Gebeliğe Hazırlık Aklım çok karışık, yorumlarınızı rica ederim!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba, ben 40 yaşına yeni girdim, yaklaşık 20 aydır çocuk için uğraşıyoruz, 1 kez kimyasal gebelik yaşadım. Tüm kan testlerim, hormon testlerim normal, eşimin sperm testi de normal. Hgs normal. Sebepsiz kısırlık söz konusu.. Eşim de 40 yaşında.. Amh testini yeni yapptırdım. 5.63 çıktı. Doktor bu yaşta bu rezerv az görülür dedi. Polikistik bir yapı varmış. Adetlerim genelde düzenlidir. Şimdi arkadaşlar sorum şöyle.. Doktoruma gelecek ay ilaçla takip yaptırmak istediğimi söyledim. Klomen kullandırmıyormuş, femera veriyormuş, sonra da çatlatma iğnesi yapıyormuş.. Doktorumun ne yazık ki çok ilgili olmadığını bugün fark etmiş bulunuyorum. Ne takviye önerdi şimdiye kadar, ne takip yapalım dedi.. Hep ben kendi okuduklarımla birşey yapmaya çalıştım. Sgk geçen özel bir hastaneye gidiyorum. Böyle bir rezerv ile acaba başka yöntemler denenebilir mi? Ben doğal yollardan olsun istiyorum. Tavsiyelerinizi rica ederim.
Ben femarayla hamile kaldim. Daha dogrusu 7ci ayinda kaldim. Kafam tamamen rahatken. Takip falan aslinda sadece ilk ay onemli femarada o da dozu ayarlamak için. Sonra her ay adet oluyorsun yani yumurtlama da gerçekleşiyor. Bu durumda takip ettirmek istemesi doktorun sadecr maddi çikarlari içindir. Hem de aşiri fazla stres demek. Ilk ay takip doz ayarlamasi sonraysa kaç süre veriyorsa o surede kendiniz hiçbir kontrolsun deniyorsunuz. Benim doktorum çok iyi. Ben aşiri kafama takdiğim için geç oldu ama yillarca çocuğu olmayan arkadaşlarim femarayla 1,2ci aylarinda hamilr kaldilar

Canim bende 35yasindayim🤷🏼‍♀️tahlileri hemen yaptirdim👍doktorumun tahlillere cok iyi demesine ragmen dogal yollardan 6ay olmasaydi (besinci ay tuttu benim cok sukur) doktora gidip tedaviye baslardim hemen😎hersey yolunda olup bebek sahibi olamayan birsuru arkadas war cunku malum yasimizin etkisi war ve birde siz 20ay denemissiniz zaman kaybimi olur beklemek bilmiyorum🤔ama tabiki dr icinize sinmeli🙄ablamla yasitsiniz bu arada oda bebek istiyor😉
Canım çok sevindim senin adına, darısı benim başıma inşallah :KK66: Ben de bu ay reglimin 2.günü başka bir doktora gittim, hem prof hem de gerçekten çok iyi bir doktor. Femara'ya başladım, 5 gün, günde 2 defa kullandım. Pazartesi tekrar kontrolüm var, duruma göre çatlatma iğnesi verecek, zaten tutarsa bu yöntemle ilk iki ay yüzde 90 tutuyormuş. Bakalım artık hayırlısı..

Merhaba. Benim de yaşım 40 ve senin hissettiklerinin benzerini yaşadım. Doktor seçimi konusunda da hep bir acebalar içerisindeyim. Umarım 2021 bize ve bizim gibi bekleyen herkese güzelliklerle mucizelerle gelir inş.
İnşallah canım bu sene bizim senemiz olur! Doktor seçimi gerçekten çok önemli, ben şimdi içime çok sinen bir doktor buldum, sigortam karşılamıyor ama inan artık buna hiç takılmıyorum, çünkü önceki gittiklerim hep zaman kaybıymış bunu gördüm.. bana hep dediler ki denemeye devam, ama artık bu yaşta ilaçla ovülasyon takibi gerekiyor, bu ay başladık bakalım, umarım işe yarar.. senin de ilk gebelik mi olacak? başka bir problemin var mı?

İnşallah canım bu sene bizim senemiz olur! Doktor seçimi gerçekten çok önemli, ben şimdi içime çok sinen bir doktor buldum, sigortam karşılamıyor ama inan artık buna hiç takılmıyorum, çünkü önceki gittiklerim hep zaman kaybıymış bunu gördüm.. bana hep dediler ki denemeye devam, ama artık bu yaşta ilaçla ovülasyon takibi gerekiyor, bu ay başladık bakalım, umarım işe yarar.. senin de ilk gebelik mi olacak? başka bir problemin var mı?
İlk gebelik olacak canım. Sebepsiz infertilete. Doktorlar yaşından dolayı diyor hep.

Ben femarayla hamile kaldim. Daha dogrusu 7ci ayinda kaldim. Kafam tamamen rahatken. Takip falan aslinda sadece ilk ay onemli femarada o da dozu ayarlamak için. Sonra her ay adet oluyorsun yani yumurtlama da gerçekleşiyor. Bu durumda takip ettirmek istemesi doktorun sadecr maddi çikarlari içindir. Hem de aşiri fazla stres demek. Ilk ay takip doz ayarlamasi sonraysa kaç süre veriyorsa o surede kendiniz hiçbir kontrolsun deniyorsunuz. Benim doktorum çok iyi. Ben aşiri kafama takdiğim için geç oldu ama yillarca çocuğu olmayan arkadaşlarim femarayla 1,2ci aylarinda hamilr kaldilar
Canım ben de bu ay femaraya başladım, doktorumu değiştirdim. Pazartesi günü kontrolüm var, umarım büyümüşlerdir.. Doktorumun bana dediği maşallah rezervin çok iyi, normalde 2 kez deniyoruz, sende 2'den fazla deneyebiliriz dedi.. Zaten dediğin gibi olursa ilk 2 ayda oluyormuş. Ben de tabi yaş da var, erken yaşlarda belki daha hızlı sonuç alınabilir.. Senin adına çok sevindim cnm :nazar: Bu tür haberler gerçekten çok mutlu ediyor beni :) arkadaşların için de ayrıca mutlu oldum:KK200:

Femara kullandın mı hiç? Kullanmadıysan mutlaka doktor kontrolünde başlamanı tavsiye ederim.
Ben klomen ve ovitrelle kullandım 2 kere. İkisi de doktor kontrolünde oldu. Klomen yazdığında doktora famera olmazmıydı dedim. O da bana sana klomen uygun dedi. Yani herkesin durumuna göre veriyoruz dedi.

Canım ben de bu ay femaraya başladım, doktorumu değiştirdim. Pazartesi günü kontrolüm var, umarım büyümüşlerdir.. Doktorumun bana dediği maşallah rezervin çok iyi, normalde 2 kez deniyoruz, sende 2'den fazla deneyebiliriz dedi.. Zaten dediğin gibi olursa ilk 2 ayda oluyormuş. Ben de tabi yaş da var, erken yaşlarda belki daha hızlı sonuç alınabilir.. Senin adına çok sevindim cnm :nazar: Bu tür haberler gerçekten çok mutlu ediyor beni :) arkadaşların için de ayrıca mutlu oldum:KK200:
Sadece 2 ay deneyip sonra aşilamaya ya da tüp bebeğe yonlendirmesine izin verme. Dediyim gibi ben 6 ay 3 tablet kullandjm her ay yumurtlama oldu ama hamile kalamadim. Rahim duvatima da her hamhi kotu etkisi olmadi. Yedinci ay 4 tablete kaldirdi. Pek yapmayiz dedi ama 2 ay denemek istiyorum zaten tup bebek yaptirirsan hormon ilaçlari alicaksin bunu deneyelim dedi. Ve o ay ikizlere hamile kaldim. Yani 2 ay çok az femara için

Sadece 2 ay deneyip sonra aşilamaya ya da tüp bebeğe yonlendirmesine izin verme. Dediyim gibi ben 6 ay 3 tablet kullandjm her ay yumurtlama oldu ama hamile kalamadim. Rahim duvatima da her hamhi kotu etkisi olmadi. Yedinci ay 4 tablete kaldirdi. Pek yapmayiz dedi ama 2 ay denemek istiyorum zaten tup bebek yaptirirsan hormon ilaçlari alicaksin bunu deneyelim dedi. Ve o ay ikizlere hamile kaldim. Yani 2 ay çok az femara için
İkizlere demek, ne kadar güzel! Ben de hep ikizlerim olsun istemişimdir. Maşallah!
Evet canım ben de 2 aydan fazla kullanırım diye düşünüyorum. Zaten ilk gittiğimizde hiç tüp bebek konusunu açmadı doktor ki kendisi aynı zamanda tüp bebek uzmanı. Ben de çok heyecanlıyım, bakalım süreç nasıl olacak..

Ben klomen ve ovitrelle kullandım 2 kere. İkisi de doktor kontrolünde oldu. Klomen yazdığında doktora famera olmazmıydı dedim. O da bana sana klomen uygun dedi. Yani herkesin durumuna göre veriyoruz dedi.
Ben yabancı kanalardan klomen ve femaranın farkını ve etkilerini çok araştırdım. İkisinin de etken maddesi farklı, femara zaten meme kanseri için bulunmuş bir ilaç, sonra bakmışlar yumurta büyütüyor, femara tedavisine başlamışlar. Klomen 1950'lerde kullanılmaya başlanmış. Bana da daha önce gittiğim doktor klomen artık eskide kaldı, yeni bir ilaç veriyoruz demişti. Acaba sen de başka bir doktordan da fikir alsan nasıl olur? Bu arada amh değerin kaçtı canım?

X