'AKP'nin seçim şarkısı Mustafa Sandal'dan İsyankar'

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.836
'AKP'nin seçim şarkısı Mustafa Sandal'dan İsyankar'
Paylaş Paylaş
Şarkıda partinin 13 yıldır tek başına iktidar olmasına atıfta bulunarak, yeniden iktidar vurgusu yapacak
page_akpnin-secim-sarkisi-mustafa-sandaldan-isyankar_670892845.jpg

inPaylaşın
AKP'nin 1 Kasım seçimlerine giderken seçim mitinglerinde kullanacağı şarkı belli oldu. Yeni Şafak'taki habere göre, seçim şarkısı Mustafa Sandal'ın 'İsyankar' adlı şarkısından uyarlanacağı ve AKP'nin 13 yıldır tek başına iktidar olmasına atıfta bulunarak, yeniden iktidar vurgusu yapılacağı belirtildi.

AKP'de, 12 Eylül'de yapılacak Olağan Kongre'ye özel önem veriliyor. Kongrede, genel başkan seçimi, MKYK ve MYK seçimleri yapılacak. Tüzük değişikliği de bu kongrede oylanacak. Partinin önde gelen isimleri, 50 kişilik MKYK'ya girebilmek için nabız tutuyor. Ancak kongrenin önemi sadece bunlarla sınırlı olmayacak. Başbakan Davutoğlu, kongrenin, 1 Kasım seçimlerinin de startı niteliğinde olacağını bildirdi. Bu kapsamda, partinin sloganları, söylemleri ve hedefleri, kongrede ortaya konularak, seçime kadar aralıksız çalışma yürütülecek.

'Sabırsız kaldım, bir tek aşkına isyankar'
Yenişafak’ın haberine göre; AKP, 7 Haziran'daki seçim şarkılarında da değişikliğe gidecek. 'O Ses Türkiye ' yarışmasına katılan rapçı Zeo Jaweed'un rap, mehter, tasavvuf müziklerini bir arada kullanarak seçim şarkısı yapacağı belirtiliyor. Sanatçı Mustafa Sandal'ın 'isyankar' şarkısı da AKP'nin seçim mitinglerinde kullanılacak. Sandal ile parti yetkililerin iletişime geçtiği ve şarkıyı AKP'nin kullanmasına izin verdiği öğrenildi. Sandal'ın şarkısının nakarat bölümünde yer alan 'İstersen dağlar dağlar yerinden oynar oynar sabırsız kaldım bir tek aşkına isyankar' sözleri AKP'ye uyarlanacak. Şarkıda partinin 13 yıldır tek başına iktidar olmasına atıfta bulunarak, yeniden iktidar vurgusu yapacak.

http://t24.com.tr/haber/akpnin-secim-sarkisi-mustafa-sandaldan-isyankar,308793

Nakaratı değiştirmeye gerek yok bence cuk diye oturmuş.isteseler dağları yerinden oynatırlar herşey padişahın elinde tıpkı istese şehit haberlerinin bir saniyede durabilecegi gibi.durmak yok yola devam :KK14:

Buna Mustafa Sandal'dan bir açıklama gelmişti,2016 da bir reklam müziği olarak kullanılacakmış,seçim şarkısı olmayacakmış.
Adam taşa tutulmadan "satılmış,yalaka" damgası yemeden yazayım dedim :KK48:

yandık valla seçimin gürültüsü zırıltısı, pisliği başlıyor, gürültü kirliği bi yandan, apartman önünde her sabah yenileri beliren bi yığın kağıt, he bi de göz zevkimiz bozulcak yine, her yer parti bayrağı billboardlar ayrı bi gıcık falan...

Şarkıları kullanmasinlar lütfen rica ediyorum yeni şarkılar falan uretsinler.Yıllardır zevkle hergün dinlediğim dombradan nefret eder oldum:KK61:

yandık valla seçimin gürültüsü zırıltısı, pisliği başlıyor, gürültü kirliği bi yandan, apartman önünde her sabah yenileri beliren bi yığın kağıt, he bi de göz zevkimiz bozulcak yine, her yer parti bayrağı billboardlar ayrı bi gıcık falan...

Evet ya ne faydası olacaksa bangir bangir müzik eşliğinde dolaşmaya baslar seçim arabaları hay tekeri patlaayasicalar :)

Ekim ayı gelse de Balkonumu gelin çiçeği gibi AK Parti bayraklarıyla süslesem:KK71::KK73:
Seçim arabası benim evin olduğu sokaktan hiç geçmiyor nedense. Ben seçim atmasförüne girdiğimi gittiğim mitinğden anlıyorum bir tek:KK48:

X