Aldatıldım kürtaj olmalı mıyım ?

1 yıldır bebek sahibi olmaya çalışan biri olarak aldırmamanız taraftarıyım o size yoldaş arkadaş olacak eşinizden ayrıldıktan sonra bütün dertlerinizi bebeğinizin kokusunu içinize çekince unutacagınızdan eminim Rabbim gönlünüze göre versin bir an önce bir evlat sahibi olursunuz inşaallah durumunuzdan dolayı hassasiyetinizi anlayabiliyorum

Hadi diyelim bazı özel durumlar sebebiyle eşin rızası şartı var o zaman aldattığını kanıtlamam halinde onayı dışında bu hakkımı kullanabilmeliyim bence
Yazıyı okursanız rızası aranmıyor kadının fikrini öncelik alıyorlar, siz arayın doktorunuza sorun kürtaj için gerekli şeyler nedir diye

Çocuk demek bir ömür babasıyla iletişimde olmak zorunda kalmak demek. Maddi durumunuz iyiymiş o konuda şanslısınız.
Kaç haftalık hamilesiniz? Şu an?

1 yıldır bebek sahibi olmaya çalışan biri olarak aldırmamanız taraftarıyım o size yoldaş arkadaş olacak eşinizden ayrıldıktan sonra bütün dertlerinizi bebeğinizin kokusunu içinize çekince unutacagınızdan eminim
Lütfen insanları manipüle etmeye çalışmayın. Herkesin annelik süreci farklı. Bende sizin dediğiniz olmadı hiç girmeyelim o konuya tartışmaya dönmesin.. Dilerim biz diğer annelere olan sizde olmaz hayalleriniz gibi olur.

Lütfen insanları manipüle etmeye çalışmayın. Herkesin annelik süreci farklı. Bende sizin dediğiniz olmadı hiç girmeyelim o konuya tartışmaya dönmesin.. Dilerim biz diğer annelere olan sizde olmaz hayalleriniz gibi olur.
Tabiki herkesin düşüncesi farklı saygı duyuyorum

Yaşadığınız olay psikolojinizi derinden etkilemiş olmalı Allah yardımcınız olsun. Eğer doğurmayı düşünürseniz boşansanız bile eşinizle görüşmeyi tamamen kesemeyeceksiniz öte yandan bebeğe karşı nefret de oluşabilir. Kürtaj için eş onayına ihtiyaç var acil bir durum olsaydı belki onay istemezlerdi karar sizin yönlendirmek istemem. Aldırırsanız da psikolojiniz bunu kaldırabilir mi o da önemli.

Yaşadığınız olay psikolojinizi derinden etkilemiş olmalı Allah yardımcınız olsun. Eğer doğurmayı düşünürseniz boşansanız bile eşinizle görüşmeyi tamamen kesemeyeceksiniz öte yandan bebeğe karşı nefret de oluşabilir. Kürtaj için eş onayına ihtiyaç var acil bir durum olsaydı belki onay istemezlerdi karar sizin yönlendirmek istemem. Aldırırsanız da psikolojiniz bunu kaldırabilir mi o da önemli.
İnanın şu an tek isteğim bana iyi gelmeyen bu insandan da bu evden de bu acilen uzaklaşmak bütün bağlarımı koparmak konuşalım diye eve geldi bebeği aldırırsan vicdan azabı çekersin evi terkedeyim siz yaşayın dedi senden en azından basit bir özür bekliyordum dedim özür dilesem ne değişecek zaten affetmeyeceksin affedeceksen dileyeyim dedi umursamazca ama boşanmak istemiyor kürtajı istemiyor çıldırmamak elde değil kızlar ben kararımı verdim hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim kararımın ne olduğunu şu yorumdan sonra söylememe gerek yok sanırım böyle bir insanla en ufak bir bağım kalsın istemiyorum yapacak birşey yok .

3 ay önce anne oldum, bebeğim tüp bebek ve 2.denemede tuttu yani çok istenen beklenen bir bebek. Sakin sıradan mutlu huzurlu evliliğim bebeğin doğması, benim lohusalığım, eşimin panikliğiyle kargaşa ve kaosa döndü. Bebeğimizi çok seviyoruz elbette ama maddi manevi inanılmaz yorucu bir süreçten geçiyoruz. Yeni doğum yapan arkadaşlarım da aynı şekilde, evlilikleri zarar gören bile var. Siz aldatılmış ve boşanmayı düşünen biri olarak malesef daha neler yaşarsınız düşünün.. ben olsam eşimi hamilelik çok zor geçiyor evliliğimizi kurtarıp bebek için hazır olalım gibi ikna ederek aldırır sonra boşanırdım. İnşallah sizin kıymetinizi bilen gerçekten baba olabilecek biri ile yolunuz kesişir ve huzurlu yuvanızda bebek sahibi olursunuz..

Arkadaşlar merhaba 9 senedir evliyim ilk bebeğimize hamileyim ve eşimin iş yerinden birden fazla kadınla olan konuşmalarını okudum eşimi çok seviyordum bebeğimi de istiyorum ama çok kırgınım uzun süredr maddi olarakta çok zor bir dönemdeyiz ve zor bir gebelik geçiriyorum buna rağmen beni aldattı üstelik bizden yaşça çok büyük kadınlarla... yasal süresi dolmadan kürtaj olup ayrılmayı düşünüyorum ama çok kararsızım daha önce de benzer durumlar yaşadık ama beni hepsinde ikna etti bu kez herşey tamamen ortaya çıktı inkar edip aksini iddia edemiyor daha önce de her seferinde aldatılmışım bunu da inkar etmedi hayatımda hiç hissetmediğm kadar kırgın üzgün çaresiz hissediyorum çok zor bir karar vermek zorundayım ya kendimden vazgeçicem yada canımdan lütfen bana bir fikir verin böyle bir kırgınlıkla güvensizlikle baş edebilir miyim gerçekten atlatıp bebeğim için devam edebilir miyim içimdeki acı zamanla geçer mi yoksa bu hislerle sadece bebeğim için mi yaşamalıyım
Sizi aldatan bi adamla evli kalmaya devam ederseniz psikolojisi bozuk bir evlat yetiştireceksiniz ve sizin de sağlığınız gidecek.

Bence aldırma o bebeği kucaģina alınca o kadar mutlu olcaksınız kokusu ayrı güzel sevgisi masumiyeti bence size çok iyi gelcek evet bu işin güzel tarafı diyeceksiniz eşinizde aldatmış sizi üzüldüm ama Allahın verdiği canı size bunları yapana ceza olsun diye yada başka.sebeblerlen aldırmayın kalbi atıyor sonuçta kalbi atan bir bebeğin hayatına son vermiş olcaksınız yapmayın bence hayatı boyunca vicdan azabı çekersiniz etrafında böyle yapıpta hayatını sürdürenler var ama böyle konular açıldığında keşke yapmasaydım diyen çok insan var size bunları söylerek sizi kınadığımı düşünmeyin sizde böyle olsun istemezdiniz eşiniz yüzden inşallah doğrü kararı verirsiniz
Ya Allah aşkına tek başına hamilelik geçirmek tek başına doğum yapıp o çocuğu tek büyütmek kolay mı sanıyorsun ailenin yanına dahi sığılıyor mu çocukla sanıyosun. Herşeyi tek halletmeye çalışmak o çocuğu büyütürken hastalığıyla okuluyla maddi manevi ihtiyaçlarını tek başına halletmeye çalışmak kolay mı zannediyosun sen ya ve de böyle bir adamdan olucak o çocuk hayırsız ilgisiz uçkuruna düşkün bi adamdan baba mu olucak.
Ne kolay geliyor size ya kucağına bebeğini alıcak prensesler gibi mutlu mutlu yaşicak mı sanıyorsunuz hayat öyle değil hanımefendi lütfen birilerine akıl verirken tartıp düşünüp akıl verin bilmediğiniz yaşamadığınız sınanmadığınız hayatlar üzerinde yorum yapmayın...

Konu sahibi lütfen yol yakınken dünyaya bu çocuğu getirip o yavrucağında hayatını yakma öyle masallardaki gibi olmuyor hiç bişey şu adamada bi an önce tekmeyi at git hayatına bak gençsin güzelsin çalış paranı kazan elbet karşına nasibin varsa çıkacaktır. Böyle bi adamdan dünyaya çocuk getiripte onunda günahına girme yarın öbür gün karşına geçer keşke beni doğurmasaydın der. Evet kürtaj günah ve çok zor ama emin ol o çocuğu zorluklarla büyütmek çoğu şeyden mahrum büyütmek daha zor gözünün içine baktığında ona veremediğin güzel aile için her gün pişman olacaksın bunu da unutma...

cocugu aldirin ya da aldirmayin diyemem o bambaska bir konu ama bu adamdan bosanin ne boyle bir evlilik yurur ne buna mecbursunuz ne de bu adamdan es olabilir. istedigi kadar bosanmam desin mahkeme aldatmayi kanitlarsaniz bosar. Cocuk konusunda eger cok bulasik bir tipse surekli hayatiniza mudahil olacaksa cocuktan sonra biraz zor. bu konuda ailenize danisin.. ama bu adama mecbur degilsiniz cok mutlu cok guzel guvene bagli kurulu iliskiler de var gunun birinde yasayabilirsiniz de kapilarinizi kapatmayin. mutlulugun ne zaman geleceği belli olmaz.
Ben olsam sunu yapardım diyemem büyük konusamam deneyimlemediğim birsey hakkında ama öncelikle bir anne olarak evlat bambaska bir sey. ama açıksa soyleyeyim mutlu bir evlilikte evlat yetiştirmek cok güzel, her gun eve gelen ilgili babayla anneyi seven babayla cocuguna iyi örnek olmaya calısan babayla evlat yetiştirmek cok güzel. aksi durumu dusunemiyorum bile, Allah göstermesin

İnanclıyım şükür ben vicdan yaptırmaya çalışmıyorum az önce biri yazmış kürtaj yaptırdım çok pişmanım ben desemde demesemde zaten ilerde pişman olcak neyse bi bebek kalbinin durmasının bahsediyorum ama sizin vicdanınız peki
Derya hanım kadınlar çeşitli sebeplerden kürtaj olabilir benim annem yıllar once 3. cocuga bakamayacakları için hem maddi hem manevi hem o donem annesi hasta ona da bakıyorlarmıs 2 de cocuk var, isteyerek kürtaj olmus. Hem babam hem kendisi inançlıdır. Yadırgadıgınız seylerle sınanabilirsiniz hayatta büyük konusmayın dusuncelernizi yumusak belirtin ve yargılayıcı olmayın derim. Hassas bir mesele bu, devlet dahi bu izni vermiş, tıp seçenek sunuyor, kişi iradesinde özgür, dini boyutta değerlendirme Allahın işi, size düşmez yargılamak

İnanın şu an tek isteğim bana iyi gelmeyen bu insandan da bu evden de bu acilen uzaklaşmak bütün bağlarımı koparmak konuşalım diye eve geldi bebeği aldırırsan vicdan azabı çekersin evi terkedeyim siz yaşayın dedi senden en azından basit bir özür bekliyordum dedim özür dilesem ne değişecek zaten affetmeyeceksin affedeceksen dileyeyim dedi umursamazca ama boşanmak istemiyor kürtajı istemiyor çıldırmamak elde değil kızlar ben kararımı verdim hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim kararımın ne olduğunu şu yorumdan sonra söylememe gerek yok sanırım böyle bir insanla en ufak bir bağım kalsın istemiyorum yapacak birşey yok .
Boşanmak istemiyorum diye bir şey mahkeme kusurluysa ki bu kusurdan daha büyük bir kusur olamaz bal gibi boşar. Kürtaj önemli bir karar kimse aldır ya da aldırma dememeli bence. Hakkınızda hayırlı ne ise o olsun.

Hadi diyelim bazı özel durumlar sebebiyle eşin rızası şartı var o zaman aldattığını kanıtlamam halinde onayı dışında bu hakkımı kullanabilmeliyim bence
Ben kürtaj için yer mekan ararken aradığım hastanelerde evliyseniz eşinizin imzası gerekli demişlerdi isterseniz bir kaç yerle telefondan isim vermeden görüşüp fikir edinin.

Derya hanım kadınlar çeşitli sebeplerden kürtaj olabilir benim annem yıllar once 3. cocuga bakamayacakları için hem maddi hem manevi hem o donem annesi hasta ona da bakıyorlarmıs 2 de cocuk var, isteyerek kürtaj olmus. Hem babam hem kendisi inançlıdır. Yadırgadıgınız seylerle sınanabilirsiniz hayatta büyük konusmayın dusuncelernizi yumusak belirtin ve yargılayıcı olmayın derim. Hassas bir mesele bu, devlet dahi bu izni vermiş, tıp seçenek sunuyor, kişi iradesinde özgür, dini boyutta değerlendirme Allahın işi, size düşmez yargılamak
Hanımefendi ben sadece kendi yorumumu belirtim kimseyi yargılamıyorum yorumumda belirtim amacı. Yadırgamak.degil. en son söyledim zaten hanım efendiye karar sizin ben sadece yorumu mu yazdım aslında bi kalbin bile bile durdurulmasından dolayı gü
Ben kimseyi.yargilamiyorum ben yorumumu yazdım herkes gibi evet küçük bi bebeğin kalbinin durdurulması yaşamasına engel olunmasına üzüldüğüm için sonuçta hanimefedinin kararı aldırmazsa zor bi süreçten geçeceğini bende biliyorum amacımın yargılamak olmadığımı yorumlasa yazdım.hakkinda hayırlısı olsun diyorum dini boyutta da yargılamıyorum sadece günah olduğunu bildiğim için yazdım bence diye yazdım pisman olacahgini falan oralarda haklısınız biraz fazla kesinleşmesine konuştum o şekilde yorum.yazmamam lazımdı

X