Elektronik Ev Aletleri Akıllı robot süpürge

La Que Sabe La Que Sabe
B Beybilibili
benben00 benben00
M mertur
A askts
autumnn autumnn
ciykinkuybaa ciykinkuybaa
The Winchesters The Winchesters
_CapriCe_ _CapriCe_
D Dispossessed
tintinn tintinn
Bubo Bubo
Dorothyy Dorothyy
Legal Alien Legal Alien
Kardelen Kardelen
nuriye54 nuriye54
Tikkabilla Tikkabilla
Semo Can Semo Can
A Alya_sura88
sehabe89 sehabe89
Kk'nın robot süpürge edinmiş şanslı üyeleri hepinize merhaba. Yaklaşık 6 aydır almayi düşündüğüm işin içinden çıkamadığım bir durumla karsi karşıyayım. Kullandiginiz marka ve modelleri belirterek olumlu ve olumsuz yönlerini değerlendirirseniz çok sevinirim. Bu robot süpürgelerin hem silen hem süpürenlerinden mi alsam diye düşünüyorum. Vakumlu ve moplu olanlarin özellikleri farklı mı? Bunlar elle silinmis gibi tabiki olmaz da v.ledayla silinmis gibi oluyor mu? Halıyı süpürüp ordan zemine inen zemini hem süpürüp hem de silenler var mı? 3 çocukla calisarak surekli eve temizlikci alip gerilmektense kullanışlı bir sey almak istiyorum. Aslinda aklim roborock ta kaldı ama o fiyata değer mi? Xiaomi nin diger modelleri de iş görür mü? 3. Bebek yolda olduğu için ses seviyesi düşük cabuk sarj olan 125 mt2 az eşyalı kablo vs olmayan evimde tek seferlik şarjda süpürebilecek marka model önerilerinize açığım tavsiyelerinizi bekliyorum. Keske demeden verdiğim paraya değecek bir şey olsun istiyorum. Sevgiler 💕

Son düzenleme:
beni eklememişsiniz. yeni üyeyim diye sanırım :)

yine yazayım dedim. iki model kullandım şu ana kadar.

roomba i7: evde kullandığım süpürge. evde iki kedim var. ortalıkta tüy vs hiç kalmıyor. şiddetle tavsiye ederim. kendini temizleme istasyonu var. çok kullanışlı

dyson 360: bir süre kullandıktan sonra annemlere verdim. yapısından dolayı benim koltukların altına girmiyordu. biraz yüksek. emiş gücü sanırım piyasadakilerin en iyisi.

robot süpürgelerle ilgili göz önünde bulundurmanız gereken şey asla süpürgenin yerini tutmadıkları. sadece süpürgeden süpürgeye ortalıktaki tüy, saç vs ufak tefek kirleri topluyorlar. ev hep temiz gibi görünüyor.

Hmmm benimki robovac s11
Navigasyon yok ama kendi sistemi var.
Oda moduna alıp kapıyı çektiğimde dip köşe temizliyor.
Karşılaştırma yaptığımda toz haznesi geniş ve emiş gücü yüksekti.
Maksimum modunda sesi biraz fazla ama yine de standart bir süpürgeden daha az.
Köşe modundan memnunum.
Halı modu döve döve süpürüyor. Koltuklarıda, pufta da çok başarılı buldum ben.
Ama şimdiki aklım olsa biraz daha verip navigasyonlusunu alırdım.
Tek sıkıntım şarj istasyonunu zor buluyor. Beklesem bulacak aslında ama ben sabırsızım galiba.
Kendi haline bırakmak lazım.
Aldığımda güzel bir indirim vardı denemek istedim.
Elim ayağım oldu. Her gün süpürülüyor ev. 2 oğlum ve bir kedim var.
Bozulsa yenisini almak için bir dakika beklemem.

Benimkisi Xiaomi Roborock S5.

Adı Ekaterina, kısaca Katya diyoruz. Hatta ilk başta ses etmese de burun kıvırdığını hissettiğim annem şimdilerde kendisine "Katiş" diyor :)

Minnoşum benim, sempatik şampiyonum..

İlk zamanlar ne kadar etkili olduğunu kimselere gösteremedik zira kendisi her süpürmede bize aslında çöp evde yaşadığımızı kanıtladı sağolsun.

4 farklı süpürme modu var. Genelde standartta süpürtüyorum, yetiyor. Navigasyonundan memnunum, istasyonunu bulma sorunu neredeyse hiç yaşamadık. Sanal duvar ve no-go zone yapabiliyorsunuz, evin sadece bir veya birkaç bölümünü seçip oraları hallediver diyorsunuz. Ben genelde öyle kullanıyorum. Biz kahvaltı ederken salonu, biz salona geçince mutfağı süpürüyor misal. Birbirimizin ayağının altında dolaşmamış oluyoruz. Bu arada evimiz yaklaşık 130mt2 3+1, tek şarjla rahat hallediyor. Zaten oda oda yaptırınca şarj sorunu da olmuyor.

Silmesini de başarılı buluyorum, elbette eğilip elinizle sildiğiniz gibi olmuyor ama benim mantığım "ben iyi sileceğime, o kötü silsin" çünkü ben atıyorum haftada 1 onu öyle silebilecekken Katya bazen sadece mutfağı günde 3 kere siliyor. Halılarımız çok kalın değil, ben hazneye su-sirke karıştırıp takıyorum, halıların da üstünden silip geçiyor, hoşuma gidiyor, ıslak veya fazla nemli kalma durumu yaşamadık, 10dk kurumuş oluyor halılar. Hatta mutfağı sildireceksem haznesine biraz yağ çöz fısfıslıyorum, mis..

Belki tek handikap olarak silme işlemi esnasında durdurup bezini bi sudan geçirip tekrar takıyorum, onu sayabilirim ama bunu yapmak da benim tercihim zaten, istenirse hiç değiştirmeden de silip geçebilir.

Hayatımda yaptığım en iyi alışveriş diyebilirim. Yıllardır irobot fiyatlarını kolluyordum ama bir türlü gözden çıkaracağım rakamlara düşmemişti. Az önce baktım, şubat ayında almışım 3450liraya. Sonradan baktığımda 6500e kadar çıktığını görmüştüm.

Çocuklu evler için kesinlikle kurtarıcı, hem süpürme silme vakti bana kalıyor, hem de kızıma hiç "aman dökülmesin ay damlamasın" tadında olmuyorum, ufaklık rahatça kafasına göre takılıyor.

Çok uzattım, biz Katyayı çok sevdik, şimdi ben yemek pişirip mutfağı çekip çevirecek olan Sebastianı üretmelerini bekliyorum. Bir çıksın, gerekirse arabayı satıp kredi çekip alacağım. Ona da kısaca Sebo deriz herhalde.

Benim ki iRobot roomba 985. Evim haliflex kapli. Normal süpürgem Dyson animal big ball gibi birşey. Adını tam hatırlayamadım. Sanki irobot daha güzel temizliyor. Evden çıkmadan çalıştırıyorum, eve gelince ev tertemiz. Navigasyonu, Wi-Fi bağlantısı var. Dilediğin saatte uzaktan süpürgeyi çalıştırabiliyorsun. Şarjı bittiğinde, gidip kendini şarj edip, kaldığı yerden süpürmeye devam ediyor. Kirli bir yeri hissettiğinde üstünden temizleyene kadar geçiyor. Aldiğimda daha önce neden almadım diye hayıflanmıştım. Kendi haznesini temizleyen de var ama ona epey bir ekstra para vermeye gerek yok diye düşündüm. Çünkü eninde sonunda kendini boşalttığı hazneyi de boşaltman gerekiyor. Tek kusuru (bilmiyorum o da kusur mu, diğer süpürgeleri görmedim), evi bitirmesi 2 saat civarı sürüyor.

beni eklememişsiniz. yeni üyeyim diye sanırım :)

yine yazayım dedim. iki model kullandım şu ana kadar.

roomba i7: evde kullandığım süpürge. evde iki kedim var. ortalıkta tüy vs hiç kalmıyor. şiddetle tavsiye ederim. kendini temizleme istasyonu var. çok kullanışlı

dyson 360: bir süre kullandıktan sonra annemlere verdim. yapısından dolayı benim koltukların altına girmiyordu. biraz yüksek. emiş gücü sanırım piyasadakilerin en iyisi.

robot süpürgelerle ilgili göz önünde bulundurmanız gereken şey asla süpürgenin yerini tutmadıkları. sadece süpürgeden süpürgeye ortalıktaki tüy, saç vs ufak tefek kirleri topluyorlar. ev hep temiz gibi görünüyor.
Yeni üye olusunuzdan degil de gozumden kaçmıştır:) teşekkür ederim bilgiler icin.

Merhaba ben de uzun zamandır robovac 11s kullanıyorum. Ürünün varlıgından haberdar olur olmaz 2 gun içinde aldım. Neden bu modeli seçtim? 1) en ince modellerden biri, 7,2cm. Muadili irobot 9cm di mesela ve benim bazamın altına giremezdi. 2)çekim gücü çok iyi ve toz haznesi geniş. 3)fiyatı uygundu. Şuan evimde vazgecemeyeceğim aletlerin en başında yer alıyor( diğerleri kurutma makinası ve fissler düdüklü tencere) bozulsa bir dakika durmam daha iyisini alırım. Navigasyonsuz model evim 3+1 ama büyük değil yetiyor. Hergun biz evde yokken supurup sarj unitesine gidiyor. Nadir olarak geldiğimde biryere takılıp kapandığını veya banyoda kapıyı uzerine kapatıp sarjı bitene kadar banyoyu pırıl pırıl yaptığını görüyorum😄 temiz bir eve gelmek ve temizliğin yapıldığını bile görmemek mukemmel bir his. haftasonu evde olduğumda da oda oda dipköşe süpürttürüyorum.
Moplu modelleri kullanmadım fakat halıları kaldırmadan silme modu nasıl olacak merak ediyordum; sagolsun Legal Alien Legal Alien ın açıklaması ile aydınlandım şuan, halıların üzerinden şöyle bi geçmesi de fena olmaz gerçi beyaz bir halım var ama🙄
Evim de biri kedi cinsi 3 kızım var, eşimin saçları da çok dökülür, bu bakımdan robot süpürge benim için asrın icadı. Bir arkadas yukarıda asla geleneksel supurgenin yerini tutmuyor demiş ama ben aynı fikirde değilim. Hatta ben hergun normal supurge acamayacagıma gore geleneksel supurgeden daha temiz bile tutuyor evimi. Evim de konsol ve gardrop harici tüm hareketli mobilya ve koltuklar yerden yuksek. Dolayısıyla her yere rahatlıkla girip çıkıyor, içinde topladığı toz tüy zerreciklerine şaşırmamak elde değil, yani benim için geleneksel süpürge devri bitmiştir. Hangi modeli seçersen seç çok rahatlayacagına eminim.

Bende irobot kullanıcısıyım . Herkes Farklı Farklı markalardan memnunlar bence bütçene göre kafana yatan bir modeli en kısa zamanda edin . Ne kadar yetersiz dense de büyük süpürge performansı elbette beklenemez ama çöp hazneside boş gelmiyor . Düzenli büyük süpürgeyi çalıştırıp birde robot süpürgen varsa evde bir yardımcıya ihtiyaç kalmıyor . Yardımcılar gibi o gün gelmem , bugün doluyum kapriside yok 🙈😅Ayrıca ben bazen salonun kapısını kapatıp gece yatarken çalıştırdığım da oluyor ( akşam salonda çok hoplanıp zıplandıysa) sabah tertemiz salon 🍀

Bende irobot kullanıcısıyım . Herkes Farklı Farklı markalardan memnunlar bence bütçene göre kafana yatan bir modeli en kısa zamanda edin . Ne kadar yetersiz dense de büyük süpürge performansı elbette beklenemez ama çöp hazneside boş gelmiyor . Düzenli büyük süpürgeyi çalıştırıp birde robot süpürgen varsa evde bir yardımcıya ihtiyaç kalmıyor . Yardımcılar gibi o gün gelmem , bugün doluyum kapriside yok 🙈😅Ayrıca ben bazen salonun kapısını kapatıp gece yatarken çalıştırdığım da oluyor ( akşam salonda çok hoplanıp zıplandıysa) sabah tertemiz salon 🍀
Hamileyim dogum öncesi tamirat tadilat boya badana isleri vardi sonrasinda temizlik icin birini bulana kadar gobegim catladi. Illa ki icime sinmeyen yerler de oluyor ama bu süpürüp silsin ben gerisini yaparim kafasindayim zaten banyo ve wc yi gelen temizlikcilere bırakmıyorum hic icime sinmiyor onlar da beni fazla titiz buluyor karşılıklı birbirimizi cekecegimize bi robot isimi görür umarım. Evdeki yabancıya da tahammülüm yok artik bizde isler self servis :)

Ben dün hepsiburadadan 6700 e sipariş verdim bugün indirime girdi Hepsiburada da 6100 oldu Gittigidiyor'da 5700 e de var gördüm, fiyat takibi yaparsanız ucuza da getirebilirsiniz
Öyle valla anlık mi değişiyor anlamadim ki. Bahsettiğiniz fiyatlari birebir ben de gördüm. Gün içinde 4 5 kez baktım sürekli değişiyor.

Öyle valla anlık mi değişiyor anlamadim ki. Bahsettiğiniz fiyatlari birebir ben de gördüm. Gün içinde 4 5 kez baktım sürekli değişiyor.
Evet anlık değişebiliyor. Maalesef benimki pahalı oldu, sonraki gün versem siparişi 1000 liraya kadar kar edebilecekmişim. Siz birkaç gün takip edin fiyatları, ben acele etmişim.

Merhabalar.. 1 çocuk 1 bebek annesi 3. yolda çalışan bir anneyim. Bu akıllı robot süpürgelerden alsam diye düşünüyorum. Süpürmenin yanısıra silenler de varmış. Paspas olayı icin ne dersiniz gereksiz gibi? Bir de sadece supurenler icin model fark eder mi?
Su 5 binnlira civarı olan mi ? Silmesi çok kötü arkadaşım kullanıyor o kadar çok para ben olduğu halde vermem

X