Aldatan sevgiliyi affetmek bir seçim midir?

Anneniz adına çok sevdindim. Bizim sulalede olan kadına oluyor hep. Babam 3.ye evlendi ve mutlu. Ayrıca bosanirken bir sürü borç bıraktı annem ödemek zorunda kaldı. Annem daha evlenmedi. Yalniz yasiyoruz. Kızlar annesinin kaderini yaşar derler. Kadere müdahale etmek bizim elimizde biraz da. Bizim 7 gobek kaderimiz buymuş. İnşallah bu karma bende kırılır
Insallah kirilir.

Bence şuan kardasınız. Ev sizde iş sizde ve hayatınızdan bir parazit çıkmış. İnsan daha ne isteyebilir ki? İş yoğun diyorsunuz 2 kişi bile zor yetişiyormuşsunuz o konuda belki biraz sendelersiniz ama sonra o düzene de alışırsınız. Son paragrafta sanki açık kapı bırakmak istiyormuşsunuz gibi gördüm bunu yapmayın. Bırakın eski çöplüğüne geri dönsün. Bir daha da kimseyi adam etmeye kalkmayın. Kimsenin annesi değilsiniz ki ev vermişsiniz iş vermişsiniz. Kendisi naparsa yapsın.

Tek yakaladığın bu, emin olabilirsin. Normalde telefon falan karistirmadigini yazmışsın. Sakın kalıp hafiyelik yapsaydın daha nelerini nelerini yakalardin şerefsizin. Bu öylesine karşına çıkmış bir şey. İnan ki ne ilktir ne de son. Adamın karakteri bu zaten. Profilde yazan doğruysa daha yirmili yaşların basindasiniz ve 4 yıldır berabersiniz. Ömrünü ilk aşkıyla geçirmek, ilk tuttuğu eli sonuna kadar bırakmamak, ömür boyu tek insanla sevişmek bazı insanlara rüya gibi romantik gelir ama bazı insanları korkutur. Muhtemelen çocuk 'yani bu mu , bir ömür görüp gorebilecegim tek kadın?' modundadir. Böyle bir gözü aclilikla da önüne çıkana salça olmuş işte.
Bence düzenini bozup ailene gitme. Onu evden ve işten kov. Zaten bir yararı da yokmuş. Kendin, kendi şirketinden devam et. Neden onca yıllık emeğin heba olsun ki?
Kendine de daha iyi karakter özelliğine sahip birini bul. Tek bu aldatma için degil,bu yani bilemezsin, en iyi sandığın adamin da bir bokunu yakalayabilirsin. Diğer karakter özelliklerinden bahsediyorum
Yazmışsın ya; ezik,işine düşkün değil, pasif...
Yani bu asalak ile evlenip çocuklarına baba yapmaya emin misin? 4 sene senin kanını emmiş, ileride de kötü baba olarak çocuklarının kanını emer. Gerçekten bu kadar değersiz mi hayatın?? Ayrıl, eminim bu maldan on kat iyisini bulabilirsin

Bu saatten sonra aldatan tekrar aldatır, çünkü öğrenmiş ve affetmiş oluyorsunuz.
İşınizden ayrılmak zorunda değilsiniz, iş ortaklığınız devam eder ama ayri evlerde ve ayri hayatlar yaşarsınız

Tek yakaladığın bu, emin olabilirsin. Normalde telefon falan karistirmadigini yazmışsın. Sakın kalıp hafiyelik yapsaydın daha nelerini nelerini yakalardin şerefsizin. Bu öylesine karşına çıkmış bir şey. İnan ki ne ilktir ne de son. Adamın karakteri bu zaten. Profilde yazan doğruysa daha yirmili yaşların basindasiniz ve 4 yıldır berabersiniz. Ömrünü ilk aşkıyla geçirmek, ilk tuttuğu eli sonuna kadar bırakmamak, ömür boyu tek insanla sevişmek bazı insanlara rüya gibi romantik gelir ama bazı insanları korkutur. Muhtemelen çocuk 'yani bu mu , bir ömür görüp gorebilecegim tek kadın?' modundadir. Böyle bir gözü aclilikla da önüne çıkana salça olmuş işte.
Bence düzenini bozup ailene gitme. Onu evden ve işten kov. Zaten bir yararı da yokmuş. Kendin, kendi şirketinden devam et. Neden onca yıllık emeğin heba olsun ki?
Kendine de daha iyi karakter özelliğine sahip birini bul. Tek bu aldatma için degil,bu yani bilemezsin, en iyi sandığın adamin da bir bokunu yakalayabilirsin. Diğer karakter özelliklerinden bahsediyorum
Yazmışsın ya; ezik,işine düşkün değil, pasif...
Yani bu asalak ile evlenip çocuklarına baba yapmaya emin misin? 4 sene senin kanını emmiş, ileride de kötü baba olarak çocuklarının kanını emer. Gerçekten bu kadar değersiz mi hayatın?? Ayrıl, eminim bu maldan on kat iyisini bulabilirsin
Ben 25 yasindayim o 31 yasinda. Cok baskici bir insan olmayi sevmiyorum surekli hesaplarini karistirmak telefonuna bakmak benlik dehil. Mesela biriyle konusuyorsa ya da mesajlasiyorsa kim o derim x der benim icin konu kapanir. Dun sabah dedigim gibi seytan durttu herhalde baktim. Iyi ki de bakmisim.

Bu saatten sonra aldatan tekrar aldatır, çünkü öğrenmiş ve affetmiş oluyorsunuz.
İşınizden ayrılmak zorunda değilsiniz, iş ortaklığınız devam eder ama ayri evlerde ve ayri hayatlar yaşarsınız
Evet. Sonra tekrar enayi yerine koymaya baslar beni. Isi de beraber yurutmeyi dusunmuyorum cunku bu sekilde mecbur iletisim halinde oluruz. Musterileri bolusmeyi dusunuyorum simdilik. Herkes kendi isine evine baksin.

Ben 25 yasindayim o 31 yasinda. Cok baskici bir insan olmayi sevmiyorum surekli hesaplarini karistirmak telefonuna bakmak benlik dehil. Mesela biriyle konusuyorsa ya da mesajlasiyorsa kim o derim x der benim icin konu kapanir. Dun sabah dedigim gibi seytan durttu herhalde baktim. Iyi ki de bakmisim.
Mesleği var mı bu kekonun?

Fransizca ogretmenligi terk. Zamaninda cok zorladim devam et oku bitir okulu diye ama hic orali olmadi.
Aman öffff 31 yaşına gelmiş bi baltaya sap olamamış. Ama binbir türlü oyunu var maşallah, kafa zehir. Öyle de olmasa aç kalır zaten.

Aman öffff 31 yaşına gelmiş bi baltaya sap olamamış. Ama binbir türlü oyunu var maşallah, kafa zehir. Öyle de olmasa aç kalır zaten.
Evet. Adam etmek icin cok ugrastim. Az once sosyal medya hesaplarina baktim surekli kari kiz ekli. Maillerinde birkac flort- tanisma sitesine kayit oldugunu da gordum. Ben aslinda yillardir bu adamin nasil biri oldugunu hic gormek istememisim.

Aldatan birini affetmeniz evet, sizin seçiminizdir.
O da sizi aldatmayı seçmiş zaten. Onu affettiğiniz zaman sizi bir daha incitmekten çekinmeyecek. Bunu öngördüğünüzü; ama kafanızın karıştığını varsayıyorum. Karışmasın, affetmeyin onu.

Evet. Adam etmek icin cok ugrastim. Az once sosyal medya hesaplarina baktim surekli kari kiz ekli. Maillerinde birkac flort- tanisma sitesine kayit oldugunu da gordum. Ben aslinda yillardir bu adamin nasil biri oldugunu hic gormek istememisim.
Çulsuzken kimse bakmamış, sayenizde çullanmış, sizin çulunuzun üstünde neler yapmış. Kararsız kaldığınız her an bunu hatırlayın.

O sitelerde kimlerle ne konuştu, belki biseyler yaşadı, adam sürekli alternatif peşinde koşmuş, geri gelip kendini güvende hissettiği gün gene başlayacak aranmaya, kendini 1 gram seviyorsan kendine bu kötülüğü yapma ablacım

İngilizcede çok güzel bir cümle ile özetlenir bu ''Once a cheater, always a cheater'' -> Bir kere aldatan, her zaman altadandır.'' Reddit'te yabancılar arasında şunu okumuştum ve bence doğru: ''İnsanlar değişebilir ve eşiniz, belki de, başka bir kadınla beraber olsaydı onu aldatmaya bilirdi, yani sadık olabilirdi. Bir kere sizi aldatan, başka birini aldatacak diye bir genelleme bence yanlış AMA!
Sizi bir kere aldatan kişiyi affederseniz, bundan güç alıp sizi tekrar aldatabilir. Eğer onu affederseniz tekrar ihanete uğrayabilirsiniz çünkü bunu bir kere yaptığında ''kurtulabileceğini'' görmüş durumda.''

Bence yapmayın, bu ilişkiden hemen çıkın. Unutmayın, bu insan sizin evlilik yemininizi hiçe saydı.

O sitelerde kimlerle ne konuştu, belki biseyler yaşadı, adam sürekli alternatif peşinde koşmuş, geri gelip kendini güvende hissettiği gün gene başlayacak aranmaya, kendini 1 gram seviyorsan kendine bu kötülüğü yapma ablacım
Evet. Istiyor ki ben istedigimle istedigimi yasayayim ama o hep yanimda dursun. Erkekler genel olarak boyle zaten hem yiyecegi haltlari yiyorlar hem de karisini bosamaya yurek yok hicbirinde. Kendisi muhtesem suleyman mubarek ya haremi olacak. Evli olsaydim gotundeki dona kadar alirdim mesajlar da duruyor bende ekran goruntuleri var. Neyse allah beterinden sakladi diyelim.

Geç de olsa gerçek yüzünü görmüş oldunuz. Bundan sonrası sizin tercihiniz .

Mazeret değil ya, hadi bi anlık gaflete düşmüş olsa falan özür dilese hata ettim dese neyse diycem ki o zaman bile affedilmez. Ama bu adam hala hatasini kabul etmemis ki. Hala sizi aptal yerine koymaya calisiyo, yüzsüz yüzsüz eve gelmeye calisiyo, sanki sizi aldattığı ve yalan söylediği için o suçlu değil de siz bunu yediremeyip onu evden kovdugunuz için siz suclusunuz. Şimdi bunu yutarsaniz hayatınızın geri kalanında hep bir acabayla yasiycaksiniz, bidaha yakalasaniz bile pişkin pişkin yaptiginu savunacak belki, şimdi nasıl özür dilemediyse o zaman da dilemeyecek. Asla eve geri almayın, teslimatlarıniz varsa siz muhatap olmadan, birileri aracılığıyla son işlerini yapmasini sonra profesyonel olarak da yollarınizi ayiracaginizi iletin. İşin buyuk kısmını siz kurmussunuz zaten, bundan sonrasını zorlansaniz da idare edersiniz

Evet. Istiyor ki ben istedigimle istedigimi yasayayim ama o hep yanimda dursun. Erkekler genel olarak boyle zaten hem yiyecegi haltlari yiyorlar hem de karisini bosamaya yurek yok hicbirinde. Kendisi muhtesem suleyman mubarek ya haremi olacak. Evli olsaydim gotundeki dona kadar alirdim mesajlar da duruyor bende ekran goruntuleri var. Neyse allah beterinden sakladi diyelim.
Erkeklerin hepsi böyle değil, dilerim karşına seni hakeden biri çıkar, daha çok gençsin, koca bi hayat var önünde, bu dangozla harcadığın zamana yazik, seni seven biri ciktiginda karsina tum erkeklerin boyle olmadigini goreceksin

X