Kürtaj yaptırdım vijdan azabım çok yardım edin lütfen

Evet yaşadıklarınız zor ama artık üzülmek için çok geç oldu ve bitti Allah affetsin geriye dönemiyoruz
Önünüze bakın yoksa psikilojıiniz bozulup evdekine de bakamayacak hale gelebilirsiniz ve korunma yöntemlerini kullanın

Merhabalar,bugün kürtaj oldum sabah,8 haftalık bir cana kıymış gibi hissediyorum, 6 aylık bebeğim var korunmadik başta ilk 3 ay sonra koruduk,ama hamile kalmışım.eşimi sevmiyor değilim ama bir oğlu var cuma günü oğlunun yanına gidip pazartesi dönüyor,annem yardımcı olmaz söyledim ve bana keşke korunsaydin aldır tarzında konuşma yapıp bidaha da yazmadı son dakika kayinvalidemi aradım oda aldır yaparsın daha dedi geçti vijdan im aşırı sızlıyor eşim bakardık dedi kararı da bana bıraktı ama hafta sonları napacagim 1 yaşında bir çocukla ve yeni doğmuş bir bebekle dediğimde annene gidersin yaa deyip geçti,annem şuan oğlumun ağlamasından bile rahatsız olurcasina bakıyor gittiğimde bir defa alıp atağında sallamıyor laflaniyor,dinen de korkum var kanamam bitsin tövbe edin em asla böyle birsey yapamayacağım ama çok çaresiz kaldım oğluma yetemem yeni doğacak bebeğime yetemem diye zaten eşim bana çok kötü davranıyordu aylarca yeni yeni duzelmistik o zamanın piskolojisi bende çok işlemiş kendimi devamlı mutsuz hissediyordum 2 çocukla çok yorulurum piskolojim bozulur ikisine de yetemem biri 1 biri yenidoğan yapamam dedim kendime çok üzüldüm varmi böyle bir durumda kalan ne zaman geçecek nolur yardımcı olun canım kalbim çok acıyor eşim de işten çıktı ayrıca şuan bebeğime zor bakıyorum ailemden yardım alıyorum çocuğu bile bebege takan altınlar la aldırdım 3 tane altın var elimde devletten aldığım 1000 tl bi yardım başka birsey de kalmadı çok kötüyüm sizce hata mı yaptım başka bir zaman bir bebeğim daha olur belki onun canına vebal gelmez demi ben bu suçu günahı işledim diye ben çok üzgünüm aşırı kötüyüm
Tövbe edin birdaha sakın kürtaj falan yapmayın.Kurtaj cinayettir.Yasama hakkı olan bir çocuktu o sadaka verin.Tovbe edin.

“vijdanınızda” boğulun demeye geldim hoş o vicdan ama siz onda da boğulun

İlk çocuğuma plansız ikincisine planlı bir şekilde hamile kaldım. İlk oğlumda yeni evliydim. 40 günlük evliyken hamile kaldigimi öğrendim. Genel olarak yaşam şartlarıma baktığımda bir çocuğa bakabilecek duzeydeydik her ne kadar plansız olsada doğurma kararı aldım ve doğurdum. Ama kendimi hazır hissetmeseydim eşimden yana çekincelerim olsaydı sanırım dogurma kararı almazdım. Ve böyle bir karar almış olmakta en doğal hakkım olurdu.

Evet sitemizde hamile kalabilmek için bu ugurda çok emek vermiş çok çocuk isteyen arkadaşlarım var onları isteklerine duygularına saygım sonsuz. Ama bir kadının istemediği bir gebeliği sonlandırmakta gayet normal kabul edilmeli artık. Toplumsal olarak baskı yapılmamalı.

Şuan bir çocuğa hazır olmadığı için kürtaj yaptırıyor diye Allah rizkiyla gönderir günaha girmişsin diye hemen etiketleniyor kadıncagiz. O zaman Allah'ın sana vermediği çocuğa binbir tedaviyle yöntemle hamile kalıp sahip olmak yine Onun sana verdiği kadere karşı gelmek sayılmaz mı? Her iki durumda aynı kapıya çıkıyor.

Lütfen artık insanlara laflarimizla eziyet etmekten vazgeçelim. Çocuk sahibi olmak istiyorsun ama olamıyor musun bilimde çaresi var (istisnalar hariç). Çocuk sahibi olmak istemiyorsun ama oldun mu? Yine bilimde çaresi var. Bu açıdan bakalım olaya.

İlk çocuğuma plansız ikincisine planlı bir şekilde hamile kaldım. İlk oğlumda yeni evliydim. 40 günlük evliyken hamile kaldigimi öğrendim. Genel olarak yaşam şartlarıma baktığımda bir çocuğa bakabilecek duzeydeydik her ne kadar plansız olsada doğurma kararı aldım ve doğurdum. Ama kendimi hazır hissetmeseydim eşimden yana çekincelerim olsaydı sanırım dogurma kararı almazdım. Ve böyle bir karar almış olmakta en doğal hakkım olurdu.

Evet sitemizde hamile kalabilmek için bu ugurda çok emek vermiş çok çocuk isteyen arkadaşlarım var onları isteklerine duygularına saygım sonsuz. Ama bir kadının istemediği bir gebeliği sonlandırmakta gayet normal kabul edilmeli artık. Toplumsal olarak baskı yapılmamalı.

Şuan bir çocuğa hazır olmadığı için kürtaj yaptırıyor diye Allah rizkiyla gönderir günaha girmişsin diye hemen etiketleniyor kadıncagiz. O zaman Allah'ın sana vermediği çocuğa binbir tedaviyle yöntemle hamile kalıp sahip olmak yine Onun sana verdiği kadere karşı gelmek sayılmaz mı? Her iki durumda aynı kapıya çıkıyor.

Lütfen artık insanlara laflarimizla eziyet etmekten vazgeçelim. Çocuk sahibi olmak istiyorsun ama olamıyor musun bilimde çaresi var (istisnalar hariç). Çocuk sahibi olmak istemiyorsun ama oldun mu? Yine bilimde çaresi var. Bu açıdan bakalım olaya.
Sizce bebeği öldürmek -onun ayrı bir ruhu, bedeni, kalbi, organları varken- sizin en doğal hakkınız mı? Veya bi gebeliği sonlandırmak normal mi kabul edilmeli? Bebeğinize parazit/hastalık muamelesi yapmakta ilginçmiş. Herkes istediği gibi düşünebilir ama ben bunun bu kadar kolay görülmesine karşı şaşkınlığımı gerçekten koruyamıyorum. Kim ne derse desin doğmuş bir bebeği öldürmekle anne karnındaki bebeği öldürmek aynı şey.

Merhabalar,bugün kürtaj oldum sabah,8 haftalık bir cana kıymış gibi hissediyorum, 6 aylık bebeğim var korunmadik başta ilk 3 ay sonra koruduk,ama hamile kalmışım.eşimi sevmiyor değilim ama bir oğlu var cuma günü oğlunun yanına gidip pazartesi dönüyor,annem yardımcı olmaz söyledim ve bana keşke korunsaydin aldır tarzında konuşma yapıp bidaha da yazmadı son dakika kayinvalidemi aradım oda aldır yaparsın daha dedi geçti vijdan im aşırı sızlıyor eşim bakardık dedi kararı da bana bıraktı ama hafta sonları napacagim 1 yaşında bir çocukla ve yeni doğmuş bir bebekle dediğimde annene gidersin yaa deyip geçti,annem şuan oğlumun ağlamasından bile rahatsız olurcasina bakıyor gittiğimde bir defa alıp atağında sallamıyor laflaniyor,dinen de korkum var kanamam bitsin tövbe edin em asla böyle birsey yapamayacağım ama çok çaresiz kaldım oğluma yetemem yeni doğacak bebeğime yetemem diye zaten eşim bana çok kötü davranıyordu aylarca yeni yeni duzelmistik o zamanın piskolojisi bende çok işlemiş kendimi devamlı mutsuz hissediyordum 2 çocukla çok yorulurum piskolojim bozulur ikisine de yetemem biri 1 biri yenidoğan yapamam dedim kendime çok üzüldüm varmi böyle bir durumda kalan ne zaman geçecek nolur yardımcı olun canım kalbim çok acıyor eşim de işten çıktı ayrıca şuan bebeğime zor bakıyorum ailemden yardım alıyorum çocuğu bile bebege takan altınlar la aldırdım 3 tane altın var elimde devletten aldığım 1000 tl bi yardım başka birsey de kalmadı çok kötüyüm sizce hata mı yaptım başka bir zaman bir bebeğim daha olur belki onun canına vebal gelmez demi ben bu suçu günahı işledim diye ben çok üzgünüm aşırı kötüyüm
Öncelikle benimde küçük bir bebeğim var ve bende şuan korunuyorum ama yinede korkum var Allah korusun istemeyerek hamile kalsam ne yapadım bilmiyorum. Ama kesin bir şey var ki büyük günah ve günah olmaması içim geçerli bir sebep ne olur olsun kabul edilmiyor. ama İslamiyet te pişmanlık duyulan her günaha tövbe var diye biliyorum ve bazı günahların tövbesi ile birlikte kefareti de var. O yüzden bence içiniz rahat etsin diye fıkhen bilgili bilinen bir hocaya sprun5. İhsan şenovsk var nurettin yıldız var sorularla İslamiyet sitesi var. Onlar size detaylı ve güzel ce yazınca rahatlarsınız. Sizin için üzüldüm vicdan azabı çok zor bir duygu.
Ama bir yerde okumuştum. " Kusur etse istiğfar etmeli ve sükunet bulmalı" kalpten şekilde tövbe edin ve sakin olun bence. Kefareti varmı bir araştırın derim. Rabbim yardımcınız olsun bütüm sıkıntılarınızı gidersin inşallah

Bence korunmak hakkınız ama korunmayıp. oluyorsa hakkınız değil.korunup ta tüm şartları oluştur muyorsan yine tedbirsizlik mesela ben hem sipral hem prezervatif kullanıyoruz. Buna rağmen olursa kaderin hükmü demek zorundayız dinimizin hükmü gereğince. Malesef nefsimize zor gelen hükümleri değiştiremeyiz bazılarını kabul edip bazılarını red edemeyiz... Çocuk sahibi olmak istemek :hastalık için ilaç içmekten farkı yoktur buna da sebeplere başvurmak denilir ve sonrasında kadere teslim olunur. sonuç Allah tan beklenir İslamiyet te böyle dir bundan farklı şekilde söyleyen hoca yok. Araştıabilirsiniz
Saygılar...

Doktor ilaç yazdı dediki ilk 3 ay süt koruyuculugu var eylülde Lohusaydim ekimde bitti lohusaligim ardından hamile kalmışım kasımda 3 ay bile dolmamisti 1 defa falan gerçekleşti öyle bir olay onun dışında korunmayı bırakın zaten birlikte bile olmadık Lohusayken
Doktor saçmalamış öyle bir şey mi olur, bir de bilimsel açıklaması var mi acaba . Kimse yanında durmamış sana ne diyelim ki vicdan azabı en kötü şey zaten

Lohusalık sağlıklı kararlar alabileceğimiz bir dönem olmayabilir. Çevre baskısı ve şartlar ve belki o anki durumunuz istemeyeceğiniz bir karar vermenize neden olmuş. Kendinizi veya diğerlerini suçlamanın yarar getireceğini sanmıyorum. Psikoloğa danışın bence de. Sabırlar diliyorum.

Böyle birsey arkadasimda yaşamıştı ben ağlamıştım hatta ya arkadaşıminda kaynanasi zorlamış kürtaj yap diye annede kabul etmiyor kız çok direnmiş almamak için hatta ilk başta kaynanası anlamış bunun hamile olduğunu eskinin karıları kirpiklerden felan mi ne anlıyormus arkadaşıma Demis senin kirpiklerin birbirine girmiş felan sen hamilesin demiş arkadasimda diretmis yok öyle bişe ben hamile değilim sonra altına yalandan pet takmiski kaynanası adet olmuş şansın kadın okadar fenamiski gidip arkadaşımın çöpe attığı pedi sen tut aç temiz olduğunu gör gel başınin etini ye tekrar sen hamilesin arkadaşımda en sonda daha dayanamayıp söylemiş evet hamileyim ne isdiyorsun cocugumdan felan sonra kadın buna isde sen yapamassin sen daha çocuksun bakamassin en iyisi aldırmak bunları ikidebir söyleyip söyleyip durmuş en sonda daha dayanamayıp pes etmiş Allah seni bildiği gibi yapsın demiş hastaneye gitmişler doktor Demis ne güzel bebek sağlıklı da arkadaşım aslında bu çocuğu isdedigini nekadar çok belli etsede kaynanası maalesef ki aldırtmış eve gelmiş kocasıni çağırmış onada bağırmış çağırmış gözün aydın çocuk gitti demiş sonra arkadaşım rüyalarında görmüş çocuğunu dehset birseydi ya sonra tekrar hamile kaldı kaçtı gitti kocası la şehir terk ettiler şimdi mutlular birde kızları var

Ayraniniz yok içmeye masallah bu cahil cesareti sizdeki de..bir de neyinize güvenip korunmadan çocuk yapıyorsunuz üstüne üstlük kocam bana iyi davranmıyor yok yalnızım bilmem ne...Yazık olan çocuklara oluyor yoksa üremek kolay🙄🙄

Çok üzüldüm. Allah yardımcınız olsun

Aferin mi diyelim...

Bi dünya yol var.. ama süt korurmuş. Sorsan bebeğe mama da veriyordur...

X