Akşama Ne Yemek Var ?

İç pilav yaptım şehriye salatası yapmadım.
Humus yaptım yanına cacık yapacağım çullama kalsın, patates değil patlıcan bu arada yanlış yazmışım ama gerek yok o kadarına cidden. Zaten kayınpederim oruçluymuş bu kadarı bile çok gelir :)
Çullama nedir?
Humus deyince de canım çekti. Buzluktan nohut çıkarsam çözülür mü acaba? Yoksa onu yarın mı yapsam?
Çözülür belki ya bilemedim. Eşim de gelir az sonra ve yemeeek diye diye elimi ayağıma dolaştırır. Bu sayfayı okurken insan sürekli yemek yemek istiyor.

Çullama nedir?
Humus deyince de canım çekti. Buzluktan nohut çıkarsam çözülür mü acaba? Yoksa onu yarın mı yapsam?
Çözülür belki ya bilemedim. Eşim de gelir az sonra ve yemeeek diye diye elimi ayağıma dolaştırır. Bu sayfayı okurken insan sürekli yemek yemek istiyor.
Ben mercimekten yapıyorum humusu ikidir. Tadı da aynı oluyor. Nohutun kabuğunu soymak çok dert :)) ama çözülür bence.

images (21).jpeg

Çullama da bu, köz patlıcan salatası aslında ama salça domates falan da var içinde.

Süzme mercimek çorbası
Etli patates yemeği
Tereyağlı pirinç pilavı
Mevsim salata
Ev yoğurdu

Ben aralıklı oruç diyeti yapıyorum 2 gündür. Biraz çorbadan yerim. Yemeğin etinden tırtıklarım. Bolca da salata 😍

X