Akşama Ne Yemek Var ?

Çok teşekkürler 🤩

Yazacağım yazacağım unutuyorum, kayınvalide Karadenizliyim ben diye bağırıyor sanki 🤭
Evet, kayınvalidem de ben de.😊🙋🏻‍♀️ Ben yöresel yemekleri yapmayı pek bilmediğim ama yemeyi çok sevdiğim için benim yapamadığım ve sevdiğim şeyleri yapmaya çalışıyor biz yanına gidince.🙈☺️

Hanımlar, misafir yemeğim bu dediğiniz yemekleriniz var mı? Pazartesi kayınpederim gelecek, eşim sen sütlü domates çorbasını çok güzel yapıyorsun ondan yap dedi aklımda bir o var. Bir de geçen kayınpederime fellah köftesi yapmıştım çok beğenmişti ortaya ondan yaparım ekstra. Ama ana yemek konusunda fikrim yok. Ne önerirsiniz?
Tepsi kebabi 😍

Sütlü domates çorbası
Patates çanağında beşamel soslu tavuk sote
İç pilav (emin değilim, belki düz pilav yapıp yanına arpa şehriye salatası yaparım)
Patates çullama
Mercimek humusu
Cacık
Burada yarışmaya katılan birinden gördüğüm 3 renkli muhallebi

Biraz hayal ürünü de olabilir çünkü çalışıyorum bugün, çok zor şeyler değil ama hem çalışıp hem evi toparlayıp hem bunu yetiştirebilecek miyim bakalım 😅

Sütlü domates çorbası
Patates çanağında beşamel soslu tavuk sote
İç pilav (emin değilim, belki düz pilav yapıp yanına arpa şehriye salatası yaparım)
Patates çullama
Mercimek humusu
Cacık
Burada yarışmaya katılan birinden gördüğüm 3 renkli muhallebi

Biraz hayal ürünü de olabilir çünkü çalışıyorum bugün, çok zor şeyler değil ama hem çalışıp hem evi toparlayıp hem bunu yetiştirebilecek miyim bakalım 😅
Sen bilirsin ama bu kadar yorma kendini. Patates püresi ve tavuk var zaten. Pilavla şehriye salatası aynı anda çok yenmez, emeğine yazık. Ya onu ya onu yap bence, iç pilav da harika fikir bu arada 🤩 misafir geldiğinde ben de yaparım. Patates çullama ne bilmiyorum ama püre ile ona da zahmet etme bence. Humusla cacık şipşak zaten.. onları çıkarınca da menün gayet yeterli.. Hem işten gelip hem bir sürü yorma bence kendini.. tabi siz bileceksiniz ama☺

Sen bilirsin ama bu kadar yorma kendini. Patates püresi ve tavuk var zaten. Pilavla şehriye salatası aynı anda çok yenmez, emeğine yazık. Ya onu ya onu yap bence, iç pilav da harika fikir bu arada 🤩 misafir geldiğinde ben de yaparım. Patates çullama ne bilmiyorum ama püre ile ona da zahmet etme bence. Humusla cacık şipşak zaten.. onları çıkarınca da menün gayet yeterli.. Hem işten gelip hem bir sürü yorma bence kendini.. tabi siz bileceksiniz ama☺
İç pilav yaptım şehriye salatası yapmadım.
Humus yaptım yanına cacık yapacağım çullama kalsın, patates değil patlıcan bu arada yanlış yazmışım ama gerek yok o kadarına cidden. Zaten kayınpederim oruçluymuş bu kadarı bile çok gelir :)

İç pilav yaptım şehriye salatası yapmadım.
Humus yaptım yanına cacık yapacağım çullama kalsın, patates değil patlıcan bu arada yanlış yazmışım ama gerek yok o kadarına cidden. Zaten kayınpederim oruçluymuş bu kadarı bile çok gelir :)
Ohh aynen💚ellerinize sağlık, afiyet olsun

İmam bayıldı yaptım fırında.
Yanına ne yapsam bilmiyorum.
Bulgur pilavı mı pirinç pilavı mı?
Yoğurt mutlaka olur zaten. Biraz biber turşusu çıkarırım.
Kalbimden geçen tereyağlı pirinç pilavı. Yapayım en iyisi.

İmam bayıldı yaptım fırında.
Yanına ne yapsam bilmiyorum.
Bulgur pilavı mı pirinç pilavı mı?
Yoğurt mutlaka olur zaten. Biraz biber turşusu çıkarırım.
Kalbimden geçen tereyağlı pirinç pilavı. Yapayım en iyisi.
Dedem bir şey sorup peşine cevabını verirdi, "bugün okula gittin mi, yoook" O ışığı aldım 😅

Pirinç daha iyi olur bence de 🤩

X