Akıl verin

Gerçekten durumunuz zor ,
ama öyle bir ortamda soğuk olan ortamda onları bırakamazsınız tabi
Çok hassas bir yapınız var empati yapıyorsunuz.
ama eminim aynı durumda olsanız onlar yapmazdı
hele bide çalışıyorsunuz. Bende çalışan bir bayanım 1 çocuğum var inanın iş dönüşü yemek koşturma derken kendime ayıracak 5 dakikam yok sizi Çok iyi anlıyorum ama işim bitti mi kızım uyudu ayaklarımı uzata biliyorum sizde öyle bir durumda yok. Bide toplu para geçmiş ellerine ama ısı yaptırmamışlar ne diyim valla sizin psikolojiniz ve çocuklarınızın psikolojisi Çok önemli diğer kardeşlerine de diyin valla ısınma sorunlarını halledin yoksa hasta olursunuz, eşinizle huzurunuz kalmaz

Eşimle huzurumuz konusunda temkinli davranıyorum.
Biraz kadında bitiyor iş malesef, tüm idare kadında başlıyor kadında sonlanıyor.
Evli olan her kadın bunun farkındadır.
Zamanında çok sorunlar yaşadık ama beni sanırım son yaşadıklarım da çok olgunlaştırdı.
Daha sakin olmaya ve daha sakin davranmaya teşvik ediyorum kendimi.

Yalan değil, bir akşam patladım.
Gerçekten sinirlerim boşaldı resmen, eşime patladım yalnız olduğumuz bir zamanda.
Olan biteni anlattım ve dedim ben de bir ananın babanın evladıyım.
Bu kadar iyi niyete, bu kadar umarsız davranış olduğunda annen baban dahi olsa kötü niyet arıyoruma artık.
Kimse kapısını açmadı annene babana, bak kaçtane kardeşleri var.
Hadi eltimin evi müsait değil, onu da geçtim onların geçinmesi mucize olur zaten yaşanan onca şeye rağmen.
Ancak bak bize ne destekleri var maddi manevi, bir de üstüne ben bu kadar iyi niyet gösterirken böyle yapılması beni çıldırtıyor dedim.
Ağladım biraz, canım sıkıldı.
Sonra da eşime dedim, kusura bakma annenin babanın davranışları senin suçun değil buna engel olamazsın.
Ama en azından uyar, daha düzgün davransınlar bana karşı, sen bana sahip çıkmak zorundasın onlara karşı.
Kalsınlar, tamam ama huzurumdan etmesinler, ya adam gibi otursun köşesinde karışmasın hiç birşeye.
Ya da destek oluyorsa çenesini tutmayı bilsin dedim.
Hareketlerine çeki düzen versin ben kimsenin hizmetçisi değilim.
Bende senin kadar çalışıyorum, benim de dinlenmeye hakkım var.
Benim de biraz huzura ihtiyacım var, at gibi koştur koştur nereye kadar.
Sağlığımın benim de ne olduğu belli değil henüz, bende 4 bacak yayıp oturup hastayım dersem ne olacak dedim.

Hak veriyor tabii ki.
Üzülüyor duruma ama bu sefer de arada kalıyor malesef.
O yüzden çok onun da üstüne gitmemeye çalışıyorum sonuçta görüyor.

Hayırlısı Allahtan, bir geçsin şu günlerde hayırlısıyla.

eskiden musluğa takılan elektrikli ısıtıcılar vardı

hala vardır çok da pahalı değildir zira öğrenci evlerinde falan çok popülerdi

onlardan alsanız iki tane mutfağa ve banyoya lavaboya taksa

evin geri kalan bölümlerini yine ısıtsın UFO ile

kv biraz ben kv yim hizmet edilsin moduna girmiş

bir de eşinizin anne karışma demiş olma ihtimali var mı

yani işine karışma deyince kenara çekilmiş olabilir mi

kv oğlum bebekken bir ara geldi

işten geldik evde bakıcı da vardı tek kap yemek yapmamışlar

ben eve geldikten sonra tarhana falan var mı yapalım dedi gerek yok bu saatten sonra dışarıdan söyleriz sen ne yiyeceğini söyle dedim söyledik yemek

çocuğu masaya yanımıza oturttuk yemekleri yiyeceğiz ay ben oğlanı kucağıma alayım siz rahat rahat yiyin ben sonra yerim diyor

elleme çocuğu oturuyor bakıyor işte yok alayım vs eşim kızdı tabii

sonra da biz bu kapıdan girdikten sonra sana al tut diye verilmediği sürece bu çocuğa dokunma, yorum yapma vs diye biraz da fazlaca söylemiş

sizin kv de gelinin işine karışmayım akşama kadar çocukları yanında değildi o böyle hem çocuk eğleyip hem yemek yapmaya alışkın diye mi düşünüyor acaba

Çocuklarımla yeterli derecede ilgilenemediğim için de strese giriyorum.
Kreşe giden oğlumla bile doğru düzgün ilenemedim yeterince.
Bu da beni yoruyor manevi olarak.

Şu doğum gününü bir atlatayım da, herkes hayırlısı ile evine gitsin.
Ben de huzur bulayım.

Akşam eve gittiğimde gerçekten beni ne bekliyor diye düşünüyorum.
Bu akşam evde yemek yok, bakalım ne olacak.
Dolapta bir karnıbahar vardı, inşallah aklına gelir de yapar.
Zor bir yemek değil sonuçta yapması.

Ya da ben eve gidince ne yapacağım pratik ona bakacağım artık.
Evi de temizlemem gerek bu akşam, Cumartesi gününe dertli toplu olsun ortalık.
Bakalım hangi ucundan tutup yapabileceğim.

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki bende kendimi ne çocuğuma ne eşime tam yetemiyorum diye çok strese sokuyorum. Bende sabah 7 de evden çıkıyorum akşam 7 de eve giriyorum. Kadının işi her zaman çok zor gerçekten de. Bir de oğlumu düşünüyorum anca ödevini bitirebiliyoruz ekstradan ne vakit geçirebiliyoruz ne de fazladan bir test çözebiliyoruz.

Oğlunuzun doğum günü şimdiden kutlu olsun sağlık mutlu güzel bir ömrü olsun sizlerle birlikte.. Doğum gününden sonra da inşallah herkes yoluna bakar.

Dediğinize göre kp eline türlü fırsatlar geçmiş ama gelen paraları ne yaptıkları bile belli değil. İnanın iş değil bu yaptıkları. İnsan imkanı olmasa bile taksitle yaptırır gene yaptırır doğalgazını ama zaten bunların işlerine gelmemiş.

Eşimle huzurumuz konusunda temkinli davranıyorum.
Biraz kadında bitiyor iş malesef, tüm idare kadında başlıyor kadında sonlanıyor.
Evli olan her kadın bunun farkındadır.
Zamanında çok sorunlar yaşadık ama beni sanırım son yaşadıklarım da çok olgunlaştırdı.
Daha sakin olmaya ve daha sakin davranmaya teşvik ediyorum kendimi.

Yalan değil, bir akşam patladım.
Gerçekten sinirlerim boşaldı resmen, eşime patladım yalnız olduğumuz bir zamanda.
Olan biteni anlattım ve dedim ben de bir ananın babanın evladıyım.
Bu kadar iyi niyete, bu kadar umarsız davranış olduğunda annen baban dahi olsa kötü niyet arıyoruma artık.
Kimse kapısını açmadı annene babana, bak kaçtane kardeşleri var.
Hadi eltimin evi müsait değil, onu da geçtim onların geçinmesi mucize olur zaten yaşanan onca şeye rağmen.
Ancak bak bize ne destekleri var maddi manevi, bir de üstüne ben bu kadar iyi niyet gösterirken böyle yapılması beni çıldırtıyor dedim.
Ağladım biraz, canım sıkıldı.
Sonra da eşime dedim, kusura bakma annenin babanın davranışları senin suçun değil buna engel olamazsın.
Ama en azından uyar, daha düzgün davransınlar bana karşı, sen bana sahip çıkmak zorundasın onlara karşı.
Kalsınlar, tamam ama huzurumdan etmesinler, ya adam gibi otursun köşesinde karışmasın hiç birşeye.
Ya da destek oluyorsa çenesini tutmayı bilsin dedim.
Hareketlerine çeki düzen versin ben kimsenin hizmetçisi değilim.
Bende senin kadar çalışıyorum, benim de dinlenmeye hakkım var.
Benim de biraz huzura ihtiyacım var, at gibi koştur koştur nereye kadar.
Sağlığımın benim de ne olduğu belli değil henüz, bende 4 bacak yayıp oturup hastayım dersem ne olacak dedim.

Hak veriyor tabii ki.
Üzülüyor duruma ama bu sefer de arada kalıyor malesef.
O yüzden çok onun da üstüne gitmemeye çalışıyorum sonuçta görüyor.

Hayırlısı Allahtan, bir geçsin şu günlerde hayırlısıyla.
Zaten çalışan bayan olmak zor bide üstüne bunlar ne deseniz haklısınız.
eşinize biraz naz yapmak söylenmek hakkınız bu durumda ama huzurunuzu bozmayın bundan da ders çıkarın bir daha davet etmeyin kalıcı çözüm bulsun çocukları toplanıp,
siz elinizden geleni yapmışsınız sonuna kadar Allah görüyor.
en kısa zamanda çekirdek ailenize kavuşun inş.

çocuklarla konuşmak için onarın gitmesini beklemeye gerek yok. al çık dışarı konuş bence. en çok çocuklar için üzüldüm. yazık onlarında düzeni bozuldu . eminim sizin stresli olduğunuzu hissediyorlar onlarda aynı durumda ve sizden yardım istiyor ondan sarıuor size... sevabı büyük siz kendiniz istemişsiniz gelmelerini. yaşlı insanalr laftan anlamazlar. ama kendinizİ bu kadar yıpratmayın. eşinizde yardım etsin. Herşeyi yüklenmek zorunda değilsiniz :KK66:

eskiden musluğa takılan elektrikli ısıtıcılar vardı

hala vardır çok da pahalı değildir zira öğrenci evlerinde falan çok popülerdi

onlardan alsanız iki tane mutfağa ve banyoya lavaboya taksa

evin geri kalan bölümlerini yine ısıtsın UFO ile

kv biraz ben kv yim hizmet edilsin moduna girmiş

bir de eşinizin anne karışma demiş olma ihtimali var mı

yani işine karışma deyince kenara çekilmiş olabilir mi

kv oğlum bebekken bir ara geldi

işten geldik evde bakıcı da vardı tek kap yemek yapmamışlar

ben eve geldikten sonra tarhana falan var mı yapalım dedi gerek yok bu saatten sonra dışarıdan söyleriz sen ne yiyeceğini söyle dedim söyledik yemek

çocuğu masaya yanımıza oturttuk yemekleri yiyeceğiz ay ben oğlanı kucağıma alayım siz rahat rahat yiyin ben sonra yerim diyor

elleme çocuğu oturuyor bakıyor işte yok alayım vs eşim kızdı tabii

sonra da biz bu kapıdan girdikten sonra sana al tut diye verilmediği sürece bu çocuğa dokunma, yorum yapma vs diye biraz da fazlaca söylemiş

sizin kv de gelinin işine karışmayım akşama kadar çocukları yanında değildi o böyle hem çocuk eğleyip hem yemek yapmaya alışkın diye mi düşünüyor acaba

Eşim geldiğinde çocuklar ile ilgileniyor görünüp, eşim kapıdan çıktığı an farklı davranıyor olmasa evet bunu düşünürdüm.
Öyle bir niyeti yok sanırım.
Hoş, niyeti ne onu da anlamış değilim ya.

Sorunlarımı bilenler bilir, son dönemlerde gerçekten gergin şeyler yaşadım.
Üzerine bir de kendi sağlık sorunlarım çıktı, daha sonuçları belli değil.
Sabırla gün sayıyorum ki sonuçlarım çıksın ben de hayırlısı ile neyim var neyim yok öğreneyim...

Nitekim zaman zaman güçsüzlük, uyku hali, el & kol uyuşmaları ve halsizlik yaşıyorum.
Bazen ayaklarımdan birine bazen elime kramp girebiliyor.
Hayırlısı Allah'tan artık diyorum...

Geleyim konumuza.
Kayınvalidemler bende.
Evlerinde ısıtma sistemi yok.
Zamanında ellerine yüklü miktarda para geçmesine rağmen ısıtma sistemini yaptırmadılar.
Doğal gaz kapılarında, ancak ne projeler çizildi, neler yapıldı, o kapıdan içeriye giremedi doğal gaz.

Kayınvalidem hasta, ciddi hastalıkları var.
Tahlilleri felaket ötesi geliyor, düzenli olarak doktor kontrolüne gitmesi lazım.
Ancak türlü türlü alerjileri var, bunlardan bir tanesi de ilaç alerjisi.
O yüzden doktordan, ameliyattan, herhangi bir ilaç uygulamasından korkuyor (çok haklı)
En son bir ilaç içmesi gerekiyordu, hastanenin aciline gidiyor (tahlil için gereken bir ilaçtı) orada ilacını içiyor 1 saat bekliyor, tepki vermezse ilaç eve geliyor.
Gerçekten kalitesiz ve zor bir yaşam ve psikolojisi de çok bozuk son zamanlarda.
Soğuğa karşı da alerjisi var ve elleri bacakları soğuk değen neresi varsa, yüzü, boynu vs. aşırı kızarıp kabarıyor. Ancak bu bilindik bir rahatsızlığı ve yapılacak birşey yok.
Böbrek sorunu var, ancak tomografi ve MR çektiremiyor.
Klastrofobisi var, tomogrofi çekimi sanırım bu akşam olacak, bakalım sonuçlar ne gelecek.
Kısaca duyan gelmiş cinsinden.
İhmal de cabası.

Ben neden bunları yazıyorum?
Benim de psikolojim bozuk sanırım, herşeye sarıyorum.
Anlatma ihtiyacı duyuyorum ve anlatacak içimi boşaltacak yer arıyorum, hatta akıl rica ediyorum.
Zira benim aklım ermiyor artık.

Kayınpederimin sorumsuzlukları geliyor bizi rahatsız ediyor çünkü.

Hava aşırı soğuk olduğu için, ben buyrun gelin dedim.
Çünkü zamanında çok sorunlar yaşadık onlardan dolayı.
Yine de ben kendi kafasızlığıma tüküreyim diyorum, yine evimi açtım.
İnsan zannediyor ki, yaşandı bitti, biraz insanlar birşeylerden ders aldı.
Yok anacım almıyorlarmış, tecrübe ettim bir daha.

Psikolojisi bozuk diye üzerine varmıyorum.
Çalışan bir kadınım ve 2 çocuğum var.
Kayınvalideme dedim "senden ne yemek ne temizlik ne de başka birşey bekliyorum, soğukta öleceğine gelin de bizde biraz kemikleriniz ısınsın" demez olaydım.

Nitekim, eve gittiğimde klasik rutinime devam ediyorum.
Ancak çocuklarda bir haller var, ben eve gittiğim an beni bırakmıyorlar.
Anne diye bir başlıyorlar akşam yatana kadar, haliyle bunalıyorum bir noktada.
Çocukları ile ilgilenmeyen anne-baba da değiliz.
Hayatımız zaten onların etrafında dönüyor.
5 yaşında oğlumu yalnız yakalayamıyorum ki sorayım neden böyle davranıyor.
Ancak kayınvalidemler gider gitmez yapacağım ilk şey bu olacak.
Merak ediyorum ne olduğunu.

Yaşadıklarımı kısaca özetleyeyim bizde kaldıkları süreç boyunca (hala da kalmaya devam ediyorlar ne zaman gidecekleri belli değil, ben git diyebilecek bir tip değilim, sonuçta anne babam aynı durumda olsa onları yalnız bırakmazdım, eşimin de hakkıdır diyerek susuyorum)
Akşam eve geliyorum işten, yemekler beni bekliyor, yemek yapıyorum, bir gün önceden yemek kalmışsa, ek olarak illa ya bir çorba eksik oluyor, ya bir pilav/makarna, ne lazımsa yapıyorum.
Yemekleri önceden çıkartıyorum, kayınvalide ne sıcak nede soğuk yiyebiliyor, orta ısıda yemekleri yediğinden yemekleri ısıtırken ayrıca onun yemeklerini içinden ayırmayı ihmal etmiyorum.

Sofra hazırlıyorum, haliyle çoğaldık, 4 biz, 2 onlar olduk 6 kişi.
Yemek çabuk bitiyor, yemek sofrasının derdi de ayrı bir zahmet.
Kur kaldır baya vaktimi alıyor.
Haftasonu ne evimi süpürebildim, ne silebildim.
Ev kalabalık olunca, hiç birşey yapamadım bir tek nevresimleri değiştirebildim.
Ha bu arada annem de desteğe geliyor ben işteyken, kayınvalidem rahatsız olduğu için.

Kayınvalidem türlü şekillerde laf sokma peşinde.
Durmadan bana laf sokuyor veya herhangi bir yaptığım işe müdahale peşinde.
Sinir harbi yaşıyorum gerçekten.
Evde söz hakkını salt kendinde görüyor her ne hikmetse, ben de hadi hasta hadi morali bozuk, hadi öleceğini falan mı zannediyor nedir diye tutuyorum kendimi.
1 gram huzurum kalmadı.

Gece yatarken de ayrı bir terane.
Büyük oğlum benimle uyumak istiyor, onu uyutup ardından da ufaklığı uyutuyorum.
Büyük olanın erken uyuması lazım ki ertesi gün sabah kreşe gidiyor, geç uyuduğunda çok huysuz oluyor.
Vaktinde uyutmaya çalışıyorum ama o arada azman ufaklık yapmadığını bırakmıyor.
Bir kaç sefer ağlaya ağlaya çocuğu uyuttuğunu duydum, eşime çıkıştım niye müsade ediyorsun diye.
Hoş, o da yersiz bir çıkışma oldu, sanki oğlunu dinleyecekte.

Diğer yandan oğlunun uyarılarını bile takmayan biri var karşımda, beni mi takacak?
Ne düzenim kaldı ne huzurum.
Gece yatıyoruz, el feneri ile evin içinde gezinen biri var.
Eşim bir gün dedi "ne geziniyorsun gece gece yatıp uyusana".

En sinir olduğum konu ise, eşim evdeyken farklı, eşim yokken farklı davranması.
Evde kamera sistemi var, bende eşime dedim, lütfen kamerayı aç ve haber vermeden aç.
Sonra sen çık git evden, ardından da otur dışarda izle nasılsa izleyebiliyorsun.

Şöyle bir çözüm de buldum kendimce, ama doğru olmadığını biliyorum, gerçekten zor durumda kalırsam da yaparım.
Annem yürüme mesafesinde oturuyor, eşime de dedim, ailenin durumu hoş değil.
Bu havada soğukta evlerinde oturamazlar ikisi de hasta.
Ancak ben onların hizmetçisi değilim, sabahın köründe işe gidip akşam geliyorum.
Buna rağmen gıkımı çıkartmadan ev hanımı hallerinde koşuşturuyorum.
Bütün düzenim alt üst oldu ve evimde söz hakkını bırak, neredeyse yaşayamaz hale geldim.
Alır çocukları anneme geçerim, sende anne babanla oturursun sıcacık.
Ben onlara git diyemem ben gel dedim, sen de git diyemezsin annen baban.
Anlamalarını bekliyorum ancak anlayacaklarını sanmıyorum, bir insan ne ise o, değişmeyecekler.
Benim de şu akıl almaz vicdanımda el vermez bu soğukta evlerine gitmelerine.

En son kayınvalidelerin evine 1 ay önce gittim.
Yemin ederim sokaktan içeri girince, içerisinin dışarıdan farkı yok.
Şoka girmiştim o zaman siz nasıl böyle yaşıyorsunuz diye.
Dayanamadım eve davet ettim.

Eltimin görüşü konu ile alakalı olarak: haklısın, eşin ile huzur arıyorsun. Haklısın çünkü çok iyi niyetlisin. Ancak senin iyi niyetini anlayacak insanlar yok karşında, nankörler ve bir gün de demezler "sağolasın sen de zor zamanımızda yanımızda oldun" tam tersine arıza çıkartırlar ilk fırsatta demişti.

Neyse içimi döktüm. Yorumlarınıza açığım.
Ancak kırıcı olmazsanız sevinirim.
Zaten yeterince badire atlattım, net olarak derdimi de anlattım mı onun bile farkında değilim.

Bir çok yorum yapıyoruz bir çok konuda, ama kendi çorabımızın söküğüne gelince, durup kalıyoruz öylece.
Okuduğunuz için bile şimdiden teşekkür ederim.
Bunun bir çaresi yok annem de bu durumdaydı babanem ve dedem annemdeydi bizimkilerin öyle abartılacak sağlık durumları da yok yaşlılar soğukta durmasınlar diye getirdik ama susmuyorlar geldik 80 küsur yasina bakanımız var cenemizi keselim demiyorlar
Annem de siz gibi hasta hastalığından dolayı halsiz ama sesi çıkmıyordu ananem hastaneye yattı refakatçi gidecek tek annem vardı annem oraya gidince evlerine döndüler şükür diğer oğlu lütfedip götürmüş ...
Sizi de Allah kurtarsın bacım inşallah

Siz onu boşverin kendiniz için yapın inanın kendi anneniz bu durumda olsa sizde kalsa onunlada ufak tefek bişeyler yaşanır, hafif olur söylediğinizde anlar ama yaşanır
Ben akşam anneme kızdım ama sabah kalktığımda daha sakindim, bazen kendimizi sakinleştirmekten başka çaremiz olmaz.
Haftasonuna bişey kalmadı
Seneye Allah Kerim, hayırlı günleriniz olur, inşallah konu çözülür.
Siz de rahatsızsınız stres yapmamaya çalışın

Kv de anlar ama inşallah geç olmaz..

Kuzum KV ,KP ne kadar süredir sizdeler? Sonuçta kış dediğin Ocak ayınin ortasinda bitmiyor...Şubat'ta ,Mart'ta ne yapacaklarsa öncesinde de öyle yaşarlar.Esin ve kardeşi kafa kafaya verip bu soruna bir çözüm bulacaklar.Yildan yıla yaslaniyor insanlar ,su an bu saglik prblemleri varsa iki sene sonra bakıma muhtaç olurlar ...o zaman daha büyük sıkıntılar yaşarsınız. Esim dört sene önce yıllık izninin yarısını ailesinin evinin doğalgaz,Pimapen,laminantina ayırdı.Baslangicta kayinpederim hicbir sekilde bu tadilati istemedi,direnc gosterdi.Esim "karismayin bana birakin" dedi ve herseyle ilgilendi, aksam yemegine ustu basi yirtik geldigi oldu.Ama değdi sonuçta yaşlı insanların o tadilatin üstesinden gelmesi kolay olmazdı.Belki esinin ailesinin de kırılacak ,dökülecek,temizlenecek gözlerinde buyuyordur ...

SouvveniR SouvveniR "nalet olsun içimdeki insan sevgisine" diyorsun herhalde...
bu kadar zamandır bu problemi çözmeyen insanlara neden anlayış gösteriyorsun ki?
işin kolayını bulmuşlar. "kışın gider küçük oğlanda kalırız"
doğalgaz yoksa elektrik var.
termosifon var.

bugün için de ben olsam arayıp anne "dolapta karnabahar vardı, sana zahmet yapıver" derdim
niye çekiniyorsun ki?
misafir değiller artık..
bir iki gün anlarım da..

Evet evin kalabalığı çocukları değiştirdi resmen.
Gün sayıyorum, bu akşam gideceklerdi.
Ancak hüsrana uğradım, ama dediğim gibi git de diyemiyorum açıkçası.
İçim el vermiyor.

Kayınvalidemin evi dam gibi tabiri caize, ancak benim eve geldiği zaman "bir yer mi esiyor? ay bu çocuklar üşüyecek" gibi manasız cümleler sarf ediyor.
Bir gün dayanamadım ağzımdan kaçtı, normalde böyle birden garip şeyler demem "valla bizim evde üşüyen ölsün, hakkaten, gelen yanıyor bizim evde, siz üşüyorsunuz anlamadım!"
Cevaben de "eh ölelim o zaman, ben de kötü birşey demedim ki, gerçekten bir esinti var evin içinde!"
Zannedersin kapı baca açık ki her yerimiz kapalı yani.
Ev de korunaklı ve dış cephesi var.
Sonra bende dayanamadım dedim yani "hani ölsün derken o manada demedim, ağzımdan kaçtı, ancak siz kendi evinizde ölmediyseniz burda ölmezsiniz zaten" dedim. çekildim kenara.

Bazen dayanamıyorum cinlerim tepeme çıkıyor ister istemez.
Kızdığım tek nokta, sesimi çıkartmıyorum diye koyun sanmaları.
Ben alttan almaya çalıştıkça, tepeme çıkmaya çalışmaları beni ifrit ediyor.

İşin komiği, ben zıvanadan çıkınca da "arıza çıkaran kişi" konumuna geliyorum iki dakikada.
"Biz ne yaptık ki" oluyor bu sefer, al eline baltayı doğra...

aslinda gidin diyebilirsiniz ya,
hani istemiyoruz gibin diyerek degil de,
cocuklar cok kalabaliktan etkileniyorlar, biraz sakin ortamda kendilerine gelsinler diyerek.

onlara da direk gidin degil de, esiniz ve kardesi bir isinma cozumu bulsalar da oyle gonderseniz gayet de guzel olur bence. Bakin eltiniz de biliyor sorun yasadiginizi, demek ki esi de biliyor yani, cozum bulmak gorevleri,
neden siz kafayi siyirasiniz ki,
yazik yapmayin.

bakin benim annem de sizin gibi merhametli,
hediyesi ne oldu dersiniz,
su an 50 kusur yasinda ve antidepresan kullaniyor,
babannem 80 kusurde hala hayatta ve hala ayni tripli hallerde.

Bunun bir çaresi yok annem de bu durumdaydı babanem ve dedem annemdeydi bizimkilerin öyle abartılacak sağlık durumları da yok yaşlılar soğukta durmasınlar diye getirdik ama susmuyorlar geldik 80 küsur yasina bakanımız var cenemizi keselim demiyorlar
Annem de siz gibi hasta hastalığından dolayı halsiz ama sesi çıkmıyordu ananem hastaneye yattı refakatçi gidecek tek annem vardı annem oraya gidince evlerine döndüler şükür diğer oğlu lütfedip götürmüş ...
Sizi de Allah kurtarsın bacım inşallah

Amin inşallah.
Bakalım gidecekler sanıyorum.
Haftasonu giderler diye düşünüyorum.

Bir yandan hala üzülüyorum soğukta kalacaklar, hastalıkları azacak daha beter hal alacaklar diye.
Diğer yandan da benim huzurum, hiç birşeyim kalmıyor.
Hayırlısı Allah'tan artık.

Siz onu boşverin kendiniz için yapın inanın kendi anneniz bu durumda olsa sizde kalsa onunlada ufak tefek bişeyler yaşanır, hafif olur söylediğinizde anlar ama yaşanır
Ben akşam anneme kızdım ama sabah kalktığımda daha sakindim, bazen kendimizi sakinleştirmekten başka çaremiz olmaz.
Haftasonuna bişey kalmadı
Seneye Allah Kerim, hayırlı günleriniz olur, inşallah konu çözülür.
Siz de rahatsızsınız stres yapmamaya çalışın

Kv de anlar ama inşallah geç olmaz..

Evet, kendimi düşünmek zorundayım tabii ki.
Annem ile de aynı evde yaşama durumumuz oldu, ilk oğlum doğduktan sonra.
Ama anne başka birşey, kenara çekersin birşey dersin ve annem hakikaten hayatını bana adamış bir insan.
Ona tek laf etmeye hakkım olmaz, çocuklarımın üzerindeki emeklerinin hakkını ödeyemem.
Kadın beni büyüttü, bir de çocuklarımı büyütüyor.

Annem dün akşam bendeydi mesela, kayınvalidenin tomografi çekimi vardı.
Bende onlar yokken duş alayım istedim, tuttum annemi.

İnsanın annesi gibi olabilir mi ya.
Rahatça duşumu aldım, çocukları oyaladı.
Sonra da sofrayı hazırladım, annem gitti.
Kayınvalideler gelince hep beraber yemek yedik.

aslinda gidin diyebilirsiniz ya,
hani istemiyoruz gibin diyerek degil de,
cocuklar cok kalabaliktan etkileniyorlar, biraz sakin ortamda kendilerine gelsinler diyerek.

onlara da direk gidin degil de, esiniz ve kardesi bir isinma cozumu bulsalar da oyle gonderseniz gayet de guzel olur bence. Bakin eltiniz de biliyor sorun yasadiginizi, demek ki esi de biliyor yani, cozum bulmak gorevleri,
neden siz kafayi siyirasiniz ki,
yazik yapmayin.

bakin benim annem de sizin gibi merhametli,
hediyesi ne oldu dersiniz,
su an 50 kusur yasinda ve antidepresan kullaniyor,
babannem 80 kusurde hala hayatta ve hala ayni tripli hallerde.

Annemden biliyorum ben, uzağa bakmama gerek yok.
Benim annem de aynı şeyleri yaşıyor, anlatsam roman olur.

Elti konusuna gelince.
Diğer oğlu da demiş, gel bizde kal, benim de gönlüm olsun.
Kardeşimde kalıyorsun da onlar iki çocuklu, çocukları da ufak, gel bizde kalın demiş.

Kayınvalidemin dediği cevap ise taktire şayan, ben sizde kalamam yatacak yeriniz yok, zaten uyuyamıyorum geceleri.
Burada rahatım ben, zaten evimize de gideriz yakında, şu kar havası bir geçsin demiş.

Kuzum KV ,KP ne kadar süredir sizdeler? Sonuçta kış dediğin Ocak ayınin ortasinda bitmiyor...Şubat'ta ,Mart'ta ne yapacaklarsa öncesinde de öyle yaşarlar.Esin ve kardeşi kafa kafaya verip bu soruna bir çözüm bulacaklar.Yildan yıla yaslaniyor insanlar ,su an bu saglik prblemleri varsa iki sene sonra bakıma muhtaç olurlar ...o zaman daha büyük sıkıntılar yaşarsınız. Esim dört sene önce yıllık izninin yarısını ailesinin evinin doğalgaz,Pimapen,laminantina ayırdı.Baslangicta kayinpederim hicbir sekilde bu tadilati istemedi,direnc gosterdi.Esim "karismayin bana birakin" dedi ve herseyle ilgilendi, aksam yemegine ustu basi yirtik geldigi oldu.Ama değdi sonuçta yaşlı insanların o tadilatin üstesinden gelmesi kolay olmazdı.Belki esinin ailesinin de kırılacak ,dökülecek,temizlenecek gözlerinde buyuyordur ...

10 gün belki biraz daha fazladır bendeler.
Ne zaman giderler bilmiyorum ama kalana da git demek benim mezhebimde yok işte.
Ne kadar sorun yaşasamda, surat yapmaya bile çekiniyorum, biliyorum alıngan insanlar.
Benim yüzümden küstüler olacak bu sefer, o da rahatsız edecek beni.

Ya yeri geldi mi dan dan lafını söyleyen bir tipim.
Ancak bu sene ne olduysa oldu bana.
Hastalar ve eşim de bu konuda hassas davranıyor diye sanırım gücendirmek istemedim onları.
Ölümlü dünya neticede, bir yandan da öyle düşünüyorum.

Haklısınız, kış bitmiyor.
Ancak bende kalacakları son kalışları artık.
Allah yardım etsin demekten başka yolu yok bunun.

X