Aklıma karpuz kabuğu düştü bir kere

Böyle küçük hesaplar peşinde koşacağına, keşke en baştan adını koysaydın işin, ya da hiç evine falan götürmeseydin de, sonradan ama ben onu evine kadar götürdüm bilmem ne diye insanların başına kakmasaydın.

Ben açıkçası birinci derece yakınım dışında kimseyi götürmem Allah korusun bir kaza olsa al başına belayı kafam rahat gider gelirim soran olursa başka yere gidiyorum hergün ordan geçmiyorum der geçerim yada sorumluluk alamayacağımi söylerim servisci değilim ben

vallahi zaten ben kendim tek gidiyordum onlar geldi rica etti dahil olmak istedi yani işi ticarete döksem müşteri arayışında olurdum ben.baktım kurumda herkes nasıl yapıyorsa sistemi ben de öyle yaptım birliğe zam geldikçe zam koyuyoruz dediler hatta çevremde az bile alıyorsun hem araba konforu olacak hem de birlikten bile az alıyorsun dediler konu bu arabamla zaten evet her gün geleceğim her halükarda ama en azından kimseyi sabahları toplamak zorunluğum yok güzergahımı değiştirmezdim kafam rahat olurdu
Merak ettim, çanakkalede misiniz? Birebir buradaki sistemi anlatıyorsunuz. Ya da memurlar türkiyenin her yerinde bir şekilde bu sistemi kurmuş.

Hanifendi aynı kurumda çalışıyorsunuz, gidiş geliş saatleriniz aynı, 80 100 km'lik yollardan bahsediyoruz. Haftada 5 gün gelip gidiyorsa tabi ki ödeyecek, ben yıllarca ödedim arkadaşlarıma, hepimiz veriyorduk. Hiç ödememek, bedava gitmek aklımın ucundan bile geçmedi. Dolmuşla 1,5 2 saatte dura kalka gideceğine arkadaşının arabasıyla rahat rahat gidiyor, daha ne olsun. Ondan benzine ortak ol diyen yok, dolmuş parası neyse her ay hesaplar verir arkadaşına, bu zor bir şey değil.
Bende diyorum ki aynı kurumda çalışıyoruz diye kimsenin şöförü olmak zorunda değilim o parayı isteyeceğime hiç oralı olmam banane der geçerim tek gider gelirim bu daha kolay

Yahu memurlar arasında raconu böyle.
Evet genelde tek araç çıkaramıyorlar. Dolayısıyla tek gitmeyecekken benzine ortak bulunca gidiyorlar. Amaç o zaten.

Racon böyle diyorum ticaretçi de oldum paragöz de oldum ya olumsuz yorum yapanlar böyle her gün bir ilçeye gel git yapsanız hem bedava olsun hem şöförlük yapayım herkesin evinden alıp götüreyim dermiydinizn

e biz de yaptık diyorum
ve görmedik böyle bir şey
konu sahibi buyursun yapsın

Şöyle tipler beni çok yoruyo. İş yerinde de var. Günaydın demiş duymamışım cevap vermedim diye tripleks. Eminim o kızda geç gündüz yol parasını aklında tutmuyor yada duymuş olsa bile ay dur dur hemen gideyim anlatayım dememiştir herkesin telaşı stresi hayati koşturmacası var.
Söylememiş olsa ne olmasa ne

X