Akıllıbıdığın Zayıflama Serüveni

akillibidikk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2011
1.425
11

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Birkaç gün sonra 26 yaşına girecek kıpır kıpır bir bayanım ve bu sene kendime vereceğim en güzel doğum günü hediyesinin yeni bir şey almak yerine fazlalıklardan kurtulmak olduğuna karar verdim….
Doğum günü hediyem “….gitsin kilolar….”
1,5yıllık evli, 4yıllık okulöncesi öğretmeniyim ve çok hareketli şen şakrak hareketli ilgi bekleyen 30 öğrencim var buda demektir ki bol pozitif enerji + sınıfta harcanan bir sürü kalori ….
Küçüklüğümden beri çok da zayıf bir insan değildim her zaman yaşıtlarıma oranla bir iki kilo fazlam vardı ve ben hayatım boyunca kilolarımı çok takan birisiyim hep oldugumdan daha zayıf olmak istedim.Evlenirken 58-60kilo arasındaydım yaklaşık 3-4 yıl boyunca yani üniversite hayatım boyunca hep aynı kilodaydım .evlendim gelsin misafirler pastalar börekler kekler ve hoooop 63kilo oluverdim bi dur dedim kendime ama tam zayıflama çalışmalarına başladığım haftada hamile oldugumu öğrendim ve burada da paylatıfım çok çok çok üzücü olaylar yaşadım. 6aylık ölü doğum yaptım hamileliğim boyunca hergün çok fazla kanamam oldu yaklaşık 10kez düşük tehlikesi atlattım. 6ay boyunca hiç kımıldamadan yattım ve sürekli serum iğne ilaç almak zorunda kaldım ve 13 temmuzda doğum yaptıgımda 74klioydum veee bu konu çok detaya girmeden geçmek istiyorum çünkü moralim anında sıfırın altına düşüyor ve düştüğüm yerden kalkamıyorum isteyen diğer konularımda okuyabilir
Doğum yapalı 8ay oldu ve kilolarım hala beni terk etmedi bende onları bedenimden göndermek istiyorum. Şuan 69 kilo 1.63 boyundayım ve hayalim tekrar 58 kilo olmak yaz tatiline gidene kadar vermeliyim. Evimde koşu bandı, bisiklet, mekik aleti, twistim ve her konuda bana destek olan mükemmel bir eşim var.:nazar:
Şimdi sıra geldi yaptıklarıma yapmak için kendimle cebelleştiklerime :) ve yapacaklarıma :) :KK9::KK9::KK9:ve bunların zamanında ve düzenli olması içinde telefonuma hatırlatmalar yazıyorum ki taviz vermeyeyim ayrıca hergün yediklerimi yazdığım küçük bir defterim var buda daha dikkatli olmamı sağlıyor…
Evvvveettttt günaydın uyandım yatakta keyif yapsam mı yapmasım demek yarine hoppp fırlıyorum yataktan güne nasıl bir tempoyla başlarsam öyle gider mantıgıyla düşünüyorum… ilk iş yatağımı toparlamak (sonra pes edip yatmayayım diye) elimi yüzümü yıkamak kendime çeki düzen vermek ve kocaman bir bardak su içmek (su içmeyi hiç sevmiyor olsamda) … ve tv yi açıyorum sabah haberleri izliyorum sabah sağlık programlarına bakıyorum çünkü oralarda güne erken başlamış enerji dolu insanlar oluyor ve pozitif bir destek alıyorum onlardan hemen evi toparlayıp akşam için yemek girişimlerine başlıyorum çünkü ben öğlen gidiyorum okula eşimde öğlen okuldan geliyor geldiğinde evde yemek olmalı değil mi bu arada kendime güzel bir bardak yeşil çay yapıyorum (portakal yiyorum genelde) ve keyifle bu programları izliyorum çayım bitince koşu bandında 10dakika (5-6arası) yürüyorum, birkaç dakika (8-9arası)koşuyorum sonra tekrar tempoyu azaltıp yürüyüp tekrar koşuyorum yaklşaık hepsi yarım saat sürüyor bunun üstüne beni aşırı bir sıcaklık sarıyor hemen 30mekik çekiyorum eğer yorulmadıysam 20 daha çekiyorum eğer yorulduysam twistten sonra 20 mekik çekiyorum toplamda 50mekik oluyor bir şekilde twistte 200e kadar sayıyorum tekrar bisiklete binip 5 dakika kadar yapıyorum genelde enerjim bitiyor ama varsa müzik açıp dans ediyorum. Sonra bir bardak yeşil çay daha içerek dinleniyorum bu arda saat 10:00 olmuş oluyor saat 11:00de kahvaltı yapıyorum kahvaltımda önceden pek olmuyordu ama artık yumurta yemeye çalışacağım ve maydanoz nane roka tere evde yeşillik adına ne varsa bol limonlu yiyorum. Okula gitmeden ip atlıyorum yaklaşık 100e yakın atlamaya çalışıyorum Veeee saat12de okula gidiyorum enerji dolu veeeee saat18de okuldan geliyorum bitmiş bir halde yemek çay derken saat 20:00 oluyor biraz dinlenip oturup saat 22:00 tekrar spor temposuna başlıyorum:
20dakika yürüyüş+koşmak
50mekik
200 twist
5dakika bisiklet ve gün bitiyor
*zorlansam da her yarım saatte su içmek için alarm çalıyor ve toplamda 10 bardak su içmeye çalışıyorum
*içtiğim normal çay günde 6-7 küçük bardak ama şekerli şekeri bırakamasam da çok çok azalttım
*gün içinde toplam 4 büyük bardak yeşil çay
* bir kase yoğurt yemeye çalışıyorum yoğurt zayıflamakta en ideal besin diye duymuştum
*kızartmaları tamamen çıkarttım hayatımdan ekmeğide alışkanlıktan bulunduruyorum ama az yemeğe çalşıyorum.Ben çok yemek yiyen birisi değilim sadece bedenim kolay yakmıyor aileden gelme geleneksel bir kilolu olma durumuz var ama ben gelenekselci değil yenilikçiyim ve gitsin kiloolllllaaaaar

önerileriniz desteklerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum bugüne kadar çok başlayıp çok bıraktım am burada konu açınca mecburi yapmak zorunda gibi şartlandırdım kendimi hep destek tam detek isteyen herkese kapım açık buyrun siz gelin ama gitsin kilolarrrrrr:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Son düzenleme:
motivasyon olmadan olmuyor bu zayıflama işi ama zayıfladıgım zaman aynadaki halimi yürüdüğüm zamanki hafifliğimi düşündükçe keyfe geliyorum biran önce olsun istiyorum istiyorum istiyorum istiyorum çoookkkkk istiyorum

canımm yaşadıklarına çok üzüldüm yanlış anlamadım demiölü doğum yaptım dedin. Allah'ım aratmasın inşallah tekrar versin neyse seni üzmek istemiyorum enerjin süper maşallah diyelim çok pozitif enerji aldım senden. birbirimize destek olursak neden olmasın?azimlisin özellikle de spor konusunda:KK9::KK9::KK9: tekrar maşallah diyeyim birazda ben senin gibi azimli olsam ne olurdu,yazdıklarını takip ederim :KK4::KK4::KK4:

Canım benim bu yolda çok uğraş verip de başarısız biri olarak sana bol şans ve azim diliyorum. Ben kilo vermeyi beceremedim ondan yanlış anlamanı istemem ama 4 bardak yeşil çay fazla gibi geldi bana. Umarım herşey istediğin gibi olur ve ideal kilona bir an evvel kavuşursun. Spor konusunda azmine hayran kalmamak mümkün değil. Maşallah ı hak ediyosun...:KK9:

Canım benim bu yolda çok uğraş verip de başarısız biri olarak sana bol şans ve azim diliyorum. Ben kilo vermeyi beceremedim ondan yanlış anlamanı istemem ama 4 bardak yeşil çay fazla gibi geldi bana. Umarım herşey istediğin gibi olur ve ideal kilona bir an evvel kavuşursun. Spor konusunda azmine hayran kalmamak mümkün değil. Maşallah ı hak ediyosun...:KK9:

bende bende bende istiyorum :)))

inşallah hepimiz istediğimiz gibi oluruz hem niye olmayalım ki :)

canımm yaşadıklarına çok üzüldüm yanlış anlamadım demiölü doğum yaptım dedin. Allah'ım aratmasın inşallah tekrar versin neyse seni üzmek istemiyorum enerjin süper maşallah diyelim çok pozitif enerji aldım senden. birbirimize destek olursak neden olmasın?azimlisin özellikle de spor konusunda:KK9::KK9::KK9: tekrar maşallah diyeyim birazda ben senin gibi azimli olsam ne olurdu,yazdıklarını takip ederim :KK4::KK4::KK4:

ne yaşadıgımı bi Allah bilir birde ben keşke unutma imkanım olsa çok dua ettim Allahım hafızamı kaybedeyim diye ama Allah herşeyin en hayırlısını verir diyip susyorum içime fırtıları kopartsamda dışıma susuyorum hem bu anlattıklarım anlatmadıklarımın yanında ne ki bizim yaşadıgımız öyle olaylarla öyle canımız yandıki ama kapımı örttüğüm zaman herkes dışarda kalır

ben gün içinde sıcak birşeyler içmeyi çok severim ama hepsi şekerli o yüzden azaltmalıyım alışkanlıktan zorlada olsa içmeye çalışıyorum hedefim 4 bardak ne kadar içsem kar inşalalh sporumuda hiç aksatmadan yaparım istiyorum çok istiyorum çünkü kendimi önce ben beğenmeliyim çevremdekiler hiçte 70kilo civarında görünmüyorsun diyorlar 63kilo olan bir arkadaşım onunla aynı gibi duruyoruz nasıl oluyorsa buda anlamış değilim amamben 69 kg ile öyle görünüyorsam birde istediğim kilo da kaç olsam nasıl görünürüm mutlu olrum kendimi hafif narin hissederim inşallah tekrar hamile kalırsam nasıl olsa yine kilo alacağım biran önce fazlalıkları vereyim ki sağlıklı hamilelik geçireyim
miniminnacık bir bebeğin koskocaman bir annesi değil çıtı pıtı bir annesi olsun :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

öğretmenim nerdesin:KK16::KK16::KK16:
şuan vanda yaşıyorum öyle düzensiz bölük pörçük bir hayatımız var ki ne okulum ne öğrencilerim ne de biz düzenli değiliz deprem tamamen alt üst etti hayatımızı yoklukta neyle oynayacakalrı şaşırıyor öğrencilerim bende onlara bol aktiviteli faaliyetler hazırlıyorum böylelikle gitsin kilolaaaaarrrr

bugün neler yedim
kahvaltı: az yağda bir tane yumurta içinede 3 ince dilim sucuk, 4tane yeşil zeytin, 2çatal beyaz peynir birazda ekmek
akşam: 1küçük kase tarhana çorbası, 3kaşık domatesli biberli makarna
gün içinde 3 bardak yeşil çay içtim yatmadan da bir bardak daha içersem hedefime ulaşırım
5bardak su içtim bana göre çok iyi hedefime göre az ama daha yatmaya çok var 3bardak daha içebilirim zorlasam 10 bardağa tamamlarım
sporumu tam yaptım ve büyük alkış bana:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
:KK56:gitsin kilolar gelsin hafiflik :KK56:

offf pofff uffff diye oturup kalkmaktansa hop diye oturup hop diye kalmak isterim :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: hacıyatmaz gibi bi oyana bi buyana ama yılmak düşmek yok

seviyorum kendimi hayallerimi yuvamı

keyifli geldi yazdıklarını okumak...bu arada bende anasınıfı ögretmeniyim sen nerde görevlisin büyük bir okulda görevliyim dogum günleri pasta börek coktur bizde ve yemek problemin olan 3 ve 1,5 yasında iki oglum var onlar yemeyince aman atılmasın çöp olmasın diye cöplüğe dönen bir midem bende 15 gündür diyetteyim tam bugday ekmegini tavsiye ediyim sana hem tok tutuyor hemde lifli günlüğüme beklerim seni aramıza hosgeldin şimdiden:KK24:

keyifli geldi yazdıklarını okumak...bu arada bende anasınıfı ögretmeniyim sen nerde görevlisin büyük bir okulda görevliyim dogum günleri pasta börek coktur bizde ve yemek problemin olan 3 ve 1,5 yasında iki oglum var onlar yemeyince aman atılmasın çöp olmasın diye cöplüğe dönen bir midem bende 15 gündür diyetteyim tam bugday ekmegini tavsiye ediyim sana hem tok tutuyor hemde lifli günlüğüme beklerim seni aramıza hosgeldin şimdiden:KK24:

ne kadar da 5 kg verdin merak ettim

van merkeze bağlı bir beldede ilköğretim bünyesinde anasınıfında öğretmenim bizde çok olan tek şey sınıf mevcudu az olan herşey ise bağlı oldugumuz krurumlardaki okulöncesi bilgisi.......bu konu çok uzar konusuruz biara :)

haftada 2-3 kez yemekli misafirim olur ayrıyeten bi okadar çaya gelen misafirlerim vardır ondan pasta börek çok olur ama Allahtan ben sadece yapmayı ikram etmeyi çok severim yeme gibi huyum koca bir tepsiden bir dilim kek çok yiyen biri değilim ama dengeli ve sağlıklı mı beslenmiyorum yoksa bünyem mi hemen atmıyor anlamadım

gelelim bu beş kiloyu nasıl verdiğime 13 temmuzda doğum yaptım o günden bu yana verdim kilom çok değişmedi .. doğum yaptıktan sonra 125 gün lohusa kanamam sürdü ve bir ay boyunca sağ tarafım hiç tutmadı yürüyemedim hareket edemedim ne zaman hareket etmeye başladım sürekli gezdim eşimle dışarıya bi çıkıyorduk keyfi yürüyorduk o park senin bu park benim sonrada oturup ağlıyorduk bebeğimizin mezarında bunalıp daralıyorduk sonra kafayı dağıtana kadar yürüyorduk moralimin sıfır olmasından ve bu yürüyüşlerden kilo vermiş olabilirim bu arada ailelerde çok fena canımızı yaktı buda bizi çok çökertti ve eylül ayında durdu kilo vermem şimdi yeniden başlıyorum ve kapımızı tüm herşeye kapattık ve çok şükür kendi dünyamızda mutluyum

veeeeeeeeeeeeeeeeee gitsin kilolar gitsin kötü anılar gitsin olumsuz her nevarsa ruhumda bedenim de haififlesin

hadi bakalım kararlı gördüm seni ...herseyi sil bastan yapıp yeni bir sayfa acmanda cok güzel .ahhh o kurumdakilerin okulöncesi bilgisi hiç sorma zaten gecen müdür teftişe gelmiş serbest zamandaydık adam öyle bir bakıs attı ki bana ne bunlar diye actım planı gösterdim sınıfa geldiklerinde 30-40 dk ilgi köşelerinde oynarlar dedim de öyle ikna oldu sadece okul idaresi mi teftişe gelen müfettişlerin bile haberi yok bişeyden...neyse konu uzamasın

van da görev yapmak kolay olmasa gerek şartlar zordur Allah gücünükuvettini artırsın bende dün başladım ama akşam tatlı krizindeydim yememem gerekirdi ama 2 çikolata yedim:KK36: vee sabah regl olmuşum bu hafta gitmez kilolar cuma tartılalım menülerin güzel en önemlisi spor yapıyosun ya çabuk toplarsın
:86:

inşallah hep mutlu olöylegüzelgünler yaşa ki sana geçmişte yaşadıklarını unuttursun :KK54::KK54::KK54:

yine bennn bu gün yediklerimden bahsedeyim
sabah :2dilim ekmek domates maydanoz
ara: bir avuç kuru üzüm 3 fındık 2 badem, birde yarım dilim baklava (iş yerinden biri almış da dayanamadım ):KK14:
öğle: iş yerinde nohut ve pilav vardı sadece nohut yedim :KK9:yanında yoğurt
ara sütlü kahve yaptım kendime
akşama ne yapmalıyım acaba kepekli makarna yağsız peynirli, birde salata olurmu? ayyy hiç yemek yapasım yok makarna pilav akşam yemeyin diyorlar ama hafif ne olur? bu gün suyumuda içtim 2lt olmuştur, akşamada acıkırsam bir meyve diyorum, umarım bu günü fire vermeden bitirebilirim:))))))))

canım diyet gruplarında cuma yarışmaları oluyor ben oraya gırdıgımden berı daha azımle kılo verıyorum eğer sartları sana uyarsa bence bır ddne derım düşünürsen ben 6. grubun kaptanıyım orda gel destek olurum sana

hadi bakalım kararlı gördüm seni ...herseyi sil bastan yapıp yeni bir sayfa acmanda cok güzel .ahhh o kurumdakilerin okulöncesi bilgisi hiç sorma zaten gecen müdür teftişe gelmiş serbest zamandaydık adam öyle bir bakıs attı ki bana ne bunlar diye actım planı gösterdim sınıfa geldiklerinde 30-40 dk ilgi köşelerinde oynarlar dedim de öyle ikna oldu sadece okul idaresi mi teftişe gelen müfettişlerin bile haberi yok bişeyden...neyse konu uzamasın

benim müdrüm okulöncesi öğretmeni güya ama bana sürekli sen niye kendini hırpalıyorsun aç çizgi film izlesinlesinler ver kağıt boyasınlar diyo keyfin yerindeyken keyfi yerinde değilsede hangi etkinlik neden hangi amaca yönelik bunu yapıyorsun der ama ne dersen de hımmmm diye bir cevap anladıgından değil anlıyormus gibi görünmeye çalıştıgından eğitim şarttttt kısacası

van da görev yapmak kolay olmasa gerek şartlar zordur Allah gücünükuvettini artırsın bende dün başladım ama akşam tatlı krizindeydim yememem gerekirdi ama 2 çikolata yedim:KK36: vee sabah regl olmuşum bu hafta gitmez kilolar cuma tartılalım menülerin güzel en önemlisi spor yapıyosun ya çabuk toplarsın
:86:

hııımmm neden çikolata kriizine girdiğin belli oldu oh canın sağolsun afiyetle ye sonra çıkarırsın acısını
inşallah hep mutlu olöylegüzelgünler yaşa ki sana geçmişte yaşadıklarını unuttursun :KK54::KK54::KK54:

inşllah herkes çok mutlu olur ki benim mutlulugum onları huzursuz etmez öyle tuhaf insanlarla karşılaştıgım için dedim ama çok teşşekkür ederim

canım diyet gruplarında cuma yarışmaları oluyor ben oraya gırdıgımden berı daha azımle kılo verıyorum eğer sartları sana uyarsa bence bır ddne derım düşünürsen ben 6. grubun kaptanıyım orda gel destek olurum sana

oooo süper olur hem orda hem burda çift yönlü zayıflarım belki :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: birlikten kuvvet doğar daha çok motive oluruz kaytarmak kaçamak yapmaya fırsat kalmaz :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: hemen geliyorum

yine bennn bu gün yediklerimden bahsedeyim
sabah :2dilim ekmek domates maydanoz
ara: bir avuç kuru üzüm 3 fındık 2 badem, birde yarım dilim baklava (iş yerinden biri almış da dayanamadım ):KK14:
öğle: iş yerinde nohut ve pilav vardı sadece nohut yedim :KK9:yanında yoğurt
ara sütlü kahve yaptım kendime
akşama ne yapmalıyım acaba kepekli makarna yağsız peynirli, birde salata olurmu? ayyy hiç yemek yapasım yok makarna pilav akşam yemeyin diyorlar ama hafif ne olur? bu gün suyumuda içtim 2lt olmuştur, akşamada acıkırsam bir meyve diyorum, umarım bu günü fire vermeden bitirebilirim:))))))))

ben evde sebze adına ne varsa haşlayıp mısırla bezelyeyle süsleyip bol yoğutlayıp yiyorum aklıma yiyecek birşey gelmeyince önerebilirim

dün tüm herşeye izin verir gibi yapıp sadece göz kırptım kendime çünkü dün benim doğum günümdü iyiki doğdum ben diyip kendime izin verdim
sabah uyandıgımda 2 bardak su içtim sonrada mutfakta uğraşırken 1 bardak yeşil çay içtim ama yemek adına birşey yemedim daha doğrusu fırsatım olmadı doğum günümü sınıfta öğrencilerimle kutlarım ben onlar içinde farklı bir heyecen oluyor öğrencim sayım çok olunca evde onlara pasta yapmak epey vaktimi aldı kedi dilinden muzlu çikolatalı pudingli pasta yaptım yaparkende pudingten şöyle dolu bir kaşık hoooop ağzıma ama çok yemedim canım azıcıktı demke için bir kaşık aldım ama gözümü doyurmak için dolu bir kaşık ama lat tarafı tatlı kaşıgı ne olacak ki demii :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

okulda yarım litre su 1 bardak büyük barakla çay 1 bardakta yeşil çay içtim ve kocaman pastamdan sadece kibrit kutusu kadar bişey yedim çünkü öğrencilerime kıyamadım onlar çoooookkk çooookk yesin diye sonra mısır patlatmıştım ondanda yarım avuç kadar yedim çünkü mısır yağlıydıbi öğrencim beslenmesinde sigara böreği geitrmiş bir tanede illa bana vermeye çalışınca onu kırmamak için aldım :KK56::KK56::KK56: ama küçüktü şimdi çocuk ne anlasın kaloriden zayıflamadan öğretmen beğenmedi der üzülür hatır için çiğ tavuk yenirmiş

akşam bi arkadaşımda yemeğe davetliydik ondanda yer gibi görünüp sadece salata yedim çünkü diğerleri çok hamur işli yağlı bol kalori yemeklerdi çaktırmadan eşimle arkadaşım mutfaktayken tabakları değiştirdim sonrada 1 elma yedim ve mutlu oldum yemediğim herşey için eve geldiğimde yeşil çay içtim bir bardakta veeeee :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:sporumuda tamamen yaptım tüm gün herşey yolundaydı

:KK17::KK17:sonuç olarak doğum günümde pasta börek yapıp veee cipslerle kutama yaptım mı yaptım evde değilde dışarda yemek yedimmi yedim ama gün sonunda mideme çok kalori girdimi hayırrrrr kendime hakim olabildiğim için alkışş bana:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

şimdi gelelim yeni güne dün koluma binanın üstünden kar birikintisi düştüğü için felaket bir kol ağrım var doktora gittim kas ezilmesi olmuş dedi dokuyu duymuştum da kası ilk defa duydum 2gün raporluyum ilaçlarım bitene kadar kolumu yormamam gerekirmiş ondanbir müddet ip atlamayı bırakmak zorundayım ipi sallayacak kolumda güç yok kabanımı çıkartmak bile çok canımı acıtıyor

ama taviz vermek yok diğerlerine devam ediyorum
bugün yediklerim ise hastaneye gittiğim için yarım simit bir bardak ıhlamur ve 2 bardak su içtim
eşimde birazdan okuldan gelecek onada çok güzel bir kahvaltı hazırlayıp mutlu etmek istiyorum ama kendime onca çeşidin içinden sadece nane kuzukulağı maydanoz,dere otunu limonlayacağım yanında birkaç tane siyah yeşil zeytin haşlama yumurta güçlenmek için tahizpekmez karışımından bi yemek kaşığı kadar yiyeceğim

akşamada kırmızı biber çorbası, zeytinyağlı taze fasülye, közlenmiş patlıcan bol yoğurtlu ve bulgur pilavı yapacağım ama ben sadece bir kase çorba 3yemek kaşıgı kadar fasülye (en küçük tabağa koyuyorum ki gözüme bir tabak dolusu yemişim gibi gelsin ) ve közlenmiş patlıcandan yerim yoğurdu bol oldugu için..... aslında miktarları şöyle ayarlıyorum herzaman yemek yediğim tabağı değiştirip küçük tabağa koyuyorum veya hepsini bir servis tabağına azar azar koyup dolu gibi göstrip kendime göz kırpıyorum kandırıyorum

sizce bugüne kadar yaptıklarım nasıl doğrusuyla yanlışla veya tavsiyelriniz neler ben çok güzel söz dinlerim önerilerinizi keyifle yaparım çünkü gitsin kilolar istiyorum yarın 15mart ve benim tartılma günüm en son 1martta 69kiloydum şimdi kaç oldum merak ediyroum

X