın ben de hayırlısı ile neyim var neyim yok öğreneyim...

Nitekim zaman zaman güçsüzlük, uyku hali, el & kol uyuşmaları ve halsizlik yaşıyorum.
Bazen ayaklarımdan birine bazen elime kramp girebiliyor.
Hayırlısı Allah'tan artık diyorum...

Geleyim konumuza.
Kayınvalidemler bende.
Evlerinde ısıtma sistemi yok.
Zamanında ellerine yüklü miktarda para geçmesine rağmen ısıtma sistemini yaptırmadılar.
Doğal gaz kapılarında, ancak ne projeler çizildi, neler yapıldı, o kapıdan içeriye giremedi doğal gaz.

Kayınvalidem hasta, ciddi hastalıkları var.
Tahlilleri felaket ötesi geliyor, düzenli olarak doktor kontrolüne gitmesi lazım.
Ancak türlü türlü alerjileri var, bunlardan bir tanesi de ilaç alerjisi.
O yüzden doktordan, ameliyattan, herhangi bir ilaç uygulamasından korkuyor (çok haklı)
En son bir ilaç içmesi gerekiyordu, hastanenin aciline gidiyor (tahlil için gereken bir ilaçtı) orada ilacını içiyor 1 saat bekliyor, tepki vermezse ilaç eve geliyor.
Gerçekten kalitesiz ve zor bir yaşam ve psikolojisi de çok bozuk son zamanlarda.
Soğuğa karşı da alerjisi var ve elleri bacakları soğuk değen neresi varsa, yüzü, boynu vs. aşırı kızarıp kabarıyor. Ancak bu bilindik bir rahatsızlığı ve yapılacak birşey yok.
Böbrek sorunu var, ancak tomografi ve MR çektiremiyor.
Klastrofobisi var, tomogrofi çekimi sanırım bu akşam olacak, bakalım sonuçlar ne gelecek.
Kısaca duyan gelmiş cinsinden.
İhmal de cabası.

Ben neden bunları yazıyorum?
Benim de psikolojim bozuk sanırım, herşeye sarıyorum.
Anlatma ihtiyacı duyuyorum ve anlatacak içimi boşaltacak yer arıyorum, hatta akıl rica ediyorum.
Zira benim aklım ermiyor artık.

Kayınpederimin sorumsuzlukları geliyor bizi rahatsız ediyor çünkü.

Hava aşırı soğuk olduğu için, ben buyrun gelin dedim.
Çünkü zamanında çok sorunlar yaşadık onlardan dolayı.
Yine de ben kendi kafasızlığıma tüküreyim diyorum, yine evimi açtım.
İnsan zannediyor ki, yaşandı bitti, biraz insanlar birşeylerden ders aldı.
Yok anacım almıyorlarmış, tecrübe ettim bir daha.

Psikolojisi bozuk diye üzerine varmıyorum.
Çalışan bir kadınım ve 2 çocuğum var.
Kayınvalideme dedim "senden ne yemek ne temizlik ne de başka birşey bekliyorum, soğukta öleceğine gelin de bizde biraz kemikleriniz ısınsın" demez olaydım.

Nitekim, eve gittiğimde klasik rutinime devam ediyorum.
Ancak çocuklarda bir haller var, ben eve gittiğim an beni bırakmıyorlar.
Anne diye bir başlıyorlar akşam yatana kadar, haliyle bunalıyorum bir noktada.
Çocukları ile ilgilenmeyen anne-baba da değiliz.
Hayatımız zaten onların etrafında dönüyor.
5 yaşında oğlumu yalnız yakalayamıyorum ki sorayım neden böyle davranıyor.
Ancak kayınvalidemler gider gitmez yapacağım ilk şey bu olacak.
Merak ediyorum ne olduğunu.

Yaşadıklarımı kısaca özetleyeyim bizde kaldıkları süreç boyunca (hala da kalmaya devam ediyorlar ne zaman gidecekleri belli değil, ben git diyebilecek bir tip değilim, sonuçta anne babam aynı durumda olsa onları yalnız bırakmazdım, eşimin de hakkıdır diyerek susuyorum)
Akşam eve geliyorum işten, yemekler beni bekliyor, yemek yapıyorum, bir gün önceden yemek kalmışsa, ek olarak illa ya bir çorba eksik oluyor, ya bir pilav/makarna, ne lazımsa yapıyorum.
Yemekleri önceden çıkartıyorum, kayınvalide ne sıcak nede soğuk yiyebiliyor, orta ısıda yemekleri yediğinden yemekleri ısıtırken ayrıca onun yemeklerini içinden ayırmayı ihmal etmiyorum.

Sofra hazırlıyorum, haliyle çoğaldık, 4 biz, 2 onlar olduk 6 kişi.
Yemek çabuk bitiyor, yemek sofrasının derdi de ayrı bir zahmet.
Kur kaldır baya vaktimi alıyor.
Haftasonu ne evimi süpürebildim, ne silebildim.
Ev kalabalık olunca, hiç birşey yapamadım bir tek nevresimleri değiştirebildim.
Ha bu arada annem de desteğe geliyor ben işteyken, kayınvalidem rahatsız olduğu için.

Kayınvalidem türlü şekillerde laf sokma peşinde.
Durmadan bana laf sokuyor veya herhangi bir yaptığım işe müdahale peşinde.
Sinir harbi yaşıyorum gerçekten.
Evde söz hakkını salt kendinde görüyor her ne hikmetse, ben de hadi hasta hadi morali bozuk, hadi öleceğini falan mı zannediyor nedir diye tutuyorum kendimi.
1 gram huzurum kalmadı.

Gece yatarken de ayrı bir terane.
Büyük oğlum benimle uyumak istiyor, onu uyutup ardından da ufaklığı uyutuyorum.
Büyük olanın erken uyuması lazım ki ertesi gün sabah kreşe gidiyor, geç uyuduğunda çok huysuz oluyor.
Vaktinde uyutmaya çalışıyorum ama o arada azman ufaklık yapmadığını bırakmıyor.
Bir kaç sefer ağlaya ağlaya çocuğu uyuttuğunu duydum, eşime çıkıştım niye müsade ediyorsun diye.
Hoş, o da yersiz bir çıkışma oldu, sanki oğlunu dinleyecekte.

Diğer yandan oğlunun uyarılarını bile takmayan biri var karşımda, beni mi takacak?
Ne düzenim kaldı ne huzurum.
Gece yatıyoruz, el feneri ile evin içinde gezinen biri var.
Eşim bir gün dedi "ne geziniyorsun gece gece yatıp uyusana".

En sinir olduğum konu ise, eşim evdeyken farklı, eşim yokken farklı davranması.
Evde kamera sistemi var, bende eşime dedim, lütfen kamerayı aç ve haber vermeden aç.
Sonra sen çık git evden, ardından da otur dışarda izle nasılsa izleyebiliyorsun.

Şöyle bir çözüm de buldum kendimce, ama doğru olmadığını biliyorum, gerçekten zor durumda kalırsam da yaparım.
Annem yürüme mesafesinde oturuyor, eşime de dedim, ailenin durumu hoş değil.
Bu havada soğukta evlerinde oturamazlar ikisi de hasta.
Ancak ben onların hizmetçisi değilim, sabahın köründe işe gidip akşam geliyorum.
Buna rağmen gıkımı çıkartmadan ev hanımı hallerinde koşuşturuyorum.
Bütün düzenim alt üst oldu ve evimde söz hakkını bırak, neredeyse yaşayamaz hale geldim.
Alır çocukları anneme geçerim, sende anne babanla oturursun sıcacık.
Ben onlara git diyemem ben gel dedim, sen de git diyemezsin annen baban.
Anlamalarını bekliyorum ancak anlayacaklarını sanmıyorum, bir insan ne ise o, değişmeyecekler.
Benim de şu akıl almaz vicdanımda el vermez bu soğukta evlerine gitmelerine.

En son kayınvalidelerin evine 1 ay önce gittim.
Yemin ederim sokaktan içeri girince, içerisinin dışarıdan farkı yok.
Şoka girmiştim o zaman siz nasıl böyle yaşıyorsunuz diye.
Dayanamadım eve davet ettim.

Eltimin görüşü konu ile alakalı olarak: haklısın, eşin ile huzur arıyorsun. Haklısın çünkü çok iyi niyetlisin. Ancak senin iyi niyetini anlayacak insanlar yok karşında, nankörler ve bir gün de demezler "sağolasın sen de zor zamanımızda yanımızda oldun" tam tersine arıza çıkartırlar ilk fırsatta demişti.

Neyse içimi döktüm. Yorumlarınıza açığım.
Ancak kırıcı olmazsanız sevinirim.
Zaten yeterince badire atlattım, net olarak derdimi de anlattım mı onun bile farkında değilim.

Bir çok yorum yapıyoruz bir çok konuda, ama kendi çorabımızın söküğüne gelince, durup kalıyoruz öylece.
Okuduğunuz için bile şimdiden teşekkür ederim.

Ben çocukları merak ettim
Acaba ne yasıyorlarda bu kadar değiştiler
Bence evlerine 2 - 3 ısıtıcı alın elektrik faturası ödeyin, bence bundan daha az zararlı cıkarsınız
Yıllardır böylemiydi her kış böyle geçmezki?
Başka bir çare olmalı
Yada evlerine doğalgaz yaptırın biraz zorlar ama manevi olarak yıpratmaz

Ben çocukları merak ettim
Acaba ne yasıyorlarda bu kadar değiştiler
Bence evlerine 2 - 3 ısıtıcı alın elektrik faturası ödeyin, bence bundan daha az zararlı cıkarsınız
Yıllardır böylemiydi her kış böyle geçmezki?
Başka bir çare olmalı
Yada evlerine doğalgaz yaptırın biraz zorlar ama manevi olarak yıpratmaz

İşte evlerinde elektrikli ısıtıcı var zaten.
Ufo var, ufo tipli küçük ısıtıcılar var.
Ancak ne mutfak ne de banyodan sıcak su akıyor.

Kayınvalidem benim evimde bir kere denedi, ellerini soğuk su ile yıkadı ben gördüm.
Kıp kırmızı ciğer gibi oluyor elleri, ne oldu ilaçmı alerji yaptı diye ben panikledim o da dedi yok, soğuk alerjisi bu.
Ondan oldu bu şekilde şok oldum.

diyorum ya kendi anne babam aynı durumda olsa, çok farklı şeyler yapardım kesinlikle.

Kayınpederim oturdukları evi satacaklarına dair kayınvalidemi kandırmış.
O yüzden kayınvalidem susmuş bunca sene.
Şimdide hiç birşey yapmıyor, öyle kaldı ev.
Ne satışa yelteniyor (ki ederi güzel, güzel bir semtte iyi bir yerde evleri).

Çocuklar konusuna gelince, bence fazla azarlıyorlar en büyük sorun o.
Daha farklı birşey olduğunu sanmam.

Kayinvalidenizin yaptiginiza karsilik ustelik hastaliklari varken hala laf sokmasindan sonra okuyamadim sinirlerim musade etmedi. Kimseye iyilik yaramiyor net. Couklarla konusmaya calisin beklemeyin derim!

soguga alerjisi olan kisi nasil kendi evi sogukken oturuyor,
bence siz onun hastaliklarini ondan daha fazla dusunmussunuz.

kayinvalidem bize geldiginde 2 kat kiyafetle otururdu, usuyormus, donuyormus falan,
biz de normal uzun kollu giyeriz evde yani, hirka falan giymeyiz.
Ama tam tersi onun eve gidince biz iki kat giyiniriz, yine de isinmayiz,
o der, iyi dimi evin sicakligi, cok sicak iyi olmuyor falan filan :confused:

kisaca bende iyi niyet merhamet falan kalmadi kimseye karsi.
o yuzden sizi hatali buldum, ne diye cagiriyorsunuz ki,
esinizin bir de kardesi var,
iki kardes kafa kafaya verip cozecekler,
eve dogalgaz baglatacaklar,
herkes kendi evinde duracak.

Sizin anneniz, esinizin ailesi falan da eklenince ev cok kalabalik olmustur,
cocuklarin huy degistirmesi cok normal.

Konularinizi biliyorum. Kendiniz bu kadar rahatsizken halsizken keşke eve cagirmasaydiniz eşinizin ailesini. Büyüklerimizin bir lafı vardır "acıma acınacak hale düşersin " diye maalesef sizin durumunuz tam bunu gösteriyor .kv gerekli görseydi eve dogalgaz baglatip borç harç bir şekilde ödedi. Yaptirmadilarsa elzem gormemislerdir siz niye konuyu bu kadar icsellestirdiniz tuhaf gerçekten.
Ben anneme gideyim diyorsunuz bence o da eşinizin ailesine karşı kusmussunuz gibi tuhaf gözükür . Kocanızı doldururlar siz yokken. Anneniz gelebiliyorsa gündüz gelip yemeklere yardım edebilir bunun dışında havalar biraz ısınınca evlerine gecsinler eşiniz konussun

İşte evlerinde elektrikli ısıtıcı var zaten.
Ufo var, ufo tipli küçük ısıtıcılar var.
Ancak ne mutfak ne de banyodan sıcak su akıyor.

Kayınvalidem benim evimde bir kere denedi, ellerini soğuk su ile yıkadı ben gördüm.
Kıp kırmızı ciğer gibi oluyor elleri, ne oldu ilaçmı alerji yaptı diye ben panikledim o da dedi yok, soğuk alerjisi bu.
Ondan oldu bu şekilde şok oldum.

diyorum ya kendi anne babam aynı durumda olsa, çok farklı şeyler yapardım kesinlikle.

Kayınpederim oturdukları evi satacaklarına dair kayınvalidemi kandırmış.
O yüzden kayınvalidem susmuş bunca sene.
Şimdide hiç birşey yapmıyor, öyle kaldı ev.
Ne satışa yelteniyor (ki ederi güzel, güzel bir semtte iyi bir yerde evleri).

Çocuklar konusuna gelince, bence fazla azarlıyorlar en büyük sorun o.
Daha farklı birşey olduğunu sanmam.

Çocuklar kaç yaşında?
Siz doğru yapıyorsunuz, şüpheniz olmasın
Kendinizi bunaltmayın rahat olmaya çalısın
Çocuklar zamanla ilişki oturtur, küçükler unutur, korkmayın
Siz onlar anlasın diye değil, kendinize yakıştırdığınız için böyle yapıyorsunuz.

Okunurken yoruldum Allah yardimcin olsun . Maaslari vs yokmu kiralik bir eve ciksinlar madem kiraya yardimci olun busekilde cok zor

Eşiniz ev işlerine elini sürmüyor mu acaba? Her şeye siz koşturuyor gibi duruyorsunuz da. İşten geldikten sonra o da geçsin mutfağa bir işin ucundan tutsun ya da onu yapamıyorsa temizlik onda olsun. Her şeye siz yetişmeye çalışırsanız çok zor olur elbette. Ama maalesef hata sizde, en baştan çağırmayacaktınız. Keşke evlerine bir ısıtıcı almayı teklif etseydiniz, kendi evlerinde otursaydılar. Gerçi evi ısıtmaya yeter mi bilemedim ama aklıma başka çözüm gelmiyor.

Acilen ısıtma sorununa çözüm bulmalısınız.Ya tüm çocuklar katkıda bulunup evlerine doğalgaz aldırtacaksınız ya da doğalgazlı kiralık bir eve taşınmasını sağlayacaksınız.Hasta kadın zaten huysuz ayrıca sizden hizmet bekliyor.Sinirleriniz yıpranmadan bu konuya çözüm bulmalısınız.

Kv denin evinde yemekleri kim yapıyor ?
Saydığın rahatsızlıklar ciddi fakat bir tencere yemek yapamıcak kadar değil pisliğinden yapmıyor gibi...
Önceki konularını da az biraz hatırlıyorum kusura bakmayın ama bukadarı da iyi niyete girmıyor

Tüm gün napıyor bu kvler evde?
Oğlunun evine gelip tüm gün oturup çalışan gelininden yemek bekleyen kv de bence “kötü niyetlidir”.

soguga alerjisi olan kisi nasil kendi evi sogukken oturuyor,
bence siz onun hastaliklarini ondan daha fazla dusunmussunuz.

kayinvalidem bize geldiginde 2 kat kiyafetle otururdu, usuyormus, donuyormus falan,
biz de normal uzun kollu giyeriz evde yani, hirka falan giymeyiz.
Ama tam tersi onun eve gidince biz iki kat giyiniriz, yine de isinmayiz,
o der, iyi dimi evin sicakligi, cok sicak iyi olmuyor falan filan :confused:

kisaca bende iyi niyet merhamet falan kalmadi kimseye karsi.
o yuzden sizi hatali buldum, ne diye cagiriyorsunuz ki,
esinizin bir de kardesi var,
iki kardes kafa kafaya verip cozecekler,
eve dogalgaz baglatacaklar,
herkes kendi evinde duracak.

Sizin anneniz, esinizin ailesi falan da eklenince ev cok kalabalik olmustur,
cocuklarin huy degistirmesi cok normal.

Evet evin kalabalığı çocukları değiştirdi resmen.
Gün sayıyorum, bu akşam gideceklerdi.
Ancak hüsrana uğradım, ama dediğim gibi git de diyemiyorum açıkçası.
İçim el vermiyor.

Kayınvalidemin evi dam gibi tabiri caize, ancak benim eve geldiği zaman "bir yer mi esiyor? ay bu çocuklar üşüyecek" gibi manasız cümleler sarf ediyor.
Bir gün dayanamadım ağzımdan kaçtı, normalde böyle birden garip şeyler demem "valla bizim evde üşüyen ölsün, hakkaten, gelen yanıyor bizim evde, siz üşüyorsunuz anlamadım!"
Cevaben de "eh ölelim o zaman, ben de kötü birşey demedim ki, gerçekten bir esinti var evin içinde!"
Zannedersin kapı baca açık ki her yerimiz kapalı yani.
Ev de korunaklı ve dış cephesi var.
Sonra bende dayanamadım dedim yani "hani ölsün derken o manada demedim, ağzımdan kaçtı, ancak siz kendi evinizde ölmediyseniz burda ölmezsiniz zaten" dedim. çekildim kenara.

Bazen dayanamıyorum cinlerim tepeme çıkıyor ister istemez.
Kızdığım tek nokta, sesimi çıkartmıyorum diye koyun sanmaları.
Ben alttan almaya çalıştıkça, tepeme çıkmaya çalışmaları beni ifrit ediyor.

İşin komiği, ben zıvanadan çıkınca da "arıza çıkaran kişi" konumuna geliyorum iki dakikada.
"Biz ne yaptık ki" oluyor bu sefer, al eline baltayı doğra...

Konularinizi biliyorum. Kendiniz bu kadar rahatsizken halsizken keşke eve cagirmasaydiniz eşinizin ailesini. Büyüklerimizin bir lafı vardır "acıma acınacak hale düşersin " diye maalesef sizin durumunuz tam bunu gösteriyor .kv gerekli görseydi eve dogalgaz baglatip borç harç bir şekilde ödedi. Yaptirmadilarsa elzem gormemislerdir siz niye konuyu bu kadar icsellestirdiniz tuhaf gerçekten.
Ben anneme gideyim diyorsunuz bence o da eşinizin ailesine karşı kusmussunuz gibi tuhaf gözükür . Kocanızı doldururlar siz yokken. Anneniz gelebiliyorsa gündüz gelip yemeklere yardım edebilir bunun dışında havalar biraz ısınınca evlerine gecsinler eşiniz konussun

Haklı bir bakış açısı.
Hem de çok haklı.

Yok anneme geçmeyeceğim karar verdim, yüksek ihtimal haftasonuna kadar bendeler.
Ondan sonra evli evine köylü köyüne.
Bi daha da gelin kalın demem.
Bu sefer ağzımın payını güzel aldım.

Kocamı doldurma konusuna gelince, onu yapamıyorlar işte.
Eskiden çok güzel yapıyorlardı da, artık eşim de neyin ne olduğunu anladı.
Çok şükür ki anladı, yoksa hakikaten eşimden yana da bi gariplikler yaşasaydım, olayın boyutu çok farklı olurdu.

Çocuklar kaç yaşında?
Siz doğru yapıyorsunuz, şüpheniz olmasın
Kendinizi bunaltmayın rahat olmaya çalısın
Çocuklar zamanla ilişki oturtur, küçükler unutur, korkmayın
Siz onlar anlasın diye değil, kendinize yakıştırdığınız için böyle yapıyorsunuz.

Hah işte tam da bu.
Benim yapımda bu var, ben ne yapayım, kendime engel olamıyorum gerçekten.
Laf arasında çıkıveriyor ağzımdan "gelsinler kalsınlar, ev geniş odam müsait" diye.

Çocuklar inşallah unutur, çünkü dediğim gibi ne yaşadıklarını bilmiyorum, kayınvalidem ve kayınpederim de kötü insanlar değil bu arada, torunları için ölürler. O ayrı mevzu. Ancak sanırım düzenleri şaştı, kayınvalidem ve kayınpederim çocuklar üzerinde otorite kurmaya çalışınca çocukların dengesi şaştı ve ona tepkililer anladığım kadarıyla.
Çünkü ben eve gidince büyük oğlum genelde "anne seni çok özledim, nerdeydin, geç geldin" gibi sitemler ediyor ki her zamanki varış saatimde hatta bazen daha erken varıyorum.
Özlem duyuyor veya babaanne - dede varken onları bırakacağımızdan korkuyorlar.
Genelde dışarda işimiz olunca, acil bir durum söz konusu olunca bırakmışlığım vardır.

Ha bir de bu var tabii ki.
Kayınvalidem bizim bir işimiz olduğu zaman çocukları idare ediyor.
Bunu yapmak zorunda değil, istese der ki "rahatsızım, ben artık bakacak güçte değilim, siz de gitmeyiverin"
Bunu demedi hiç, kendisinin önemli bir durumu olduğu zaman ancak bakamadı o kadar, bende anlayış gösterdim.
Aslında benim de ona bir noktada ihtiyacım var.
Eşim ile başbaşa vakit geçirebilmek, özel zamanlarımızı başbaşa geçirebilmek için genelde kayınvalideme başvuruyorum.

Neden anneme başvurmuyorum?
Annemin kullandığı ilaçları var, çok erken yatıyor.
Ayrıca genelde çocuklarıma o baktığı için, 2 kat onu yormak istemiyorum.
Kayınvalide düzenli olarak çocuklara bakmıyor zaten, böyle zorunlu durumlarda ondan destek alıyorum diyelim.

Bende sanırım minnet borcu mu hissediyorum nedir? Anlamadım gitti.
Her sene davet ederim.
Ama bu sene gerçekten anlayışsızlığın dibini gördük, şükür...

Okunurken yoruldum Allah yardimcin olsun . Maaslari vs yokmu kiralik bir eve ciksinlar madem kiraya yardimci olun busekilde cok zor

Diyorum ya, aslında evlerinin ederleri gayet iyi.
İsteseler o evi satıp, yerine sıfır daire alırlar.
Kayınpederimin sadece emekli maaşı var o kadar.

Bu arada eklemeyi unuttum:
Kaynım ile kayınpederim aynı iş yerinde çalışıyorlar.
Bu sene öğrendim ki, kağıt üzerinde ortak olduklarından kaynım yanlarından ayrılamıyor.
Kaynım kendisi farklı iş fırsatları peşinde koşuyor ve önüne çıkınca fırsat babasına diyor "ben filanca iş yapacağım beni bırak"
Kayınpeder izin vermiyor.
4 aydır eltimin kirası ödenmemiş.
Normalde kaynımın kira giderleri, evin yakıt giderleri, elektrik & su vb. giderleri kayınpederim tarafından ödeniyordu.

Şimdi biz burada kızıyorduk eşimle, ne alaka abin çalışmıyorda, 70 yaşına gelmiş adamdan para bekliyor diye.
Sonra bir gün eltim ile konuşurken samimiyete istinaden dedim, kusura bakma da kocanda iş yok.
O da dedi neden, dedim adam sonuçta hiç mi düşünmüyor karısını çocuğunu da babasından maaş bekliyor.
Hani iş olsa, içim gam yemeyecek, bir kuruş girmiyor iş yerinden, hazırdan yiyorlar.
Sonra öğrendim işin aslını, haklısın ama adam bırakmıyor kocam napsın dedi.
Bende o zaman dedim, senin kocanda gene iş yok, diyemiyor mu baba ben sana bağımlı mı kalayım istiyorsun?
Kaç senedir elde yok avuçta yok, kiram ödenemiyor hala, bırakta çalışayım aileme bakayım diyemiyor mu dedim.
Sustu, bende söylüyorum da dinlemiyor dedi sadece.

İşte bir de bu derdimiz var yani.

Ya kredi cekin gerekirse evin ısınma sistemini cozun huzurunuz kacmis yeter artik. Ne kadarda minnetsizler.

Ay yok, gerçekten bunu yapmam işte.
Kayınvalidem ve kayınpederim rahat etsin diye kendimi borca sokamam.
Allah onlara da yardım etsin ne diyeyim.
Sorumsuzlar ve huzur kaçırmayı severler sağolsunlar.
Elbet bu günlerim de geçecek diye inanıyorum.
Sayılı gün nasılsa çabuk geçiyor.

Ay yok, gerçekten bunu yapmam işte.
Kayınvalidem ve kayınpederim rahat etsin diye kendimi borca sokamam.
Allah onlara da yardım etsin ne diyeyim.
Sorumsuzlar ve huzur kaçırmayı severler sağolsunlar.
Elbet bu günlerim de geçecek diye inanıyorum.
Sayılı gün nasılsa çabuk geçiyor.
Üst üste yasamaktan kötu degildir dicem ama bu ne kadara patlar fiyat araligi nedir bilmiyorum. Allah kolaylik versin cok zor.

X