Deri ve Cilt Hastalıkları Akne roza (Gül hastalığı) demodeks baş etmenin yolları

Rosacea ile çok uğraştım bu dan 6-7 yıl önceydi. Yanağım kırmızılıktan morarmıştı ve çok küçük ince uçlu beyaz kabarcıkları vardı. İlk önce şu, sakın kortizonlu krem kullanmayın, önce geçiyor gibi gelir bırakınca daha korkunç şekilde geri gelir. Ben sütün kızarıklığı arttırdığını görmüştüm süt içmeyi kesmiştim. Kızarıklığı arttıran bir yiyecek varsa ona yaklaşmayın. Baharatlı, acı şeyler ve çok sıcaktan uzak durmak lazım. Güneşten koruyucu çok çok önemli.
Ben uzun zaman antibiyotik hap da kullandım hiç bir işe yaramadı. Bana en iyi gelen dermatoloğumun önerdiği iki krem oldu. Burdan ilaç adı vermeyeyim, birisinin içinde azelaik asit vardı. Diğer kreme de genel olarak verilen bi isim var, değişik yoğunlukları var, metro krem deniyor. Bir çeşit antibiyotik krem. Rosacea sırasında ciltte aşırı bakteri olduğu düşünülüyor, o bakteriyi öldürüyor. Bu ikisi bana çok iyi geldi. Bir iki yıl kullandıktan sonra tamamen bıraktım çünkü cildimde artık hiç harlama olmuyordu. Dermatoloğunuzla bu kremleri bence konuşun. Ama iyileşmenin sadece kremlerle alakalı olduğunu sanmam.
Ciltteki harlama ne kadar azaltılarsa o kadar çabuk geçiyor. Tam olarak iyileşmez diyorlar ama bende yıllardır geri gelmedi. Cildimi sadece kokusuz basit bir temizliyici ile temizliyordum. Hiç bir şekilde kızarıklığı kapatmadım, her ne kadar herkes bana baksa da. Kesinlikle yağlı, abur cubur çikolata yemedim. Rosacea’nın oldupu yeri hiç kurutmadım, hindistan cevizi yağı falan sürdüm hep nemli tuttum. Tabii o zaman çok daha kırmızı görünüyor ama cilt içten besleniyor.
Maalesef bunun kısa sürede iyileşmesi imkansız ben 3 yıl gibi bir süre çektim bundan. Zaman geçtikçe harlamalar azaldı, mosmor gibi görünen renk kırmızıya sonra pembeye indi. Simdi tamamen yok oldu ama kılcal damarlar belli. Ama o da beni rahatsız etmiyor.
Bununla ilgili yerli yabancı çok şey okudum. Sebebi hala bilinmiyor ama ailede birinde de mutlaka vardır. Genetik olma ihtimali yüksek. Sonra da tabii ki stres faktörü. Ben çok stresli bi zamanda yaşadım bunu. Güneş beslenme gibi durumlar da tetikliyor.

Son düzenleme:
Valla bunu çeken bilir hele benimki gibi ufak sivilceler varsa ve karıncalanıp kaşınıyorsa çok zor. Ama sabırlı olun, fotoğrafım vardı çoktan attım, çok kötüydü yoksa eklerdim buraya nasıl kötü olduğunu görürdünüz. Tek yanaktaydı ve şöyle söyleyim sanki yüzüme et parçası koymuşlar gibi parlak mosmor ve korkunçtu. Geri kalan cilt de tam tersi bembeyaz. Geçmez diyenlere aldırmayın, benim teyzemde de aynısı vardı onun da tamamen geçti ama herhalde bir 4-5 yıl sürmüştür onda da. Sadece çok uzun süren bir şey bu.

hmm benim de tedavim bitince doktor yazacaktır...cildim demodexten dolayı kuru ama belki mat nemlendiriciler verir çünkü en hafif nemlendirici bile parlak duruyor cildimde..bir de bursadaydınız hanırım doktor hatice erdeme gitmiş miydiniz dual yellow lazer de yaptırdınız mı ?güneş kremi bioderma photoderm cover touch mı kullanıyorsunuz yaglı cilt için olan?
Merhabalar,Ben Hatice Erdem'e giitim. Duo lazer Bursa da sadece onun kliniğinde var. Kendisiyle ilgili yorumları okumuştum ancak gittiğimde pek de yorumlardaki doktorla karşılaşmadım. Ama cihaz sadece onda olduğu için tedaviye başladım.( Rosa ve kızarıklık için.) Bir de güneş lekelerim için aynı cihazla çalışacaktı. İkinci seanstan sonra ( bu 2 ay demek) yazdığı ilaçları da kullanmama rağmen ki istediği kremi bulana kadar çok uğraştım, bıraktım.Annem hemşire, bu kadar zamanda mutlaka bir değişiklik olurdu , deyince devam etmedim. Zaten cihazı kullanma şeklini de beğenmiyordum. Bu çok amaçlı bir cihaz. maalesef hakkını vermiyor. Tabii bu benim fikrim.Seans ücreti 1000 lira. 10 dk. sürüyor :)) Sevgiler.

Merhabalar,Ben Hatice Erdem'e giitim. Duo lazer Bursa da sadece onun kliniğinde var. Kendisiyle ilgili yorumları okumuştum ancak gittiğimde pek de yorumlardaki doktorla karşılaşmadım. Ama cihaz sadece onda olduğu için tedaviye başladım.( Rosa ve kızarıklık için.) Bir de güneş lekelerim için aynı cihazla çalışacaktı. İkinci seanstan sonra ( bu 2 ay demek) yazdığı ilaçları da kullanmama rağmen ki istediği kremi bulana kadar çok uğraştım, bıraktım.Annem hemşire, bu kadar zamanda mutlaka bir değişiklik olurdu , deyince devam etmedim. Zaten cihazı kullanma şeklini de beğenmiyordum. Bu çok amaçlı bir cihaz. maalesef hakkını vermiyor. Tabii bu benim fikrim.Seans ücreti 1000 lira. 10 dk. sürüyor :)) Sevgiler.
bn tedavideyim şu an ve iyi gidiyor.teşekkürler cevap için..

Merhaba Hommbitkisel Lideriyim. Biz tedavi için gelen hastalarımıza yüz yıkama jeli ozonla zenginleştirilmiş zeytinyağı aynısafa kremi ve Ballı krem öneriyoruz.. inşallah şifaa bulursunuz . .

Ya o kadar çok şey yaptrdim ki şu 20 senede cilt bakmi karbon peeling h.frekans dual yellow lazer ama yok geçmiyor bu illet parazitler artk ne yiyip ne iccegmi şaşırdım yemesemde yemesemde cikiyo roaccutan falan da kulandım hep tekrarladı pskolojim çok bozuldu göğüs kısmında kollarımda ve srtmda da cikiyo bu hafta test yaptrcam ben hastaneye gdip bide gözlerim çok kanlı hep kanlı ağladın mı diyolar kirpik diplerinde de olablrmis göz kuruluğu yaptı bende
Candida mantari var mi sizde?

Merhaba, Doc.Dr. gokhan okan ve eczane aynur uluc. Arastirmanizi tavsiye ederim. 1 aydir tedavilerini uyguluyorum. Doktorun verdigi karışım kür 3 ay surecek,sonra 2ci kür alacağım. Suanlik durum iyi yanma batma ates pullanma vs yok. Sadece beyazlik olmayan hafif noktacilar var, lakin cok cok az miktarda. Cok bilinmeyen ama bence mucizeler yaratan bir doktor. Muayenesi 500 tl. Verdigi ilaclar ve karisim krem 1500 tl tuttu. Bu zamanakadar o kadar sacma doktorlara gittimki.kimse yuzumde demodeks oldugu u soylemedi antibiyotik verdiler yolladilar, roza,imeks gibi yuzlerce krem kullandim. La rosche posay, loreal, dermoskin gibi kullanmadigim temixleme kopugu,jelkrem,yag, sabun vs kalmadi. Hic birinde bu etkiyi gormedim. Yaklasik 5 senedir cebellesiyorum bu sacma seylerle. Lakin, suan gercekten cok cok iyiyim ve umarim sonuca varirim. İvermektin icerikli bir karışım hazirlatiyor, eser miktarda bulunuyor içinde. Bu ilac mlsf turkiyede yok. Yediklerimizde çok önemli bunlarin tum detaylari aynur uluc youtube ve instagram sayfasinda veriyor.

Merhaba
Konuya 2 yil kadar gecikmeli dahil oldum. Roza problemi bende de stresden basladi ve ne zaman strese girsem yuzum alev alev yaniyordu ve cok zor gecirebiliyordum. Ben de bircok urun denedim. 2.5 yil once almanyaya geldigimde dr a biyle bir problemim oldugunu soyledim ve bana bir urun verdi. Bu urun sadece roza hastalari icin medikal bir krem degil bu arada. Ilk gun yuzume alerji yaptigini zannettim. Sanki derimin altinda ne kadar sivilce varsa disari kusturdu. 3 gun sonra bu sivilceler gecti . Yuzumun yanmasi artik gecti sadece arada kizarma oluyor. Bir de rozada cilt cok kuruyor hatta gozaltlarinda yaslanma etkisi bile yaratiyor ayni markanin hassas ciltler icin olan nemlendiricisini kullaniyorum. Dusdan cikarken yuzumu onunla yikiyorum ve gozaltlarimdaki kirisikliklar dahi gecti. Simdilik boyle udare ediyorum. Baska da birsey kullanmiyorum. Arada yuzum kizarmissa doktorun verdugi urunu suruyorum 10 15 dk da kizarikligimi aliyor.

Merhaba
Konuya 2 yil kadar gecikmeli dahil oldum. Roza problemi bende de stresden basladi ve ne zaman strese girsem yuzum alev alev yaniyordu ve cok zor gecirebiliyordum. Ben de bircok urun denedim. 2.5 yil once almanyaya geldigimde dr a biyle bir problemim oldugunu soyledim ve bana bir urun verdi. Bu urun sadece roza hastalari icin medikal bir krem degil bu arada. Ilk gun yuzume alerji yaptigini zannettim. Sanki derimin altinda ne kadar sivilce varsa disari kusturdu. 3 gun sonra bu sivilceler gecti . Yuzumun yanmasi artik gecti sadece arada kizarma oluyor. Bir de rozada cilt cok kuruyor hatta gozaltlarinda yaslanma etkisi bile yaratiyor ayni markanin hassas ciltler icin olan nemlendiricisini kullaniyorum. Dusdan cikarken yuzumu onunla yikiyorum ve gozaltlarimdaki kirisikliklar dahi gecti. Simdilik boyle udare ediyorum. Baska da birsey kullanmiyorum. Arada yuzum kizarmissa doktorun verdugi urunu suruyorum 10 15 dk da kizarikligimi aliyor.
Merhaba
Merhaba hangi kremi onerdi size

hangi ilaçları kullandız ?metrini kullandınız mı ?
bende de demodex var 6 aydır malesef yüzüm pütür püyüt kırmızılıklarla dolu. önceden daha azdı ve yayıldı. doktorum metrin verdi 1 hafta kullanıp kontrole gidicem. şuan 4. gün bugün sürersem 5. gün olacak. tedaviye başladık şuan ama anladığım kadarıyla yorumlardan uzun bir tedavi süreci olacak.

bende de demodex var 6 aydır malesef yüzüm pütür püyüt kırmızılıklarla dolu. önceden daha azdı ve yayıldı. doktorum metrin verdi 1 hafta kullanıp kontrole gidicem. şuan 4. gün bugün sürersem 5. gün olacak. tedaviye başladık şuan ama anladığım kadarıyla yorumlardan uzun bir tedavi süreci olacak.
Direk tto urunlerini kullanın hic pişman olmazsınız ama nemlendiri kremini pek begenmedim onu biodermadan alabilirsiniz. Siz mutlaka tto yikama jeli ve dermodicos azelaik asitli kremini alin üzerine bioderma yada la roche den güzelce nemlendirin duzelicek

Direk tto urunlerini kullanın hic pişman olmazsınız ama nemlendiri kremini pek begenmedim onu biodermadan alabilirsiniz. Siz mutlaka tto yikama jeli ve dermodicos azelaik asitli kremini alin üzerine bioderma yada la roche den güzelce nemlendirin duzelicek
Dr C. Tıuna nın tto sos serumu çay ağacı şampuanı ve yine çay ağacı yüz yıkama jelini sipariş verdim gelince kullanmaya başlicam canım. onun dışında şuan sadece güneş kremi kullanıyorum pazartsi kontrole gittiğimde doktoruma iyi gelecek krem vs de sorucam umarı tedavi ile geçer. çünkü ciddi anlamda psikolojimi bozdu nerdeyse bu pütür pütürlülükler. aklım hayalim almıyor yüzümpürüzsüzken ne hale geldi. çok üzülüyorum bu duruma :KK43:

hemen ikisinden de sipariş verdim canım. çok teşekkürler. kullanmaya başliyim etkisini gördüğüm an editlicem :)

Benım sadce cene kısmımda var aksamları kukutrlet yıkıyorum bugun metrını denıcem bende ınslahh faydası olur sacımda kırpıgımde vxumda baska bıyerde yok bende ara ara cıkıuor hersman aktıf dıl yuzumde yangın falan hıssıyatı yok krem kullancaksanız nemlendırı su bazlımolmalı bıodermanın aqufacıd su bazlı gunes kremını kullanın mutlaka asla ne sıvılce olustrmuyor
merhaba demodex ten kurtulabildiniz mi?

X