Aklım Karmakarışık...

Arkadaşlar kusura bakmayın, hepinizi yordum. Ellerinize, emeklerinize sağlık.

Bu akşam erkek arkadaşımla buluştuk ve endişelerimin ne yönde olduğunu biliyor. Sadece eğitimle alakalı değil endişem, şuan onun KPSS sınavına hazırlanması da gerekiyor ve yoğun işten dolayı kendi derslerine de hazırlanamıyor. En azından daha rahat bir işi olursa okuluna da devam edebilir. Bunları uygun bir dille anlattım, ailesiyle olan konuyu vs. Gayet anlayışla karşıladı, babasının baskın biri karakter olduğunun o da farkında zaten. Erkek arkadaşımla karakter anlamında hiçbir uyuşmazlığımız yok çok şükür, artık enerjisini de söz konusu tarafa yönlendirecek inşallah ve ailesine maddi destek konusunda da bir zaman sonra biz çözüm ayarlaması yakın. Sonuç olarak geleceğimize dair haklı endişelerim bunlar, ailesiyle benim arasında kalmasını, incinmesini istemememden ötürü, bunların hepsini anlattım. Bir çözüme ulaştırdık.

Yorumlarınız için çok teşekkürler tekrar.

bence yanlis dusunuyosun
issiz olsa anlarim cocuk calisiyor sonucta, unv.mezunlari sanki cok daha fazla maas mi aliyor
kendinde diyorsun boyle birisini bidaha bulamam diye niye kafani karistiriyosun ki durup dururken
evlilikte cok sorunlar oluyomus diyosun, tamam 10 evlilikten 6sinda boyle sorunlar oldu belki ama sen belki kalan 4 icinde olacaksin ve sorununuz olmayacak

canim bence sen bu cocugu seviyomusun, sevmiyomusun ona karar ver
cunku bilmiyorum.. insan gercekten sevdigi birisi icin bu tarz hayatta dusunmezdi ..

Su an konu sahibi arkadaşı eleştirenler bu durumda kendileri olsa da aynı seyleri söyleyebilecekler mı? Sonuçta hayat toz pembe değil egitim maddiyat is her sey önemli. Ki su an 26 yasında birinin ekstresine babası bakıyorsa ileride de baska seylere müdahale edebilir. Cicim ayları geçip geçim sıkıntısına girdiğiniz zaman şimdi herkesin aman ne olacak dediği seyler iyice önem kazanacak. Kavga edersiniz yine bunlar ortaya çıkacak konu olacak. Yani sadece sizi seviyor iyi kalpli birisi diye.. bilmiyorum ama bence evleneceginiz kisiyi seçerken tabii ki seveceğiz ama sonuçta bir ömür birlikte olacaksınız yuvanız olacak gecindirmeniz Cekip cevirmeniz gereken bir eviniz olacak ileride cocuklarınız olacak. Yani sözün özü demek istediğim evlenirken beklentilerinizi gözden geçirin uzun vadeli duşunun. Ve de bir sey soracağım cok konuştum ama :KK70: burada vicdan isin icine giriyor bence, Sanki kendi mutluluğunuzdan cok onu üzmemek kirmamak icin evleniyorsunuz. Yani su an evlenme ihtimaliniz uzerine konuşuyorum

Sizin mantığına göre ayda 10bin lira kazanmayan insanları (günümüz şartlarında birikim yapabilmek ve rahat yaşayabilmek için gereken miktar buna yakın) evlenmeye, çocuk sahibi olmaya falan hakları yok o zaman.

Ya da insanlar evlendikten sonra işsiz kaldıklarında hemen boşanılmalı. Maddiyat her şey mi?

Ben size hak veriyorum aslında, ama ben söylediğiniz yorumu yapacak olsam bahsedeceğim kişi işsiz, eğitimsiz, ipe sapa gelmeyen biri olurdu. Sonuçta ekmeğinin peşinde karşımızdaki insan. Belki de aöf mezunu olunca hiçbir şey olamayacağının farkında.

Konu sahibi çalışmıyor sanırım, alabileceği maaştan bahsediyor. Bu şey gibi, her kamu yönetimi mezunu kendini kaymakam olacak sanıyor da sonra düz memurluk için çabalıyor ya, onun gibi. Bu devirde en iyi meslekler hukuk, tıp ve mühendislikler. Onlar da bile başlarken milyarlar dökmüyor kimse... Kısaca olabilecekten çok, elindekilere bakmalı insan.

Teşekkürler yorumlarınız için. Tek tek alıntı yapmayıp toplu yazıyorum kusura bakmayın.

Erkek arkadaşıma karşı normalde bir his eksikliğim yok, ben psikolojik anlamda zor zamanlar yaşıyorum ve bu durum da bundan kaynaklandı biraz. Bir de benim kötü bir huyum var, bir sorun olduğunda ben kendi başıma halletmeye çalışıyorum hep, karşımdakine yansıtıp onu incitirim korkusuyla. Erkek arkadaşım da bu durumun farkında ve o yüzden hep benden sakınma, paylaş bir şeyleri diyor. Bu durum da bununla alakalıydı, normalde eğitim durumu vs. yi çok dert etmem ama aile ve maddi durumlar da üstüne binince ona da yansıtmadan çözmeye çalıştım, fazla dert edindim, zaten psikolojim de şu günlerde pek iyi değil, her şey üst üste geldi. Erkek arkadaşımla konuşmak istedim ama aile de maddi durum da hassas konular, o yüzden çekindim. En sonunda uygun bir dille anlatınca anladı asıl sorunun ne olduğunu ve özür diledi kendi adına. Hatta yine saklama benden hiçbir şeyi dedi...

Sizin mantığına göre ayda 10bin lira kazanmayan insanları (günümüz şartlarında birikim yapabilmek ve rahat yaşayabilmek için gereken miktar buna yakın) evlenmeye, çocuk sahibi olmaya falan hakları yok o zaman.

Ya da insanlar evlendikten sonra işsiz kaldıklarında hemen boşanılmalı. Maddiyat her şey mi?

Ben size hak veriyorum aslında, ama ben söylediğiniz yorumu yapacak olsam bahsedeceğim kişi işsiz, eğitimsiz, ipe sapa gelmeyen biri olurdu. Sonuçta ekmeğinin peşinde karşımızdaki insan. Belki de aöf mezunu olunca hiçbir şey olamayacağının farkında.

Konu sahibi çalışmıyor sanırım, alabileceği maaştan bahsediyor. Bu şey gibi, her kamu yönetimi mezunu kendini kaymakam olacak sanıyor da sonra düz memurluk için çabalıyor ya, onun gibi. Bu devirde en iyi meslekler hukuk, tıp ve mühendislikler. Onlar da bile başlarken milyarlar dökmüyor kimse... Kısaca olabilecekten çok, elindekilere bakmalı insan.

Mesela ben. Kamu Yönetimi okuyorum ama memur olacağım :KK9: Ama ben kaymakam olcam diye başlamadım valla.
Kız bir de kimse onu açık öğretimden genel müdür yapmıcak demişsin. Aşkolsun. Ben de açıköğretim okuyorum olamaz mıyım şimdik :KK16:

Şaka bir yana, konu sahibine yorum yapacak olursam. Hayat senin hayatın, kimseyle zorla evlenmek zorunda değilsin. Uyuşmayacağınızı düşünüyorsan ayrılmalısın.
En mantıklısı bu olur. Ama şöyle bir şey var; adam çalışan bir adam. Tembel değil , ben eminim onun evine en iyi şekilde bakacağına. Sadece lise mezunu şuan buna mı takılıyorsun ? Üniversite mezunu olmak bile beş para etmiyor ki artık.... İnsanın az biraz şansı olsun canım. Ama dediğim gibi bir endişen varsa ayrıl.

yazdıkların karsıısnda sasırdım:KK53: daha oncekı konunu okumustum. o zor zamanında erkek arkadasının nasıl senınle ılgılendıgını senın nasıl kosturdugunu yazdıgını hatırlıyorum. suan kendını toparladıktan sonra bu sekılde dusunuyor olman cok ılgınc sahsı fıkrım olarak, sen suan sımdıden bu seylere takılıosan erkek arkadasını bence hıc oyalama , o senın ıcın nekadar cabalasada senı memnun edemez sanırım:26:

Kusura bakma canım ama daha 9.5 aylık ilişkide sen böyle düşüncelere kapılıyorsan ben senin sevgiline sevginden şüphe ederim.İnsan olarak çok seviyor olabilirsin hastalığında yaptıkları için bir vefa ve minnet duygusu da vardır elbet ama ben bu tarz sevgiden bahsetmiyorum.Fikrim bu yönde.

Çözüm bulduğunuzu söylemişsin fazla uzatmaya gerek yok.Mutluluklar diliyorum

bi insan eğitim düzeyi, iş, para yüzünden bırakılmaz. canım yarın bigun ondan ayrılır eğitim seviyesi senle eşit hatta yüksek zengn biriyle evlenirsin o iflas eder çöker bi kuru ekmeğe muhtaç olursunuz. eczacıda alır yürür paraya para demez yaptğından sen utanırsın. bence bu yüzden senin bu kdr yanıda olmus birini bırakma...bu durumu yaşayan cok insan gördüm...

Teşekkür ederim arkadaşlar...

Benim psikolojik olarak bazı problemlerim var ameliyattan beri ve hala etkileri devam ediyor. Gelecek endişem de haddinden fazla, hep öyle biri olmuşumdur zaten. Bu ikisi bir araya gelince her şey karman çorman oldu. Yoksa ben normal durumda erkek arkadaşımı seviyorum, o anlamda bir sorunum yok. Konuyu açtığıma bir nevi pişman oldum... Geleceğe dair endişelerim bozuk psikolojiimle birleşince iş içinden çıkılmaz bir hale geldi...

Son düzenleme:
Teşekkür ederim arkadaşlar...

Benim psikolojik olarak bazı problemlerim var ameliyattan beri ve hala etkileri devam ediyor. Gelecek endişem de haddinden fazla, hep öyle biri olmuşumdur zaten. Bu ikisi bir araya gelince her şey karman çorman oldu. Yoksa ben normal durumda erkek arkadaşımı seviyorum, o anlamda bir sorunum yok. Konuyu açtığıma bir nevi pişman oldum... Geleceğe dair endişelerim bozuk psikolojiimle birleşince iş içinden çıkılmaz bir hale geldi...

canım benim anlıyorum seni herkeste olan kaygılar bunlar neden pişman oluyosun paylaşıp rahatlıyoruz ne güzel bende senin gibi düşüncelere girerdim bazen ama 0'dan başlayıp yükselen insanları tanıdıkça utanmıştım bu düşüncemden.hakkında hayırlısı olsun inşallah :)

canım benim anlıyorum seni herkeste olan kaygılar bunlar neden pişman oluyosun paylaşıp rahatlıyoruz ne güzel bende senin gibi düşüncelere girerdim bazen ama 0'dan başlayıp yükselen insanları tanıdıkça utanmıştım bu düşüncemden.hakkında hayırlısı olsun inşallah :)

Çok teşekkürler gerçekten. Amin. Cümlemizin. :)

Hayır ben onu demek istemedim, maddiyati vurgulamaya çalışmadım. yani şimdi sevgiye dair bir sey yoksa ileride nasıl olacak ve şimdi birikim yapamıyorsa ya sonra ne olacak? Babasi simdi bile karisiyorsa ileride nasil olacak? Yani konuda sözü gecen kisi derslerine calışma acısından birikim yapma acısından yetersizmis, ben de yetersizlik icin söylemiştim yoksa işsiz güçsüz biri icin tabii ki cok daha farklı olurdu. Yani ben ortada bir sevgi ask evlilik icin bir heyecan göremedim daha cok vicdan var hep. Geleceğe dair kaygılar var evet ama bunlardan bahsederken de "biz birbirimizi cok seviyoruz her seyin üstesinden geliriz hele bir evlenelim" tarzında bir sey görsem yazmazdim. Bence kaygılar hislerin önüne gecmis yani olay bu. Burada suçlamak icin de yazmıyorum zaten konumuz konu sahibinin erkek arkadaşına karsı hisleri değil.

Mesela ben. Kamu Yönetimi okuyorum ama memur olacağım :KK9: Ama ben kaymakam olcam diye başlamadım valla.
Kız bir de kimse onu açık öğretimden genel müdür yapmıcak demişsin. Aşkolsun. Ben de açıköğretim okuyorum olamaz mıyım şimdik :KK16:

Senin kaymakam olmana katlanamayacağımdan dolayı seni kendi şirketime müdür yapacağım ben. :KK1:

Hayır ben onu demek istemedim, maddiyati vurgulamaya çalışmadım. yani şimdi sevgiye dair bir sey yoksa ileride nasıl olacak ve şimdi birikim yapamıyorsa ya sonra ne olacak? Babasi simdi bile karisiyorsa ileride nasil olacak? Yani konuda sözü gecen kisi derslerine calışma acısından birikim yapma acısından yetersizmis, ben de yetersizlik icin söylemiştim yoksa işsiz güçsüz biri icin tabii ki cok daha farklı olurdu. Yani ben ortada bir sevgi ask evlilik icin bir heyecan göremedim daha cok vicdan var hep. Geleceğe dair kaygılar var evet ama bunlardan bahsederken de "biz birbirimizi cok seviyoruz her seyin üstesinden geliriz hele bir evlenelim" tarzında bir sey görsem yazmazdim. Bence kaygılar hislerin önüne gecmis yani olay bu. Burada suçlamak icin de yazmıyorum zaten konumuz konu sahibinin erkek arkadaşına karsı hisleri değil.

Açıklayınca daha da hak verdim size :KK34: Sanırım ben yanlış anlamışım.

Senin kaymakam olmana katlanamayacağımdan dolayı seni kendi şirketime müdür yapacağım ben. :KK1:

Açıklayınca daha da hak verdim size :KK34: Sanırım ben yanlış anlamışım.

Yok önemli değil ben de yeterince açıklayıcı yazmamısim sanırım :)

Bence ayrılmalısın.
Çünki bana göre erkek kadından yüksek olmasa da aynı olmaları lazım.
Çok okuyoruz burda böyle konuları .
Ama malesef davul bile dengi dengine demişler .
Vicdan yapıyorsan sadece vicdanla biriyle evlenilmez.
Şimdilik hallettik diyorsun, kararın bu yönde olursada umarım çok mutlu olursun canım :)

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim tekrar, bir nevi sarsıp beni kendime getirdi. Bugün erkek arkadaşımlaydık ve gerçekten çok güzel bir gündü, çok mutluyum, Allah'a şükür... Bir buhrandı, fetretti ve bitti sanki, kabustan uyandım gibi hissettim, çok güzel ve ılık bir sabaha... Çok teşekkürler tekrar. :KK61:

Son düzenleme:
X