Elektronik Ev Aletleri Akıllı robot süpürge

Bahsettiginiz hangisi bilemiyorum ama ben roborock s5 in hem silip hem supurdugunu biliyorum ona yoğunlaştım..

silme performansları genellikle iyi olmuyor. amaçları bu değil çünkü. satın alırken emiş gücü ve hayat tarzınıza göre kullanım kolaylığına bakmanız gerek.

misal ben işyerindeyken telefondan komut vererek çalıştırıyorum. ama çalışmayan biri olsam buna ihtiyacım olmazdı.

silme performansları genellikle iyi olmuyor. amaçları bu değil çünkü. satın alırken emiş gücü ve hayat tarzınıza göre kullanım kolaylığına bakmanız gerek.

misal ben işyerindeyken telefondan komut vererek çalıştırıyorum. ama çalışmayan biri olsam buna ihtiyacım olmazdı.
Evde internet olmasi gerekiyor sanırım oyle mi? Yani bizim sadece mobil internetimiz var sabit internetimiz yok. Bu durumda çalışmaz diye düşünüyorum

Calismayanlar ya da herhangi bir sebepten evde oturmak zorunda kalanlar bir zahmet oturup silsin diyorsun yani .. o da farklı bir bakış açısı ..

evet tabi wi-fi bağlantısı olmalı sizinle iletişim kurabilmesi için.

evdeki aletlerin internete bağlanabiliyor olması çalışan biri için büyük kolaylık sağlıyor. bu serüvenime akıllı robot süpürgeyle başladım. en son musluğu akıllandıran aparatlardan almıştım.

Calismayanlar ya da herhangi bir sebepten evde oturmak zorunda kalanlar bir zahmet oturup silsin diyorsun yani .. o da farklı bir bakış açısı ..

yok yanlış anladınız. demek istediğim wifi özelliğine para vermezdim her halde.

silme ile ilgili genel bir yorum yapmak istemiştim. silme performansları iyi değil. ben kendim de siliyorum evi haftasonları bazen.

yok yanlış anladınız. demek istediğim wifi özelliğine para vermezdim her halde.

silme ile ilgili genel bir yorum yapmak istemiştim. silme performansları iyi değil. ben kendim de siliyorum evi haftasonları bazen.
Ben de aynısını yazmistim zaten silmesinden kimse memnun değil tercih meselesi alan alır .. o kadar para verip gerçekten değecek bir şey olsa alınır tabikii verilmez değil..

Roborock s5 max modelini sipariş vermiştim geçen hafta dün elime ulaştı. Dün ve bugün kullandım, daha önce almadığıma pişmanım. Almayı düşünenlere rehber olabileceği düşüncesi ile paylaşmak istedim. Dün öğlen süpürge geldi ve gelir gelmez açtım. Youtube da bir tanıtım videosu eşiliğinde tüm parçaları tanıdım (kullanım kılavuzu okumak pek adetim değil- zaten ingilizce kılavuz) uygulamayı indirip kurdum. %50 şarjı ile gelmişti hemen çalıştırdım. İlk etapta evi dolana dolana gezip tanıyor, aynı yerde uzun süre dolanması kafanızı karıştırmasın, tüm duvarları, eşyaları, kapıları, sehpa,kanepe yatak altı gibi geçebileceği yerleri hepsini hafızasına alıyor. Yüksekliği 10 cm çapı 35 cm olan her yere giriyor. 2 cm yükseklikten çıkabiliyor. Bu esnada yerde kaldırabilecek eşyaları (oyuncaklar, altından geçemeyeceği sehpalar, su damacanası gibi) kaldırmakta yarar var ki tüm sınırı çizebilsin. Benimki evi gezmesinin dörtte birini bitirdiğinde (180 mt2 ev) şarjı yüzde 20 kalınca kendini şarj etmek için kendiliğinden şarj ünitesine döndü. İlk etapta evi tanıdığı için daha uzun süre gezindi evde. O şarjdayken bizim akşama dönmek üzere evden çıkmamız gerekti. Telefon uygulamasından ara ara şarjını kontrol ettim. yüzde 50 ye ulaştıkça devam ettim 20 olunca geri döndü. (Ben manuel başlatmasam, şarjı tamamen dolunca o kendi kaldığı yerden başlayacaktı ) Evi tanıması ve ilk süpürmesi 1 buçuk 2 saati buldu. Ama manuel kontrolü de var uygulama üzerinde (sağa dön sola dön şeklinde) daha kısa sürede odaları bulmasını sağlarsanız çok daha kısa sürede tanımayı yapar. Biz evde olmadığımız için yönlendiremedik. Evi tanıdıktan sonra harita üzerinde odalara ayırmış, altına giremediği eşyaları tanımlamıştı. Eve döndüğümüzde işini bitirmiş şarj ünitesinde şarj oluyordu. Toz haznesini boşaltayım diye çıkardım hazne dolmuş ve hatta taşmıştı ki 2-3 gün önce evi dyson ile süpürmüştüm. Ertesi gün, yani bugün ayırdığı dört oda için tekrar çalıştırdım toz haznesini tekrar doldurdu.Üstelik evi tanıdığından çok kısa sürede bitirdi (1 oda, büyüklüğüne göre 10-15 dk). Girebildiği tüm yerlere girip kenalkar dahil 1 cm2 yer atlamadı. Uygulamadan geçtiği yerleri ve konumunu görüyorsunuz. Moplama özelliğini antrede denedim, gayet güzel, ben benim modelimin moplamasından memnum kaldım. Oda oda seçip süpürüp silebiliyorsunuz. Hatta bir odada belirli alanları süpürüp silebiliyorsunuz. Halıları seçip mop yapma dedikten sonra halının etrafını moplatabiliyorsunuz. Kesinlikle sensörleri sayesinde yüksekten düşmüyor. Süpürgeye isim verebiliyor telefon saatinizi kurduğunuz gibi onu da kurabiliyorsunuz. Misal çarşambaları saat 15.00 de salonu perşembe 17.30 da mutfağı süpür sil diyebiliyorsunuz. Zamanı gelince çıkıp süpürüp dönüyor yerine. Tabii ki süpüreceğiniz yerlerin kapıları açık olmalı.
Kısacası ben çok çok memnun kaldım. Umarım uzun yıllar birlikte oluruz PAKizemle :)

Eklentiler

• 105952428_563635671189483_796852400596995089_n.jpg
    105952428_563635671189483_796852400596995089_n.jpg
    25,7 KB · Görüntüleme: 179
Peki teşekkür ederim. Mesela dar alanlarda halı varken yerleri siliyor mu yanlarda çapı kadar boşluk kalmasi mi gerekiyor yoksa kalmasa da siliyor mu?

evet tabi wi-fi bağlantısı olmalı sizinle iletişim kurabilmesi için.

evdeki aletlerin internete bağlanabiliyor olması çalışan biri için büyük kolaylık sağlıyor. bu serüvenime akıllı robot süpürgeyle başladım. en son musluğu akıllandıran aparatlardan almıştım.
Kullandığınız diğer akıllı cihazlar neler :)

Kullandığınız diğer akıllı cihazlar neler :)

klima,
çamaşır makinesi (gereksiz),
bulaşık makinesi (gereksiz),
fırın,
cam temizleme robotu,
musluk başlığı,
bazı ampuller

amazon alexa alacğaım. fakat biraz daha zaman geçmesini bekliyorum :)

bira ara böyle şeylere takmıştım.

Hanımlar kendinize yapacağınız en büyük iyilik bence. Bende 1 aydır xiaomi silme ve süpürme için olanı aldım. Ama hiç sildirmedim. Neden mi? Çünkü evim küçük ve halılar dışında zaten geçebileceği kadar geniş bir alan yok. Normal temizliğimi yapıp zaten ben siliyorum. Sürekli dökülen saçlarımdan bıkmıştım. Evi temizliyorum temizlik sonrası banyo yapıyorum haliyle sonra saçlarımı tarıyorum ve her yer saç. Bide halılar yeni olduğu için bir tüy bulutu kaplıyor evi. Robot işimi kolaylaştırdı. Hergün çalıştırıyorum bir kere ve ne tüy ne kıl. Hergün süpürge aç eğil kalk belim kopmuştu. Canım robot her yere giriyor süpürüyor işi bitince bildirim atıp hoop şarjına oturuyor

Hanımlar kendinize yapacağınız en büyük iyilik bence. Bende 1 aydır xiaomi silme ve süpürme için olanı aldım. Ama hiç sildirmedim. Neden mi? Çünkü evim küçük ve halılar dışında zaten geçebileceği kadar geniş bir alan yok. Normal temizliğimi yapıp zaten ben siliyorum. Sürekli dökülen saçlarımdan bıkmıştım. Evi temizliyorum temizlik sonrası banyo yapıyorum haliyle sonra saçlarımı tarıyorum ve her yer saç. Bide halılar yeni olduğu için bir tüy bulutu kaplıyor evi. Robot işimi kolaylaştırdı. Hergün çalıştırıyorum bir kere ve ne tüy ne kıl. Hergün süpürge aç eğil kalk belim kopmuştu. Canım robot her yere giriyor süpürüyor işi bitince bildirim atıp hoop şarjına oturuyor
Modelini de yazabilir misiniz? Bende böyle bir arayış içindeyim:))

Modelini de yazabilir misiniz? Bende böyle bir arayış içindeyim:))
Mi robot vacum moop 1c modeli bendeki. Araştırma yaptım çok. Emiş gücü ve toz kutu hacmi büyük olduğu için bunu tercih ettim ben. Benim için önemli olan süpürmeydi. Bir üst modeline de bakabilirsiniz. Onunda silme haritalama açısından daha iyi avantajları var. Piyasadaki fiyat performans açısından ilk sırada tercih edeceğiniz marka bence. İyice araştırın 😊

X